Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kredi kartıyla 2. el motosiklet Alımı Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Çelik YUAN 100 / 43 RL 771 / RP 330
    ii akşamlar. Kafama Takılan bişeyi sizinle paylaşmaya karar verdm.Şuan bnde Scooter Motor var. Vitesli motora geçicem ancak nakitim yok. Bankadan Krediyi de Yeni çektiğim için yeni bir kredi çekemiyorum.Kütahya'da bi Motosiklet Mağazasına gittim nakit hariç nasıl imkanlarım var bilgi topladım ancak sadece kredi kartıyla 2. el motosiklet alabileceğimi söylediler.Sevinmiştim ancak 2. el motosikleti kredi kartıyla alırken;

1) Kredi Kartının ait olduğu bankanın bi taksit kampanyası olmadığı için bana vade farkı koyulacağını,
    2)Bir de Motorun nakit satış fiyatının %18 KDV'sininde fiyata ekleneceğini söyledi.(yani Motor 1.000 lira ise 1000 TL nin %18 i 180 TL + Vade farkı koyacağını söyledi)

anlıyacanız 1000 TL lik motor bna kredi kartıyla 1200 e felan geliyor.Gerçekten böyle birşey var mı? Bilgisi olan paylaşabilirse,Şu motosiklet aşığı kardeşinize yardım edebilirseniz çok sevinirim.Başka türlü alma imkanı aklıma da gelmiyor.Şimdiden çok tşk ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı KissBaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ii akşamlar. Kafama Takılan bişeyi sizinle paylaşmaya karar verdm.Şuan bnde Scooter Motor var. Vitesli motora geçicem ancak nakitim yok. Bankadan Krediyi de Yeni çektiğim için yeni bir kredi çekemiyorum.Kütahya'da bi Motosiklet Mağazasına gittim nakit hariç nasıl imkanlarım var bilgi topladım ancak sadece kredi kartıyla 2. el motosiklet alabileceğimi söylediler.Sevinmiştim ancak 2. el motosikleti kredi kartıyla alırken;

1) Kredi Kartının ait olduğu bankanın bi taksit kampanyası olmadığı için bana vade farkı koyulacağını,
    2)Bir de Motorun nakit satış fiyatının %18 KDV'sininde fiyata ekleneceğini söyledi.(yani Motor 1.000 lira ise 1000 TL nin %18 i 180 TL + Vade farkı koyacağını söyledi)

anlıyacanız 1000 TL lik motor bna kredi kartıyla 1200 e felan geliyor.Gerçekten böyle birşey var mı? Bilgisi olan paylaşabilirse,Şu motosiklet aşığı kardeşinize yardım edebilirseniz çok sevinirim.Başka türlü alma imkanı aklıma da gelmiyor.Şimdiden çok tşk ederim.
    Galeriden alırken Senet yapıyorlar Tabi Güvenilir biriysen.Herkez yapmıyor Denk gelmen lazım Ben bi miktar peşin Ve üstünü senet yapmıştım. Kredi kartı olayına gelince arkadaşlar yardım edicektir..4000 tl 0 ybr alırken 4.300 e 4.500 e bile geldiği oluyor kredi kartıyla.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşımda aldı onada biraz vade farkı olmuştu ama çok değil...
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Tmm Vade Farkını anladım da Dediğim gibi 2. maddeyi HaLen anLamış değiLim neden öyLe oLuo

2. madde:

Tmm Vade farkını anladım da bu "Motorun Peşin fiyatından %18 alıp Motorun Peşin fiyatına eklemek" Ne oLuo onu anlamış değilim halen...
    kredi kartı senin veya babanın ise ben sana nasıl alacağını anlatayım. hem de 1000 liraya 12 taksit

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Tmm Vade Farkını anladım da Dediğim gibi 2. maddeyi HaLen anLamış değiLim neden öyLe oLuo

2. madde:

Sana motorun fiyatını veren satıcı yanılmıyorsam KDV'siz fiyat vermiş. KDV ayrı vade farkı ayrıdır. Evet kredi kartı ile vadeli alınan motorlarda 3-5 herneyse bi vade farkı oluyor. Bende motorumu sattıktan sonra motorsuzluğa dayanamayıp bi cbf 150 alayım dedim. Hatta anesmotor'a gidip şartlarıda konuştum, KDV dahil 4100 tl'lik motor 10 ay vadeyle 4510 tl'ye gelince vazgeçtim almaktan. Peşin fiyatın üzerine eklenen %18'lik fark KDV farkı bence..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kredi kartı senin veya babanın ise ben sana nasıl alacağını anlatayım. hem de 1000 liraya 12 taksit
    Komşunun olacak hali yok ya !..

Teşekkürler cevapladığın için SinanAksu ama neden Nakit almaya kalktığımda 1000 lira oLan motor Kredi kartıyla aldığımda %18 Kdv ekleniyor? Ben motoru Tek çekim alsamda (vadesiz) yine KDV ekliyecek.
    [B][COLOR="DarkOrange"]Hayatın "Tadını" Çıkarıcam Derken,"Bokunu" Çıkarma..:bounce:[/COLOR][/B]

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Benim motorun normal fiyatı 2.500 tl iken.Kredi Kartıyla 2.800'e geldi..
    Anlıcağın gayet normal
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Arkadaşlar Yanlış anlıyosunuz beni yav Bakın Demek istedğim şu:
    2. El motosikleti nakit alıyoruz diyelim, 1000 Liralık motor, Peşin fiyatına 1000 TL e aLırız Dimi.Vadeli yapmak istiyorsak üzerine 100 - 150 daha katar satan kişi bize 1200 e gelir.Tmm buna bi itirazım yok.Ama Neden 1000 Liralık motoru Kredi kartıyla VADELİ aldığımda Hem Vade Farkını Hemde KDV sini fiyata katıyor. Vade Farkı tamam o eklenir ama %18 KDV niye Peşin alınca eklenmiyorda Kredi kartıyla vadesiz alınınca bile ekleniyor onu soruyorum... Umarım anlatabilmişimdir..
    [B][COLOR="DarkOrange"]Hayatın "Tadını" Çıkarıcam Derken,"Bokunu" Çıkarma..:bounce:[/COLOR][/B]

skyblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Kredi kartından yapılan alışverişler kağıt üzerinde göründüğü için aynı zamanda fiş de kesilmek zorunda yoksa hesapta açık çıkar ve parayı kesen kişinin başı maliyeyle derde girer.Fiş kestiği için de KDV sini sizden almak zorunda.

Komşunun olacak hali yok ya !..

Teşekkürler cevapladığın için SinanAksu ama neden Nakit almaya kalktığımda 1000 lira oLan motor Kredi kartıyla aldığımda %18 Kdv ekleniyor? Ben motoru Tek çekim alsamda (vadesiz) yine KDV ekliyecek.
    amcanın veya dayının olabilir diye düşünmüştüm

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Kredi Kartı Çekiminde Fiş/Fatura Kesmek Mecburidir Ve Firma Buyuk Ihtımalle Sana Servis Ücreti Olarak Fatura Kesecek %18 Kdv Ekleyecek Bu Normal
    Vade Farkı İse Bankanın Aldıgı Bır Komısyon Oda Normal
    Yani Herşey Normal (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Yenı yasa geregı kredı kartıyla yapılan satısların tutarı aynı anda kasa fişi kesilerek belgelenmek zorundadır.Satıcının fiş kesmesi demek kdv lı satıs yapması demektır %18 kdv tutarını bu yuzden ekleyecektır yanı ortalıkta anormal bır durum yok nakıt alırsan 1000 tl kredı kartıyla alırsan 1180 odersın...

Vade farkına gelınce oda normal adam sana vadelı satıs yaptıgı ıcın bır mıktar vade farkı koyması normal...

Bunları ıstemıyorsan para bulup nakıt olarak alman gerekır motorunu...

Şuda var sakın senet olaylrına guvenmedıgın ve tanımadıgın fırmalarda gırme sen A fırmasına senet verırsın sen kapıdan cıktıgın anda senın senedın B fımasına ordan bılmemne fırmasına dolanır ve kımın elınde oldugunu bılemedıgın gıbı bazı durumlarda zamanından once tahsılat yapmaya gelen agır abılerde karsına cıkabılır....
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Arkadaşlar Yanlış anlıyosunuz beni yav Bakın Demek istedğim şu:
    2. El motosikleti nakit alıyoruz diyelim, 1000 Liralık motor, Peşin fiyatına 1000 TL e aLırız Dimi.Vadeli yapmak istiyorsak üzerine 100 - 150 daha katar satan kişi bize 1200 e gelir.Tmm buna bi itirazım yok.Ama Neden 1000 Liralık motoru Kredi kartıyla VADELİ aldığımda Hem Vade Farkını Hemde KDV sini fiyata katıyor. Vade Farkı tamam o eklenir ama %18 KDV niye Peşin alınca eklenmiyorda Kredi kartıyla vadesiz alınınca bile ekleniyor onu soruyorum... Umarım anlatabilmişimdir..

Öyle saçmalıkmı olur ya.. Dostum bence o satıcılar fazla uyanık. Yeni bi yasa gelmediği sürece bunun mantıklı açıklaması olamaz. Bence birkaç magaza ile daha irtibata geç.

burakutucu88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vtx 1300
    Ortada normal dışı bir durum yok. Benim bir motorum var ve satmak istiyorum. 1000 lirada değer biçmişim. 1000 lira getiren alır. Aynı zamanda da kredi kartıyla tahsilat yapabileceğim bir iş yerim olsun. Benim 1000 lirayı tam olarak alabilmem için bankanın öngördüğü vade farkını çekim sırasında koymam gerekir. Aynı zamanda kredi kartından çekilen ürün her ne ise devletin belirlemiş olduğu KDV oranını da içeren bir fatura kesmek zorundayımdır. 2.el araç satıcılarının nasıl bir vergi sistemine tabi olduğunu net olarak bilmiyorum ama bu firmalarda alım ve satım üzerinden elde ettikleri kar üzerinden gelir vergisi ödemek durumundadırlar. Peşin durumunda satıcı muhtemelen hiç bir ödeme yapmayacaktı.Kredi kartıyla yapılan işlem sonucunda satıcının parayı bankadan tahsil etmesi de biraz zaman alır. Çok konuştum ama, bu durumda en sağlıklısı bir şekilde peşin alım yapmak olacak gibi
    Together we stand divided we fall...

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı burakutucu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortada normal dışı bir durum yok. Benim bir motorum var ve satmak istiyorum. 1000 lirada değer biçmişim. 1000 lira getiren alır. Aynı zamanda da kredi kartıyla tahsilat yapabileceğim bir iş yerim olsun. Benim 1000 lirayı tam olarak alabilmem için bankanın öngördüğü vade farkını çekim sırasında koymam gerekir. Aynı zamanda kredi kartından çekilen ürün her ne ise devletin belirlemiş olduğu KDV oranını da içeren bir fatura kesmek zorundayımdır. 2.el araç satıcılarının nasıl bir vergi sistemine tabi olduğunu net olarak bilmiyorum ama bu firmalarda alım ve satım üzerinden elde ettikleri kar üzerinden gelir vergisi ödemek durumundadırlar. Peşin durumunda satıcı muhtemelen hiç bir ödeme yapmayacaktı.Kredi kartıyla yapılan işlem sonucunda satıcının parayı bankadan tahsil etmesi de biraz zaman alır. Çok konuştum ama, bu durumda en sağlıklısı bir şekilde peşin alım yapmak olacak gibi

Peki motorunuzu peşin satmış olsanız KDV farkı alırmısınız?

Motosikleti
    kanuni-Tiger
    Her işletmenin 'fiyatlara KDV dahildir' yazısını görünür bir yere asması mecburidir.
    Doğal olarak kdv bu fiyatın içinde ama satıcı ya nakit ödemeye fatura vermiyecek yada bankanın pos kullanıcısına kestiği komisyon ücretini alıcıya ödetmek istiyor :(
    KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA :bounce:

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Pos makinesinden yapılan işlemler faturalandırılmak zorundadır. Normalde 2. el araç satışlarında fatura kesilmez ancak satıcı kredi kartıyla satışı sırf sana kolaylık olsun dye yapıyor bu nedenle servis şçilik gibi bri fatura kesmek zorunda kalacak. Ayrıca motosiklet kendi üzerine olmayablir hatta dükkana faturalı girişi olmayabilir ama yinede sana fatura kesmek zorunda kalacaktır bu nedenle kdv eklemesi normal. Hatta kredi kartıyla yaptığı satışın bedelini bankadan 45 gün sonra tahsil edebilecek. 45 günden önce almaya kalkarsa bankaya komisyon ödemek zorunda kalacak bunun için fark istemiyorsa gerçekten sana yardımcı olmaya çalışıyor demektir. Sonuçta motoru hemen verse bile parasını 45 gün sonra alacak. Eğer sıfır motor alıyor olsaydın bankaların kampanyalarından ve taksit imkanlarından yaralanma şansın olacaktı ancak 2. el satış için bunları uygulamak pek mümkün olmaz. Doğal olarak taksittede bankanın öngördüğü oarnlarda vade farkı olacaktır. Bu fark nakit çekim faizinden düşük olacaktır.

Motosikleti
    kanuni-Tiger
    @yucika peki bu satıcı fatura kesmiyor ise gelirini nasıl belgeliyor ?
    KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA :bounce:

Motosikleti
    Arkadaşlar öncelikle hepinize çok tşk ederim herkez bilgilerini paylaşmış.Bugun Sabah gittim başka bi motosiklet mağazasına (diğer mağazayla 500 mt. fln arası var) anlattım durumu, o da aynen "Nakitte sana fatura kesmeyecek yada kesse bile motosiklet üzerine değil ama 1000 TL lik aksesuar vs. almışsın gibi gösterecek ve vergisi normal olacak,ancak kredi kartıyla sattığı zaman vade farkını koymak zorunda çünkü bankanın bir kampanyası yok ve %18 KDV de POST makinasından geçirteceği için KDV ekliyor.Nakit alımda da Motosiklet satışı olarak gözükse yine aynı fiyata gelecek" dedi. Anladım şimdi KDV neden olduğunu.Adam bi çay söyledi ve muhabbete başladık. Bana dedi ki Bankaların kredi kartına peşin fiyatına 12 taksit kampanyası devam ediyormuş.Mondial marka motor (2010 model 100UKH) 1700 TLmiş ve 300 peşinat vererek 1400 ü 12 eşit taksite bölebiliyoruz dedi.Açıkcası 2. eL bi motosikleti 1200-1300 e alacağıma 1700 e Gıcır gıcır 0 KM alırım ama Çin malına 1700 TL verilir mi o beni düşündürüyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler