Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

17 yaşındayım race motor almak istiyorum bilginize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elemanin yazdigi ilk mesajin ustune hemen makaraya sarmaya, yalancilikla suclamaya baslamisiz.. helal olsun hakkaten hepimize.... Ya arkadaslar, duz mantik kuralim. 2 tane ihtimal var... 1.si bu gercekten 17 yasinda, kucuklugundan (daha kucuklugunden) beri motor veya iki teker ustunde olan, bu isin hastasi, sporcusu hatta gelecegi olan bir genctir, heyecanlidir, yazarken daha bu kadar abi var yanlis bir sey yazmayayim diye eli ayagina dolasiyordur.. daha kucuk, kendini tam ifade edemiyordur... ama onemlisi, yazdiklari GERCEKTIR... 15 yasinda 600RR kullanmis, kaza gecirmis olabilir....

ne dedik
    2 ihtimal var...
    1: dogru
    2: yalan, fake...

dogru oldugunu dusunuyorsaniz, adam akilli cevap yazarsiniz, sizi adam yerine, abi yerine koymus genc ve hevesli bir sporcu adayina abi gibi, usta gibi tavsiyeler verirsiniz.. bu size bir sey kaybettirmez, kazandirir...

eger yalan oldugunu dusunuyorsaniz, ki asla ve asla %100 ispatlayamazsiniz yalan oldugunu, o durumda yapmaniz gereken, PFF!! deyip hic birsey yazmadan birakmaktir... Bu durumda gene bir sey kaybetmezsiniz, aksine, %99 yalan gibi gozukse de, %1 olan dogruluk ihtimaline karsi, gencecik ve hevesli bir sporcu, surucu adayini, kopek familyasi ile akraba etmemis olursunuz...

@BERKANT...

Genc, eger 15 yasinda 600RR`a bindiysen gercekten, ve bugune kadar basina gelen tek hadise, on tekerinin patlamasiysa gercekten... kafan 17 yasindan daha olgun demektir.. git 1000`de al, Hayabusa`da al... canin ne istiyorsa al... Ne adamlar biliyoruz, 10 sene cruiser kullandiktan sonra, racing`e gecip, ebelek!! ebelek!! diye elektrik direklerine patlayan... Tekrar ediyorum, bu yazdiklarin GERCEK ISE... git istedigin motoru al sen kendine... hatta benim tavsiyem, git Aprilia Shiver 750 ABS al... bi arastir, hastasi olacaksin motorun.. SS degil ama.. sen gene de bi bak...
    abi hondayla 2 kazam oldu 1.si ilk aldığımda(motorun acemiliği) gaza fazla yüklenmiştim 2.si de lastik başka yok çünkü hareket öğrenmek için binmedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı berkant16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi titi ne ya ilkkez duyuyom
    pilav üstü yapıyorlar ya bazen işte o

Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pilav üstü yapıyorlar ya bazen işte o
    tamam yeni bşidaha öğrendim sağol

süper yaw

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:49 ----------

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ben ilk sayfalarda ne yazdım? bak 17. sayfa olmuş, bu tür konulara mt nin zaafı var adam bi sinyal atış gidiyor sonra o kuyudan çıkaran varsa çıkarıyor taşı..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

HaYaBuSa_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    olum bende snle yasıtm ama gıdıpte hayabusa almıyom... babama soylesem dırek al vur kendı der adam 600 kesmemıs daha sağlam motor ıstıyo... sn gıt hayabusa 1300 al anca keser 20 yasında ıse F35 al 2000 yaklasık hızı var xD

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:51 ----------

Önerırım tabı canım... Yamaha R6 1000 rr --Suzıkı Hayabusa 1300 al bın gor nasılmıs 400 vurdurursn artk xD

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    abilerim daha önceden honda CBR 600RR'm vardı yani yeni değilim ama geçen sene lastiğim patladığı için kaza yapmıştım babamda o yüzden sattı şimdi ikna ettim yeni bitane alıcaz bana birkaç motor önerebilirmisiz
    Bu soruya 300 küsür yorum yapilmis.....
    Berkant 600cc yi alirken kim sana yardimci olduysa onlara git danis yaaaa...
    Bir baskadir benim memleketim demekten baska birsey diyemiyorum...
    Bende yorum yapiyorum. Allah belami versin...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Çok konuşulmuş çok tartışılmış hatta konunun reyting rekorları kırmış ama seni yetişkin aklı başında birisi faz ederek önereceğim 3 makine olacak.

1. Ninja Kawasaki 250
    2. Hyosung GT 250 R
    3. 600 RR devam

tercih senin...
    Sex Speed Money...

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    İlk başta ürkütücü geliyor ama şöylede bir konu var."Ağaç yaşken eğilir"Niye bizim ülkemizde motor sporları yerlerde sürünüyor?Çünkü Ağacı odunken eğmeye çalışıyoruz.Bi adam 25 yaşından sonra race motor kullanmaya başlarsa ondan sporcu olamaz sadece kullanıcı olur.Bu işin 10-12 yaşından itibaren aşılanması gerekiyor tabii uygun koşul eğitim,mekan v.s sağlandıktan sonra.Tüm motor sporları branşlarında aynı.Arkadaş 17 yaşında ama 190 boyunda ve 80-90 kilo olabilir.Sitedeki race kullanıcılarından ebat olarak birçoğunun 2 katıda olabilir.Ayrıca genç vucut eğitime çok daha açık ve 30 yaşında race kullanmaya başlayan birine göre çok daha fazla yetenekli/becerikli olabilir.Aslında demek istediğim yetenek belli bir yaştan sonra keşfedilmeye çalışılırsa sonuç başarısızlık olur.Yazdıklarımı konu ile nekadar alakalı bilmiyorum ama motorsporları ile uğraşanlar daha iyi yorumluyacaklardır.
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Off offf şimdi evli olacaktın, getir hanım mısır patlağını deyip uzanacaktın birandan iki yudum alıp.
    abi ne yaptın yaa canım çekti şimdi bak
    Yüksek Kalite Üstün Performans

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    UCANLAZ,
    konu 17 yaşındaki kişinin race almak istemesi ve trafikte kullanması, yazısını dikkatli okursan göreceksin.
    ehliyeti olmayan kişinin trafikte motora binmesi çok yanlış

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    UCANLAZ,
    konu 17 yaşındaki kişinin race almak istemesi ve trafikte kullanması, yazısını dikkatli okursan göreceksin.
    yazıyı dikkate alan yokki birader millet vere geyik peşinde .böyle bi konu için ne kadar çok yazı yaşmışlar anlarsın
    Mustafa Kemal Atatürk

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    UCANLAZ,
    Yazdıklarımdan ehliyetsiz birinin motor kullanmasına onay vermek gibi bir anlam nasıl çıktı anlamadım.Ben farklı bir bakış açısı sunmak istedim o yüzden yazdım en alta zaten konuyla alakası varmı bilmiyorum diye bunuda dikkatli okumak lazım !!
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    memleketımde cıdden iş ekonomık kıriz varmış şimdi bunu daha net gördüm

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aSuBaYaH
    UCANLAZ, konu 17 yaşındaki kişinin race almak istemesi ve trafikte kullanması, yazısını dikkatli okursan göreceksin. ehliyeti olmayan kişinin trafikte motora binmesi çok yanlış
    Buna ek olarak yaşının da küçük olduğunu bile bile 600cc motor almak isteyişine tepki gösterilmesin diye de 600cc deneyimim var da diyor. Tamamen komedi bunlar yaa.. Deneyimi duran motor üstünde oturmak sanıyor herhalde bunlar.. Diyorum ya, 1 sene foruma giremedim, hiçbir şey değişmemiş..
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kusura bakma ABLA (1 yaşla) ama ben 12 yaşında bisikletle dağlarda yasal yarış yapıodum siteyede sırf ben gittikten sonra ne yazdığınızı bilmek için girdim motor aldığımda bile bisikletimi bırakmadım hareket öğrenmeye çalıştım ve şuan her türlü hareketi yapabiliyorum çünkü (2 TEKER DEMEK SADECE MOTOR DEMEK DEĞİL)değilmi (yanlış anlamayın nasıl biri olduğunuzu bilmiyorum)
    evt doğru diyorsun , motosikletin atası bisiklettir ve çok da faydalı bir spordur . yağ yakımını hızlandırır , düzgün bir fiziğin olur . kemiklerin güçlenir , stres atarsın , karın kol bacak sırt kaslarını aynı anda çalıştırırsın . yanında bir de motosiklet olsa fena olmaz hani : )

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @aSuBaYaH

Buna ek olarak yaşının da küçük olduğunu bile bile 600cc motor almak isteyişine tepki gösterilmesin diye de 600cc deneyimim var da diyor. Tamamen komedi bunlar yaa.. Deneyimi duran motor üstünde oturmak sanıyor herhalde bunlar.. Diyorum ya, 1 sene foruma giremedim, hiçbir şey değişmemiş..
    ben şunu farkettim,
    insanlar tecrübesi olan kişilerden faydalanmak yerine, geyik yapmayı tercih ediyor. yaklaşım farklı, anlayış farklı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Ben de hasetin, kıskançlığın ve zengin düşmanlığının ne boyutlarda olduğunu fark ettim.

Sağolasın Berkant kardeş.

Not: Honda motora binmesen de Honda eğitimine bir git. Pırıl pırıl olursun.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    yuh.... Topic rekor kırmış... Ne kadar meraklıyız yazmaya... Hele ki genç biri race binicem diyince... Site olarak karşıyızdır...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    ben şunu farkettim,
    insanlar tecrübesi olan kişilerden faydalanmak yerine, geyik yapmayı tercih ediyor. yaklaşım farklı, anlayış farklı
    seni yakından tanıyan yanına geldiği zaman seni pür dikkat dinliyor farkında değilmisin abi.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler