Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

17 yaşındayım race motor almak istiyorum bilginize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmetçim SS üzerinde kaç yıl ve km tecrüben oldunuda yaz sana zahmet...
    Sonunda derken kastim zaten, sonunda geldi birseyler anlatmaya.. demekti
    yazmasina gerek yok bence gecirdigi yillari saygimiz sonsuz.. uzerine iddia bile oynadik adamin.. daha ne yapalim..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alo haji, yaw demin de yazmiim demistim ama..
    cok feci RTUK mudahalesi gelecek mesajlara.... turkcenin elastikiyetine dikkat edelim derim ben
    sen kalbınden ne gecıyosa yaz.ben senın dedıklerını anlıyorum.napalım aga tarzanca yazsak daha mı iyi.vallahi ben içimden ne gelıyorsa yazıyorum senın yazdıklarındada uygunsuz bi kelıme yakalayamadım o yuzden içim rahat

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sonunda derken kastim zaten, sonunda geldi birseyler anlatmaya.. demekti
    yazmasina gerek yok bence gecirdigi yillari saygimiz sonsuz.. uzerine iddia bile oynadik adamin.. daha ne yapalim..
    Sadece son mesajları okumak, çet yaparken makul olabilir, ama forumda bir konuya bir şey yazmadan önce acaba soracağım şey yazılmışmı diye baştan aşağı yazılanları okumanız lazım, okumadna sorup banada bir daha baştan yaz demek hoş değil.

Baştan 1. mesajdan itibaren okursan, 600RR'da lastik patlatıpta kaza yapamayacağını, literatürde böyle bir örnek olmadığını, rossi gibi adamlar dahi bunu yaşamamışken bu çocuğun yaşadığına inanılmasına anlam veremediğimi defalarca yazdım.

Ha gerçi hiç sormadım, kardeş senin 600RR kaç cc'di? pocketbike tip minyatür 600RR'sa doğru söylüyor olabilir...
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Sadece son mesajları okumak, çet yaparken makul olabilir, ama forumda bir konuya bir şey yazmadan önce acaba soracağım şey yazılmışmı diye baştan aşağı yazılanları okumanız lazım, okumadna sorup banada bir daha baştan yaz demek hoş değil.

Baştan 1. mesajdan itibaren okursan, 600RR'da lastik patlatıpta kaza yapamayacağını, literatürde böyle bir örnek olmadığını, rossi gibi adamlar dahi bunu yaşamamışken bu çocuğun yaşadığına inanılmasına anlam veremediğimi defalarca yazdım.

Ha gerçi hiç sormadım, kardeş senin 600RR kaç cc'di? pocketbike tip minyatür 600RR'sa doğru söylüyor olabilir...
    Bastan beri okuyorum zaten,
    Kesinlikle olmaz nasil diyebiliyoruz diye... nasil diyebiliyoruz onu sormakti maksadim,
    birseyin hic olmamasi, asla olmayacagini gostermez..
    hayatinda gordugun butun kugular beyaz ise, sen cikip siyah kugu olmaz diyemezsin (Prof. Dr. Celal Sengor)
    Yasanan bir ornegi ben aktardim.. 600RR degil makina gerci, CBR600..
    cok inandirici gelmiyor, olasiligi cok dusuk dersin vs vs..
    yalanciiiii!!! denmemeli maksadim..

ya aslinda, cikis noktasi bu kadar detayli degildi... Ufak bir ihtimal dahi olsa, bu kadar sert olunmasinaydi benim derdim... hatta bu eleman diyelim, motor tecrubesi yok, yeni ehliyet almis, baba parasi da var... milletin aman haa.. git bi CBR125 al, ufak motor al aman aman dedigini her yerde okumus... bunlari duymamak icin boyle bir yalan uydurmus olabilir mesela, kafasi basmiyordur, takmistir kafaya, ben 1000`lik ile baslayacam diye.. olabilir.... hatalidir eyvallah.. ama her yeni baslayan ve buyuk motorla baslamak isteyen genclerin duydugu, cenazen guzel olur tadindaki mesajlari gormemek icin boyle birsey soylemis bile olabilir..

diyorum ya, tek derdim... bu kadar sertlik fazla bence.. ilk sayfalardaki bazi mesajlari hatirlarsak.. cidden fazla kirici seyler yazildi.. o bakimdan..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bastan beri okuyorum zaten,
    Kesinlikle olmaz nasil diyebiliyoruz diye... Yasanan bir ornegi ben aktardim.. 600RR degil makina gerci, CBR600..

ya aslinda, cikis noktasi bu kadar detayli degildi... Ufak bir ihtimal dahi olsa, bu kadar sert olunmasinaydi benim derdim... hatta bu eleman diyelim yok motor tecrubesi, yeni ehliyet almis, baba parasi da var... milletin aman haa.. git bi CBR125 al, ufak motor al aman aman dedigini her yerde okumus... bunlari duymamak icin boyle bir yalan uydurmus olabilir mesela, kafasi basmiyordur, takmistir kafaya, ben 1000`lik ile baslayacam diye.. olabilir.... hatalidir eyvallah.. ama her yeni baslayan ve buyuk motorla baslamak isteyen genclerin duydugu, cenazen guzel olur tadindaki mesajlari gormemek icin boyle birsey soylemis bile olabilir..

diyorum ya, tek derdim... bu kadar sertlik fazla bence.. ilk sayfalardaki bazi mesajlari hatirlarsak.. cidden fazla kirici seyler yazildi.. o bakimdan..
    İsterzengin ister fakir olsun, ister 16 ister 56, isterse yeşilkartlı istersede sabancının oğlu olsun farketmez eğer dalga geçmek için başlık açtıysa bir kaç zeki tipinde çıkıp onla dalga geçmesini göze alacak, eminim okudukça bana saygı duyuyodur, nasıl döndürsem lafı nasıl çevirsemde mantıklı hale gelsem diye beynini zehir gibi çalıştırıyordur.

Ben berkantcancığımla dalga geçiyorum ve inanılmaz keyif alıyorum, asla da şunu al bunu al yazmadım, hoş berkantcancığımla aynı taraftayız aslında, karşı kıyıda sazanlar var, biz oltamızla kefal bekliyoruz.

Senin tanıdığın motoru pert etmiş mi etmemiş, sadece ilkkez başına geldiği için korkmuş ve nerdeyse gidiyordum zor kurtardım demiş, gayet normal...

Bak şunuda ekleyim, senin o tanıdığın buraya gelipte hangi SS'i alayım bana tavsiye verin yazar mı?

Sence bu derece tavsiyeye ihtiyacı var mı?

Deseki 600rr ve gsxr arasında kaldım, tecrübesi olanlar biraz bilgi versin ona göre seçeyim eyvallah...

Sen çatır çatır bineceksin lastik patlatıp birde kaza yapacaksın, sonrada geleceksin ben ne alayım, hadi ordan...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    İsterzengin ister fakir olsun, ister 16 ister 56, isterse yeşilkartlı istersede sabancının oğlu olsun farketmez eğer dalga geçmek için başlık açtıysa bir kaç zeki tipinde çıkıp onla dalga geçmesini göze alacak, eminim okudukça bana saygı duyuyodur, nasıl döndürsem lafı nasıl çevirsemde mantıklı hale gelsem diye beynini zehir gibi çalıştırıyordur.

Ben berkantcancığımla dalga geçiyorum ve inanılmaz keyif alıyorum, asla da şunu al bunu al yazmadım, hoş berkantcancığımla aynı taraftayız aslında, karşı kıyıda sazanlar var, biz oltamızla kefal bekliyoruz.

Senin tanıdığın motoru pert etmiş mi etmemiş, sadece ilkkez başına geldiği için korkmuş ve nerdeyse gidiyordum zor kurtardım demiş, gayet normal...

Bak şunuda ekleyim, senin o tanıdığın buraya gelipte hangi SS'i alayım bana tavsiye verin yazar mı?

Sence bu derece tavsiyeye ihtiyacı var mı?

Deseki 600rr ve gsxr arasında kaldım, tecrübesi olanlar biraz bilgi versin ona göre seçeyim eyvallah...

Sen çatır çatır bineceksin lastik patlatıp birde kaza yapacaksın, sonrada geleceksin ben ne alayım, hadi ordan...
    * ancak gerçek bir aptal, karşısındakini aptal zannedermiş ( Bknz. imzam/2 )

birileri bu yazdıklarımızı, çizdiklerimizi, yaptıklarımızı kendi iyilikleri için yaptığımızı anladığında "karşı kıyı" diye bir şey kalmayacak...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @SinanAksu

Arkadaşım sen bu kadar yazılanlardan konunun para ile ilgili olduğunu mu çıkarttın? Eğer öyleyse bence hepsini baştan oku, hatta bu başlığı açan arkadaşın ilk mesajını bile okusan yeterlidir. Her şeyin bir yolu yordamı vardır, bu forumda kimse 17 yaşındaki henüz ehliyet bile alamayacak yaştaki birine sana şu şu modelleri öneriyorum demez. Haa diyen olursa da onun akıl sağlığından şüphe ederim.
    Yaptiğim yorum topic mesajindan değil yapilan yorumlar üzerinedir.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @excavatus
    Yani hocam diyorsun ki? cok extreme kosullar, olaylar veya durumlar olmadikca, lastikler 200K+ km devirmedi ise... bahsi gecen motorun lastigi insani kaza yaptiracak sekilde patlamaz patlayamaz... diyorsun.. dogru mu anladim? (asfaltta kullanildigi varsayimiyla tabi, o aleti alip daga bayira gittiyse bambaska mecralara akmak lazim )
    Aynen böyle diyorum.. Ekstrem koşullar dediğinde kimse standart bir yol lastiğini ekstrem motor sürüşü ile bitiremez. Çivi girmesi ile de lastik arkadaşın dediği şekilde patlamaz, parçalanmaz. Diyelim ki parçalandı, kaza yapmana neden olacak şekilde bir tepki göstermez motor. Hissedersin ama high-side olmuş gibi düşmezsin.

@aYe
    Mehmetçim SS üzerinde kaç yıl ve km tecrüben oldunuda yaz sana zahmet...
    Çok zahmet olacak ama sen istedin diye beni tanımayanlar için kısa bir özgeçmişimden bahsedeyim.. 1988 yılından beri motosiklet kullanıyorum, yani 22 senedir. Motosiklete 125cc motocross ile dağ bayırda cross yaparak başladım. 1990 yılında Honda Kinetik aldım ve uzunca bir süre ulaşım için scooter kullandım. 12 senedir de 600cc ve 1000cc SS makine kullanıyorum. BMW Rider Academy ve California Superbike School yarış eğitimi aldım. Birkaç sene Bodrum'da motosiklet eğitmenliği yaptım. Türkiye Pist Şampiyonasında 2007 yılında 1000RR ile Superbike sınıfında, 2008 yılında 600RR ile Superstock 600 sınıfında ve iki kez Bulgaristan'da yarıştım. Otoban gazcısı değilim, viraj ve çeşitli ileri sürüş tekniklerini severim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:30 ----------

Sence bu derece tavsiyeye ihtiyacı var mı? Deseki 600rr ve gsxr arasında kaldım, tecrübesi olanlar biraz bilgi versin ona göre seçeyim eyvallah... Sen çatır çatır bineceksin lastik patlatıp birde kaza yapacaksın, sonrada geleceksin ben ne alayım, hadi ordan...
    Ben 22 senedir bu çocuk gibi lastik patlatamadım, helal olsun valla !!!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:11 ----------

[/COLOR]videosunu izliyoruz kaymış düşmüş yeteneksiz sonrada diyorki yolda yağ vardı çamur vardı karayolları suçlu

yani boyle elemanlar hiç tavsiyede bulunmasın
    Sağolasın beni burada anmışsın. Tavsiyemin neresini beğenmedin onu anlayamadım.

Ama sana üzücü bir haberim var; belediyeye kamu davası açıldı ve ilk duruşmada 850 lira ödemeye mahkum oldular. Saygılar.

Söz konusu yerde iki gün önce kaza yapılmış ve bir arabanın karteri patlamış. Akan yağın sebebi buymuş. Belediyeye bildirilmiş polis tarafından.

İstersen para elime geçtiğinde bir yemek ısmarlarım . Hem belki yetenek kaparım biraz senden.

Scanner bulursam karar tutanağını da eklerim.

Unutmadan ben hiçbir zaman hiçbir yerde ne yetenekli olduğumu ne de çok iyi kullandığımı söylememişimdir. Evet bende de hata vardır belki doğrudur. Ama yeteneksizdi, bilmem neydi ....... Olmamış.

Ben motor sürmeyi severim biraz da bilgim vardır kendime yetecek kadar. Olay bundan ibaret. Sidik yarışına girmem hayatımda 256 km yi motor üzerinde geçmişliğim de yoktur. O sürat de bir sefere mahsustur. Süpermoto'cuyum ben mecburiyetten sport makinaya biniyorum. Olursa bir SM nasıl dönülür onu da gösterebilirm istersen. ;) Çocukluğum geçti benim o yolda. Sen mahalleni ne kadar iyi bilirsin değil mi? Nerde ne var... Hangi çukur nerede neresi tümsek...İşte ben de oraları bilirim. 9 sene o yolu kullandım ben. Yani yeteneksiz bile olsam en azından yolu biliyorum kaza yapmam.

Ben iyi motorcuyum demek istediysen bana yeteneksiz demeden de yapabilirdin.

Tekrar soruyorum yaptığım motor önerisinin neresini beğenmedin?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:39 ----------

Ben yazdığım herşeyi elbet günün birileri ihtiyaç duyar aratır bilgi edinir diye düşünerek yazıyorum. Çünkü ben de geçmişten aratarak edindim bir çok bilgiyi ve alacağım motora karar verdim.

Bence bu noktayı da kaçırmayın. Soruyu soran yalan söylüyor bile olsa yarın başkaları faydalanabilir verdiğiniz bilgilerden.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hakkı, ben sana öyle yaz acaip kızar dememişmiydim.

Yahu mogli bu başlıktan ilerde kimseye fayda gelmez, bir kere girişi sakat, boşver toplumsal mesaj vermeyi... Toplum senden sadece yeni patlama videoları bekliyo.(en azından ben bekliyorum çok tatlı patladınız)

Okuyunca sen bir şeyler kapabiliyor musun ona bak, yolu ezbere bilirim iyi motorcuyum feci kaptırmışsın valla bayıldım.

Hakkı'lar iki oldu.

Bak benim gibi her zaman acemiliğini ön plana çıkart, sonra yolda geçilince ben acemiyim deme şansın olur.

Böyle yazarsan Hakkı gibi yok lastiğim bitik, yok motorum soğuk, yok zincirim esnedi, masnetim mesnetsiz davradı, hocaam ali ayşeyi seviyo, sular kesikti çalışamadım gibim bir sürü yalan bulman gerekçek.

Relaks sal gitsin ne kasıyosun.

Belediyeyi bile kandırıp para almışın valla tebrik ederim.
    (aha bu laftan sonra yarın gasetelere çıkar, kızgın motorcu forumda tartıştığı genci tenhada kıstırıp 299 yerinden pıçahladı)

Kızmıyorsun dimi? hani kızdıysan ıyk ıyk ıykkk kaçam ben.

Mr. mogli, hadi düzelt şu resmini de bayan sanmasınlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mr. mogli, hadi düzelt şu resmini de bayan sanmasınlar.
    Böyle iyiydi be gökkuşağının tüm renklerini bünyesinde barındırıyordu, niye değiştirmek istersiniz anlamam, bişeyide olduğu gibi sevin.

Bu dünya bana fazla ciddi, az önce farkettim de bu forumun en büyük eksiği birbirimize titreşim yolayamıyor olmamız.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten yakında değiştireceğim canımı sıkmaya başladı bizim MT nin libidosu yüksek kullanıcıları.
    Offf koptum abi yaa.

Libido çok komik bir kelime, bayılırım libidoya diyecem olmayacak ama şirin.

Yukarda Allah var, bence haklı.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aYe
    Bak benim gibi her zaman acemiliğini ön plana çıkart, sonra yolda geçilince ben acemiyim deme şansın olur. Böyle yazarsan Hakkı gibi yok lastiğim bitik, yok motorum soğuk, yok zincirim esnedi, masnetim mesnetsiz davradı, hocaam ali ayşeyi seviyo, sular kesikti çalışamadım gibim bir sürü yalan bulman gerekçek.
    Çok iyi yaaaa

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    arkadaşım ben motoruma özen gosteriyorum. çok fena terletirim seni

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bu kuyuya taş atan nerdee??
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine mi sen.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Nemrut
    Olm sen bu terleme olayına çok kafayı takmışsın, korkudan kıçın terleyip kayıyor diye güzelim 1000RR selesini Louis Vuitton ile kaplatmadın mı? Aşağıdaki kadın çantalarının deseni ile aynı değil mi senin motorun selesi? Üzerinde seni görmeyen motorun kız motoru olduğunu, üzerinde seni gören de senin kız olduğunu sanıyor

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Yaş meşeyle bi güzel sopa yemen lazım, zaten sonra hoşlandığın motorlar kafanın etrafında dönmeye başlar, beğendiğine binersin.

Ofiste millet bana bakıyo, niye gülme krizine girdi bu adam öğle saatinde diye,

Allahta seni güldürsün...

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler