Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehlıyet Hakkında Çok Garıp Bir Olay

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150RF
    Arkadaslar degısık bır konuyla karsı karsıyayım 7 Nisan 1992 Dogumluyum. bu 7 Nisanda 18im dolmuş olup 19 yasına gırmıs oluyorum dogal olarak ehlıyet alabılıyorum 7 nısanda yasım tuttugu ıcın. (B otomobıl Ehlıyeti) vede şansa 17 Nisanda Ehliyet Sınavı var Ama bu sınava alınamıyorum. Bana sezonun son sınavı yasınız doldugu halde gıremezsınız dıyor surucu kursları. ve temmuz dakı sezonun acıldıgı sınava gırebılırsınız dıyorlar.
    BENIM ANLAYAMADIGIM 7 NISANDA EHLIYETE HAK KAZANDIGIM HALDE 17 NISANDAKI SINAVA NEDEN GIREMIYORUM YASIM TUTTUGU HALDE?
    Bu arada A2(Motorsıklet ehlıyetımde var) Bu nedenı bılen varsa acıklayabılırmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

17 nisandaki sınava girebilmen için kayıt süresi var.. O kayıt süresi de demekki 7 nisanı kapsamıyor.. En azından benim bildiğim öle.. Daha detaylı bilgisi olan cevaplayabilir..

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanırım dogum tarihinden 1 ay soraki sınavlara falan girebiliosun ama kurs kayıt süresi falan var direk yazılıp sınava giremessin..

7 nisanda kursa yazılırsan 17 sinde tabiki sınava giremezsin.benim bildigim kurslar 1 aydan fazla sürüyor sen 10 günden bahsediyorsun.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    o işte bi yalnışlık var ya yalnış anlattılar yada sen bize yalnış anlatıyosun ben 2 ayda a2+B ehliyeti aldım ve tam doldurmama 1 ay vardı

Motosikleti
    150RF
    ben a2 ehlıyetımı 1 yıl once almıstım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

ya ben sımdı yazılsam kursa 17nısandakı sınava gıremezmıyım yardımcı olun lutfen a2 ehlıyetım var ılk yardım sınavına vs gırememe hakkım var kurtaramazmıyım bır turlu 4-5 ay nıcın beklıyeyımkı herkes dırek gırdıgı gıbı alabılıyor tum arkadaslarım aldı

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alırsın. Kurs sana neden alamazsın diyor? Belki kurs 17'sindeki sınava yetişmiyordur.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    150RF
    ya ben sımdı yazılsam kursa 17nısandakı sınava gıremezmıyım yardımcı olun lutfen a2 ehlıyetım var ılk yardım sınavına vs gırememe hakkım var kurtaramazmıyım bır turlu 4-5 ay nıcın beklıyeyımkı herkes dırek gırdıgı gıbı alabılıyor tum arkadaslarım aldı

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuan kursa yazılmış olsan evet,17 nisan daki sınava girebilirsin.Ancak senin yaşının tutma süresi ile bilgilerin milli eğitim bakanlığına gönderilme süresi uyuşmuyor.Yaşın tutmadan da kimse seni kursuna yazamaz,böyle bir durum söz konusu değil.
    Kursların dönemleri var,bu dönemler içinde kayıt alıp belirli süreçler içerisinde yine bu kayıtlar hakkındaki gerekli evrakları meb e göndermeleri gerekiyor.
    Gerekli tüm evrak ve işlemlerinin de tabi bu süreçte bitmesi lazım yani sınava girmeden çok önce teslim edilmesi lazım.10 gün önceden evraklarını teslim edip seni sınava yetiştirmeleri mümkün değil diye biliyorum.
    Maalesef ki bir sonra ki sınav dönemini bekleyeceksin gibi gözüküyor.

(Birde ilk mesajda tamamı kalın (bold) yazı yazmışsın,bu yasak.Düzeltiyorum,bilgin olsun.)

Motosikleti
    150RF
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan kursa yazılmış olsan evet,17 nisan daki sınava girebilirsin.Ancak senin yaşının tutma süresi ile bilgilerin milli eğitim bakanlığına gönderilme süresi uyuşmuyor.Yaşın tutmadan da kimse seni kursuna yazamaz,böyle bir durum söz konusu değil.
    Kursların dönemleri var,bu dönemler içinde kayıt alıp belirli süreçler içerisinde yine bu kayıtlar hakkındaki gerekli evrakları meb e göndermeleri gerekiyor.
    Gerekli tüm evrak ve işlemlerinin de tabi bu süreçte bitmesi lazım yani sınava girmeden çok önce teslim edilmesi lazım.10 gün önceden evraklarını teslim edip seni sınava yetiştirmeleri mümkün değil diye biliyorum.
    Maalesef ki bir sonra ki sınav dönemini bekleyeceksin gibi gözüküyor.

(Birde ilk mesajda tamamı kalın (bold) yazı yazmışsın,bu yasak.Düzeltiyorum,bilgin olsun.)
    Sorun yanı evrakların milli eğitim e sure kısıtlaması yuzunden yetısememesımı 10gun ıcınde hazırlanıp yollansa olurmu acaba dusunuyorum. ama surucu kursu temmuz dıyor.
    yada basvuru tarıhı bıtıyordur dıyecegım ama cok buyuk bır haksızlık var 10gun sureyle ehlıyetıme 5 ay gecıkme oluyor. ayrımcılık gıbı bırsey :( baska bılgısı olan yokmu acaba

vedatkavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    kursa yazılacagın tarihte 18 yaşında oluyorsun bu yüzden olmuyor..18 ni kursa yazılırken doldurman gerekli

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırsın. Kurs sana neden alamazsın diyor? Belki kurs 17'sindeki sınava yetişmiyordur.
    Her ne kadar bazı sitelerde bazı kişiler dediğim gibi yazsa - kursa 18 yaşında kaydolup, sınav tarihinde 18 yaşını bitirmiş olma durumu- Yönetmeliğe baktım 18 yaşını bitirme şartı arıyor. Yani Kurs dönemi açılırken 18 yaşını bitirmiş olmanız gerekiyormuş. Sanırım Dönem sonu ile sınav tarihi arasında yeterli süre olursa - Forrap'ın dediği belge bildirimi açısından- sürücü kursu kendi insiyatif kullanarak kursa alabilir.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen yaşını doldurduğunda malesefki kayıt süresi bitmiş oluyor.Eğer anlamdıysan örnekle açıklayayım;

23 Ocak 1992 doğumlusun ve 13 şubatta da yazılı sınav vardı , bu sınava katılabilmen için 20 ocak 'a kadar kayıt yaptırman gerekliydi.

Umarım anlamışsındır.

Saygılarla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:21 ----------

Kısacası kayıt tarihini sona erdikten sonra sen yaşını dolduruyorsun her ne kadarda 10 gün sonra yazılı sınav olsada.Yani yapabileceğin bir şey yok diğer yazılı sınava kalıyor işin.Kurs doğru bilgilendirmiş.

Motosikleti
    150RF
    Anladımda Yınede sacma ben doldurdugum halde alamıyorum kayıt suresı gecıyor. ınsan haklarına gıdıp dava acsam yargının yok e katsayı olayında hayır dedıgı gıbı mıllı egıtımdede bır duzenlemeye gıdermı acabaa? 5 ay az sure degıl 1-2 ay olsa beklenırde 5 ay nedır kapıdakı arabam yatcakmı 5 ay?

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    3 Şubat 2010 tarihinde yapılacak olan ehliyet sınavı hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz. Peki kimler müracat edebilir… İşte cevabı;
    13 şubat 2010 sınavına 15 ocak 1993 doğumlular A2 ehliyet, 15 ocak 1992 liler B sınıfı ehliyet 15 ocak 1988 doğumlular c-d-e sınıfı için ve yaşını daha önce doldurmuş olanlar müracat edebilir.
    13 şubat 2010 sürücü kursu sınavı başvurusu ne zaman yapılmalıdır?
    13 şubat 2010 ehliyet sınavı için son başvuru tarihi 16 ocak 2010 mesai bitimidir.
    Ayrıca;
    13 şubat 2010 sürücü belgesi sınavı ücretinin yatırılabilmesi için bankaların sistem açılış tarihi 04 ocak 2010 dir.
    13 şubat 2010 sürücü kursu sınavı için bankaya sınav ücreti parasını son yatırma tarihi 23 ocak 2010 dir.

Bunlar Geçen Sınavların Bılgıleri 15 ocak 1992 Dogumluluar Bu Sınavda Alıyor Senın Nısan Sınavında Alman Gerekıyor
    Alamaman Enteresan...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    elbet birgün cbr600rr ama önce cbf 150 xD
    http://www.cetinlersurucu.com/defaul...1801&nid=39598

29.03.2010 da kayıtlar bitiyor. tabloyu incele daha iyi anlarsın

bu arada cvpları okumadan yorum yaptım. açıklyan varsa ö.d.
    at avrat silah
    motor sefgili telefon :bounce:

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    sınava giremezsin çünkü kursa kayıt olurken 18 yaşında olman gerekli yani kayıt olup derslere falan katıldığında 18 ini doldurmuş olman gerekir.
    Sürücü kursu çakallık yapmış elindeki müşteriyi kaybetmek istememiş ve senide kayıt ettirmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler