Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çıkartma konusunda yardım....

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Geçenlerde dikkatimi çekmişti. Hoşuma da gitti, tabii böyle kuru kafalı değil. Ruhsata da işletmeye gerek yok diye biliyorum. Motora pasta, cila yerine böyle bir şey yaptırmayı düşünebilirim. Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa artısı ve eksileri ile ve de nereden bulunacağı konusunda yardım isterim.

Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o resimdekiler airbrush ile yapılan resim yani boya ile yapılıyor çıkarma değil

Motosikleti
    kanuni deer 152
    reklamcılar ölçü alıp dijital baskı yöntemiyle birebir uyup potluk yapmayacak şekilde istediğiniz fotoyu resmi folyoya kopyalayabilirler . fiyatıda tabiki airbrush ın yanında bedava kalır . ama uygulamayı kendiniz değil cam filmi yapan birisinin yapması mükemmele yakın sonuç verir .

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı trooperx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reklamcılar ölçü alıp dijital baskı yöntemiyle birebir uyup potluk yapmayacak şekilde istediğiniz fotoyu resmi folyoya kopyalayabilirler . fiyatıda tabiki airbrush ın yanında bedava kalır . ama uygulamayı kendiniz değil cam filmi yapan birisinin yapması mükemmele yakın sonuç verir .
    Eyvallah....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:06 ----------

Alıntı sinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o resimdekiler airbrush ile yapılan resim yani boya ile yapılıyor çıkarma değil
    Doğru ama pahalı...

arkadasın dedıgı gıbı resımdekiler airbrush ve iyi bi uygulama istiyorsan baya bi mikrat gozden cıkarman gerek.reklamcıların yaptıgı folyo uzerine dijital baskıda olur ama kalite itibarı ile arada baya fark olur ayrıca bildigim kadarıyla motosiklete folyo uygulaması yapmak zor cunku cok fazla kavis var.son olarakta yanlısım varsa duzeltın bunları ruhsata isletmek gerek diye biliyorum..
    ([B]TEKEL[/B])inle Tut Beni ([B]ALKOL[/B])larına Sar Beni N([B]EFES[/B])ine Muhtacım......::bira01::

Motosikleti
    kanuni deer 152
    Alıntı EvildoeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasın dedıgı gıbı resımdekiler airbrush ve iyi bi uygulama istiyorsan baya bi mikrat gozden cıkarman gerek.reklamcıların yaptıgı folyo uzerine dijital baskıda olur ama kalite itibarı ile arada baya fark olur ayrıca bildigim kadarıyla motosiklete folyo uygulaması yapmak zor cunku cok fazla kavis var.son olarakta yanlısım varsa duzeltın bunları ruhsata isletmek gerek diye biliyorum..
    tabiki airbrush ın yanından geçemez kalite olarak kavisli olduğu doğru motosikletlerin özellikle depo çamurluk gibi parçaları kaplamak çok zor olacaktır bundan dolayı cam filmi yapanların ellerindeki sıcak hava tabancaları , bizim kullanmayı ciddi anlamda beceremeyeceğimiz aletleri var ve tabiki tecrübeleri
    ruhsat konusunda bir fikrim yok ama sanırım motosikletin rengine yakın bişeyler mesela siyah araca koyu renkli uygulamalar pek dikkat çekmesede sıkıntı çıkaracam dedimi trafik memuru pek yapacak bişeyde yok

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Araç boya olmadığı ve rengi değişmediği, aynı zamanda da istenildiği anda sökülüp eski haline getirilebileceği için ruhsata işletmeye gerek yok diye biliyorum. Ve ruhsata ne yazacaklar ki çıkartma yapıştırılmıştır mı?

Tabii airbush için olabilir neticede işlem farklı... Yine de tam olarak bilemiyorum tabii ki...

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yüca baba, çıkartma işi yalan oluyor, ben birkaç motorda böyle tribal çıkartmalar görmüştüm..Yağmur, çamur ve rüzgar işin bitiriyor yapışkanın..
    En iyisi airbrush..

Bu arada ruhsata işletme konusu şöyle, motorun ruhsatta yazan rengi hakim renk olarak kalıyorsa sorun olmuyor..Bizatihi bilenine sordum

MEsela benim motorda gri yazıyor, ben yazın boyatacağım ama füme gibi yapacağım..Gene griye çalan bir renk olduğu için sıkıntı olmayacak..

Airbrushla doldursamda makineyi arka fon rengi gri olduğu sürece sıkıntı olmuyor(muş)..

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    35 42 Merkez anlaşıldı tamam...

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Bu nasıl yapıldığına bağlı.

En dandiği çıkartma biçimde olan. Tabi hava şartları nedeniyle bu yıpranıp çıkıyor.

Birde üzerinden vernik geçilerek yapılanlar var. Geçmişte yaptırmıştım böyle bir şey. Bu şekilde yapılırsa kolay kolay etkilenmiyor ama sökeyim de diyemiyorsun.

Güzel yapılmış bir airbrush'ın yerini hiçbiri tutamaz.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Pastel Boya İle Çöp Adam Çizsek İş Yapmazmı (:
    Reklamcılara Deseni Veriseniz Belki Baskı Yapabılırler
    Montaj Icınde Bir Adet Camsil Ve Bir Adet Cam Çekçeği Gerekır
    Montaj:
    Önce Her İki Tarafada Camsil Sıkılır (Yapıskana Ve Motora) Yapıstırma Yapıstırılır Ardından Çekcek ıle Uzerındne Gecılerek Icerıdekı Su Atılır
    Camsıl Sıkmadaki Amaç Hava Kabarcıgını Önlemek
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler