Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

trenle motosiklet taşınıyor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru istanbuldan ankaraya götürmem gerekiyor havalar soğuk olduğundan motorla gitmek zor gibi..trenler bir süredir motor taşımıyor diye duymuştum ama son zamanlarda istanbuldan ankaraya motor taşımak için tcdd yi kullanan oldu mu? ya da alternatif bir yol önerebilir misiniz? motor 98 model f650..
    teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Biz 08 de istanbul haydarpaşa tren garında düm yalvarmalarımıza rağmen Karaman a motor gönderememiştik. MElocan arkadaşımız istanbula gelmişti motor almaya ama tcdd nin artık motosiklet almadığını söylediler.
    GKN MOTORS

Motosikleti
    My Kawa..
    bu konuyu daha önce okumuştum ve sonuç olarak birisi taşıdığını söylemişti, ama gökhan'ın dediği gibi ARTIK almıyor olabilirler..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Biz de yazın taşıtmak istedik taşımadıklarını söylediler.

Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru istanbuldan ankaraya götürmem gerekiyor havalar soğuk olduğundan motorla gitmek zor gibi..trenler bir süredir motor taşımıyor diye duymuştum ama son zamanlarda istanbuldan ankaraya motor taşımak için tcdd yi kullanan oldu mu? ya da alternatif bir yol önerebilir misiniz? motor 98 model f650..
    teşekkürler
    Eğer sevkiyat trenle mümkün olmuyorsa ,topkapıdaki ankara taşımacılık ambarının her gün düzenli ankaraya sevkiyatı var o kamyonlardan birine verip ankaraya ulaştırabilrisiniz ,bana göre en mantıklısı bu olur ,ancak üstüne mal attıklarında motorunuza zarar vermeyecek korumayı yapmanız lazım bunuda piyasada baloncuklu naylon diye satılan ürünle sağlayabilirsiniz ,adamlarada rica edersiniz tüm yüklemeleri yaptıktan sonra sizin motoru yerleştirler olur biter
    güle güle kullanın bu arada motorunuzu

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eskiden yolcu vagonları ile lokomotif arasında bir yük taşımak için bagaj vagonu vardı. orda motor taşınıyordu.
    ama malesef artık o vagonu kaldırdılar. o yüzden trenle artık bagaj taşımacılığı yapılmıyor.
    Sadece motor değil. diğer büyük kişisel eşyalarda taşınmıyor malesef..
    tcdd nedne böyle bir uygulama yaptım anlamış değilim.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    TCDD hala en sağlam devlet kurumu Adamın varsa hertürlü yani
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TCDD hala en sağlam devlet kurumu Adamın varsa hertürlü yani
    sen anlamıyorsun sanırım. o koca motoru nereye sokacaklar. trende artık yük taşımak için vagon yok. yolcuların yanına koridora mı koyacaklar motoru..

Istanbul (Fındıkzade, Taksim, Suadiye, R.Hisarüstü)
    Motosikleti
    Yamaha XT 350 & YBR 125
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler
    selamlar bende aynı konudan muzdariptim biraz araştırma yapmıştım geçen yaz. Edindiğim bilgileri sizinlede paylaşayım.
    TCDD eskiden motor taşıyormuş ancak büyük ihtimalle kullanıcıların motoru yeteri kadar düzgün bağlayamaması sonucu TCDD ye çok sayıda hasar davası açılmış.Bunun üzerine de TCDD motor taşımayı kaldırmış. Yük kategorisinde taşıma yapmakta halen ama sadece kasa ve sandık içinde olan motorları taşıyabiliyormuş. TCDD websitesinde rakamlar ve fiyatlar var yaklaşık 50 ytl gibi bi rakam tutuyor ama esas sorun o kasa ve sandık içindeki motoru tren istasyonuna ulaştırtmak konusunda.TCDD ye bir kaç mail attım konu ile ilgili ama dönüş olmadı. özel sektör olmadığı içinde alternatif bi çözümde üretilmesi mümkün değil üzerine üstlük izmire gemi seferleride kalkmış. Öyle motor elde kalıyor insan. Bi doğu seferi yapmak için illa o bütün yolu motorla gitmek gerekiyor:(
    Bu konuyla ilgili dernek ve yönetimlerin girişimde bulunmasını ve motor seyahatlerinin kolaylaştırılmasını ümit ediyoruz.
    GSM : +90 532 604 4810
    mail:gokhanturker@yahoo.com
    MSN:gokhanturker79@hotmail.com

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    xxxxxxxxxx
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    taşımıyolar biz 2005 te manisa soma dan izmire getircektik yük vagonu 1 tane onada motor almayız dediler....ama otobüsle taşıyan arkadaşlar var 1 bilet fiyatına taşıyolarmış

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taşımıyolar biz 2005 te manisa soma dan izmire getircektik yük vagonu 1 tane onada motor almayız dediler....ama otobüsle taşıyan arkadaşlar var 1 bilet fiyatına taşıyolarmış
    evet kayseriden bi bikişi gidip izmirden bi tane gsxr 750 getirdi. otobüsün bagajında. aynen o da bir bilet ekstradan ödemiş

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Motosiklet taşıma şirketimi kursak, ne yapsak

İtina ile motosikletleriniz bir ilden başka bir ile sürülür )

Karstan, Istanbula göndereyim dediydim 2007'de. Bağlama sana ait, yükleme sana ait, indirme sana ait (bunlar için rampa bile yok), benzin boşaltılacak v.b. bir sürü madde sıraladılar.

Vazgeçmiştim.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    otobüs firmaları taşıyor ancak çok dikkat et.Çok üçkağatçı adamlar olduğu için eğer sen daha önceden söz alsanda hatta parasını versende bagajda yer kalmayınca hiç sallamadan otobüsü kaldırıyorlar.Şoför benii bağlamaz filan diyor.Önceki sene Metro ile Antalya'dan motor getirmek için daha gitmeden anlaştım.Antalya ya gittim motoru aldım anlaştığım adamla birkaçkere daha konuştum akşam oldu gittim motoru yüklemeye şoför efendi almadı yer yok dedi.Son anda başka bir firmaya yalvararak motoru yükledim ben metroyla motor ise başka firmayla geldi Allahtan bişey olmadı.
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

zb_meqan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125 i
    şu mantıkal gidersek taşınmaz toplu taşıma araçlarına benzin tüp vs ile binmek yasak motosikletinde bi benzin depsou olduğuna göre taşınmaz gibi geliyor bana yanlışım varsa düzeltin ...

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı zb_meqan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu mantıkal gidersek taşınmaz toplu taşıma araçlarına benzin tüp vs ile binmek yasak motosikletinde bi benzin depsou olduğuna göre taşınmaz gibi geliyor bana yanlışım varsa düzeltin ...
    bu motosikletlerde Benzin boşalmıyor mu? Gerçi hiç motosiklet ile belediye otobüsüne binmeyi denemedim ama.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

cevaplar için teşekkürler..sanırım en mantıklısı havaların biraz ısınmasını bekleyip motoru bizzat götürmek..

otobüs firmaları taşıyor ancak çok dikkat et.Çok üçkağatçı adamlar olduğu için eğer sen daha önceden söz alsanda hatta parasını versende bagajda yer kalmayınca hiç sallamadan otobüsü kaldırıyorlar.Şoför benii bağlamaz filan diyor.Önceki sene Metro ile Antalya'dan motor getirmek için daha gitmeden anlaştım.Antalya ya gittim motoru aldım anlaştığım adamla birkaçkere daha konuştum akşam oldu gittim motoru yüklemeye şoför efendi almadı yer yok dedi.Son anda başka bir firmaya yalvararak motoru yükledim ben metroyla motor ise başka firmayla geldi Allahtan bişey olmadı.
    ben bi kaç gün önce metro da çalışan biriyle konuştum dediki biz taşımıyoruz ama şunlar(hasfirması) taşıyo dedi niye siz taşımıyosunuz diye sordum onlarınki bizimkinden daha yüksek dedi hakkatende öyle

eğer otobüsle taşıycaksan bagajını kontrol et otobüsün

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    malesef 2008 in Kasım ayı civarı trenle motosiklet vs. taşımına son verilmiştir.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

tekrar selam
    google da şööle bir siteye rastladım..bilgisi olan varmıdır?
    teşekkürler
    http://www.atvmotornakliyesi.com/default.html

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler