Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

17 yaşındayım race motor almak istiyorum bilginize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @barok34
    18 yaşında müthiş bir şekilde 600 de 1000 rr da kullanabilir
    Müthiş şekilde kullanmayı açıklar mısın? Ben bugüne kadar MotoGP pilotları hariç 18 yaşında müthiş motor kullanana pek rastlamadım. Tek teker Arif'in iki oğlu Tümay ve Toprak gibi tek tük çok iyi kullananlar var ancak konuyu genel olarak değerlendirirsek ve ölenlerin çok büyük bir çoğunluğunun gençler olduğunu göz önünde bulundurursak senin bahsettiğin şey pek geçerli olmuyor. Birçok ülkede kanuni kısıtlar var bu konuda, senelerce küçük motor kullanma zorunluluğu var. Geçişler de öyle kolay değil. Ben de motosiklet sürmeye 14 yaşında başladım ancak trafikte 600cc motor kullanarak değil. Bu işin bir gelişme süreci var..
    adamlar son model race otomobilleri parçalıyor zevkine
    17 yaşındaki oğluna 600cc spor makine alan baba ancak oğlundan kurtulmak istiyordur... Bu işi spor olarak yapmasına destek olması durumu farklıdır. Pistte yaş sınırı yoktur, 5 yaşında bile yarışılabilir.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Taner YILMAZ

Diyelim ki yarışmıyorlardı ancak ben de şuraya takıldım. Aklı başında yolunda giderken durduk yerde neden otomobilin teki senin şeridini kapatsın?

Günün birinde İzmit ya da Sakarya'ya yolun düşerse bu sorunun cevabını çok düşüneceksin. Ben hemen her gün önümü kapatıp ayar vermeye çalışan 106,civic,faça şahin vb... araçların arkasında fren yaparken düşünüyorum.

Diğer söylediklerin konusunda doğrudur demekten başka bir laf olamaz. Ama o anda fazla kaptırmış demek ki kendini öfkeye. Ama ben tekerdeyken aracın dokundurmuş olabileceğini bile düşünüyorum. Burdaki sürücülerden ( buna motosiklet sürücüleri de dahil) Her şey beklenir. Depremin tramvasını hala atabilmiş değiliz. Gereksiz bir stres var bütün şehrin üzerinde.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @mogli
    Günün birinde İzmit ya da Sakarya'ya yolun düşerse bu sorunun cevabını çok düşüneceksin. Ben hemen her gün önümü kapatıp ayar vermeye çalışan 106,civic,faça şahin vb... araçların arkasında fren yaparken düşünüyorum.
    Arkadaşım ben de motora bahçede binmiyorum, son 4 senedir her sene İzmit Körfez pistine hem yarışmaya, hem yarışları izlemeye, hem de antremana en az 10 kez gidip geliyoruz. 20 senedir de motor kullanıyorum, bugüne kadar kimseye sinirlenip gazı dibine kadar açıp arkadan patlamadım. Bu tür olayları herkes hergün yaşıyordur İstanbul gibi bir şehirde. Durduk yerde kimse kimsenin önünü araçla kapatmaz. İşin detayını da bilemeyeceğimizden çok da yorum yapmaya gerek yok bence. Ben bu olayda hata motosiklet sürücüsündedir diyorum. Baktın durum ciddileşiyor yapabileceğin bir sürü alternatif şey var, kenara çekersin araç basıp gider, yanından gazlar uzar gidersin sana yetişemez, v.s.. Ama arkadan patlayıp ölmek için çok ciddi şeyler yapmak lazım...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy yazdiklarinda okadar haklisinki.. ama nedense cok arkadas seni anliyamiyor.. Bende bu anliyamayanlari anliyamiyorum..
    iki tarafta hataliymis.. hatali olmasa ne yazar???
    Abi benim hatam yoktu ama tahtali köyü boyladim...

Buradada ortalama hergün 3 motorcu hayatini kaybediyor...Türkiyede bunun ortalamasini bilen varsa yazsin buraya.. Ben bilmiyorum..
    Burada nedense bu ölümler forum a tasinmiyor.. (Yada cok seyrek)
    Alman forumunuda takip ediyorum burada.
    Remzi kardeş bence sen yazılan hiçbişeyi anlamıyorsun?
    Boşuna anlamak için çabalama!!! Ama ben sana yinede yardımcı olmaya çalışayım..
    1-Anlamadığın konulardan biri bende boy arkadaşıma hak verenlerden biriyim..
    2-"İki tarafta hatalı olmasa ne yazar" derken kazayı analiz etmememiz gerektiğini söylüyorsun.. Bu kötü durumdan ders çıkarmayalım mı yani?
    3-"Abi benim hatam yoktu ama tahtali köyü boyladim..." demişsin, birgün senin başına kaza gelirse senin arkandanda böyle söylenmesini istermisin?
    4-Yazının son paragrafında öyle saçmalışınki ben değil bence sen bile anlamamışsın, baştan beri hiçbişeyi anlamadığın gibi..
    5-Hala bişey anlamadın dimi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sadece bunlar mı? Göz göre göre tali yoldan önümüze atlayanlar..
    Işıklarda altında jipi ile beni kenara sürükleyip (sanki altımdaki çok ufak bi motormuş gibi) senin yerin yolun en sağı diyen manyaklar..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Remzi kardeş bence sen yazılan hiçbişeyi anlamıyorsun?
    Boşuna anlamak için çabalama!!! Ama ben sana yinede yardımcı olmaya çalışayım..
    1-Anlamadığın konulardan biri bende boy arkadaşıma hak verenlerden biriyim..
    2-"İki tarafta hatalı olmasa ne yazar" derken kazayı analiz etmememiz gerektiğini söylüyorsun.. Bu kötü durumdan ders çıkarmayalım mı yani?
    3-"Abi benim hatam yoktu ama tahtali köyü boyladim..." demişsin, birgün senin başına kaza gelirse senin arkandanda böyle söylenmesini istermisin?
    4-Yazının son paragrafında öyle saçmalışınki ben değil bence sen bile anlamamışsın, baştan beri hiçbişeyi anlamadığın gibi..
    5-Hala bişey anlamadın dimi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

Sadece bunlar mı? Göz göre göre tali yoldan önümüze atlayanlar..
    Işıklarda altında jipi ile beni kenara sürükleyip (sanki altımdaki çok ufak bi motormuş gibi) senin yerin yolun en sağı diyen manyaklar..

Bunlara bir yenisini ekledim geçenlerde ;

Kırmızıda arkadan vuranlar...

Üstüne üstlük bir de ne duruyorsun diye olay çıkarma çabası içine girenler.

Polis gelince de " Ben yolumda gidiyordum en sağdan önğme geçti" deyip polisin yaptığı 5 saniyelik inceleme sonucu çok uzatma adama arkadan vurmuşsun lafını yiyenler...

Onları da sevmeye başladım ama ya... Herkesin beyni olmak zorunda değil ki... Onları görünce kendimi daha bir insan hissediyorum.
    Her şeyin Aslı Güzeldir!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bunlara bir yenisini ekledim geçenlerde ;

Kırmızıda arkadan vuranlar...

Üstüne üstlük bir de ne duruyorsun diye olay çıkarma çabası içine girenler.

Polis gelince de " Ben yolumda gidiyordum en sağdan önğme geçti" deyip polisin yaptığı 5 saniyelik inceleme sonucu çok uzatma adama arkadan vurmuşsun lafını yiyenler...

Onları da sevmeye başladım ama ya... Herkesin beyni olmak zorunda değil ki... Onları görünce kendimi daha bir insan hissediyorum.
    Yinemi patladın.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Sorma ... Fuar günü C.tesi gecesi ışıklarda beklerken arkadan dürttü minibüsün biri.

Exper'in keyfini bekliyorum motoruma kavuşmak için. Raporunu verse hemen boyatıp alacağım motoru.

Çizdiler güzelimi ya... Ağlayacağım... Sonra da neden hızlı gidiyorsun diyorlar... Yavaş gidince çarpıyorlar çünkü
    Her şeyin Aslı Güzeldir!

Motosikleti
    MOBYLETTE=GLORDİON
    yamaha yzfr6 yada r1 gider kawasakiyle cbr 5 para etmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ..
    Alıntı wantedım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha yzfr6 yada r1 gider kawasakiyle cbr 5 para etmez
    sen önce altındakı motora bak sonra kawasakiye cbrye laf at

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şubatın ortalarından bu yana berkanttan haber alınamıyor race mi aldı baban yoksa berkanttttttttt hu hu ...

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    17 yaşında cbr 600rr vardı demek hay maşallah
    benım ne haddime sana motor önermek 19 yaşındaydım cbr 125r kullanıyorum sen bana öner bence

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    harbiden bu berkantcan nerelerde???herhalde cakıldı biyerlere....

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bu konu kapanmamışmıydı adam gitti hala polemik var
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiden bu berkantcan nerelerde???herhalde cakıldı biyerlere....

yok yok öyle deme abisi Allah korusun , yani ben şey anlamında dedim , babası motosiklet alınca unutmuştur buraları : )

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yok öyle deme abisi Allah korusun , yani ben şey anlamında dedim , babası motosiklet alınca unutmuştur buraları : )
    unutmuyo ki arasıra konuları okuyup kacıyor.bu berkantcan akıllı bi çocuk,bosuna topiği tıklanma rekoru kırmıyor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sorma ... Fuar günü C.tesi gecesi ışıklarda beklerken arkadan dürttü minibüsün biri.

Exper'in keyfini bekliyorum motoruma kavuşmak için. Raporunu verse hemen boyatıp alacağım motoru.

Çizdiler güzelimi ya... Ağlayacağım... Sonra da neden hızlı gidiyorsun diyorlar... Yavaş gidince çarpıyorlar çünkü
    Sıkma canını, her işte bir hayır vardır, belki eksper bekletmese motorla ölümcül kaza yapıcaktın.

Geçmiş olsun.

Çıkart motorunuda otobanda bida deleyim seni.
    Öncekinde tanımıyodum bişe anlamadım.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Biz 12 13 yaşında JAWA 350 cc FELAN sürüyoduk.Çok keyifliydi ama 5 liralık benzinle dedem gile gidiyoduk gelirken benzin bitiyodu zaten yokuş aşşağı geliyodu.FAKAT 600 RR biraz fazla gelir küçük çocuklara.sana bi dene HONDA TODAY 50 alsın. aHA BÖYLE BİNERSİNİZ ARKADAŞLARLA
    [IMG][/IMG]

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    bu konu babasının parasının hesabını bilmeyenler ve çocuğunun hayata sarılmasını dileyemeyenler varolduğu sürece devam edecek anlaşılan. konu başlığının açılış tarihi ve konu ne ve gelinen nokta ne? anlayamadım. üzgünüm.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun

elemanın sonu bu

topicin de bu olacak böyle giderse

Git ya bak bende 16 yaşındaym işte dün hayabusayla caddede takııodk 300 basınca tekerlek patladı babama yenisini aldırcam şimdi bakıorum 1500cc motor cıktımı filan :D

Aslanım 17 yasında 600rr hmm iyimiş hangi ara ehliyet aldında hangi ara motor aldında hangi ara lastiğini patlattında hangi ara yni motor bakıyorsun hadi git işine millette topiğe bakp ciddi bişe sanıyor neyse eğlence oldu hepimize :D

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler