Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

2000 altı ss lerin ekmeği yendi mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Harbi Mesut Yılmaz bile yakından ilgileniyor olayla

Bu arada Abduley bokunu çıkardı işin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    beklemede
    durumu araştırıyorum bursadayım ben izmir yolu trafikte rastlarsam önce selam verir sonra geçerim bendede 125 cc var iyi gidiyo trafikte 600 cc le anca benım stopları görürsün
    16JBE36

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ELINT

Bu güne kadar pist dışında biriyle kapıştığımı gördün mü?
    Bunca senedir kendi çektiğim veya başkasının çektiği bir videoyu buraya koyduğumu gördün mü?
    Görmedim onun için bunları anlatıyorum. Seni tanımayan birisi bu yazılarını ciddiye alabilir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbi Mesut Yılmaz bile yakından ilgileniyor olayla

Bu arada Abduley bokunu çıkardı işin
    Abbüü hey hey heyyyy.

Alıntı mesut yılmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durumu araştırıyorum bursadayım ben izmir yolu trafikte rastlarsam önce selam verir sonra geçerim bendede 125 cc var iyi gidiyo trafikte 600 cc le anca benım stopları görürsün
    Abi stoplarını bile yerim, emret.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @ELINT
    Görmedim onun için bunları anlatıyorum. Seni tanımayan birisi bu yazılarını ciddiye alabilir.
    Yok be abiiii, bizi artık ciddiye alan kalmadı. Biz de çoluk çocukla eğleniyoruz işte Bu arada yazdıklarımdan editlemek istediğin yerler olursa editleyebilirsin.. Kimseyle pist dışında kapışmıyorum. En son geçen sene Tırt Murat ile kapıştık İzmit Körfez pistinde, 600cc ile 1000cc ye ne yaptım sonucu hiç söylemeyeyim de kapışmak isteyen çıksın, eğlence olsun Bu arada aYe ile olacak kapışmamız pistte olduğundan herhalde buraya yazmamızda bir problem yoktur. 125cc ile 1000cc nasıl tokatlanır bunun videosunu da herkes görmek ister sanırım
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Abi tırt murat diyosun beni zan altında bırakıyorsun, o başka tırt ben başka tırtım, lütfen taklit tırtlarımdan sakınınız.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    @boy
    Bu arada aYe ile olacak kapışmamız pistte olduğundan herhalde buraya yazmamızda bir problem yoktur. 125cc ile 1000cc nasıl tokatlanır bunun videosunu da herkes görmek ister sanırım
    Pistlerde kaydedilen her türlü videoya açıgız. İstersen mopedle 1000rr tokatla

Bu arada 125cc ile 1000cc konusunda ciddimisin

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ulem muhabbete bak nereye gelmis.
    Ben avrupadaki motorcular çok sansli, soyle daliyorlar, boyle çikiyorlar serzenislerine biseyler yazacaktim ama konu degismis.

Boy 125cc ile yarisacaksa, Aye'ye parami yatiriyorum.
    Eger herhangi bir pistte 125cc ile binligi geçebilecek bir adam varsa, elini operim.
    Eger bu iddiayi ortaya Rossi atsin, yine parayi Aye'ye yatiririm.
    Her ne kadar patlangaç surucu olsada, mecbur motorun gazini açacak.
    Virajda Boy yetisir ama, bu isin kisa da olsa duzlugu var.
    Mumkun degil.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Yalnız 125'lik nasıl bir 125'lik? Standart cbr125 gibi mi yoksa 125rs gibi bir şey mi?
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    10. sayfaya kadar gayet ciddi okuyordum başlığı. Sonrasında iş değişti. Ama uzun zamandır ilgimi çeken böyle bir başlık olmamıştı.

Mehmet abi uzun zamandır gözükmüyordun... Ufaklıklar büyüyünce foruma girmeye vakit kaldı sanırım

GKN Bursada olsan, gönüllü çırağın olurdum senin. Makina söküp toplarken acayip eyleniyorum, öğreniyorum... Şöyle bir garaj olsa, birde güzel alet edevat, servise hiç gitmicemde apartman arasında olmuyor :(
    Okan ACAR

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    GKN,

Ustad biraz bilgi isteyecegim senden...
    Mart gibi falan yeni bebegime kavusacagim ben kismetse. biraz dusuk model olacak, eski motorlara ayri bir hayranligim var. giderek daha eski daha antika seyler almak istiyorum. Hep boyle kendim sok tak, tamir et, indir dagit topla olaylarina girmek isterdim... Artik firsatim, zamanim ve imkanim olacak bundan sonra...

soracagim sudur ki? nerden baslamak lazim, nasi baslamak lazim... motor hakkinda teorik olarak saglam bilgim var... ama pratik olarak buji degistirmesini bilirim aha o kadar hic elimi bulastirip yapmisligim yok.. imkansizliktan. Ama yeni evimde kendi garajim ve guzel bir atelyem olacak onun icinde...

ozetle.. heves var, tecrube yok.. nasi baslamak lazim? bu konuda okuyacak bi seyler var midir.? tahimnen deneme yanilma yoluyla ogrenicelek bu is zaten
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ben aye ye oynadım ama....

Hatamı yaptım kine?... :
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    @aYe

Olm bak son teklifim;
    İzmit : Sende 1000cc, bende 125cc
    İstanbul Park : Sende 1000cc, bende 600cc

@Toqi

Arkadaşım, videoya hiç gerek yok, ikimiz de İstanbul'dayız, çıkarız otobana bakalım peşimden ne kadar süre gelebileceksin.. Haa illa video çekip bu farkı MT üyeleri ile de paylaşalım dersen birşey diyemem

tecrübe kazanır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:19 ----------

@aSuBaYaH

Abi bunun nesi kazık soru? Ben detaylı şekilde cevaplandırayım... Tecrübeyi göz önünde bulundurursan ve pist deneyimi olan birine 125cc, hayatında ilk defa piste giren birine 1000cc versen de tecrübesi olan her türlü avantajlıdır. Yani pistte 125cc bir motorla 1000cc bir motoru geçebilirsin. Aksini iddia edenlerle pist ücretini ödetmesine iddiaya girebiliriz. Eğer deneyim söz konusu değilse, yani birbiri ile yaklaşık aynı deneyime sahip insanları kıyaslıyorsan kriterler değişir. İzmit Körfez, İzmir Pınarbaşı gibi uzun düzlükleri olmayan, daha çok virajı olan küçük pistlerde 600cc motor 1000cc motora göre daha avantajlıdır. İstanbul Park gibi büyük pistlerde de düzlükler fazla olduğundan ve pist genişliği çok fazla olduğundan 600cc motorun avantajı kalmaz, 1000cc düzlüklerde farkını gösterir. Ülkemizdeki yarışlarda her zaman pist rekoru 600cc motor ile kırılmıştır, 1000cc daha hantal kalmaktadır. Sorunun cevabını açıklayabildim mi?
    tecrübeli olanlar için değildi, sana hafif kalır bu soru

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:25 ----------

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kızma ama soru hatalı, hangi pistten bahsediyorsun?

Hani pist istanbul parksa, ver rossi'ye 125'i, al altına bir 1000'lik, akşama kadar del dur...

biz onu otobanda da deleriz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:28 ----------

BOY,
    bu soru sana gelsin,
    pist içinde 5 yarışçı vardı, desteklediğim arkadaşım altıncı geldi

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @coq
    Eger herhangi bir pistte 125cc ile binligi geçebilecek bir adam varsa, elini operim.
    Abi senin gibi bir adamın sadece cc farkına göre yorum yaptığını görmek şaşırtıcı. Bugüne kadar kaybedeceğim hiçbir iddiaya girmedim ve girdiğim tüm iddiaları kazandım. Ben her pistte 125cc ile 1000cc yi geçerim demedim dikkat edersen. İzmit Körfez pistinde 125cc ile pist deneyimi olmayan 1000cc kullanan birini geçmen çok şaşırtıcı birşey değil. 125cc ile 1000cc arasındaki tur farkı 10 saniye kadar. Yani 125cc ler pisti 10 saniye daha yavaş dönüyorlar ama herkes deneyimliyken. Bence 10 saniye fark deneyimsiz, viraja nasıl gireceğini bilmeyen, yarış deneyimi olmayan birini geçebilmek için çok büyük fark değil. aYe düzlükte gidebiliyor olsa da Körfez pistinde 2 tane düzlük var ve düzlük sonunda sağlam viraj var. Pistin hız ortalması 130-140 km/h arası. Şimdi size yavaş gibi geliyor ama bu ortalamayı tutturmak kolay değil. MotoGP'de bile hız ortalaması çoğu pistte 160-180 km/h. 125cc nin maksimum 150km/h yaptığını göz önünde bulundurursak, hız ortalamasını tutturmaya yeter. 600cc 1000cc gibi motorların hakkını veren çok az kişi var o pistte. Bazılarınız hatırlar, aYe'den daha deneyimli ve iyi motor kullanan biri ile kapıştım o pistte. Detayları BOY ile TIRT MURAT haftasonu Körfez pistinde kapışıyor... linkinden okuyabilirsiniz. Onda 1000RR bende 600RR. 600RR ile tek elimle (pistin hiçbir yerinde ikinci elimi kullanmadan) daha iyi tur zamanı çıkarttım. İki elle de 2,5 turda bir tur bindirdim. Ayrıca Rossi'ye gerek yok, MotoGP'de 125cc sınıfında yarışan herhangi birini getir, çoğu adama tur bindirir o pistte. Bu İzmit pisti için söyleyeceklerim, İstanbul Park'ta 600cc ile aYe'nin 1000cc sini bırak geçmeyi çok da büyük fark koyacağıma hatta süre yeterse tur bile bindirebileceğime inanıyorum. Yarışta düzlükte nasıl gittiğinden çok virajda nasıl gittiğin önemlidir, düzlükte herkes büzüğü kadar gider ama viraj teknik işidir, tüm zaman kazancı da virajda gelir. Adamlar boşa viraj eğitimi vermiyor, düzlükte nasıl gaz açarsın şeklinde eğitim veren bir kurum biliyor musunuz?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem muhabbete bak nereye gelmis.
    Ben avrupadaki motorcular çok sansli, soyle daliyorlar, boyle çikiyorlar serzenislerine biseyler yazacaktim ama konu degismis.

Mumkun degil.
    Boşver abi rossiyi zaten sağda solda konuşuyomuş aye'yi delerim felam.

Genç diye yaşına veriyorum, yoksa motorsuz tokatlıycam.

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aye ye oynadım ama....

Hatamı yaptım kine?... :
    Tabi hata yaptın, Boy'a oynuycaksınız, o kaybetçek, sonra Boy'la avrupaya kaçıp(fransa harici bir yer) aramızda paylaşças.

Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübe kazanır[COLOR="Silver"]

biz onu otobanda da deleriz[COLOR="Silver"]
    Biz de abarttık ama çikolatasını abarttık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:55 ----------

@coq

Abi senin gibi bir adamın sadece cc farkına göre yorum yaptığını görmek şaşırtıcı. Bugüne kadar kaybedeceğim hiçbir iddiaya girmedim ve girdiğim tüm iddiaları kazandım. Ben her pistte 125cc ile 1000cc yi geçerim demedim dikkat edersen. İzmit Körfez pistinde 125cc ile pist deneyimi olmayan 1000cc kullanan birini geçmen çok şaşırtıcı birşey değil. 125cc ile 1000cc arasındaki tur farkı 10 saniye kadar. Yani 125cc ler pisti 10 saniye daha yavaş dönüyorlar ama herkes deneyimliyken. Bence 10 saniye fark deneyimsiz, viraja nasıl gireceğini bilmeyen, yarış deneyimi olmayan birini geçebilmek için çok büyük fark değil. aYe düzlükte gidebiliyor olsa da Körfez pistinde 2 tane düzlük var ve düzlük sonunda sağlam viraj var. Pistin hız ortalması 130-140 km/h arası. Şimdi size yavaş gibi geliyor ama bu ortalamayı tutturmak kolay değil. MotoGP'de bile hız ortalaması çoğu pistte 160-180 km/h. 125cc nin maksimum 150km/h yaptığını göz önünde bulundurursak, hız ortalamasını tutturmaya yeter. 600cc 1000cc gibi motorların hakkını veren çok az kişi var o pistte. Bazılarınız hatırlar, aYe'den daha deneyimli ve iyi motor kullanan biri ile kapıştım o pistte. Detayları BOY ile TIRT MURAT haftasonu Körfez pistinde kapışıyor... linkinden okuyabilirsiniz. Onda 1000RR bende 600RR. 600RR ile tek elimle (pistin hiçbir yerinde ikinci elimi kullanmadan) daha iyi tur zamanı çıkarttım. İki elle de 2,5 turda bir tur bindirdim. Ayrıca Rossi'ye gerek yok, MotoGP'de 125cc sınıfında yarışan herhangi birini getir, çoğu adama tur bindirir o pistte. Bu İzmit pisti için söyleyeceklerim, İstanbul Park'ta 600cc ile aYe'nin 1000cc sini bırak geçmeyi çok da büyük fark koyacağıma hatta süre yeterse tur bile bindirebileceğime inanıyorum. Yarışta düzlükte nasıl gittiğinden çok virajda nasıl gittiğin önemlidir, düzlükte herkes büzüğü kadar gider ama viraj teknik işidir, tüm zaman kazancı da virajda gelir. Adamlar boşa viraj eğitimi vermiyor, düzlükte nasıl gaz açarsın şeklinde eğitim veren bir kurum biliyor musunuz?
    Olum niye ben konu mankeniyim. tırt murat-rossi gibi örnekler versene.

Yetti artık, çaar len tırt muratı gapışacam. dah kemerini.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aYe
    Yetti artık, çaar len tırt muratı gapışacam. dah kemerini.
    Olm "kapışma" kelimesini çok kullanma, yakında bizi banlayacaklar bu yüzden

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

@aYe

Olm "kapışma" kelimesini çok kullanma, yakında bizi banlayacaklar bu yüzden
    Mantıklı. Çaar arkadaş, kırlarda kelebehler gibi uçalım, kuşları böcekleri seyredelim el ele tutuşup şarkılar söleyelim tırt muratla

Atılmıycaz derken elalemin tırtına kestaneyi çızdırtmassak iyi.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    hayal mahsülüsünüz
    hepinizi terletirim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayal mahsülüsünüz
    hepinizi terletirim
    gider yap bana, parçala beni, terlet.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    hele o boy yok mu... onu virajda oyle bir terletirim ki serinlemek için uzun düzlükler arar

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler