Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

17 yaşındayım race motor almak istiyorum bilginize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Shrieker arkadaşımızın linkini koyduğu haberde önceki akşam 22 ve 27 yaşlarında iki genç arkadaşımız otobanda kapışırken hayatlarını kaybetmişler.

Metehan arkadaşımız benim üslubuma takılmış durumda ama üslubumda ve yazdıklarımda ters birşey veya hakaret var mı çok merak ediyorum. Sadece kendisinin "bazı arkadaşlarım arabaları kuka olarak görüyor" düşüncesini saçma bulduğumu söylemiştim. Kendisi bunu üslup bozukluğu olarak algılamış. Neyse kendisine şunu soruyorum... Metehan, yukarıdaki habere istinaden, bu tür motorları kullanan ve otobanda kapışan gençlerin hala benimle aynı riski aldıklarını düşünüyor musun? Çok büyük ihtimalle onlar da kapışırken arabaları kuka gibi gördüler. Yarış pistinde kuka yoktur, olsa da en kötü ihtimalle çarptığında düşersin. Bu gencecik insanlar artık aramızda değiller! Gerisini sen düşün!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkı, ben sana öyle yaz acaip kızar dememişmiydim.

Yahu mogli bu başlıktan ilerde kimseye fayda gelmez, bir kere girişi sakat, boşver toplumsal mesaj vermeyi... Toplum senden sadece yeni patlama videoları bekliyo.(en azından ben bekliyorum çok tatlı patladınız)

Okuyunca sen bir şeyler kapabiliyor musun ona bak, yolu ezbere bilirim iyi motorcuyum feci kaptırmışsın valla bayıldım.

Hakkı'lar iki oldu.

Bak benim gibi her zaman acemiliğini ön plana çıkart, sonra yolda geçilince ben acemiyim deme şansın olur.

Böyle yazarsan Hakkı gibi yok lastiğim bitik, yok motorum soğuk, yok zincirim esnedi, masnetim mesnetsiz davradı, hocaam ali ayşeyi seviyo, sular kesikti çalışamadım gibim bir sürü yalan bulman gerekçek.

Relaks sal gitsin ne kasıyosun.

Belediyeyi bile kandırıp para almışın valla tebrik ederim.
    (aha bu laftan sonra yarın gasetelere çıkar, kızgın motorcu forumda tartıştığı genci tenhada kıstırıp 299 yerinden pıçahladı)

Kızmıyorsun dimi? hani kızdıysan ıyk ıyk ıykkk kaçam ben.
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle iyiydi be gökkuşağının tüm renklerini bünyesinde barındırıyordu, niye değiştirmek istersiniz anlamam, bişeyide olduğu gibi sevin.

Bu dünya bana fazla ciddi, az önce farkettim de bu forumun en büyük eksiği birbirimize titreşim yolayamıyor olmamız.

Daha da bu topiğe girmem...

Dersteyim şu anda ve Dalga Teorisi Hocası Sn. Prof. Gözümün içine içine bakıyor bense gülmemek için ter döküyorum.

Ne alırsan al l.n ... Senin yüzünden madara olduk millete.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

berkant arkadaşın açtığı bu konuyu yılın konusu ilan edelim bence

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shrieker arkadaşımızın linkini koyduğu haberde önceki akşam 22 ve 27 yaşlarında iki genç arkadaşımız otobanda kapışırken hayatlarını kaybetmişler.

Metehan arkadaşımız benim üslubuma takılmış durumda ama üslubumda ve yazdıklarımda ters birşey veya hakaret var mı çok merak ediyorum. Sadece kendisinin "bazı arkadaşlarım arabaları kuka olarak görüyor" düşüncesini saçma bulduğumu söylemiştim. Kendisi bunu üslup bozukluğu olarak algılamış. Neyse kendisine şunu soruyorum... Metehan, yukarıdaki habere istinaden, bu tür motorları kullanan ve otobanda kapışan gençlerin hala benimle aynı riski aldıklarını düşünüyor musun? Çok büyük ihtimalle onlar da kapışırken arabaları kuka gibi gördüler. Yarış pistinde kuka yoktur, olsa da en kötü ihtimalle çarptığında düşersin. Bu gencecik insanlar artık aramızda değiller! Gerisini sen düşün!
    Bir düzeltme yapayım.. O arkadaşlar e-5'te giderken kaza yapıyorlar.. Söylenene göre çarptıkları connekt marka otomobil motosikletin önünü kapatmış, yarış yapmıyorlarmış..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Taner YILMAZ
    Bir düzeltme yapayım.. O arkadaşlar e-5'te giderken kaza yapıyorlar.. Söylenene göre çarptıkları connekt marka otomobil motosikletin önünü kapatmış, yarış yapmıyorlarmış..
    İki motosiklet sürücüsünün ölümü ile sonuçlanan kaza kusura bakmayın ama hiç sizin dediğiniz şekilde yaşanmış gibi gözükmüyor. Eğer yarışmıyorlarsa normal süratlerde herhangi bir otomobil bir motosikletin önünü kapatsa da fren mesafesi diye birşey var. Fotoğraftan anladığım kadarıyla motosikletin bir tanesi Kawasaki. 22 ve 27 yaşlarında iki kişinin bu motosikletleri normal şekilde kullandıklarına ve öldüklerine inanmıyorum. Artık biraz eğri oturup doğru konuşalım. Tamam otomobillerin hatası yüzünden hayatını kaybedenler de var ama motosiklet kazalarının çoğunda motosiklet sürücüsü hatalı.

Motosikleti
    @Taner YILMAZ

İki motosiklet sürücüsünün ölümü ile sonuçlanan kaza kusura bakmayın ama hiç sizin dediğiniz şekilde yaşanmış gibi gözükmüyor. Eğer yarışmıyorlarsa normal süratlerde herhangi bir otomobil bir motosikletin önünü kapatsa da fren mesafesi diye birşey var. Fotoğraftan anladığım kadarıyla motosikletin bir tanesi Kawasaki. 22 ve 27 yaşlarında iki kişinin bu motosikletleri normal şekilde kullandıklarına ve öldüklerine inanmıyorum. Artık biraz eğri oturup doğru konuşalım. Tamam otomobillerin hatası yüzünden hayatını kaybedenler de var ama motosiklet kazalarının çoğunda motosiklet sürücüsü hatalı.
    Aşağıdaki satırlar kocaelimotosiklet.com'dan alıntı yapılmıştır..

"Kaybettiğimiz arkadaşımız motocamiadan gökçe ipek bugün toprağa verdik.
    Ben dün akşam sonanda yetiştim olayın gerçeğini ben anlatayım izmitten derince istikametine doğru gelirken kuruçeşme civarında ford connect araç gökçeyi sıkıstırmaya baslıyor her geçtiği şerite geçerek motorun yönünü sapıttırıyor daha sonra derince fs otogazın önüne doğru gelen gökçe gazı sonuna kadar acarak tek tekere kalkıyolar tekeri indirdikten sonra fren mesafesi kalmayınca araca arkadan carpıyor daha sonra vurmanın verdiği şiddetle motorun deposu yerinden cıkarak fırlıyor ve yol kenarında depo infilak ediyor gökçe ve ergün kafasını kaldırım kenarındaki kanala vuruyor ve kasklar patlıyor beyin kanaması sonucu ikiside vefat ettiler gazatede yazan haber kesinlikle yalan bir haberdir. gazeteciler geldğinde ben morgun önündeydim yarış diye bir şey yoktur. dun akşam zaten seco ile beraberlermiş izmite gezmeye gitmişler gezi sonrası secodan ayrılan gökçe derince eskiyolda motosikletiyle karıştığı traifk kazası sonucu hayatını kaybetmiştir.
    Bugun derince mezarlığında toprağa verdik BEN EN YAKIN ARKADAŞI OLARAK ALLAH RAHMET EYLESİN DİYORUM ACILI VE KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI VE SABIR DİLİYORUM.

Gökçeden hiç beklemediğimiz ani bir ayrılış oldu arkadaşları olarakta yıkıldık ben morgtada gördüm kendisini tanınmaz hale gelmişti suratı sizlerden istediğimiz arkalarından dua etmek çok iyi arkadaşlarımızdı cok gençtiler pırıl pırıl fidan gibi çocuklardı ben en son zaten 3gun önce akşam üzeri telefonda görüştük gökçeyle ailevi problemleride vardı zaten ecel diyelim arkadaşlar olurmu???"

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Kusura bakmayın ama,

Sıkıştıran bir araç var, akan bir trafik içindesiniz, inadına gaz açıyorsunuz üstelik Tekere kalkıyorsunuz. Bütün bunlardan sonra da buna ecel, kader diyorsanız bence sadece kendinizi kandırıyorsunuz.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Taner YILMAZ
    derince fs otogazın önüne doğru gelen gökçe gazı sonuna kadar acarak tek tekere kalkıyolar tekeri indirdikten sonra fren mesafesi kalmayınca araca arkadan carpıyor
    Diyelim ki yarışmıyorlardı ancak ben de şuraya takıldım. Aklı başında yolunda giderken durduk yerde neden otomobilin teki senin şeridini kapatsın? Diyelim ki kapatıyor, tek teker yapacak kadar neden gaz açılıyor? Fren mesafesini düşünmeden bu aksiyon neden? Bu bile bile ölüme gitmek değil midir? Açıkçası bunların cevaplarını da bulamayacağız. Sevenlerine kolay gelsin demekten başka birşey diyemeyeceğim.

Motosikleti
    Yanlışları yok demiyorum, fordun neden önüne geçmeye çalıştığınıda bilmiyorum.. Galiba yolda bi atışma yaşamış olabilirler.. İki tarafta hatalı burada.. Ortada yarış falan yok..Neyse Allah rahmet eylesin demekten başka yapacak bişeyimiz yok.. Bu bize ders olsun yolda otomobil sürücüleriyle zıtlaşmamak lazım..

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Taner YILMAZ
    İki tarafta hatalı burada..
    Artık bir tarafın hatalı olması birşeyi değiştirmez, hayatta değil çocuk.. Motosiklet ile otomobile kafa tutmak bence hata değil aptallıktır. Çok yazık olmuş gerçekten, gencecik çocuklar.. Bazen birileri bana "hep bilinçli motor kullanmaktan bahsedip duruyorsun, nedir abi bilinçli motor kullanmak?" diye soruyorlar. En güzel örneklerinden biri bu sanırım...

Motosikleti
    Bilinçli kullanmak derken ne demek istediğini çok iyi anlıyorum ve katılıyorum sana..

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yalan söyleyeyim.. ilk başlığı görünce benimde aklıma sanırım babasıyla arası iyi değil kurtulmak istiyor dedim... hadi 1 kere hata yapıır alınır... 2.kezde alınıyorsa suç ailede başka bişey değil.. bu çocuk ne yapsın elbette ister... kim istemezki
    Bu mantıkla motora mı binilir?Başlığı açan arkadası tanımam etmem 14yaşındaki toprak razgatlıoğlu 600cc'c kategorisinde son yarışda 1. bitiriyor.Size nasıl inip bindiğinden bahsediyorsunuz...Sonra da çok bildiğinizi zannedip konuşuyorsunuz...
    AKIN FİDAN

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    @Taner YILMAZ

Artık bir tarafın hatalı olması birşeyi değiştirmez, hayatta değil çocuk.. Motosiklet ile otomobile kafa tutmak bence hata değil aptallıktır. Çok yazık olmuş gerçekten, gencecik çocuklar.. Bazen birileri bana "hep bilinçli motor kullanmaktan bahsedip duruyorsun, nedir abi bilinçli motor kullanmak?" diye soruyorlar. En güzel örneklerinden biri bu sanırım...
    Boy yazdiklarinda okadar haklisinki.. ama nedense cok arkadas seni anliyamiyor.. Bende bu anliyamayanlari anliyamiyorum..
    iki tarafta hataliymis.. hatali olmasa ne yazar???
    Abi benim hatam yoktu ama tahtali köyü boyladim...

Buradada ortalama hergün 3 motorcu hayatini kaybediyor...Türkiyede bunun ortalamasini bilen varsa yazsin buraya.. Ben bilmiyorum..
    Burada nedense bu ölümler forum a tasinmiyor.. (Yada cok seyrek)
    Alman forumunuda takip ediyorum burada.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @remzi_39
    Boy yazdiklarinda okadar haklisinki.. ama nedense cok arkadas seni anliyamiyor.. Bende bu anliyamayanlari anliyamiyorum..
    Anlamayacak pek birşey yok aslında.. Bence en büyük problem bizim insanımızın her konudaki "ben herşeyi bilirim" tavrıdır. Ortalama motosiklet kullanabilenler bile eğitime ihtiyaç duymuyorlar. Bir de karşısındakini küçümseme olayı var tabi. Herkes doğuştan motorcu. Spor makine üzerine oturduğu an her türlü aksiyonu yaparım sanıyor herkes. Spor makine kullananların çoğu motoru bilinçsiz kullanıyor, kendinin ve altındaki makinenin limitlerini bilmeden, makineyi tanımadan, spor makine kullanımında bir takım tekniklerin bilinmesini göz ardı ederek herkes trafiğe çıkıp gazlama derdinde. Otobanda 200 km/h üzerini gören bu işi öğrendim sanıyor. Arkadaşlar, bu iş sandığınız kadar kolay bir iş değil, halen hayattaysanız da çok şanslısınız demektir. Bu makinelerin en güçsüzü 100-120 hp civarlarında, otomobil ile kıyasladığınızda Ferrari ayarında aletler bunlar. Kontrolsüz güç risk demektir. Bazıları deneyimli olan ile olmayanın yüksek süratteki risklerinin aynı olduğunu sanıyor. Motora hakimiyet deneyim, bilgi ve eğitim ile artar. Bahsettiklerimin en bariz ispatı hergün onlarca motosiklet sürücüsünün hayatını kaybetmesidir. Bu iki arkadaşın olayında yarış olup olmaması pek önemli değildir. Tekere gelecek kadar gaz açmaları ve bu şekilde önlerinde giden araca patlamaları nedeniyle hayatlarını kaybetmişlerdir. Bu da motora hakim olmadıklarının bir göstergesidir. İnsanımızdaki bu bilinç seviyesi gelişmediği sürece de bu ölümlerin azalacağını hiç sanmıyorum. Ölümler arttıkça da insanlar motosiklete "tehlikeli, riskli, serseri işi" olarak bakmaya devam edeceklerdir.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    boy,
    buradaki mantık şu olmalı bence,
    araba her zaman motosikletten üstündür (avrupa ülkeleri hariç) üstün olma sebebi ise araçla temas halinde motor sürücülerinin kaza yapması yukarıda yorumlandığı gibi ölüm oranlarının yüksek olması, temasa giren araç sürücülerinin ise olaydan yara almadan çıkmaları.
    uzun yıllar önce bir araştırma sonucunda, ülkemizde ölümlü kazaya karışan en çok araç sayısını kamyonlar teşkil ediyordu, en az kaza yapan araçlar ise otobüslerdi fakat! bir ayrıntı çok garipti, en çok ölüm oranı otobüs en azı ise kamyonlardaydı yani otobüsler yolcu taşıdığı için kaza anında ölüm oranı yüksek oluyordu.
    motosikletler araçlardan daha güçlü ve hızlı olabilir, araçla temasa giren motosiklet için aynı şeyi sçyleyemeyiz.
    mantık şu olmalı (söyleyenin ağzına sağlık)

EN İYİ MOTORCU EVİNE DÖNEN MOTORCUDUR

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bizim bu kocaeli kadar motorda ölen varmıdır acaba? nedenini merak ediyorum

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boy,
    buradaki mantık şu olmalı bence,
    araba her zaman motosikletten üstündür (avrupa ülkeleri hariç) üstün olma sebebi ise araçla temas halinde motor sürücülerinin kaza yapması yukarıda yorumlandığı gibi ölüm oranlarının yüksek olması, temasa giren araç sürücülerinin ise olaydan yara almadan çıkmaları.
    uzun yıllar önce bir araştırma sonucunda, ülkemizde ölümlü kazaya karışan en çok araç sayısını kamyonlar teşkil ediyordu, en az kaza yapan araçlar ise otobüslerdi fakat! bir ayrıntı çok garipti, en çok ölüm oranı otobüs en azı ise kamyonlardaydı yani otobüsler yolcu taşıdığı için kaza anında ölüm oranı yüksek oluyordu.
    motosikletler araçlardan daha güçlü ve hızlı olabilir, araçla temasa giren motosiklet için aynı şeyi sçyleyemeyiz.
    mantık şu olmalı (söyleyenin ağzına sağlık)

EN İYİ MOTORCU EVİNE DÖNEN MOTORCUDUR
    bir başka sözde GİTMEK ÖNEMLİ DEGİL VARMAK ÖNEMLİ
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    OGLUMVE BEN: "GİTMEK ÖNEMLİ DEGİL VARMAK ÖNEMLİ"

aSuBaYaH: "EN İYİ MOTORCU EVİNE DÖNEN MOTORCUDUR"

Elinize Sağlık, KESİNLİKLE KATILIYORUM!

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Alıntı berkant16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim daha önceden honda CBR 600RR'm vardı yani yeni değilim ama geçen sene lastiğim patladığı için kaza yapmıştım babamda o yüzden sattı şimdi ikna ettim yeni bitane alıcaz bana birkaç motor önerebilirmisiz
    Bu yaşta.. ?

Neler var yarabbim sen büyüksün..

Eminim seni F-16 bile kesmez..

600RR ile lastiğin patladı kaza yaptın kaçla gidiyordun 40-50 km ?

150-200 se sanırım diğer taraftan ulaşıyorsun bize ? Nasıl orda vergiler, benzinden çok vergi alıyorlar mı ?
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    konu tez zamanda çok hızlı bir şekilde ilerlemiş ama çoğunuz arkadaşa haksızlık yapmışsınız 18 yaşında müthiş bir şekilde 600 de 1000 rr da kullanabilir ben 13 yaşımda başladım motora 7 yaşında bisiklete ayrıca arkadaşlar bırakın motor kullanma kabiliyeti becerisini siz adamın cebindeki parayı bile tartışıyorsunuz ki bu kimseyi ilgilendirmez 600 alır çöpe atar 1000 alır yine atar adamlar son model race otomobilleri parçalıyor zevkine, bunu tartışmayınız bence varsa bilginiz soruya cevap veriniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 ----------

yamaha r6 suzuki gsx-r 600 kawasaki 636 honda cbr 600 rr
    önerilerim 600 lük serisinde binlik makine dersen r1 yamaha
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 152324252627 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler