Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

17 yaşındayım race motor almak istiyorum bilginize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz şaka amaçlı takılıyoruz sana , ehliyetin varsa tamam ... 15 yaşında 600RR kullanan kız da var ...

bak mesela ben 19 yasında bisiklet kullanıyorum 18 vitesli hemdee
    kusura bakma ABLA (1 yaşla) ama ben 12 yaşında bisikletle dağlarda yasal yarış yapıodum siteyede sırf ben gittikten sonra ne yazdığınızı bilmek için girdim motor aldığımda bile bisikletimi bırakmadım hareket öğrenmeye çalıştım ve şuan her türlü hareketi yapabiliyorum çünkü (2 TEKER DEMEK SADECE MOTOR DEMEK DEĞİL)değilmi (yanlış anlamayın nasıl biri olduğunuzu bilmiyorum)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bu iyimis , saka gibi yaa 600luk motoru varmis lastigi patlamis ,su lastigi patlamis motorunun kaza oncesi ve sonrasi resmini koysana siteye gulelim biraz. Ama googledan aratma sakin
    bencede dublex lastik hemen inmez

Motosikleti
    ZX-10R '08
    kızmayın yav çocuğa, bende 14 yaşımda başladım bu merete
    Tekerde yaparım kariyerde :P

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı berkant16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma ABLA (1 yaşla) ama ben 12 yaşında bisikletle dağlarda yasal yarış yapıodum siteyede sırf ben gittikten sonra ne yazdığınızı bilmek için girdim motor aldığımda bile bisikletimi bırakmadım hareket öğrenmeye çalıştım ve şuan her türlü hareketi yapabiliyorum çünkü (2 TEKER DEMEK SADECE MOTOR DEMEK DEĞİL)değilmi (yanlış anlamayın nasıl biri olduğunuzu bilmiyorum)
    Hoşgeldin Berkantcan. Bırah şimdi ablayı bacıyı, motorun fotoğraflarını bekliyoruz, hatta ruhsat fotokopileride lütfen...

Benim tüm araç ve motorlarımın bir ruhsat fotokopisi her zaman durur, 10 yıl önce sattığımın bile, o yoksa noter satış örneğinede kabulüm.

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığınız yorumlar gerçekten amacını aşmış görünüyor.

Parası varsa alır kime ne? Konuya biraz geniş bakınca kedi - ciğer gibi duruyor.

Alma diyecekseniz de uslup diye bir şey var. Biri gt250r al demiş, çocuk da gayet güzel şekilde teşekkür etmiş. 1000rr la r6yla başlayanlar dalga geçince daha da komik oluyor.

Ben de ilkokuldayken trafikte BMW kullanıyordum ortalığın tozunu attırıyordum. Doğru yanlış tartışılır. Hatta tartışılmaz yanlış kabul. Ama olur mu olur...

Adamın babası zenginmiş (ki öyle bir bahsetmişsiniz ki sanki Veyron alıyor) almış. Gerçekten akıllı uslu birine o yaşta da 600rr verilebilir.

Misal yeğenimde 125 cc bir motor vardı ufak olduğu için fazla çambazlığa kalkışıyordu bir anlaşma ile Dragstar kullandı bir süre adam gibi kullanacağım dedi ve gerçekten hem kendisi hem de insanlık için çok daha hayırlı oldu. Sonra kesmedi yine 125 e döndü ve yüreğimiz ağzımızda. Keşke dragstara devam etseydi.

Anlayacağınız yüksek süratlere çıkmayacaksanız 600RR 125 lik seri bir motordan çok daha güvenli.

Ayrıca tecrübeli de olabilir 17 yaşında bir insan. Ehliyeti de varsa yasal bir engel de yok. Öyle bir üslup kullanmışsınız ki savunmak zorunda bırakıyorsunuz insanı.

Ayıp yahu 17 yaşındaki şu çocuğa bakıyorum bir de koca koca adamların yaptığı yorumlara....

Bence birilerinden daha fazla hak ediyor olabilir bazı şeyleri.

Son olarak Berkant'cığım, bence sadece görüntü ve kısa mesafe amaçlıysa tercihin paran da varsa sakın arkana bakma doğru bir Aprilia RS 125 al. ;)

Hız yapmayacağım demişsin seni fazla fazla keser o. 160 iyi midir senin için?

Al bak şekli de var ayıptır söylemesi. Senin yerinde olsam hiç düşünmem alırım...

Bu arada 125 deyince aklına CBR125 R125 falan gelmesin. Yanlış hatırlamıyorsam bu motor fabrika çıkışı 28 ufak tefek modifikasyonlarla çok beygir olabiliyor.

Hem 2 zamanlı imza gibidir sesinden tanırlar bir kilometre ilerden. ;)
    teşekkür ederim paylaştığınız için diğer motorumu 15 yaşında almıştım ve geçen sene ön teker patlamıştı çok hızlı değildim 70-80 km arası gidiodum belki diceksinizki sallıo (allah kimsenin başına vermesin)ama içinizden birinin ön lastiğinin patlayıpta kaza yapmama şansı olmaz zaten (ayrıntılı bilgi vermediğim için özür dilerim ilkkez bir forum da yer alıyorum)bu arada o motorun sele yüksekliği nedir acaba 2-3 hafta sonra almaya gidicez çünkü

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ohooooo kardeşim geldın demek ya nerdeydın sabahtan berı gercekmısın hayalmısın biz ben senı gercek kabul edıp cevapladık zaten ama yınede amacını aşmış durumda senın konu

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    kardesım nerdesın sabahtan beri insan bi bakar mt ye

sasılacak bırsey degıl,bıldıgım resıt olamıs ve ss kullanan bırcok genc var
    belkıde sen onlardan bırısındır,konuyu sonuna kadar okudum toparlanır dıye dusunmustum gene baska yerlere kaymıs,kımısı lastıgın patlamıyacagından bahsetmıs kımısı daha baska bırsey soylemıs. ıyısımı ,tavsıye alma gıt motorunu al

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Berkantcan. Bırah şimdi ablayı bacıyı, motorun fotoğraflarını bekliyoruz, hatta ruhsat fotokopileride lütfen...

Benim tüm araç ve motorlarımın bir ruhsat fotokopisi her zaman durur, 10 yıl önce sattığımın bile, o yoksa noter satış örneğinede kabulüm.
    fotoğraf çekmeyi yada çekinmeyi sevmiyorum ama motorun hatırası olsun diye bi kaç foto çekmiştim kazalı bi motorun fotosunu çekmek hiç iç açıcı değil ruhsat(kalmadı zaten ama) yada noter örneğini babam nerde saklıo bilmiyorum fotoyuda nasıl eklicemi sölerseniz ekliyim dünde uğraştım ama eklenmedi(hem sitede hemde başka bi abinin verdiği siteye)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 ----------

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım nerdesın sabahtan beri insan bi bakar mt ye
    okuldaydım abi bugün fazla ders vardı(12.sınf malum)

Motosikleti
    ZX-10R '08
    Bende inanmadım şimdi, fotoğraf ekle

Berkant,şimdi 600rr'nin işini bitirdin motor mu beğenemedin derdini tam olarak söyle yardımcı olalım.

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sasılacak bırsey degıl,bıldıgım resıt olamıs ve ss kullanan bırcok genc var
    belkıde sen onlardan bırısındır,konuyu sonuna kadar okudum toparlanır dıye dusunmustum gene baska yerlere kaymıs,kımısı lastıgın patlamıyacagından bahsetmıs kımısı daha baska bırsey soylemıs. ıyısımı ,tavsıye alma gıt motorunu al
    evet ama bazı motor satan yerler sadece satmak için uğraşıo ben bidaha böyle bi olayla karşı karşıya kalmamak için motor tavsiyesi almaya çalışıorum illede honda olsun değil yani

teşekkür ederim paylaştığınız için diğer motorumu 15 yaşında almıştım ve geçen sene ön teker patlamıştı çok hızlı değildim 70-80 km arası gidiodum belki diceksinizki sallıo (allah kimsenin başına vermesin)ama içinizden birinin ön lastiğinin patlayıpta kaza yapmama şansı olmaz zaten (ayrıntılı bilgi vermediğim için özür dilerim ilkkez bir forum da yer alıyorum)bu arada o motorun sele yüksekliği nedir acaba 2-3 hafta sonra almaya gidicez çünkü
    senin titini yesinler kardeşim ne olucak, bir tane 600 rr pert etmişsin o yaşta, yaşı kemale ermiş elli tane motor pert etmiş adam var hala 600 rr ı 1000 zararı kullanmasını öğrenemeyen

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    fotoğraf çekmeyi yada çekinmeyi sevmiyorum ama motorun hatırası olsun diye bi kaç foto çekmiştim kazalı bi motorun fotosunu çekmek hiç iç açıcı değil ruhsat(kalmadı zaten ama) yada noter örneğini babam nerde saklıo bilmiyorum fotoyuda nasıl eklicemi sölerseniz ekliyim dünde uğraştım ama eklenmedi(hem sitede hemde başka bi abinin verdiği siteye)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 ----------

okuldaydım abi bugün fazla ders vardı(12.sınf malum)
    aman kardesım derslerıne ıyı calış,unıversıteye mi hazırlanıyorsun?yoksa baska dusuncelerın varmı

evet ama bazı motor satan yerler sadece satmak için uğraşıo ben bidaha böyle bi olayla karşı karşıya kalmamak için motor tavsiyesi almaya çalışıorum illede honda olsun değil yani
    3 japon arasında tercihmi yapamıyorsun?farklı bir makine arıyorsan italyan yada ingiliz markalarına bak öyleyse

Motosikleti
    ZX-10R '08
    3 japon arasında tercihmi yapamıyorsun?farklı bir makine arıyorsan italyan yada ingiliz markalarına bak öyleyse
    ramzey öneririm kendisine, zaten yamaha ya motor üretecekmiş ..

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berkant,şimdi 600rr'nin işini bitirdin motor mu beğenemedin derdini tam olarak söyle yardımcı olalım.
    motor beğenilirde sürüş değişir 600rr gibi bi motordan çok nasıl olsa yarışmak için yada hız yapmak için almıyorum o motorla yaptığım hız en fazla 140-150(korkarak) yine aynı görünüşlü fakat okadar hızlı olmayan bi motor istiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:07 ----------

Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman kardesım derslerıne ıyı calış,unıversıteye mi hazırlanıyorsun?yoksa baska dusuncelerın varmı
    üniversiteye inş makina bölümü(cnc)

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bence arkadaş motordan hızlı gidiyor. tek ayak üstünde helal olsun

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    [QUOTE=berkant16;1955289]motor beğenilirde sürüş değişir 600rr gibi bi motordan çok nasıl olsa yarışmak için yada hız yapmak için almıyorum o motorla yaptığım hız en fazla 140-150(korkarak) yine aynı görünüşlü fakat okadar hızlı olmayan bi motor istiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:07 ----------

üniversiteye inş makina bölümü(cnc)[/QUOTE hımm ıddaalı bi bölümpeki yenı motorunu alınca onuda göturecekmısın yanında.yoksa kazandıgın yerde havamı atarım mı dıosun?

mogli adlı biri (aprilia) adlı motor göstermiş o motor hakkında bilginiz varmı acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:17 ----------

[QUOTE=huska;1955294]
    motor beğenilirde sürüş değişir 600rr gibi bi motordan çok nasıl olsa yarışmak için yada hız yapmak için almıyorum o motorla yaptığım hız en fazla 140-150(korkarak) yine aynı görünüşlü fakat okadar hızlı olmayan bi motor istiyorum

üniversiteye inş makina bölümü(cnc)[/QUOTE hımm ıddaalı bi bölümpeki yenı motorunu alınca onuda göturecekmısın yanında.yoksa kazandıgın yerde havamı atarım mı dıosun?
    eğer bursa da biyer olusa götürürüm(bursada oturduğum için)ama dışarı çıkarsa götürmem niyetim hava atmak değil 4 yaşından beri 2 teker hastasıyım(ilk bisikletimden beri)

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler