Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

CBR 125 R (2010) Artık Türkiye'de !

Motovento
    REKLAM ALANI

Cıbır rakipsizdir arkadaş haklı ,Yzf125 ile karşılaştırılabilir ancak neredeyse 2/3 fiyatındadır,motosiklet alırken Fayda/Fiyat oranına bakarım,bence de sınıfında rakipsizdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zihniyeti kimi suçluyorsun anlamadım. Bunun tek sorumlusu eski modeli zamanında belkide ucuz alıp, piyasayı ve satış fiyatlarını iyi analiz edemedikleri için fazlasıyla stok yapıp tüketiciyi 2 yıl eski kasa motor almak zorunda bırakan Honda' nın Türkiye distribütöründen başka kimse değildir.

Cbr 125 r a gelince harika bir motosiklettir. 2 yılı aşkın kullandım hala da gördüğümde içim gider. Son hızı da kullanım özellikleri de üretim kalitesiyle de kendi klasmanın da rakipsizdir. Gabak gibi bir motora binen bir arkadaş sallamış rüzgar müzgar rahatsız eder diye. Arkadaşım bu motorun grenajları var üzerinde hafif eğilirsin rüzgar müzgar kalmaz. Son hıza gelince düzde 120-130 arasında değerlere ulaşır. Bayıra, rüzgara, benzin kalitesine vs göre 140 ı bulur. Zaten 140tan ötesinde 6. viteste feci halde redline a girer. Benzer koşullarda bazı küçük modifikasyonlarla teorik olarak 150 yi görmesi mümkündür. Ben 142-143 gibi bir hıza ulaşmıştım maksimum.

Dayanamayarak ybr 250 hakkında da yorum yapacağım. Tip olarak bakınca hiç çekiciliği olmayan, enjeksiyonlu diye abartılan, tek silindirli ve aşırı kazık fiyatlı bir motosiklet olmaktan öteye gidemez. 250cc commuter klasmanında bir motosiklete enjeksiyon koymak kanımca b.k yemenin Japoncasıdır(
    Yamahayı kastediyorum yanlış anlaşılmasın). Sebebi de maliyetinin, dolayısıyla satış fiyatının saçma sapan olmasıdır. Tutup ta bu motosikleti sıfır almak bana göre hiçbir mantığa sığmaz. İkinci elde de anca sıfırının yarı fiyatına düşerse alınır.

2010(tabi bizim için 2010) cbr 125 r geldiğinde 6.5 7 civarı fiyatı olur. Bence alınmaz, beklenir. 2. elde düşük kmde motorlar yerden bitmeye başlar. Sonra da bunlar bir güzel alınır binilir.

Herkese keyifli sürüşler

NOT: Arkadaşlar linkini verdiğiniz ilanlar kolpa. Adam google dan yazmış, yeni kasanın fotoğrafı çıkmış onu koymuş ilana. Daha sattığı motordan haberi yok. Zaten teknik özelliklerine de bakarsanız eski kasanın özellikleri. Yeni kasa zaten enjeksiyonlu. Honda tutupta sadece Türkiye'de ucuz olsun diye eski mekaniğin üstüne yeni kasa giydirmez. Geldiğinde zaten enjeksiyonlu olacaktır.

arkadaşım sen ybr 250'ye aşırı kazık fiyat diyorsun 125cc bir motor olan
    Cbr125'ile kıyaslarsak o zaman cbr125 daha pahalı 6.000 tl'ye yakın bir fiyatı var bu yeni 2010 model olan cbr 125'de 7.000 tl'den aşşağı olmaz şimdi sen ybr 250'nin 9.150 tl fiyatına pahalımı diyorsun ayrıca ybr 250de en azından motor görüntüsü var kaslı bir motor cbr 125 bisiklet gibi kalıyor ybr 250nin yanında
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Ybr250 ile karşılaştırmak abes kaçar,biri commuter-touring diğeri Sport sınıfında.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sen ybr 250'ye aşırı kazık fiyat diyorsun 125cc bir motor olan
    Cbr125'ile kıyaslarsak o zaman cbr125 daha pahalı 6.000 tl'ye yakın bir fiyatı var bu yeni 2010 model olan cbr 125'de 7.000 tl'den aşşağı olmaz şimdi sen ybr 250'nin 9.150 tl fiyatına pahalımı diyorsun ayrıca ybr 250de en azından motor görüntüsü var kaslı bir motor cbr 125 bisiklet gibi kalıyor ybr 250nin yanında
    arkadaşa tamamen hak veriyorum, ybr 250 ye pahalı diyenler, cbr nin fiyatına baksın 125cc bir motora bu para verilirmi yahu cbr 125 bisiklet gibi kalıyor, gösterge paneli 200 gösteriyormuş sadece göstermelik o hızı yapabilirmi bu motorlarla oynayanlar var orjinalliğini bozup yaptırıyorlar, allaha emanet gidiyorlar, sonra motor kitliyor sürücüsünün ölümüne bile neden olabilecek kazalara neden oluyor, şimdi bu motorun yanında ybr 250 bence fiyatı çok uygun cbr 125 bindiğinde motor altında ufacık kalıyor, ybr 250 daha kaslı ve daha güçlü, cbr 7000tl yapmaz arkadaşlar
    hemde ybr 250 nin çok artıları var enjeksiyon yağ filtresi ve yağ soğutucusu, bilmediğim çok artıları var

Alıntı edremitli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşa tamamen hak veriyorum, ybr 250 ye pahalı diyenler, cbr nin fiyatına baksın 125cc bir motora bu para verilirmi yahu cbr 125 bisiklet gibi kalıyor, gösterge paneli 200 gösteriyormuş sadece göstermelik o hızı yapabilirmi bu motorlarla oynayanlar var orjinalliğini bozup yaptırıyorlar, allaha emanet gidiyorlar, sonra motor kitliyor sürücüsünün ölümüne bile neden olabilecek kazalara neden oluyor, şimdi bu motorun yanında ybr 250 bence fiyatı çok uygun cbr 125 bindiğinde motor altında ufacık kalıyor, ybr 250 daha kaslı ve daha güçlü, cbr 7000tl yapmaz arkadaşlar
    hemde ybr 250 nin çok artıları var enjeksiyon yağ filtresi ve yağ soğutucusu, bilmediğim çok artıları var
    Cbr 125 ile aynı hızdaki başka bir modeli burada savunman hiç yakışık almıyor.
    Ybr250 yerine de Kawasaki Zx-250R almak daha mantıklıdır.
    Burada kendi motorunu övmen yersiz ve gereksiz.

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    sitede arat bakalım türkiyede kaç tane ybr250 kullanıcısı var???ben 10000 lira ybr alacağıma ninja 250 alırım,motoruyla oynanıp da ölümlü kaza yapan bir cbr sürücüsünün videosu varmı elinde,arkadaşım resmen sallıyorsun,cbrnin motor kitlediği nerde görülmüş,ybr250 in başka nasıl artıları var sayarmısın,cbr o kadar kötü motor olsaydı eğer,ülkemizde bu kadar tutulmazdı,Allah sana cbr 125 nasip etsin başka ne diyim ya Rabbim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:22 ----------

şu edremitliyi kendi haline bırakın arkadaşlar,böyle gelmiş böyle gider boşuna uğraşıyoz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitede arat bakalım türkiyede kaç tane ybr250 kullanıcısı var???ben 10000 lira ybr alacağıma ninja 250 alırım,motoruyla oynanıp da ölümlü kaza yapan bir cbr sürücüsünün videosu varmı elinde,arkadaşım resmen sallıyorsun,cbrnin motor kitlediği nerde görülmüş,ybr250 in başka nasıl artıları var sayarmısın,cbr o kadar kötü motor olsaydı eğer,ülkemizde bu kadar tutulmazdı,Allah sana cbr 125 nasip etsin başka ne diyim ya Rabbim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:22 ----------

şu edremitliyi kendi haline bırakın arkadaşlar,böyle gelmiş böyle gider boşuna uğraşıyoz
    dostum bana allah ybr 250 nasip etmiş, büyük konuşmayayım ama attan inip eşşeğe binmem kusura bakma, ybr 250 ile kıyaslanabilecek bir motor varsa oda ninja 250 dir, cbr 125 le aynı kefeye koyamassın, her motosiklet kullanıcı site üyesi değil bunuda unutmasana artılarını sayayım,
    125cc fark ve 12 hp fark
    çift beşikli şase
    enjeksiyon
    yağ fitresi yağ soğutucusu
    dijital gösterge paneli
    lastikleri kalın ve daha kaslı ve daha estetik görünüm var
    hem şehir içi hem şehir dışı kullanım için rahat bir makine ( ninja 250 gibi motorun üzerine uzanıp yatmıyorsun)
    motor dediğin üzerinde dimdik duracaksın benim fikrim sadece
    ben cbr yi kötülemedim sadece şunu bil istedim, ybr 250 nin fiyatını yüksek bulanlar cbr nin fahiş fiyatına baksınlar dedim,
    bu arada ybr 250 nin fiyatının düşeceğini bekleyenler hiç beklemesin, 125cc bir motosiklet 7000tl den satılıyorsa, ybr 250 fiyatı düşmez yükselir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:36 ----------

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 ile aynı hızdaki başka bir modeli burada savunman hiç yakışık almıyor.
    Ybr250 yerine de Kawasaki Zx-250R almak daha mantıklıdır.
    Burada kendi motorunu övmen yersiz ve gereksiz.
    bende onu diyorum ama cbr 125 ile kıyaslıyanlar var, burda cbr 125 in benim motorun geçeceği söylenince araya girdim

Ybr250 için 2011 sonrasını bekleyemem Edremitli
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...zer-ys250.html

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    ben sizi anlayamıyorum farklı sınıfları karsılastırmayın sayın arkadaşlar cbr125 race 125cc içinde tektir ve en makuludur

peki ybr250 naked sınıfında cbr giti tek rakipsiz ve uygun fiyatlı mı?

cbr ve ybryı karsılastırmak sacma fakat sunu unutma senın karsında race var size gore bisiklette olsa

sıkıstırma oranı dişli oranları vites aralıkları hızı etkiler ve cbr hızlı bi motor 125ccye gore bunu kabul edin ybr ile arasında bilmem 12 beygır var ama dikkat et son hızlar yaklaşık ki buda sana beygırın heryerde etkisi olmasıgını gosterir

artık yanı konu saptırıldı eski cbrye gore bu daha iyi ve yakışıklı bu motoru bilen bilir kullanıcı sayısı ve kullanıcılarıda bellidir alan alır almayanda almaz

fakat kucuk dusurucu alcaltıcı yorumlar yazmak sacma ona kalırsa gt250 ybrden daha kaslı ve çift silindir ve sıvı sogutmalı ve ucuz ben ybr almam sahsen senın cbr aldıgın gibi ama biz senın yaptıgın gibi ybryi kotulemıyoruz

bence bu tartışma bi son bulsun farklı sınıfları karsılastırmayın olsun bitsin

ybr ne gordum ne bindim fakat kalitelı ve gucludur ses eden yok zaten ama kimse cbrye kotu bilmem soyle boylede diyemez bence cunku ureticilerine kullanıcılarına ve sevdalılarına saygısızlık olur diye dusunuyorum
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sizi anlayamıyorum farklı sınıfları karsılastırmayın sayın arkadaşlar cbr125 race 125cc içinde tektir ve en makuludur
    doğal olarak
    cbr125 sınıfında tektir diyorsun, haklısın
    madem ki cbr125 sınıfında tek, kendi sınıfının en iyi motorudur diyebiliriz
    beni mazur görün, hep bardağın boş tarafı dikkatimi çeker, kötümserim yani.
    diyeceğim o ki cbr 125 sınıfında tek ise sınıfının en iyi motoru olduğu gibi aynı zamanda sınıfının en kötü motoru da oluyor.
    pekiştirmek için cümle içinde kullanalım:
    cbr 125 sınıfının en kötü motorudur
    ben cbr125 gördüm, kendisi için sınıfının en kötü motorudur dediler
    bizim bir arkadaşın cbr125 i var, pek gitmiyor

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğal olarak
    cbr125 sınıfında tektir diyorsun, haklısın
    madem ki cbr125 sınıfında tek, kendi sınıfının en iyi motorudur diyebiliriz
    beni mazur görün, hep bardağın boş tarafı dikkatimi çeker, kötümserim yani.
    diyeceğim o ki cbr 125 sınıfında tek ise sınıfının en iyi motoru olduğu gibi aynı zamanda sınıfının en kötü motoru da oluyor.
    pekiştirmek için cümle içinde kullanalım:
    cbr 125 sınıfının en kötü motorudur
    ben cbr125 gördüm, kendisi için sınıfının en kötü motorudur dediler
    bizim bir arkadaşın cbr125 i var, pek gitmiyor
    bakın motor hız olarak degerlendırırsenız yanılırsınız ve her cbr birbirine uymaz dediğiniz gibi 120yı gecemeyende var sanzımanı dagıtanda var hepsi var sonucunda bunları makineler uretıyor bize bozulmaz diye vermıyorlar ki

yenı cbrın tanıtım videosunda max hıza 120 yazıyorlar fakat çinli bi motor vardı adını hatırlayamayacagım 150 yazıyor şimdi çinli motor cbrden daha mı iyi

yanı demek istedıgım su cbrın kotu yanlarıda var iyi yanları fakat iyiler kotuyu kapatmakta ve o yuzden bu kadar tutuldu
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Kıskanmayın nel yeni Cıbırı,gidin başka kapıya, üşüşmeyin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda today 50 pembe panter :))
    cıbır bence güzel degilbence ybr daha iyi hem kırmızısı çok hos

Alıntı FeRaYe23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi motosikletim yok ama alıcak işte sonra gezicek ama babamı kandırmam lazım

İmzanda hayır yok,önce dilbilgini geliştir,sonra kız ayaklarına yat burada

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda today 50 pembe panter :))
    şimdi motosikletim yok ama alıcak işte sonra gezicek ama babamı kandırmam lazım

İmzanda hayır yok,önce dilbilgini geliştir,sonra kız ayaklarına yat burada
    hala daha kandiramadim honda today istiom ama henüz almadi ama aldiricam hem ne varmis bakim dil bilgimde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı FeRaYe23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşa kız sen feraye ybr 125 daha iyi bir motor ne yapıcan cbr yi sınıfının en çok tutulan ve en iyi motoru ybr 125

yaşa kız sen feraye ybr 125 daha iyi bir motor ne yapıcan cbr yi sınıfının en çok tutulan ve en iyi motoru ybr 125
    Seninle de çekeceğimiz var,Edremit zeytin yağını fazla kaçırmışsın anlaşılan,gidin kardeşim Ybr alın,ne işiniz var daha piyasaya çıkmamış bakire Cıbırla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Seninle de çekeceğimiz var,Edremit zeytin yağını fazla kaçırmışsın anlaşılan,gidin kardeşim Ybr alın,ne işiniz var daha piyasaya çıkmamış bakire Cıbırla
    yok bi çıksın bakalım, belkide cbr 125 alırız kardeşimde 125cc istiyor, kıyaslarız ybr ile cbr yi gençler biraz daha cbr yi seviyor, kardeşim 19 yaşında kesin cbr ister

yok bi çıksın bakalım, belkide cbr 125 alırız kardeşimde 125cc istiyor, kıyaslarız ybr ile cbr yi gençler biraz daha cbr yi seviyor, kardeşim 19 yaşında kesin cbr ister
    Bence hiç aldırma kardeşine falan, papaz olma sonra,yolda nal toplatır Ybr250'ye

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    İyi demişsin. Biraz Edremit zeytinyağı+1 yere sabitlenen yol kapama direği ile bu arkadaşımız her türlü motorun üzerinde istediği gibi dimdik gidebilecektir.

Hadi bakalım reçeteni yazdık geçmiş olsun.

O kadar dik gidesin varsa bi tane itmeli çocuk scooter ı al. Ayakta gidersin

Bu arada Cbr ybr 250 ye nal mal toplatamaz. Ama bi kere ybr 250 neree cbr 125 neree. Cbr 125 gerçekten farklı ve eğlenceli bir motosiklet. Ybr 250 de güzel fakat ona göre fiyatı pahalı. Herkese laf anlatmak gibi bir zorunluluğu yok kimsenin, zaten genelde sallamıyorum ama arada polemiklere dalasım geliyor. Ybr 250 eğer 8.000TL olsaydı çok överdim. Bu arada yamaha indirim yaptı da fiyatı 9 küsür oldu. Önceden 11 e yakındı. Herhalde tüm aldıkları ybrler ellerinde patlayınca böyle bi indirim yaptılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:17 ----------

250cclik motorla 125 e anca kafa tutabilen bir arkadaş var aramızda. 500lüklerle 5km kafa kafaya gidiyormuş. Hiç 500lük kullanmamış galiba. Ben 250lik çok makine denedim. Hyodan cbf e cbf den nx e. Emin ol değil 5km 50 metre bile takip edemezsin. O adamlar standart giderken sen yetişmek için kendini kasmışsındır. Yan yana otobana bi çıkın orda gör istersen. Hatta buyur gel ben sana bi kebap ısmarlayım. Bi cbr 125 alalım, sen onu bir tokatla içinin yağları erisin. Sen finishte yavaşlama devam et ben o zaman start alayım:D. Şaka yapıyorum tabi. Misafir etme kebap ciddi. Yoksa yarış kısmı mavra. Bu sitede insanları yarışa devam etmek, yarışmaya teşvik etmek, bunun gibi yanlışlar yapmak site kurallarına aykırıdır.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler