Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sence Enayi miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    Arkadaşlar anlatacağım konu üzerine belki bir çok başlık açılmış olabilir fakat benim konum için net bilgisi olan varsa gerçekten paylaşmak istiyorum ve gereğini yapmak istiyorum..

2. el bi motor aldım noter satışını yaptık muaynesi yoktu onuda ben yaptırdım.. ruhsat çıkarmak için muameleci yakın bir dostuma rica ettim benden 180 tl istedi.. sigortasını da kredi kartımdan ödedik 63 tl

yani 180-63=117 TL

geriye kalan işlemde bildiğim kadarıyla Ek-1 belgesi düzenlenecek ve trafik tescile müracaat edilecek bu aşamada 117 tl lik harcamanın detayı hakkında net bilgisi olan var mı acaba??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ek 1 belgeyi zaten kendin dolduramazsın çok karmaşık bir mevzu...illaki yardım isteyecektin orda en azından 10-15 liralık EK1 doldurma ricası...çift yaprak ruhsat 100 gayme ediyor...

muayene ücreti satıcınındır zaten ondada sorun yok...sigort abedelide sana aittir...bi sorun göremedim...

pardon yapruhsat yaprak bedeli 45 liradan 90 gayme...tamam bi kazık durumu yok...noter devir işlemi 30 lira sabit...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Keeway SL 150
    metehan abi çok sağol gerçekten zaten konuyu açarken dedim direk sana mesaj atıyım mutlaka bilgin vardır diye düşündüm sen yine yardımcı oldun gerçekten çok teşekkür ederim Saygılar Abicim

Motosikleti
    Alıntı carasal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi çok sağol gerçekten zaten konuyu açarken dedim direk sana mesaj atıyım mutlaka bilgin vardır diye düşündüm sen yine yardımcı oldun gerçekten çok teşekkür ederim Saygılar Abicim
    hacı 2 gün önce satış işlemi yaptık...standart ücretler bunlar...

kazık yok yani...

muayene bedeli sana borcsuz temiz kağıdıyla motoru satması için SATICIYA aittir...

noter bedeli ALICIYA aittir...

Devir alındıktan sonra (gerek varmı bilmiyorum bu kısmı 2010 da herşey değişti...) Zorunlu sigorta bedeli ALICI ya aittir...

zaten devirden sonra Trafik Tescile gittiğinde 2 ruhsat yaprağ çıkartman lazım 45 den 90 artı EK-1 belge doldurma işi gönlünden ne koparsa vercen...

Yeni plaka çıkacaksa(önceden her devirden sonra çıkardı şimdi çıkmıyordu şimdi il dışından geliyorsa çıkar..) yeni plaka durumu olsaydı 8 lira Şoförler Odasına verirdin oda trafik tescilin dışında barakalar vardır oda doğal olarak ALICI ya aittir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Keeway SL 150
    yok plaka durumu yok bu arada ruhsat ta araç sahibi bilgileri geçen yaprak değişiyor okeyde diğer yaprakta zorunlu değişiyormu çünkü muayne için 2 satır boşu var ki bu yaprakta motor bilgileri geçiyor zaten ?

ferhat uçank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r kısa bir süre için:)
    arkadaşım verdiğin para içerisinde muameleci bunu yapacak sen sadece ona muayene kağıdını ve trafik belgesini verip(eski sahibinden aldığın) günü geldiğinde emniyete gidip imzanı atıp plakanı alacaksın... hepsi bu o kadar para verip hala belgeylemı uğrascan...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı 2 gün önce satış işlemi yaptık...standart ücretler bunlar...

kazık yok yani...

muayene bedeli sana borcsuz temiz kağıdıyla motoru satması için SATICIYA aittir...

noter bedeli ALICIYA aittir...

Devir alındıktan sonra (gerek varmı bilmiyorum bu kısmı 2010 da herşey değişti...) Zorunlu sigorta bedeli ALICI ya aittir...

zaten devirden sonra Trafik Tescile gittiğinde 2 ruhsat yaprağ çıkartman lazım 45 den 90 artı EK-1 belge doldurma işi gönlünden ne koparsa vercen...

Yeni plaka çıkacaksa(önceden her devirden sonra çıkardı şimdi çıkmıyordu şimdi il dışından geliyorsa çıkar..) yeni plaka durumu olsaydı 8 lira Şoförler Odasına verirdin oda trafik tescilin dışında barakalar vardır oda doğal olarak ALICI ya aittir...
    Satış devir işlerinde sadece ruhsat sahibinin bilgileri olan yaprağı değişir... Öteki yaprak değişmez... Taa ki muayene yapılacak boş kutu kalmamışsa eğer...

45 yaprak
    15 doldurma..
    2 lira pul
    toplamda 62 lira...

Tabi bu dediklerim tek yaprak için.... Eğer ikiside değişecekse Çok bilgili Üstadımız, Banstarımız Metehan abimizin dediği gibidir...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    niye öyle olasınki, boşver takma kafana

bunlar enayilik mi yaw ,siz enayi görmemişiniz mesela benim gibi
    1- motorumu çaldılar bulduk şasi numarası motor numarası taşlanmış eski haline getirene kadar 2 bin TL harcadım
    2-arabamın ruhsatı çalındı 700 mil harcadım muammelicide yenisini çıkardım ,akabinde 1 ay içersinde izmirden toplam 1,5 milyarı bulan trafik ceza makbuzları yağdı posta ile adresime adamlar başka arabaya kaplama yapıp paso kırmızı ışık ,park ihlali falan filan ne varsa bi ton ceza yemişler ,hatta makbuzların birinde akşam trafiğinde trafiği felç etti diye not düşmüşler makbuza ,sizinkiler benimkinin yanında şamda kayısı takmayın kafanıza ufak tefek şeyleri

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bende binmediğim motorun vergilerini 2 sene ödedim.....

Motor çalındı..Ben de karakol düşürmüştür nasılsa vergiden dedim..Nerden dediysem....

2 senelik vergiyi ödeyip vergiden düşürdüm...

Hani hırsız bindi ben vergisini ödedim...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Bende bugün Alanya'ya gittim motor sevdasına,resimlerde yeni gibi görünen 2008 model motor 4000 km'de,birde ne göreyim,heryeri paslanmış,grenajlar kırık,egsoz paslanmış gitti gidecek.Galiba denize düşmüş de çıkartmışlar yıkamamışlar motoru,bir de garaj motoru diyor.Çıldırmamak elde değil.Galiba ben de enayiyim.

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    arkadaslar hyosung 250 comet motor alıyorum .plaka aynı kalacak yalnız motorun muayenesı bıtık onuda yaptırcam toplam ne kadar para harcarım.sıgortacı arkadaslar yapıyormu bu ıslerı ne kadar kar alıyorlar bı bılgınız varmı tskler.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende binmediğim motorun vergilerini 2 sene ödedim.....

Motor çalındı..Ben de karakol düşürmüştür nasılsa vergiden dedim..Nerden dediysem....

2 senelik vergiyi ödeyip vergiden düşürdüm...

Hani hırsız bindi ben vergisini ödedim...
    olur be abi, dünya hali

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugün Alanya'ya gittim motor sevdasına,resimlerde yeni gibi görünen 2008 model motor 4000 km'de,birde ne göreyim,heryeri paslanmış,grenajlar kırık,egsoz paslanmış gitti gidecek.Galiba denize düşmüş de çıkartmışlar yıkamamışlar motoru,bir de garaj motoru diyor.Çıldırmamak elde değil.Galiba ben de enayiyim.
    Ohoo o neki..
    Ben adamın zerre masrafı yok, zerre çiziği, oynanmışlığı yok dediği, yanında komple eksoz sistemi ve ön jant vereceğim dediği motosikleti görmeye gittim..Ta kalkıp İstanbul' a.. Motosikleti bi gördüm dumur.. Hayır anlıyorum ama adam yeminler ediyor.. İnanamadım. Metehanı aradım sabah sabah.. O da sağolsun buradan GKN ye rica etti, o da kırmadı geldi kontrol etti.

Adamla aramdaki diyalog
    - sen buna çiziksiz demiştin
    ---- arazi makinası çiziksiz de olmaz ki elbet çamura giriyor, olduğu yerde devriliyor..

- hasarsız demiştin
    --- sadece sol grenaj kırık

- kilometre orjinal demiştin ama bu hiç 30000 gibi değil, nerden baksam sanki fazladan bir kırk devirmiş gibi
    --- Burası istanbul, motor çabuk eskimiş gibi gözüküyor, bak bir yıkatalım..

Bunun üzerine motosikleti yıkatmaya karar evrdik, GKN geldi..

- GKN: bu motosiklet km orjinal değil
    --- Belki teli kopmuştur, öyle gezilmiştir. Geçen benim de başıma geldi bi kaç bin öyle kullandım..

(ben susuyorum)

- GKN: bu motosikletin sorunları şu şu diye saydıkça..
    --- Adam her birine yüzsüzce pişmiş kelle gibi cevap veriyor..

Düşündüm ne yapabilirim diye..

a) Adamdan, ta ankaradan kalkıp geldiğim için benzin parası isterim.. Kabul etmez, gözünün üstüne yerleştiririm.. kaga çıkar.. yanında sevgilisi var olmaz..

b) Adama bişiler söylerim. kavga çıkar veya çıkmaz. yanında kız arkadaşı var..

c) Adamın motosikletinin yıkanma parasını verirsin.. adama eyvallah der yoluna gidersin.. ben kerizim uleyn dersin içinden..

ben de mecburen c yi seçtim..
    Adama hakaret etmek olmaz. Sonuçta bizim de az da olsa bi örfümüz adetimiz var. Kaldı ki yanında sevgilisi var. Çok daha ayıp olur. GKN gelmiş yardım etmeye, bi sorun olsa belli o da karışacak. Yani bir de yardıma gelen adamın başını belaya sokma tadını tuzunu kaçırma ihtimali var..

Ağzımı açamıyorum. susmak daha kolay. çünki sinirlenince benim gözlerim kapanıyor ağzım açılıyor balık gibi..

Geri döndük tıpış tıpış.. yani merak etme.. Hepimiz enayiyiz.. bi ara da hepimiz ermeniydik hepimiz bişidik ya o hesaptan değil..

Yeri geliyor hepimiz enayi olmak durumunda kalabiliyoruz.. Hatta bilinçli olarak seçmek durumunda kalıyoruz..

Gencay,düşme kalkma yok diyor,oraya gittiğimde de kardeşim kasksız kullanıyor,hızlı kullanıyor ayakları vs. birsürü şey dedi motora bakmaya giderken,kırık yerleri buldum,Kymco motor parçası pahalı ,ben de ilk defa görüyorum diyor.Vurdumduymaz,sanki motor benim gibi kontrol ettim,çatalın solundan darbe almış belli büyük kısmı soyulmuş, alüminyumun,korozyon yapmış,sol grenajlar ve alt kırık,egsozu benim 24.000km'deki Cgl'nin egsozundan harap durumda,kilometre saati değişmiş(4000km)...arka tutamaçı soyuk yine pas içinde.Dedim benim 2003 model Honda bundan nasıl temiz olur.Ses yok.Hiçbirşeyden anlamıyor, sadece ayna söküp satışa hazırlamakla meşgul.
    Sonuçta efendi insan ama dürüst değil. 2. el şans işi,öncelikle en fazla 100km'lik mesafeye gidilmeli,550 km*2 biraz enayi işi,onu da başarıyla tamamladım,ama böyle enayilik bir kere olur!

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Ne o senin iş olmadı anlaşılan?

Bu konularda usta sayılmam ama çok ucuza satılan yeni sayılan araçtan korkacaksın muhakkak birşeyleri vardır inandırıcı değildir bence. Ki anlattığına göre öyle bir durum var.

Yalnız senin bahsettiğin ilanı tahmin ederek baktım hakikaten çok temiz görünüyor.

Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne o senin iş olmadı anlaşılan?

Bu konularda usta sayılmam ama çok ucuza satılan yeni sayılan araçtan korkacaksın muhakkak birşeyleri vardır inandırıcı değildir bence. Ki anlattığına göre öyle bir durum var.

Yalnız senin bahsettiğin ilanı tahmin ederek baktım hakikaten çok temiz görünüyor.
    Çok doğru söylüyorsun Abi, en iyisi 0 km almak, son teknoloji çıkınca almak
    Sahibinden.com mesajını atıyorum.
    son oluru 1900 lira.
    ilk sahibiyim. tertemiz motor kazası düşmesi filan hiçbirşeyi yok

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Çok doğru söylüyorsun Abi, en iyisi 0 km almak, son teknoloji çıkınca almak
    Sahibinden.com mesajını atıyorum.
    son oluru 1900 lira.
    ilk sahibiyim. tertemiz motor kazası düşmesi filan hiçbirşeyi yok
    Büyük şanssızlık yaşamışsın onca yol tepmişsin geçmiş olsun diyeyim sana.

Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük şanssızlık yaşamışsın onca yol tepmişsin geçmiş olsun diyeyim sana.
    Sağol Toraman Abi

Motosikleti
    Gencay,düşme kalkma yok diyor,!
    Düşme kalkma yok demiş ama motor o yolun yolcusu çıktı demek...

Motosikleti
    Keeway SL 150
    Alıntı carasal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar anlatacağım konu üzerine belki bir çok başlık açılmış olabilir fakat benim konum için net bilgisi olan varsa gerçekten paylaşmak istiyorum ve gereğini yapmak istiyorum..

2. el bi motor aldım noter satışını yaptık muaynesi yoktu onuda ben yaptırdım.. ruhsat çıkarmak için muameleci yakın bir dostuma rica ettim benden 180 tl istedi.. sigortasını da kredi kartımdan ödedik 63 tl

yani 180-63=117 TL

geriye kalan işlemde bildiğim kadarıyla Ek-1 belgesi düzenlenecek ve trafik tescile müracaat edilecek bu aşamada 117 tl lik harcamanın detayı hakkında net bilgisi olan var mı acaba??
    düzeltme yapmak istiyorum 63 düşmüştüm 180 tl den ama sigorta bana ait ve altı üstü bir ruhsatı üstüme almak 180 tl

GErçekten Enayi Hissettim kendimi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler