Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sence Enayi miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşme kalkma yok demiş ama motor o yolun yolcusu çıktı demek...
    İnternet üzerinden motor seçiminde uyarılar.

--------------------------------------------------------------------------------

Umarım 2. el kullanılmış motosiklet alacaklara yardımcı olurum,

Sahibinden.com'da bir Kymco Straith Cup motor beğendim,motor Alanya'da 550km yakında.
    Fiyatı diğerlerine göre uygundu!, 3000km'de hasarsız,düşürülmemiş,garaj motoru olarak tanıtıldı.
    Telefonla pazarlığa tutuştuk,anlaştık,motoru masrafsız olarak tanıttı. Binilmiyor, garajda çürüyeceğine size yarasın diyor.Kilometre de düşük olunca kafama yattı düştüm yola.
    Neyse Alanya'ya ulaştım,tanıştık arkadaşla efendi birisi, kardeşim çok hızlı kullanıyor diyor bana, motor 4000km'ye gelmiş,her yeri pas,kırık grenajlar,sanki denize düşmüş motorla,midem bulandı boşu boşuna 1100 km mesafeyi ,zamanımı çaldı.

Mesaj gönderme işlemi yapmalıydım.

Motorunuzu ciddi olarak düşünüyorum.Ancak Eskişehir'den gelme durumum var.Bu yüzden sorularım olacak.

1,Fotoğraflar ne zaman ve kaç km'de çekildi,şu an kaç km'de.Resimlekinden bambaşka bir manzara ile karşılaşabilir miyim?

2,Kurye motoru mu.(Özellikle aracın buradaki fotoğrafları yeni mi öğrenmek istiyorum)

3,Kaç kullanıcı kullandı,ilk sahibi misiniz.

4,Evrakları tam mı(sigorta,muayene,vergi)

5,Plakasını alıp trafik sorgusunu yapmak istiyorum.

6,Bakım periyotlarını servisten veya servis kitapçığından öğrenebilir miyim.

7,Araç kapalı nemsiz bir ortamda mı saklandı(paslanma var mı)

8,Duman atma,çekişten düşme,zor çalışma gibi olumsuzluk var mı?Akü ve lastiklerin durumu nedir?Egsoz ötüyor mu,sağlam mı.Sübap ayarı hiç yapıldı mı?(Motor öğretmeniyim ve 2003 Cgl125 sahibiyim)

9,Kazası var mı?,kırılan grenaj,ezik depo,yamuk gidon,kumandalar vs. mevcut mu?

Maddeler halinde sorularımı yanıtlarsanız memnun olurum.Saygılar.

Not:Hiçbir lafına ve resmine inanmayın,gereken neyse sorularınızı sormakta çekinmeyin, mutlaka yeni çekilmiş ayrıntılı fotoğraflarını isteyin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satış devir işlerinde sadece ruhsat sahibinin bilgileri olan yaprağı değişir... Öteki yaprak değişmez... Taa ki muayene yapılacak boş kutu kalmamışsa eğer...

45 yaprak
    15 doldurma..
    2 lira pul
    toplamda 62 lira...

Tabi bu dediklerim tek yaprak için.... Eğer ikiside değişecekse Çok bilgili Üstadımız, Banstarımız Metehan abimizin dediği gibidir...
    180 TL verdik muameleciye???????????????????

tek yaprak değişicek 45 tl
    Ek-1 doldurma 15 tl
    hadi pulda 2 tl

toplam 62 tl e muamelecide işçilik parası saysa kendine 50 TL

nerden baksan havadan 70 Tl geçirmişler bana iyi mi

bundan çıkan sonuş şudur: Kendi işini kendin hallet arkadaş

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler