Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uzun yol motoru

Motovento
    REKLAM ALANI
    barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i

hem görüntü hem güç hem konfor hem uygun fiyat
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı darkdrive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar geyik kokusu falan böyle şeyler yazmayın lütven ben samimi söylüyorum 1.81 boyum var kilolu bir insan deilim.zayıf ta deilim biras iri yapılıyım o yüzden enduro motor tercih ediyorum bana göre uzun yol motoru o dur diye tahmin ettim ve şekilleride çok güzel geldi bana bu motor konusunda osbourne abinin dediği gibi fazla acele etmemek gerekiyor. o yüzden şimdilik araştırıyorum çünki enduro motor kullanmak için biras tecrübe ve mekanik bilgi lazımmış tavsiyeler üzerine alışmam için ybr125 lik alabilirim fiyatlarıda uygun geldi bana 2.el ucuz bir şey bulurum ama kesinlikle allah izin verirse 0 bir enduro motor alacağım inşallah .saygılarımla......
    evet cevap burda saklı işte enduro dedi sonunda uzun yolun en rahat makinası al sen bir DL1000 bak keyfine tam enduro değil ama enduro turink işte hiç pişman olmazsın yükle eşyalarını çık ipsala kapıdan devam et yunanı gez atla gemiye italyada in baştan başa geç ordan fransa ordan ispanya portekiz tekrar fransa belçika holanda almanya yukarı gitmek istiyosan çeh slovak polonya macar in aşağı tekrar austria slovenya hırvat sırb bulgar ve kapukuleden gir yine türkiyeye ama bu tur bir ay kadar ve 5 ila 10 bin evro arası değişir senin yemen içmen görmek istediğin yerler vede konaklama yapacağın yerlerle alakalı.
    sana şimdiden hayırlı yolculuklar yalnız gitsen bile korkma oralarda bişey olmaz her yerde bir türk bulursun.

bu arada unutum sıfır enduro istiyosan yeni tenere 660 tavsiye ederim DL1000 kadar hızlı değil ama onun çıkamadığı yerlere rahatlıkla çıkar ve uzun yolda çok rahatır.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaşlar görülerinize çok teşekkür ederim ben bu konuyu internette deil bazı bilen arkadaşlarımada sordum ama kimse sizin gibi cevaplar yazmadı gerçekten anlıyorsunuz dedikleriniz doğru tecrübem yok o yüzden sordum size avrupa turu benim hayalim bu hayali 90 yaşınada varsam yapacağım allahın izniyle ben mersinde çevik kuvvet komiser yardımcısı olarak çalışıyorum bekarım babam dan kalan birasda para allaha çok şükür halim vaktim yerin evlenmeden önce belki bir motor turu yaparım ümidiyle hep hayal kurdum ama dediğiniz gibi kolay bir şeye benzemiyor daha önce tabii motora binmişliğim var ehliyetim yokken bile sürerdim ama 125 lik 100 lük basit motorlardı bunlar peki bana geniş bir bilgi verirmisiniz ne lazım bu tür seyahatlerde zaten direk avrupa turuna çıkmam dediğiniz gibi tek başıma intihar olabilir allah korusun şehirler arası gidebilirm ama . yalnızz almışkende kaliteli gösterişli ve hızlı bir motor almam lazım yani nasıl desem anlayın beni arabadan bile rahat motorlar warmış bir de birşey daha soracam böyle motor grupları warmış uzak yerlere gidiyormussun kalabalık olarak öyle birşey varmıdır acaba görüşleriniz için çok teşekkürler allaha emanet olun
    arkadaşım bence size cbf600 fazlasıyla yetecek bir motordur
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Ben polis olmak istıyorum ama okula falan gıtmem hem o kullandığınız silahlar küçük ben makıneli tüfek istıyorum sonra o yakaladıklarınızı mahkemeye sevk edıyporsunuz ya yoook ben direk vurmak istıyorum ne dersınız ben polis olabılırmıyım haaa şunu da dıyeyım askerlik dışında hiç sılah taşımadım atıcılığım iyi değildir ama sağa sola ıyı atarım

lütfen kusuruma bakmayın ama nedemek istediğimi anladınız ve bana bır sürü öğütlerınız olacaktır bu konuda bende gönüllüysem sızın öğütlerınızı dınlemek durumundayım aksi halde olmaz ve kısa bır anlatımla osoburne arkadaşım engın kendısı tecrubeli bilgisi mevcuttur onun dedıklerıne katılmakla bırlıkte bıraz bu avrupa işini erteleyıp ilk önce yapılması gerekenlerı yapmaklazım ve bır süre düşük cc de tecrübe sahıbı olmak lazım belkı sehır içi turlar ardından sehırler arası derken türkıye turu bu arada cc ler yükselebılır ve avrupa turunu tamamlayacak kıvamda olursunuz saygılar

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    @askon

İyi attığınız belli oluyor...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tenere

Sele kısmı dar . Uzun yolculuklarda bu yoracaktır. Çünkü bahsedilen off-road değil uzun ve her yola gelebilecek bir makine.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Husqvarna Nuda 900 / BMW R1200RS / R1200GSA
    darkdrive ben ciddi olduğunu düşünmüyorum fakat yinede seni 1200gs olmaman konusunda uyarmak istedim, Osbourne da sana yardımcı olacak doküman vs. ulaşman için linkler vermiş.

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    gördüğüm ve tahmin ettiğim kadarıyla burada bu soruya sağlıklı bir şekilde cevap verebilecek insanların ne 1200 cc tecrübesi ne de o miktarda parası var.tabi ki bir tahmin bu.ancak hiç tecrübeniz yoksa küçükten büyük cc bir motosiklete geçmeniz her zaman standart bir tavsiyedir..sağlıklı ve doğru cevaplar her cc'den motosikleti uzun süreli kullanmış kişilerden alınır.diğerleri sadece kulaktan dolma "malumatlar" verir size."bilgiyi" ancak tecrübe ile elde etmiş kişilerden alınız.kısaca;bu türtecrübe gerektiren bilgileri doğrudan bilgili insanlara sorunuz,aksi halde dezenfarmasyon/bilgi kirliliğine düşmeniz ve kafa karışıklığınızın azması, çoğalması kaçınılmazdır..iyi günler dilerim.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ya arkadaşlar görülerinize çok teşekkür ederim ben bu konuyu internette deil bazı bilen arkadaşlarımada sordum ama kimse sizin gibi cevaplar yazmadı gerçekten anlıyorsunuz dedikleriniz doğru tecrübem yok o yüzden sordum size avrupa turu benim hayalim bu hayali 90 yaşınada varsam yapacağım allahın izniyle ben mersinde çevik kuvvet komiser yardımcısı olarak çalışıyorum bekarım babam dan kalan birasda para allaha çok şükür halim vaktim yerin evlenmeden önce belki bir motor turu yaparım ümidiyle hep hayal kurdum ama dediğiniz gibi kolay bir şeye benzemiyor daha önce tabii motora binmişliğim var ehliyetim yokken bile sürerdim ama 125 lik 100 lük basit motorlardı bunlar peki bana geniş bir bilgi verirmisiniz ne lazım bu tür seyahatlerde zaten direk avrupa turuna çıkmam dediğiniz gibi tek başıma intihar olabilir allah korusun şehirler arası gidebilirm ama . yalnızz almışkende kaliteli gösterişli ve hızlı bir motor almam lazım yani nasıl desem anlayın beni arabadan bile rahat motorlar warmış bir de birşey daha soracam böyle motor grupları warmış uzak yerlere gidiyormussun kalabalık olarak öyle birşey varmıdır acaba görüşleriniz için çok teşekkürler allaha emanet olun
    kardeş ben sana bi tavsiyede bulunim mi bence sen avrupa turunu evlilik sonrasına bırak evlene kadar iyice motor tecrübeni geliştirirsin motorda tecrüben artınca hanımıda alır öyle gezersin bende kawasaki chopper var hanımla şehir şehir geziyoz süper oluyo ama hayalimde gezi motoru olarak fz6 fazer var bmw1200 gs çok güzel motor ama onun için çok tecrübeli olman gerekiyor anca öyle çıkarsın yola

demirgürsel'den alıntı:

kardeş sen hiç uzun yol yapmamışsın anlaşılan
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gördüğüm ve tahmin ettiğim kadarıyla burada bu soruya sağlıklı bir şekilde cevap verebilecek insanların ne 1200 cc tecrübesi ne de o miktarda parası var.tabi ki bir tahmin bu.ancak hiç tecrübeniz yoksa küçükten büyük cc bir motosiklete geçmeniz her zaman standart bir tavsiyedir..sağlıklı ve doğru cevaplar her cc'den motosikleti uzun süreli kullanmış kişilerden alınır.diğerleri sadece kulaktan dolma "malumatlar" verir size."bilgiyi" ancak tecrübe ile elde etmiş kişilerden alınız.kısaca;bu türtecrübe gerektiren bilgileri doğrudan bilgili insanlara sorunuz,aksi halde dezenfarmasyon/bilgi kirliliğine düşmeniz ve kafa karışıklığınızın azması, çoğalması kaçınılmazdır..iyi günler dilerim.
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşım..acemi derken niteliği önemli..hiç motor kullanmadıysan 1200cc motor seni çok sıkıntıya sokar.avrupa seyehatini erteleyip önce biraz daha küçük hacimli motorla iki tekere alışıp sonra çıkarsınız avrupaya...

aynen
    RIDE or DIE

Motosikleti
    Runner St 200
    acemiyim diye yazarsan böyle olur

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı drezar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemiyim diye yazarsan böyle olur
    neden arkadaşım acemiyim diye yazmasaydıda burdakilerin gazıyla motoru aldığı ilk iki gün içinde ölseydi dahamı iyi olurdu
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    önce hayatta kalmak ve maksimum zevk için tecrübe, sonra pan european
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    askon yolunu bulursan banada söylesene

uzun yol tecrübesi olan arkadaşlar

mayısta güneydoğuya gitmeyi düşünüyorum acaba banada öneride bulunurmusunuz
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş ben sana bi tavsiyede bulunim mi bence sen avrupa turunu evlilik sonrasına bırak evlene kadar iyice motor tecrübeni geliştirirsin motorda tecrüben artınca hanımıda alır öyle gezersin bende kawasaki chopper var hanımla şehir şehir geziyoz süper oluyo ama hayalimde gezi motoru olarak fz6 fazer var bmw1200 gs çok güzel motor ama onun için çok tecrübeli olman gerekiyor anca öyle çıkarsın yola

demirgürsel'den alıntı:

kardeş sen hiç uzun yol yapmamışsın anlaşılan
    dostum arkadaş anlattığı şu anki tecrübesiyle 1200 lüğe hükmedebilirmi sence.ama illada büyük makina diyor, 600 lük fazladır bile.touring bir cbf 600 de sanırım en uygunlar arasındadır.umarım gönlüne göre bulur
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben polis olmak istıyorum ama okula falan gıtmem hem o kullandığınız silahlar küçük ben makıneli tüfek istıyorum sonra o yakaladıklarınızı mahkemeye sevk edıyporsunuz ya yoook ben direk vurmak istıyorum ne dersınız ben polis olabılırmıyım haaa şunu da dıyeyım askerlik dışında hiç sılah taşımadım atıcılığım iyi değildir ama sağa sola ıyı atarım

lütfen kusuruma bakmayın ama nedemek istediğimi anladınız ve bana bır sürü öğütlerınız olacaktır bu konuda bende gönüllüysem sızın öğütlerınızı dınlemek durumundayım aksi halde olmaz ve kısa bır anlatımla osoburne arkadaşım engın kendısı tecrubeli bilgisi mevcuttur onun dedıklerıne katılmakla bırlıkte bıraz bu avrupa işini erteleyıp ilk önce yapılması gerekenlerı yapmaklazım ve bır süre düşük cc de tecrübe sahıbı olmak lazım belkı sehır içi turlar ardından sehırler arası derken türkıye turu bu arada cc ler yükselebılır ve avrupa turunu tamamlayacak kıvamda olursunuz saygılar

ağır silahlardan bahsettiniz bildiğiniz üzere polis teşkilatı şehir içinde ve kalabalık yerlerde görev yaptığı için silah boyutları küçük genellikle tabanca bunun yanı sıra polis teşkilatın ağır silahlarıda var fakat bunlar nöbet tutarken taşınıyor eğer ağır silah kullanmak istiyorsanız teşkilatımızın özel harekat bölümünde olmak zorun dasınız özel harekat tim silahları ağır silahlardır fakat zor bir görevdir her türlü zorluğa katlanmak gerekir ve uzun süre doğuda görev yaparsın anlayacağınız anllatımınıza göre kimse size ağır silah vermezz atıcılık şart saygılarımla

batubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-01
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @askon

İyi attığınız belli oluyor...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tenere

Sele kısmı dar . Uzun yolculuklarda bu yoracaktır. Çünkü bahsedilen off-road değil uzun ve her yola gelebilecek bir makine.
    baba tenere koymussun yorar diyosun tenere dakarda kullanılıyo arkadaki makina 1200gs dünyada uzunyolda üstüne tanınmayan motor senin sölediklerinle alakası yok bence kullanmayan yorum yapmasın .

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askon yolunu bulursan banada söylesene

uzun yol tecrübesi olan arkadaşlar

mayısta güneydoğuya gitmeyi düşünüyorum acaba banada öneride bulunurmusunuz
    Hacım, mayıs değil de haziran sonu temmuz başı ciddi ciddi güneydoğu turu planlarım arasında..ciddiysen eğer...?

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    @batubay

Siz Tenere kullanıyormusunuz ? Hayır... O zaman kullanmayanlar yorum yapmasın derken siz yorum yapma hakkını kendinizde nasıl buluyorsunuz merak ediyorum.

Ben fikrimi söyledim . Burası bir forum ortamı ve herkes kurallar çerçevesinde istediğini söylemekte özgür. Kimin yorum yapıp yapmayacağı sizi ilgilendirmez.

Ayrıca 1200GS'e birşey demedim . 1200GS ile ilgili konuşulmadı. F650gs ile ilgili konuşuldu sanırım.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler