Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

17 yaşındayım race motor almak istiyorum bilginize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    evt yeni konumuz duruşma katipleri bence onlar kaçırdıkları yeri sallıyolar biraz , izledikleri filmlerden dizilerden desti izdivaçtan doğaçlama senaryo fln yazıyolardır

hakim : kimmiş kızım ???
    katip : emrah abimm
    hakim : ne şebnem mi ???
    katip : oha anne oha . ahahaha ay neyse dayımların numarasını söylesene
    hakim : e yazıyo işte orda teyzenlerin numarası ??
    katlip : peki anne .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya karsinizdakinin, "karsimdakiler abiler ustalar, onlar ne derse desin, ben yine de birseyler ogrenmeye bakayim vs vs" demekte olan, kendini ifade etmeyi tam beceremeyen bir ufaklik olma ihtimalini niye gozardi ediyorsunuz onu anlamiyorum..

Hani savunmak degil de, 15-16 yasinda bir cocugun 600RR kullanmasi, on lastiginin patlamasi ve bu yuzden motoru satmasi, baska bir motor istemesi, ve bunun icin fikir sormasi, nasil bu kadar olanaksiz ve imkansiz, mutlaka yalannnn!! geliyor size..

SS kullanan bir insan olmadigim icin, yukaridaki soruyu tamamen iyi niyetle soruyorum, bilmedigim icin, anlayamadigim icin... SS kullanan bunun yalan oldugunu anlar.. demissiniz de.. nerden anliyoruz? gercekten merak ediyorum...

patlattıgına ınanmıyorum ama hadi patlattı varsayalım 16 yasında bı cocuk o 600luk aletın kontrolunu nasıl sagladı nasıl profesyonelce fren yaptı nasıl bu cocuk hayatta kardesım bı acıkla önce bunuayrıca kımse burda berkantı kötülemiyor sağdece söyledıklerının yaptıklarıyla çelişki bi anlaşmazlık var. sen rahat ol sen iyi niyetli düşündüğün için berkantla gönul bagı kuruyorsun

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evt yeni konumuz duruşma katipleri bence onlar kaçırdıkları yeri sallıyolar biraz , izledikleri filmlerden dizilerden desti izdivaçtan doğaçlama senaryo fln yazıyolardır

hakim : kimmiş kızım ???
    katip : emrah abimm
    hakim : ne şebnem mi ???
    katip : oha anne oha . ahahaha ay neyse dayımların numarasını söylesene
    hakim : e yazıyo işte orda teyzenlerin numarası ??
    katlip : peki anne .
    Harbıden ukalamışsın konumuzun bu yazdığınla ne ilgisi var ya bır tanede motosıklet üzerıne yorum yap yada yapma evınde ders calış

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı FeRaYe23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ybr 123 al
    123 değil o 124
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbıden ukalamışsın konumuzun bu yazdığınla ne ilgisi var ya bır tanede motosıklet üzerıne yorum yap yada yapma evınde ders calış
    sananeeeee

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sananeeeee
    sananesiii varmı ALLAH bılır sen daha motosıkletın üzerıne bıle oturmamışsındır bence yazılanları oku öğren

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sananesiii varmı ALLAH bılır sen daha motosıkletın üzerıne bıle oturmamışsındır bence yazılanları oku öğren
    evt kullandımmmm sanırım seni babama sölicem ...

babaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa , baaaaaaabaaaaaaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    al mısketlerını başka yerde oyna dersın bırazdan sen burasını oyun bahçesı sandın

Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana hala samimi gelmiyor.. Daha ilk mesajda yalan bi hikayenin olduğunu tahmin etmiştim.. Bence hala öyle, arkadaşın girip mesajlara cevap vermesi veya fotoğraf koyması yine bişeyi ispatlamaz.. Yaşı küçük bir kardeşimizin canı sıkılmış, millete de geyik yapma fırsatı doğmuş işte.. Herkez mutlu sanırım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:25 ----------

Bence yanlış düşünüyorsun.. Bu arkadaşa inanmayanların çoğunun maddi durumu iyidir ve altında zaten iyi bir motor vardır.. Biraz dikkat edersen farkedersin..
    o başka bir şey anlatmak istemiş sen yanlış anlamışsın bence ..

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    al mısketlerını başka yerde oyna dersın bırazdan sen burasını oyun bahçesı sandın
    sinan kulaklarım cınladı iyimi
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benide hıçkırık tuttu

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senındemi misketlerın gitti abiii bak babası gelır ha

Forumdan Uzaklaştırıldı
    allahhmm dombili yaa

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı berkant16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim daha önceden honda CBR 600RR'm vardı yani yeni değilim ama geçen sene lastiğim patladığı için kaza yapmıştım babamda o yüzden sattı

Adam pert ettim dememis.. lastigim patladi kaza yaptim demis.. babasi da satmis bu yuzden..

mantik: oglunun bindigi motor kaza yapar, duygusal ve fevri bir kararla, ufacik bir kaza bile olsa, basitce yan yatmis bile olsa, baba bunu satar..

mesela..

ha dersen ki, SS`in on lastigi oyle motoru yatiracak veya kaza yaptiracak gibi patlamaz.. o zaman da sormak lazim, ya lastik eski ise, ya lastik cok asinmis ise, ya lastigin yanaginda daha onceden bir sorun olduysa, ya soyle olduysa ya boyle olduysa.. vs... vs...

not: Benim kuzende CBR 600 var istanbulda.. kopru cikisinda on lastik coaart diye 5 sn icinde inmis jant`a kadar.. hizi fazla olmadigi icin ve sanirim tecrubeli oldugu icin, dusmeden durmus kendisi.. tecrubem olmadigi icin nasil bir durumdur, nasil kurtulunur, zor mudur degil midir bilmiyorum.. ama yasanabiliyor...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bence sen recep ivedık tiplemesi ile motor muhabbetı yap o anlar sanada öğretır bak benı dınle

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    patlattıgına ınanmıyorum ama hadi patlattı varsayalım 16 yasında bı cocuk o 600luk aletın kontrolunu nasıl sagladı nasıl profesyonelce fren yaptı nasıl bu cocuk hayatta kardesım bı acıkla önce bunuayrıca kımse burda berkantı kötülemiyor sağdece söyledıklerının yaptıklarıyla çelişki bi anlaşmazlık var. sen rahat ol sen iyi niyetli düşündüğün için berkantla gönul bagı kuruyorsun
    bunun iyi niyetle alakasi yok.. sadece tepkilerin asiri sert ve bazen de kirici oldugunu dusunuyorum. Boyle tepki verilecek kadar samimiyetsiz oldugu dusunuluyorsa hic tepki verilmemesinden yanayim..

ogrenmek istedigim ise, bu kadar kati ve kesin bir sekilde yalan soyledigine inanan bir arkadas (yalan veya degil demiyorum) SS kullanan bunu kolaylikla anlar dedi...
    Ben de SS kullanan birisi olmadigim icin, bunu nasil anlayabilirim SS kullanan birisi bana bunu anlatsin istedim o kadar.. maksat bilgi almak... yarin oburgun SS kullaniriz bakarsin, bilgi kirintisi bile olsa, hic bi sey bilmemekten daha iyidir..

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    excavatus,

Peki eleman 17 yaşındayım ve ehliyetim var diyor buna ne diyorsun?

Bence hem bu başlık hemde şu kask başlığı geyik içindir... Ama sağolsunlar bu başlıkta geyik yerine ciddi bilgi içeren mesajlarda atılmıştır.

Geyikleri koruyalım...
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun iyi niyetle alakasi yok.. sadece tepkilerin asiri sert ve bazen de kirici oldugunu dusunuyorum. Boyle tepki verilecek kadar samimiyetsiz oldugu dusunuluyorsa hic tepki verilmemesinden yanayim..

ogrenmek istedigim ise, bu kadar kati ve kesin bir sekilde yalan soyledigine inanan bir arkadas (yalan veya degil demiyorum) SS kullanan bunu kolaylikla anlar dedi...
    Ben de SS kullanan birisi olmadigim icin, bunu nasil anlayabilirim SS kullanan birisi bana bunu anlatsin istedim o kadar.. maksat bilgi almak... yarin oburgun SS kullaniriz bakarsin, bilgi kirintisi bile olsa, hic bi sey bilmemekten daha iyidir..
    tamam işte burda yanıldıgını dusunuyorum.berkant söylenen hiç bi şeyden rahatsız değil.öyle olsa konusulan seylere neden kibarca cevap versin?o cbr la kaza yapan arkadasına sordun mu nasıl durdugunu,ne kadar zor oldugunu az cok anlamıssındır herhalde?

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam işte burda yanıldıgını dusunuyorum.berkant söylenen hiç bi şeyden rahatsız değil.öyle olsa konusulan seylere neden kibarca cevap versin?o cbr la kaza yapan arkadasına sordun mu nasıl durdugunu,ne kadar zor oldugunu az cok anlamıssındır herhalde?
    O CBR ile kaza yapan kuzen benim... kaza sayilmaz aslinda, dusme kalkma yok.. anlatti ama, hem daha once basima gelmedigi icin, hem de SS tecrubem olmadigi icin tahmin etmekten oteye gidemiyorum...

kisa not: ehliyet olup olmamasi, motor almak veya motora binmek icin onemli degil ki ulkemizde (ne yazik ki..)

Ayrica A2 ehliyeti 17 yasinda alinmiyor muydu? yanlis mi hatirliyorum...

SON SOZ: ya cok uzatmak manasiz aslinda, geyik iyi guzel.. uzatinca savunuyormus gibi oluyorum.. o daha beter... ozeti su anlatmak istedigimin... kesin kanitlari olmadan yargiya varip, dusuk de olsa durust olma ihtimali olan genc bir delikanliyi bu kadar kirmaya gerek yok diyorum. Ha eger, SS kullaninca kesin kanitlari gorebiliyorsun diyorsaniz, ki diyorsunuz.. anlatin da ogrenelim diyorum... bilmemek e$$eklik, ogrenmemek daha buyuk e$$eklik, bilip de ogretmemek yok artik e$$eegin bale pabucu...

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler