Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi 125 cc yi tavsiye edersiniz????

Motovento
    REKLAM ALANI
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yok yok benim 125cc falan alacagim yok.Az önce burada bu topic dikkatimi cekti...Burada genc bir arkadas bu topic i 23 ocakta acmis.. Verilen x cevaplar dikkatimi cekti simdiye kadar.. Buradada buna benzer cok ama cok topic ler aciliyor.. Ve sayfalar dolusu yaziliyor ciziliyor.. Farzedinki bu arkadas benim..
    Size asagidaki soruyu sordum..

Kaufberatung 125erHi,
    Ich fahre im Moment einen 25er Roller und wollte dann evtl. mit 15,5 Jahren (also im März) mit A1 anfangen. Und da stellt sich natürlich auch die Frage, welche 125er
    Denn FS M wollte ich nicht machen, da man nicht lange was davon hat. (Also wenn man Bf17 machen will).
    Mein Budget liegt bei max.1500€ für 'ne Maschine. Für den Schein habe ich 1000€ eingeplant.
    Ich wollte was vernünftiges haben. Also ein vernünftiges Marken-Motorrad alà Yamaha, Honda, Suzuki & Co. Und nicht sowas wie Kreidler, etc. Also kein Chinamüll.
    Schutzkleidung habe ich eine Motorradjacke von ATU (50€) mit Schulter- Ellenbogen- und Rückenprotektoren, sowie einen ATU-Helm (auch 50€).
    Was muss ich noch einplanen? Oder soll ich mir teureres kaufen?

Habe so an
    Yamaha SR 125 (bin ich schon selbst oft gefahren)
    Yamaha YBR 125
    Yamaha DT 125
    Honda CBR 125
    gedacht.
    SInd die empfehlenswert?
    Gibts noch anderere Modelle?
    Und welche ist für meinen Budget am besten zukriegen?

Meali

Hallo
    Simdilik bir 25 lik (bunlar 50cc motorlar.modifiye edilip gücü azaltilmis.25km/h max sürat)kullaniyorum ve 15,5 yasimda(mart ayinda) A1 ehliyetine baslamak istiyorum. Ve tabiki su soru geliyor hangi 125 lik..
    Makine icin bütcem maximum 1500 euro.Ehliyet icin 1000 euro planladim..
    Iyi bir makine istiyorum. Yani iyi marka birsey yamaha honda suzuki gibi.. Kreidler yada cin mali(cöpü.. arkadas böyle yazmis) istemiyorum...
    Korumalarimda ATU dan dirsek,omuz, ve sirt protektörlü bir ceketim(50euro) ve ATU kask im var(50euro)
    Daha neleri planlamaliyim? yada daha pahali seylermi satin almam gerek?
    (Not:ATU pek kaliteli mal satmiyan bir sirket)

Motor olarak ben
    Yamaha SR 125(cok kullandim)
    Yamaha YBR 125
    Yamaha DT 125
    Honda CBR 125
    düsünüyorum..

Bunlari önerirmisiniz?
    Daha baska modeller varmi?
    Benim bütceme göre hangisini alabilirim?

-----------------------------

Sorulan soru bu...
    Yurdumda böyle sorular genelde makaraya sariliyor..
    Sayfalarca yaziliyor ama cok yanlis cevaplar veriliyor...
    Burada bu soruya x kere cevap verilmis ve neye dikkat edilmis dikkatimi cekti...
    Farzedinki bu soruyu icinizden birisi sordu.. Burasini karistirmayin..
    Neler tavsiye edersiniz bu arkadasa?????

Burada yazilan x cevabida sizlere aktaricam sonra...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ybr 125 tavsiye ederim...4 adet yıpratmış biri olarak titandan sonra en sağlam en dayanaklı motorumdur...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne icin kullanicak onu da bi soyleseymis keske?

Soyledgi motorlarin tarzi farkli elma armut kiyaslamasi olmus yine.
    We are many...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    en sağlam ve en hesaplısı ybr 125

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yazilanlar hepten bukadarmi yahu????
    Beni sasirttiniz yemin olsun...
    Ama bunu aramizdan biri sorsaydi yazanlar cok olurdu bunu biliyorum..
    Ben sadece burada sorulmus bu soru siz neler derdiniz diye bukadar az yazilmis bundan eminim..
    Korkmaniza gerek yoktu.. Buradakiler sizden akilli degil..
    Bazi seylerde bizlerden ilerideler bu gercek ama akilli degiller..
    Bu soruya ilk cevap yazan arkadasin yazdiklari hosuma gitti..
    Adam motor hakkinda hicbirsey yazmiyor..
    Sadece korumalar hakkinda yazmis..
    Yani ne kullanirsan kullan ama korumalarin sakat diyor...

Yazilan su...

Das wird qualitativ sehr minderwertiges Zeug sein. Und ob du dich mit einer 1000er bei 80 km/h oder mit einer 125er ablegst ist deinen Knochen und deiner Haut egal. Deshalb lieber in qualitativ gute Sicherheitskleidung investieren.
    Zusätzlich zu Jacke und Helm brauchst du noch eine Hose, Motorradstiefel, Handschuhe und einen Rückenprotektor oder eine Protektorenweste. Einen neuen Helm würde ich mir auch zulegen. Der 50 € Helm war für 25 km/h wohl ganz ok, für höhere Geschwindigkeiten wird er ziemlich sicher nicht taugen (Aerodynamik, Akustik, Beschlagfreiheit, Wasserdichtheit, Belüftung). Insgesamt solltest du noch mindestens 500€ in die Schutzausrüstung investieren. Das ist die untere Grenze. Es sei denn du kaufst gebraucht. Hier kann man gute Schnäppchen machen.

LG
    Thilo

meali

BU kullandiklarin kalite olarak iyi degil.. Kemiklerinin ve deri nin hic umrunda degil sen bir 1000cc ile yada 125cc ile 80 km/h da yerlerde sürünürsen..
    Onun icin kaliteli mallara parani harca..
    Ceket ve kast tan baska bir pantolona, eldivene, sirt protektörüne yada protektörlü bir cekete ihtiyacin var. Yeni bir kask almani tavsiye ederim.
    Senin 50 euro luk kask in 25km/h icin iyi olabilir ama yüksek süratler icin ise yaramaz.. Korumalarin icin en azindan bir 500 euro daha harcamalisin. Bu asagi sinir.. Yada kullanilmis bakabilirsin.. Bazen ucuz seyler bulunabiliyor burada..

Anlatilmak istenen bu..
    BUnlari yurdumda anlatan arkadaslar var..
    Ama bu arkadaslara neden dalga geciyorsun deniliyor yurdumda...
    Bu konuyu acan eleman kimseye kizmiyor burada...

Gecen de burada acilan bir topigi okuyunca bunu buraya aktarmak aklima geldi..
    300 TL miydi 400 TL miydi motor ariyordu arkadas..
    Ve Savaskayan ilkönce kask al demisti kendisine..

Bunun icin bu topigi acmak aklima geldi...
    Asacagimiz cok yol var daha sanirim...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazilanlar hepten bukadarmi yahu????
    Beni sasirttiniz yemin olsun...
    Ama bunu aramizdan biri sorsaydi yazanlar cok olurdu bunu biliyorum..
    Ben sadece burada sorulmus bu soru siz neler derdiniz diye bukadar az yazilmis bundan eminim..
    Korkmaniza gerek yoktu.. Buradakiler sizden akilli degil..
    Bazi seylerde bizlerden ilerideler bu gercek ama akilli degiller..
    Bu soruya ilk cevap yazan arkadasin yazdiklari hosuma gitti..
    Adam motor hakkinda hicbirsey yazmiyor..
    Sadece korumalar hakkinda yazmis..
    Yani ne kullanirsan kullan ama korumalarin sakat diyor...

Yazilan su...

Das wird qualitativ sehr minderwertiges Zeug sein. Und ob du dich mit einer 1000er bei 80 km/h oder mit einer 125er ablegst ist deinen Knochen und deiner Haut egal. Deshalb lieber in qualitativ gute Sicherheitskleidung investieren.
    Zusätzlich zu Jacke und Helm brauchst du noch eine Hose, Motorradstiefel, Handschuhe und einen Rückenprotektor oder eine Protektorenweste. Einen neuen Helm würde ich mir auch zulegen. Der 50 € Helm war für 25 km/h wohl ganz ok, für höhere Geschwindigkeiten wird er ziemlich sicher nicht taugen (Aerodynamik, Akustik, Beschlagfreiheit, Wasserdichtheit, Belüftung). Insgesamt solltest du noch mindestens 500€ in die Schutzausrüstung investieren. Das ist die untere Grenze. Es sei denn du kaufst gebraucht. Hier kann man gute Schnäppchen machen.

LG
    Thilo

meali

BU kullandiklarin kalite olarak iyi degil.. Kemiklerinin ve deri nin hic umrunda degil sen bir 1000cc ile yada 125cc ile 80 km/h da yerlerde sürünürsen..
    Onun icin kaliteli mallara parani harca..
    Ceket ve kast tan baska bir pantolona, eldivene, sirt protektörüne yada protektörlü bir cekete ihtiyacin var. Yeni bir kask almani tavsiye ederim.
    Senin 50 euro luk kask in 25km/h icin iyi olabilir ama yüksek süratler icin ise yaramaz.. Korumalarin icin en azindan bir 500 euro daha harcamalisin. Bu asagi sinir.. Yada kullanilmis bakabilirsin.. Bazen ucuz seyler bulunabiliyor burada..

Anlatilmak istenen bu..
    BUnlari yurdumda anlatan arkadaslar var..
    Ama bu arkadaslara neden dalga geciyorsun deniliyor yurdumda...
    Bu konuyu acan eleman kimseye kizmiyor burada...

Gecen de burada acilan bir topigi okuyunca bunu buraya aktarmak aklima geldi..
    300 TL miydi 400 TL miydi motor ariyordu arkadas..
    Ve Savaskayan ilkönce kask al demisti kendisine..

Bunun icin bu topigi acmak aklima geldi...
    Asacagimiz cok yol var daha sanirim...

Konuyu çok iyi düşünmüşsün..Gerçekten dalga geçiliyor ki Soru Sorarken düşünür oldum Ben olsam Arkadaşa vericeğim cevapta
    Yaşını Tecrübelerini Hayatını Yani okuyormu çalışıyormu nereye giderken kullanıcak motordan neler bekliyor beklentilerin önemli Vs Sorular sorarak başlardım.Sonra Uygun cevapları verirdim.Hayırlı sabahlar ustam

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir konu gerçekten paylaştığın için teşekkürler..Bizdede konu açan arkadaşlar böyle açsa eminimki daha iyi cevaplar alır bizde 17 yaşında bi arkadaş bi açıyor hangi 600lük 1000lik önerirsiniz diyeAma dediğin gibi eleştiri çok oluyor Çok bilgili çok iyi abilerimiz kardeşlerimiz var çok güzel açıklıyolar bir şey olduğunda..eet bazı arkadaşlar dalgacı cevap veriyor ama çocuğunun samimiyetten kaynaklandığını düşünüyorum
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 tavsiye ederim...4 adet yıpratmış biri olarak titandan sonra en sağlam en dayanaklı motorumdur...
    +1 gerçekten sağlam ybr125 bende bizzat şahitim
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler