Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbf150-Cbr125 Kararsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Merhaba arkadaşlar . Böyle bir konu daha önce açılmışsa özür dilerim. Şimdi konu şu ki uzun zamandır düşündüğüm bu iki motor hakkında bir türlü karar veremiyorum. İkisininde avantajları var. Örneğin Cbf150 kullanıcılarından aldıgım olumlu yorumlar cok.Motorun sarsıntısız olması,Hakimiyetinin kolay olması,yol tutusu Vs. gibi seyler. Ama Cbr 125 te öyle yabana atılacak motor değil ilk olarak şekil itibariyle görsellikten kazanıyor. Alacagım motorun birazda cbr 125 gibi race tipinde olmasını istiyorum.Bu iki motor arasında kararsızlıgım hala sürmekte.Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.Forumda bu motorları kullananlar mutlaka vardır. Onlarında söyledikleri gayet önemli benim icin. Tesekkürler

Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbf 150
    şimdi sana söyle söyleyeyim cbr 125 kişiye yeten bir motor değil kısa zamanda bıkarsın üst seviyelere geçmek istersin. satışta pek tutan bir motor değil. cbf 150 ye biraz daha fazla binersin satarkende daha az zarar edersin. bence cbf 150 derim. sıfırda 3.800 e kadar iniyorlar.

Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı pequeninho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sana söyle söyleyeyim cbr 125 kişiye yeten bir motor değil kısa zamanda bıkarsın üst seviyelere geçmek istersin. satışta pek tutan bir motor değil. cbf 150 ye biraz daha fazla binersin satarkende daha az zarar edersin. bence cbf 150 derim. sıfırda 3.800 e kadar iniyorlar.
    SAgolasın tavsiye için tesekkürler. Cbf 150 bana da öyle geliyor

0 Rh (-)

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı pequeninho adlı üyeden alıntı Mesajı göster

doğru söze ne denir.

cbf al kolay kullanım dik oturuş rahat edersin lastikleri bir ebat büyüt alır almaz koruma demiri ve çantada taktın mı olur sana yavru transalp

Cgl kullanıcısıyım kesinlikle Cbf150 düşünmem,Cbr125 veya Cbf 125'i bekle.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    cbr 125 stokları bıttıkten sonra gelecek sıfırıın da fıyatının ne olacagı mechul enjeksıyonlu cbr kımbılır kac para olacak ama cbf125 turkıyeye gelmez cbf 150 karburatorlu daha cok satar turkıyede

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Alıntı serimotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SAgolasın tavsiye için tesekkürler. Cbf 150 bana da öyle geliyor
    Cbr125 neye dayanarak insana yetmiyor merak ettim.

cbr125 her zaman cbf150den daha aktif ve seri bir motordur arkadaşım,eğer race e hazrlık olsun outurş tarzı olsun dersen cbr125 derim ana rahatıma düşknm şehir içinden cıkmam diyorsanda cbf150 derim seçim senin 2 motordan da pişman olmassın
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    V STROM DL 650
    ben cbf 150 derim.kulanımı çok rahat ve çok oturaklı.ben sıfır aldım hala kullanıyorum ve çok memnunum.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    İki motoruda kullanmış biri olarak...

CBF150 ile CBR125 farklı kategoride motosikletler. CBF150 ile daha rahat ve uzun yolculuklar yapabilirsin. Titreşimsiz ve daha konforludur cbr'a göre.

CBR125 ise biraz rahatsız bir makina. Uzun yolda yoracaktır. Gücü de öyle aman aman çok fazla değil. CBF150 ne yapar o ondan 5-10 km fazla yapıyor. Titreşim de oldukça var.

CBR125 su soğutmalı olduğundan daha avantajlı görünebilir. Ancak yedek parçasının pahalı olduğunu göz önüne almakta fayda var.

Hobi amaçlı kullanıcaksan. Çok iri biri değilsen cbr125 tercih edebilirsin.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru söze ne denir.

cbf al kolay kullanım dik oturuş rahat edersin lastikleri bir ebat büyüt alır almaz koruma demiri ve çantada taktın mı olur sana yavru transalp

Dogru cbf e yan çantalar ve koruma demiri çok yakışıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:06 ----------

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motoruda kullanmış biri olarak...

CBF150 ile CBR125 farklı kategoride motosikletler. CBF150 ile daha rahat ve uzun yolculuklar yapabilirsin. Titreşimsiz ve daha konforludur cbr'a göre.

CBR125 ise biraz rahatsız bir makina. Uzun yolda yoracaktır. Gücü de öyle aman aman çok fazla değil. CBF150 ne yapar o ondan 5-10 km fazla yapıyor. Titreşim de oldukça var.

CBR125 su soğutmalı olduğundan daha avantajlı görünebilir. Ancak yedek parçasının pahalı olduğunu göz önüne almakta fayda var.

Hobi amaçlı kullanıcaksan. Çok iri biri değilsen cbr125 tercih edebilirsin.

Evet uzun yol için cbr 125 pek tercih edilmez heralde .Benim boy 186 uygun olur mu bilemem[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 ----------

Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr125 neye dayanarak insana yetmiyor merak ettim.

cbr125 her zaman cbf150den daha aktif ve seri bir motordur arkadaşım,eğer race e hazrlık olsun outurş tarzı olsun dersen cbr125 derim ana rahatıma düşknm şehir içinden cıkmam diyorsanda cbf150 derim seçim senin 2 motordan da pişman olmassın
    yok şu satış olayına bana da öyle geliyor dedim

0 Rh (-)

Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 stokları bıttıkten sonra gelecek sıfırıın da fıyatının ne olacagı mechul enjeksıyonlu cbr kımbılır kac para olacak ama cbf125 turkıyeye gelmez cbf 150 karburatorlu daha cok satar turkıyede
    Hepsi gelecek merak etme,

Sabırsız kaldıysan Ybr 125 yeni kasa.

mystan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125R (repsol)
    bence cbr 125 al derim. sağlam motordur titreşimi yoktur yakıtıda azdır performansıda yeterli bi makine bana göre. hem kendınde demişsin race tipi motorum olsun diye cbr tam sana göre
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu; Mola vermektir...

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Biri çin biri tayland malı...
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

Atti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR-125 R
    ybr,cbf,cbr,cgl ezeli rekabet..bu konu kilitlenir
    Tanrı İradesini Hakim Kılmak İçin Yeryüzündeki İyi İnsanları Kullanır.Yeryüzündeki Kötü İnsanlar ise Kendi İradelerini Hakim kılmak İçin Tanrıyı Kullanırlar..

Motosikleti
    motorlu bisiklet
    denem imkanın varsa dene , en azından üzerine otur şöyle bir bak , cbr125 bence motorsiklet adına bir şeyler öğrenmek için güzel (ben o nedenle aldım ) cbf 150 de de öğrenilmez mi ? tabi ki öğrenilir , sonuç ; zevk meselesi , bu iki modelde bence benzer keyifleri verir

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    ben 2 motoruda kullandım cekişleri hızları tamamen aynı fark yok hiç.. Cbf alırsan sessiz bir şekilde gezersin ön kasasıda uzun mercedes gibi motor cbr alırsan bir de güzel egzos takarsan sana dönen kafaları görürsün sokaklarda 2 side birbirinden ayrı motorlar aslında cbf e cin malı diyorlar genelde ama sen bilirsin Bişey daha Boyun 1.86 ise cbr cok küçük kalır altında gibi Bence Bi dene 2 sinide

Motosikleti
    Racer 200 S
    Değerli Fikirleriniz,Yorumlarınız için teşekkür ederim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:10 ----------

Alıntı kahraman7863 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 motoruda kullandım cekişleri hızları tamamen aynı fark yok hiç.. Cbf alırsan sessiz bir şekilde gezersin ön kasasıda uzun mercedes gibi motor cbr alırsan bir de güzel egzos takarsan sana dönen kafaları görürsün sokaklarda 2 side birbirinden ayrı motorlar aslında cbf e cin malı diyorlar genelde ama sen bilirsin Bişey daha Boyun 1.86 ise cbr cok küçük kalır altında gibi Bence Bi dene 2 sinide
    Yorum için teşekkürler . Cbr da egzos konusu güzel Boy 1.86 bir denemek lazım nasıl duracagı konusunda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:11 ----------

Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri çin biri tayland malı...
    Çin malı cbf oluyor galiba?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:12 ----------

Alıntı mystan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence cbr 125 al derim. sağlam motordur titreşimi yoktur yakıtıda azdır performansıda yeterli bi makine bana göre. hem kendınde demişsin race tipi motorum olsun diye cbr tam sana göre
    Eyvallah . Cbr 125 te de o görüntü var

0 Rh (-)

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Tarz meselesi konfor önemli değil ssye yakar gönlün cbr alırsın ama konfor isterim uzun yol yaparım dersin cbf alırsın ama ben hep cbr demişimdir ne olursa olsn ss olsn dıyenlerdenım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    toprağım kendine önerdiğin modellerin dışında, benim tavsiyem ybr 125 zaten ne kadar sağlam olduğunu kendinde bilirsin anlatmaya gerek yok, burda herkez farklı şeyler söyler ben motoru alacağım zaman kimseye danışmadan aldım, yoksa insanın kafası karışıyor, kimseyi dinleme hangisi aklına yatıyorsa onu al, en iyi cevap kendi kendi kararın

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    cbr al derim küçükte olsa sonuçta ss...güzel bi egsozda taktın mı gözler sende olur..cbf de güzel motor tartışmasız ama kurye zannedebilirler seni

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler