Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İLK MOTORUNUZU NERDE GÖRDÜNÜZ. ONA NASIL SAHİP OLDUNUZ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    beyler açtığım başlıkla en acemisinden en ustasına kadar bütün motosiklet sahipleri ilk motorlarına nasıl sahip oldular bir anlatsın istedim. mesela benim ilk motorum şu anda kankiyle ortak aldığımız honda titan deluxe. onu ilk bir kuryede görmüştüm. biraz muhabbet ettikten sonra kendi kendime evet bu motoru almalıyım diye düşünmüştüm. evde tam 510 milyon param vardı. o zamanda ikinci el bir titan 1.5 milyardan aşşağı değildi. neyse gittim amcama amca dedim motor alıcam bana koltuk çık biraz dedi. ulan dedi 250 milyon param var. cep telefonu alıcaktım al senin olsun dedi. neyse amcam sayesinde 760 milyon param olmuştu. kıvranıyorum kıvranıyorum 75o mil daha çıkmıyo. neyse bizim kankiye dedim ulan motor alıcam para çık ortak alalım. bunların mahallede su dükkanı var. biz kankiyle konuşurken babasıda bizi dinliyo. saolsun çok iyi adamdır emeği vardır üstümüzde. oğlundan ayırmaz. neyse kanki dedim motor alalım. para çık biraz. ulan dedi kızla buluşçam 50 milyon param var. al senin olsun dedi .dedim olm bırak ya koy cebine. tam o arada kankimin babası ulan gökhan ne motoru olm falan dedi. ddim amca acayip motor hastalığı sardı. alıcam ama 740 milyonum eksik. adam durdu durdu ulan dedi elindeki parayı koy üstünü ben tamamlıcam. ben o an allahhhhhhhh die bi bağırmışım. ama bi şartım var dedi. arasıra bizim dükkanda dursun. arkasına bi römork yapalım su servisi yaparız mahallede benzin benden dedi. tamam amca dedim. ve gittik gri renkli 99 model bi titan aldık. tam 9 ay oldu. arasıra su servisi yapıyo arasırada ben geziyom. ama ehliyetim yok. amca göndermiyo uzak yere. bu arada hjc kask ta amcamın bir jesti bana. canı saolsun çok emeği geçti bize sorun değil motor isterse onun olsun. ilk aldığımız gün gece 3te kalkıp gidip bakmıştım çaldılarmı yerinde duruyomu diye. heyt bee ne günlerdi
    racing racing ve racing.............

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tekerlekli herŸey...:)
    Benim ilk motosikletim 2003 Honda CBR 600F (gri depo, siyah kuyruk). Hala da onu kullanıyorum.
    Hikaye şöyle gelişti:
    Bende aslında motosiklet bir hastalık değil. Ama araba tam bi hastalık. Fakat sadece BMW olacak. 11 milyar param vardı. E30 kasa 90 model BMW'lere bakıyorum. O kasalara hastaydım. Temizini bir türlü bulamadım. Ben de çıtayı biraz yükselttim 95 model E34 kasalara bakmaya başladım. Baktım 18 milyarlarda filan dolanıyor. heee.... Para kazanmam lazımdı galiba... Ben de dedim borsa filan oynayayım. Taa bebeklikten bir arkadaşım var. O tam bir motosiklet hastası işte. O da arada bir gazlıyo beni. Olm ortak bir motosiklet alsak nasıl olur lan diye.. Ben de ufaktan gaza geldim. Ama illa racing olacak. Sesi muhteşem çıkıyor diye. Ömrümde motosikletin üstüne binmemişim. Sırf ses için racing alacaz. En ucuz race de 600F. Zaten çok profesyonel de değil. Tamam alırsak bunu alacaz. O sırada (Mayıs 2004 filan) bizim 11 milyar 2 ay içinde oldu 13 milyar. Sıfır km'ler de Temmuz'da geliyomuş. İkinci el az kullanılmışlara bakmaya başladım. Buldum bi tane 2003 600F. Temiz yazıyordu ilanda. Arkadaşımla gecenin 12'sinde gittik, loş bir ışığın altında motosikletin kaporasını verdik ve aldık. Evdekilerin de haberi yoktu daha. Ondan sonra bi duyuldu aldığım. Babam beni evlatlıktan reddetti.

burakusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilk motorum YZF 600 R 2000 model.Motor almaya karar verdikten sonra ,internetten bulmustum motoru. Tam$4500 verdim (2002 senesinde) ewet burda motorlar yari fiyati ... yaklasik 10.000 km kullandim o motoru...
    Burak 03 R6
    WERA #996

gagagotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende murat 124 vardı. bu ötv idriimi sayesinde kıymetlendi. bende 2.7 milyara sattım.
    araba almaya yetmez bu para dedim, tesadufen hürriyette ayse sule bilgic in yazısını okudum. önce motosiklet.net sonra iki teker portalında Donald Duck in yazılarını
    okumaya basladım. motorcu olmaya karar verdim
    tabi derslere gore en uygun baslangıc 125 cc ve yamaha ybr 125 tam butceme uygun.
    aldım ve basladım. cokta memnunum

leto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var ama markasını yazmak istemiyor artık.....
    İlk olarak araba alacaktım (babam öle istiyordu) bir 9 ay salladı beni bende dedim senin araba alacağın yok ben motor alıcam dedim oda ne dese tamam dedi ii ben internetten baakınıyorum google de aratıyorum ikinci el motor falan GS500 arıyorum şöle 3-3,5 milyara derken motosiklet.net diye bir link açıldı google da girdik ilanlara bakacam üye ol diyo ulan dedim bedava zaten olayım bari öle daldık içeri bir hafta sonra ilk buluşma oldu motorsuz gitmiştim eyi hatırlıyom orada savaşın 600F i gördüm vay dedim adama bak ya hasta olurdum o motora neyse gelelim sadede buluşa buluşa yakınlaştık derken 2004 motosiklet fuarı geldi bu arda bende temiz gs500 arıyorum. fuarda honda twister gördüm bindim baktım boyu boyuma uygun herşey iyi fiyat cok değil derken para yetmiyo tabi baba böle böle tamam mı tamam bir yeri aradım bayi var dedi yarın kapora vermeye gelecem dedim ulan sabah bir aradım motor satılmış yeşil var dedi sadece yok dedim almam ikinci yeri ararım motur yok der ana ben dellenmeye başladım derken şirinevlerde oto sever olarak gecen honda bayiğinde buldum iki tane birinin kaporası verilmiş hemide kırmızı tamam dedim gittim konuştum kaporasını verdim ve iki gün sonra nakit olarak moturumu aldım... 600F ini kıskandığım safaş da ben kullanmayı bilmediğim için ilk motoruma ilk olarak savaş binmiştir eve kadar tabi ilk derside verdi ..... böylece başladı işte bizim macera
    Tanrı motor kullansaydı racing kullanırdı...

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Henüz bir motorum yok. Fakat mutlaka olacak. Askerliğimden sonra bir Vulcan en500 almayı düşünüyorum. İlk başlarda honda rebel diye düşünmüştüm fakat daha sonra şu son fuarda en500 ile tanıştım yakinen Ve bana en uygunu o gibi geldi. Şimdi en yakın zamanda ehliyeti halledeip Bir vulcan alıcam. Onuda burada belirtirim zamanı gelince
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    slowokan harbi harbi peder bey evlatlıktan red mi etti? ya bu arada millet direkt racing le başlamış. olm patlamadınızmı siz hala.-))))

Motosikleti
    KTM 250 EXCR
    Benim ilk motorum Honda SRX (Scooter)dı

Mr-Metal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben daha sahip olamadığüım için bu mesaja cevap vermek istemiyorum ama şartlar el verirse seneye dandik te olsa bi şey alacağım

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Kız arkadaşım nedendir bilmem günün birinde motorsiklet alalım diye tutturdu.Kızım git işine kafayı mı yedin dedim.Motorsikletten falan anlamam,hemde tehlikeli dedim.Yok dinletemedim.Uzunca bir süre oyaladım ama sonunda pes ettim.Madem alıyorum o zaman ucuz birşey olsun, hem bizimkinin hevesi geçer fazla zarara girmem hemde satması kolay olur dedim.Bisanın ve kanuninin mopedlerine baktık yok beğenmedi,honda ve yamahanın nin scooter larına baktık yok onlarıda beğenmedi.İkinci el bir Titan gördük onu beğendi ama oda biraz hasarlıydı ve acemice tamir edilmişti.Sonunda Fethiye hondanın ana bayii ne gittik.Orada bizimki bir CGL125 gördü ve hemen üzerine atladı bunu isterim bunu isterim. Ne yapalım emir büyük yerden geldi alıverdik. Gün geldi devran değişti ben motorsikletin hastası oldum bizimki şimdide tekne isterim diye tutturdu.Elimizde bir memur maaşı zorrrr alırız tekneyi.Hesabımı yaptım önümüzdeki sene model büyüteceğiz.Artık duruma göre ne olursa.

burakusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RaCe_ adlı üyeden alıntı
    slowokan harbi harbi peder bey evlatlıktan red mi etti? ya bu arada millet direkt racing le başlamış. olm patlamadınızmı siz hala.-))))
    cooooookkkkk patladik....
    ilk kazami ,sehirden uzakta dag yollarinda viraj alma tekniklerini denerken yaptim. Ustumde full deri yaris kiyafetleri vardi ,uzerimde cizik bile yokti. Motorda ise sadece cizikler(toplam 1500 km. tecrube)...Ikinci kazami yine viraj alirken yaptim yaklasik 90 km ile dustum,yine uzerimde kiyafetler vardi bana hicbirsey olmadi. Motor mu???? pert

Motor kullanmaya 600 lukle baslamis biri olarak hickimseye 600 lukle baslamayi tavsiye etmiyorum...Ilk 2 kazamda kendime birsey olmamasinin sebebpleri uzerimde koruyucu kiyafet olmasi ve sehir trafiginden uzak olmamdi.

125,250 baslamak icin en uygun motorlardir...
    Burak 03 R6
    WERA #996

Motosikleti
    Kymco Agility City
    8 senedir motor kullanıyorum ve hayatım boyunca hiç motorum olmadı sürmediim motor kalmadı (chopper hariç) ha sende bws wardı noldu derseniz o benim çalıştıım yerin motoruydu ve 8 ay bende kaldı motor benim gibiydi
    ve geçen ay işten ayrıldım zaten motorda yok hani kanuni alıyodun dyenlerinize ise açıklamıştım iptal ettim verdiim siparişi çok dandik motor diye içime sinmedi ve çalışım kendim iyice para biriktirip güsel bi enduro almaya karar verdim scoter dan bıktım artık
    wallaha benim için en güsel kararın bu olduuna inanıyorum çünkü artık scooterdan hiç bi keyf almıyorum zaten onun yerine araba daha iyi yane ama 1 sene içerisinde 650 cc bi enduro alıcaam artık ona karar verdim
    :bestmt:

Motosikleti
    Alıntı RaCe_ adlı üyeden alıntı
    kesinlikle evlatlıktan reddetti. 3 aydır konuşmuyoruz. Ama ben hayatımdan memnunum. O ekzoz sesini duymaya değer açıkcası. Bir Ferrari'm olsun onun ekzozunu dinlemek isterdim ama bu imkansız olduğu için ben de racing'i tercih ettim.
    Yeni başlayacaklara tavsiyem düşük cc'li birşeyle başlasınlar. Daha kazam olmadı. Çünkü ben iradeli birisiyim. 160 km/h'nin üstüne çıkmadım daha. Ama tabi kaza yapıp yapmamamın bununla alakası yok. İş tamamiyle tecrübeye bakar. Hata yaptığımın farkındayım ve hala ölüm tehlikesi altında olduğumun da farkındayım ama hastalık işte. Ben o ekzozun sesine hastayım. Biraz kendimi toplayabilirsem CBR 1000 RR alıp Yoshimura RS 5 ekzoz taktırmayı düşünüyorum. Tüm hayalim bu. Biraz uzak bir hayal ama hayali bile güzel. Tabii ki tricolor olanından...

Nuestra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR600
    Oooo bir dernek mi açsak...
    "Motor alıp evlatlıktan reddedilenler derneği"
    SUZUKI - Ride The Winds Of Change

Motosikleti
    .........

siz yinede anne babanızın gönlünü alın
    motora karsı cıkmaları bile size olan sevgilerinden

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    olm motoru sattım diyin ama yineden binin haberleri olmasın...

Motosikleti
    hayatta satmam veya sattım diyip millete karşı onların bu yanlış fikirlerini kabul etmiş gibi görünmem. Motorlu taşıtlar (buna tüm motosiklet, araba ve kamyonlar dahil) hayatımda herşeyden önce gelir. Lafın gelişi değil, gerçek anlamda bu uğurda babamı tanımam. Onlarsız yapamıyorum.
    Yaaa bi kez benim tekerlekli herşeye karşı bir zaafım var. Hala marketlere gittiğimde market arabalarını kullanırken zevk alırım. Benimki böyle bir hastalık işte...

ne diyelim Allah şifa versin slowokan

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    olsun olm ne olursa olsun peder beyi boşlama.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler