Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Montu hakkinda..

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaslar ufak bir sorum olacak. Ben hala ve hala eskiden aldigim, bir arkadasimdan kalan deri bir motor montu kullaniyorum. Full korumali gercekten guzel bir mont. Ancak izmir`de gercekten uzuyor beni. Ozellikle havalar isindiktan sonra, motordan iner inmez cikartiyorum, gavur olusu gibi tasimak zorunda kaliyorum her yere.

Sorum su olacak, yeni motorumla beraber yeni bir mont almak istiyorum, daha once denemedim ama bu CORDURA denen malzemeden yapilan tekstil montlara hem fiyat olarak hem goruntu olarak gercekten aklim yatti.

Kullanan arkadaslar, hem yaz hem kis performanslari hakkinda ve kullanim kolayligi ivir zivir seklinde bilgiler verebilirse cok sevinirim. Eger varsa, bu montlarin dayanikliligini ve korumalarini test etmis, arkadaslardan, yasadiklari bu talihsiz olaylardan biraz bilgi cikartmamiz icin paylasmalarini rica ederim.

SAYGILARIMLA
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    yaz-kış kullanılır, içi çıkabilir diye adlandırılan montla yazın pişersin.

yaz için fileli bir yazlık monta kesinlikle ihtiyaç var.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    ya yazin motora binerken o kadar da pisme derdim yok, sadece indikten sonra tasirken agirlik yapmasin istiyorum, hatta iyice bohca yapip sirt cantama atabileyim istiyorum kaskimla beraber..

bi de bu yazlik dedigin fileli montlarin koruma durumlari nasil oluyor?

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=249
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=8
    kardeş bende aynı konuyu araştırıyorum,iki mont arasında kaldım.
    birincisi görüntü,ikincis kalite olarak güzel.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tam korumalır cordura bir montla gene tam korumalı deri mont arasında dağlar taşlar bir a.ğırlık farkı yok aslında..Elbette deri daha ağır ama tekstil kumaşlarda epey ağır oluyor..Malesef motosiklet kullanan birisinin kaderi bu korumalarını motosiklete binmiyorken de yanında taşımak..Bir çözüm olarak topcase e ya da varsa yan çantalardan birine tıkıştırabilirsin montunu..

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Haji fikirlerin ve verdigin bilgiler icin tesekkur ederim. Ben yan canta beya topcase kullanmayi tercih etmiyorum. Genel itibariyle hem goruntu bakimindan hosuma gitmiyorlar, hem de gereksiz kurcalamalara, hirsizlik girisimlerine malzeme vermek istemiyorum. Gun ortasinda kimse kimseye sen kimsin, burayi ne kurcaliyorsun demiyor cunku. Benim iri yari bir sirt cantam var, kendisini kullaniyorum. hem deri montu, hem kaski almakta bayagi zorlaniyor kendisi... tekstil olan montlar daha iyi katlanip daha guzel bohca yapilabilir, daha az yer kaplar diye bir umit var nedense icimde

Motosikleti
    yamaha virago
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=249
    http://www.anesmotor.com/pinfo.asp?pid=8
    kardeş bende aynı konuyu araştırıyorum,iki mont arasında kaldım.
    birincisi görüntü,ikincis kalite olarak güzel.
    ben de bu iki marka(ixs -revit) arasında sıkışıp kaldım.ben de pantolon bakıyorum.montta revitte karar kıldım. anes motordan arkadaşlardan konuştuğumda ixs in daha iyi olduğunu söylediler ama kararsız kaldım.sonuçta revit cok bilinen bi marka.eğer bu konuda kullanan arkadaşlar yardımccı olursa sevinirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:27 ----------

Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yazin motora binerken o kadar da pisme derdim yok, sadece indikten sonra tasirken agirlik yapmasin istiyorum, hatta iyice bohca yapip sirt cantama atabileyim istiyorum kaskimla beraber..

bi de bu yazlik dedigin fileli montlarin koruma durumlari nasil oluyor?
    bence bi monta hem yazlık hem kışlık diyorlarsa bil ki o mont kışın üşütür yazın pişirir. arası pek yok.yaz montları fileli oluyor hem hafif hem serin tutuyor.korumalarına gelince kışlık montlardaki korumalar aynen bunlarda da oluyor.yalnızca bunlar fileli ve tek kat yani kışlık taki gibi astarları yok

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Hem kislik hem yazlik olmaz demisin

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45439

suna bi bakip fikir verebilirsen sevinirim,
    4 mevsim giyebilirsiniz diyor. Izmirde tam ki$ yaptigi 2 ay binmiyorum zaten ben motora,
    3 mevsim diyelim, son-ilk-yaz...
    piser miyiz? usur muyuz acep?

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    armodenin ıvır zıvır bir montu bile hem yazın , hemde 3 mevsim (5-6 derece hava sıcaklığına) kadar giyilebiliyor ...

ben genelde armode kullanıyorum , 2 tanede deri montum var ve bunlardan birisi revit RS2 ... armode rahatlık olarak RS2den kat kat üstün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler