Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İstanbul Trafiğinde motor kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Dolmuş,ticari taksi,otobus(özel,halk),kuş serisi tofaş
    Bunlardan uzak durup aynaları iyi kontrol edip sağdan
    (kilit trafikte bazen mecbur kalıyorsun)giderken,yağmurlu
    havalarda kesinlikle kavşaklarda falan araç sürücüleriyle
    inatlaşmassanız ve bunlara harfiyen dikkat ederseniz bir
    sorun olacağını sanmıyorum.

Geçen gün bir kavga gördüm Şişlide iki araç durdu birinin elinde jop
    birinin elinde 7.65 baretta jop lu olan tabancayı baştan görmedi adama
    tam yerleştirecekken öbürü silahın ağzına verdi joplu olan elini indirdi
    bunu itmeye falan başladı sonra ayırdılar.

*Unuttuklarım olabilir.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    - Kimseyle takışma, sinirlenme.
    - Şahin, Doğan türü arabalara, özellikle kıçı kalkık, şekilli vs. ise yaklaşma, geçmelerine izin ver.
    - Şekilli, modifiyeli arabalara dikkat et. Mümkünse seni öldürmek isteyeceklerdir.
    - Kadınların kullandığı araçlara dikkat et. Seni göre göre önüne atlarlar.
    - E-5 gibi yollarda genelde en tehlikeli şerit orta şerittir. Burayı makas atmak için kullanırlar.
    - Sağ şeritte rahatım zannetme. Emniyet şeridinden 160'la Transporter sollayabilir.
    - Gaza gelip gaza abanma. Saçmalarsan kesinlikle bedelini ödersin (kesinlikle!).
    - Korumasız asla dolaşma. Burası motosiklet kullanmak için dünyanın belki de en kötü yeri. Zırhlı gibi olmalısın.
    - Yolda ıslaklık varsa "sudur" deyip geçme, mazot olabilir (ki genelde olur). Sakince yavaşla.
    - Otobüs, minibüs ve taksilerin asla sağından geçme. Duruyor olsalar bile! Sol şeritte bile yolcu indirirler, alırlar.
    - Köprüye çıkacaksan rüzgarı hesaba kat.
    - Uzunca bir yola gideceksen yanına su al (İstanbul içinden söz ediyorum). Bir yerde kaza olur, takılırsın ve susuzluktan gidersin.
    - Suculara, tüpçülere, pizzacılara dikkat et. En beklemediğin yerde ensende biterler.
    - Sürekli kendi kendine "ben görünmezim" de ve buna inan. Çünkü trafikte görünmezsin (Gold Wing bile kullansan bu böyle).
    - Daracık kavşak bağlantı yollarında bile seni sollamaya çalışacak bir hayvan mutlaka çıkacaktır. Dikkatli ol ve panik yapma.
    - Kamyonlardan üzerine veya önüne sigara, kola kutusu vs. atarlar. Hazırlıklı ol.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Ama tabii ki bu liste uzar da uzar...
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    cbf150
    Bunları okuyan insanlar hala racing diye tutturuyorsa ben onlara enduro diyorum.
    Çık dağa, bayıra... rahatla in geri

Ha konu olarak, evet oldukça dikkatli ve puant saatler dışında kullanırsan sorun olmaz inş.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    birde racing kullananlar genelde cahil insanlar oluyorlar .

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Şahin, Doğan türü arabalara, özellikle kıçı kalkık, şekilli vs. ise yaklaşma, geçmelerine izin ver.
    - Şekilli, modifiyeli arabalara dikkat et. Mümkünse seni öldürmek isteyeceklerdir.
    - E-5 gibi yollarda genelde en tehlikeli şerit orta şerittir. Burayı makas atmak için kullanırlar.
    - Sağ şeritte rahatım zannetme. Emniyet şeridinden 160'la Transporter sollayabilir.
    - Gaza gelip gaza abanma. Saçmalarsan kesinlikle bedelini ödersin (kesinlikle!).
    - Korumasız asla dolaşma. Burası motosiklet kullanmak için dünyanın belki de en kötü yeri. Zırhlı gibi olmalısın.
    - Yolda ıslaklık varsa "sudur" deyip geçme, mazot olabilir (ki genelde olur). Sakince yavaşla.
    - Otobüs, minibüs ve taksilerin asla sağından geçme. Duruyor olsalar bile! Sol şeritte bile yolcu indirirler, alırlar.
    - Uzunca bir yola gideceksen yanına su al (İstanbul içinden söz ediyorum). Bir yerde kaza olur, takılırsın ve susuzluktan gidersin.
    - Suculara, tüpçülere, pizzacılara dikkat et. En beklemediğin yerde ensende biterler.
    - Sürekli kendi kendine "ben görünmezim" de ve buna inan. Çünkü trafikte görünmezsin (Gold Wing bile kullansan bu böyle).
    - Daracık kavşak bağlantı yollarında bile seni sollamaya çalışacak bir hayvan mutlaka çıkacaktır. Dikkatli ol ve panik yapma.
    - Kamyonlardan üzerine veya önüne sigara, kola kutusu vs. atarlar. Hazırlıklı ol.

Bir şey daha aklıma geldi:

Diyelim ki İstanbul'da motor kullanmaya başladın ve aradan bir yıl geçti ve hala hayattasın. "Artık bu işi kaptım ben" dediğin an senin bittiğin andır. Her zaman tetikte olacaksın ve "ben oldum" demeyeceksin.

Eski bir söz vardır, motosiklet için kesinlikle doğru: "Korkanın anası ağlamaz."
    Ağır metal insanı...

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda 12 yıldır motorlu araç kullanıyorum.. Her türlü insan mevcut.. bir kere şuna özen göster, "sağ şerit güvenlidir, ve en yavaş akan şerittir" böyle bişey yok istanbulda.. Sağ şeritten yol ayrımlarında sapaklarda mümkün olduğunca uzak dur.. orta şeritten aniden sağa girenler.. sağdan aniden yola bağlananlar.. cadde üzerinde aniden duran taksiler ve minübüsler çokça bulunur buralarda.. he birde aracında aynanın ne işe yaradığı konusunda herhangi bir fikre sahip olmayanlarda var tabi o ayrı.. Kapalı kasa "Van tipi" araçlar ör : Doblo, kangoo gibi bunlar kör noktalarını görmezler bu araçlarada dikkat et.. ve her zaman çevreni iyi izle.. Yolun açık olsun tekerin düz bassın kardeşim..

tercih meselesidir... ben biniyorum ve gayet mutluyum..
    akşam o trafikte kesin küfür yemişizdir aralardan giderken
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Otomobil ile İstanbul trafiğine yeterince alışmadan motosiklet kullanmanın riskli olduğu görüşündeyim. 18 yıldır otomobil, 3 yıldır motosiklet kullanıyorum, hala aklımın fikrimin almadığı durumlarla karşılaşıyorum bu lanet şehirde.

Öte yandan motosikletin avantajlarının sonuna kadar kullanılabileceği bir şehir burası, günde 2 saat kazanmak işten bile değil. Gerçek bir kısırdöngü.

Benim düşünceme göre, sanılanın aksine en güvenli saatler iş gidiş dönüş saatleri. Evet insanlar bir yerlere yetişme telaşında oluyor ama aynı oranda daha dikkatli kullanıyorlar. Acemi sürücüler pek trafikte olmuyor. En riskli zamanlar ise cumartesi pazar günleri, havanın güneşli olduğu zamanlar. Yani tüm acemi sürücülerin, güneşten mayışmış amcaların, kız görücem diye arabalara doluşmuş magandaların saatleri.

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşam o trafikte kesin küfür yemişizdir aralardan giderken
    orası kesin canım ama ben mi dedim arabaya binin diye hayret bişey parasıyla değil mi alsınlar bi motor nasıl olsa satarken kimse ehliyet sormuyor! bölece canları sıkılmaz trafikte

bu arada baco senin yer sabit değil mi ne o öle 3 gün fatih 5 gün dolapdere.. toplam 8 ediyo? 1 günüde geceleri mi yaşayarak tamamlıyosun? Gecelere akarım mı diyosun?
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    150 cc Chopper

Sonuna kadar katılıyorum ve üç defa motoru devirdim üçündede acele ettim. bnunuda katmak isterim ne kadar acele edersen o kadar çok yere yapışırsın bırak öncelik onların olsun.
    he birde istanbul trafiğinde trafik kuralları geçmez bu senin sonun olur. yok yol hakkı benim fln burada bu hızda gidilir gibi vs sakın girme yolun hakkı ne ise onu yapmak zorundasın istanbul trafiğinin kuralları istanbula özgüdür bilmiyorsan öğrenmen çok zor umarım en kısa zamanda alışırsın...
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007

ya ben buna ekleyeceklerımız var tabıde CİDDEN BEN BU ANLATILANLARIN OLDUĞU SEHIRDE YAŞIYORUM YAAA

ben bi şi demiycem racingciler damlar biraz sonra buraya

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orası kesin canım ama ben mi dedim arabaya binin diye hayret bişey parasıyla değil mi alsınlar bi motor nasıl olsa satarken kimse ehliyet sormuyor! bölece canları sıkılmaz trafikte

bu arada baco senin yer sabit değil mi ne o öle 3 gün fatih 5 gün dolapdere.. toplam 8 ediyo? 1 günüde geceleri mi yaşayarak tamamlıyosun? Gecelere akarım mı diyosun?
    niye arkadaş hafta 8 dehilmiydi tüh ben de şaşırdım iyimi aşık mıyım neyim
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye arkadaş hafta 8 dehilmiydi tüh ben de şaşırdım iyimi aşık mıyım neyim
    sana sekiz gibi mi geldi canım Aşıkmısın nesin..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    150 cc Chopper
    moralini bozmak için değilde olayın ciddiyetine hep beraber varalım diye son bir şey daha söyleyeceğim istanbu lla ilgili. bilmiyorum basında adını duyanınız oldumu Elbruz Bilge adında gencecik bir delikanlı beşiktaş meydanda trafik ışıklarında kaldırımda beklerken arkasından gelen kontrolsüz münübüsün altında kalarak can verdiğini gördünüzmü, üzülerek söylüyorum ki ben bir metre yanındaydım o anı gördükten sonra bir ay kadar trafiğe çıkamadım. bilmeyenler varsa google yazsınlar elbruz bilge kaza anı video diye anlatırlamz bir şey bu. işin traji komik tarafı arabaların geçmedği yaya yolundan karşıya geçmeye çalışan bir canavarın öldürdüğü gence karşılık 8 yılla yargılanıyor varın gerisini siz düşünün...

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    verebiliyosan makasa makasla karşılık ver derim;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moralini bozmak için değilde olayın ciddiyetine hep beraber varalım diye son bir şey daha söyleyeceğim istanbu lla ilgili. bilmiyorum basında adını duyanınız oldumu Elbruz Bilge adında gencecik bir delikanlı beşiktaş meydanda trafik ışıklarında kaldırımda beklerken arkasından gelen kontrolsüz münübüsün altında kalarak can verdiğini gördünüzmü, üzülerek söylüyorum ki ben bir metre yanındaydım o anı gördükten sonra bir ay kadar trafiğe çıkamadım. bilmeyenler varsa google yazsınlar elbruz bilge kaza anı video diye anlatırlamz bir şey bu. işin traji komik tarafı arabaların geçmedği yaya yolundan karşıya geçmeye çalışan bir canavarın öldürdüğü gence karşılık 8 yılla yargılanıyor varın gerisini siz düşünün...
    evet ben o kazayı biliyorum , hatta 1 metre kadar yanındaki kişiyi de görmüstüm , şaka yapmıyorum gerçekten ne kadar şanslı olduğunu düşünüyordum tabi o kişi sen msin bilmiyorum , çünkü kalabalık bir yerdi ... videosunu bulursam paylaşırım .

Motosikleti
    150 cc Chopper

Forumdan Uzaklaştırıldı
    evet , ölen arkadası önünde sürüklüyor , yürüdüğü istikamete göre sol tarafında birisi var , o sen misin ? , birde karsılarından gelen iki kişi var , birisi yere düşüyor ama minibüsün altında kalmıyor , arkadası ayağa kaldırıyor .

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sabır ve kolaylık versin diyorum...
    doğru söylüyor icabında

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Ben kenarda duvarın oradaydım önceki yanan yeşilde karşıya geçmiştim. elbruz ilk başta gözükmüyor münübüsün ilk zıpladığı kaldırımdaydı yani orta daki yaya geçitinde değil. bu arada o yerden arkadaşı vasıtası ile kaldırılan 45 yaşlarında bir hanım teyzeydi o kadıncağız şoka girmişti orada durmadı bile.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler