Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motora Karşı Gelen Baba Nasıl İkna Edilir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Full Koruma+Ehliyeti Alınca İkna Oldu Deli Gibi Araba Sürmeme Rağmen İçinden Gelmeyerekte Olsa Tamam Dedi Babamla Giderken 30 Km Yi Geçmiyorum
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Olacak inş. :)
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de benzinli scooter alıyordum.:D Sonra adam babamı arayıp abi kargo yapıyorum deyince babam ciddi olduğumu anladı.Ertesi gün cırt al sana motor.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    iyi güzelde bu forumu sadece evlatlar değil anne ve babalarda takip ediyor :D

zargana_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cenix 18 vites bisiklet:)
    valla ben dinlemedim aldım sonra babam trafik cezamı ödedi ama bir daha alabilirmiyim bilmiyorum sanırım bende bir topik açabilirim :
    İNSANLARIN EN ACİZİ DOST EDİNMEYENDİR BUNDAN ACİZİ İSE DOSTUNU YİTİRENDİR
    AKLINI KULLAN ADINI ÇIKAR DELİYE HERGÜN BAYRAM EĞLENMEK KALIR GERİYE
    (özlü sözler)

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak genç dostum,
    herkes ağaçtan düşer ama bazısının ayağı kırılır,bazısının kolu,kimi de ölür
    kimisine ise hiç bir şey olmaz
    başkalarının yöntemleri her babaya sökmez
    ama şu yöntem her babaya söker
    önce baban için bir motor alınmasını iste kullansın,ikna olsun.
    kendi motor kullanmayan,kullanamayan bir babanın vereceği izin irade fesadına uğramıştır,benim için bir anlamı yoktur.
    17-18 yaşında delikanlının(adı üstünde kanı deli..hepimiz geçtik o dönemlerden) % kaçı irade fesadına uğramış baba izni için anlam arar

Motosikleti
    2010 CBR 600 rr limited edition- 2007 kymco ck125
    benım ailemde istemiyordu bn gizli aldım sonrada babam yakaladı ve kabul ettıler şimdide babam kullanıyr benım yadigarı

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Baba motora kar$iysa, karsidir.. bitti.. hic bir zaman tamam demez..
    belki babaya gore bir noktadan sonra sessiz kalmaya karar verir kavga cikmasin insanlar uzulmesin diye..
    Ama dedigim gibi karsiysa karsidir.. benimkisi gibi emekli albay ise.. o zaman hic sansiniz yok. NATO kafa.. her firsatta nasil laf sokulur, nasil insanin zevki burnundan getirilir, nasil duygu somurusu yapilir, nasil " ANNEN`DE COK UZULUYOR ASLINDA AMA BIR SEY DEMIYOR " kozu oynanir.. ne deseniz kar etmez.. alacan kullanacan.. idare edicen
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

man4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f800 gs
    bütün yazılarınızı okudukça babamı daha çok sevmeye başladım lise 2 de derslerin iyi olursa motor alcam dedi bol bol çalıştım lise 3 e başladığımda servis yerine ybr125 imle gitmiştim okuluma çok mutluydum akşam gidiyim de bi sarılıyım babişkoma :D

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Lise 3`e gectigin zaman motor ehliyetin var miydi ben onu merak ettim.
    Eger yoksa ne kadar seni sevindirse de baban, benim sahsi gorusum, o yasta ve ehliyeti olmayan bir cocuga motor almak, pek de bilincli ve sagduyulu bir hareket olmamis kanaatindeyim... Tabi o zaman motor ehliyetin ve egitimin var ise.. babanin ellerinden oper saygilarimi sunarim... super birsey yapmis bence de.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    lise de yemedm içmedım paramı bırıktırdım lise 3 de bitane yamaha buldum gttım adamla konustum ettım babma soledım annem yok dedı yası kucuk dedı herneyse ben babmı alıp adamın yanına gıttım pazarlıgı yaptık ben aldım gelıyom aksama anneme gosterım dedım anne asıgya in dedim indi baktı bi guzel saydı yukarı geri çıktın
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

The Trouble - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '21 Dominar 400
    Baba duy sesimi! 18 i bitirdim yarıyıl tatilinde ehliyetimi de alıcam. Alıver işte bi motosiklet Ders desen iyi anadolu lisesine gidiyoz. Hadi bea Param olsa kendim alırdım :D

Motor çetesine üye olunur, çetedeki uygun satılık motor seçilip babaya gidilir.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu yöntemi ilk kez duydum

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    lise 1 e gidiyordum galiba ,okul çıkışlarından sonra dükkana gider babama yardım ederdim akşam bahşiş cepte . uzunca bir süre böyle devam etmişti sonra tek silindir 69 model bir BMW denk geldi .sahibi 6 tane bilezik parsı vermiş . oda bana 6 bilezik getir motoru al demişti. anlaştık .ben anneme motoru göstermek için evin penceresinin altına getirdim bunu alacağım dedim . o da naaptı elinde baltayla inip parçalarım onu dedi . pekiii ben naaptım . gidip kuzu kuzu geri verdim... ve bana motor için söylediği son söz ' 35 yaşından sonra istersen helikopter al ' dedi. ve sözünü tuttu 2006 yılında ilk motosikletimi aldım. ve babamı o ikna etti..

beter-böcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Babalara gelmek demekte bu olsa gerek...

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    benim aile biraz farklı 8. sınıfta baba bana araba ala diye isyanı bastım babam beni güzelce dövdü gitti 50cc lik motor aldı geldi motorla buluşmam öyle oldu :D

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    motorumu ve a2 ehliyetimi babamı kaybettikten sonra aldığım için annemi kandırmam güç oldu. enson uzun uğraşlar sonuçu onu ikna ettim aradan bir süre geçti . annem ilk defa motora artçım olarak bindi. indiğinde verdiği tepki aynen yazıyorum :
    oğlum daha once niye almadın sen motor )
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu ve a2 ehliyetimi babamı kaybettikten sonra aldığım için annemi kandırmam güç oldu. enson uzun uğraşlar sonuçu onu ikna ettim aradan bir süre geçti . annem ilk defa motora artçım olarak bindi. indiğinde verdiği tepki aynen yazıyorum :
    oğlum daha once niye almadın sen motor )
    Aynen motor izni için epey uğraştırmıştı bizimki de şimdi artçılığın kitabını yazar oldu.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    kizlar icin kolay yolu var ama erkeklerin isi daha zor

TAKTIK ( kizlarda ise yarama garantili )

"Baba, merhaba.. Ben Nurten...."
    "Ooooo. Güzel kızım benim. Ne habersin bakalım?..."
    "Hiç sorma babacığım. Hiç keyfim yok valla..."
    "Hayırdır? Bi sorun mu var?...
    Kız ağlamaya baslar; babası ise üzüntü ve meraktan kafayi yemektedir !
    "Ne oldu kızım? Anlatsana..."
    "Murat evi terk etti. Boşanmak istiyormuş..."
    "Ne evi lan? Ne boşanması? Sen ne zaman evlendin de boşanıyorsun?..."
    "Hani senin hiç hoşlanmadığın esrarkeş çocuk vardı ya. Ben onunla evlendim."
    "İyi halt ettin, zilli. Neyse, artık yapacak bişey yok. Versin mahkemeye, hemen boşanın..."
    "Boşanalım ama benden 10 milyar istiyor. Eğer vermezsem, iyi zamanlarımızda çektiği çıplak fotoğraflarımı Internet ten herkese yollayacakmış...."
    "Tüüh. Rezil... Çıplak fotoğraf çektirdin, öyle mi?"
    "Ama babacığım. O benim kocamdı. Ne biliyim böyle bir puştluk yapacağını."
    "Peki. Olan olmuş artık. Yarin havale ederim parayı...Öğleden sonra bankaya gidip çekersin; sonra da alıp yakarsın o kahrolası fotoğrafları..."
    "Sağol baba. Eeee. şey....Bi de kürtaj için 2 milyara ihtiyacım var..."
    Adam artık iyice fenalaşır. Boğuk bir sesle konuşur:
    "Kürtaj mi? Bi de hamile mi kaldın o çocuktan sen?..."
    "Aslında ondan değil... Zenci bi çocuk vardi..Zaten o yüzden ayrılıyoruz ya...."
    Adam bayılmak üzeredir. Nabzı yükselir, tansiyonu düşer, artık inleyerek konuşmaktadır:
    " Biz seni oraya okumaya yollamıştık. Sen ne haltlar çevirmişsin. Allahım. Nedir bu basımıza gelenler...Okulu bitirir bitirmez Ankara'ya dönüyorsun, yoksa kırarım bacaklarını...
    "İstersen hemen dönebilirim babacığım. Ben geçen yıl okuldan atıldım çünkü..."
    Adam masanın üzerindeki soğuk su dolu sürahiyi basından aşağıya devirir ve ancak bu şekilde konuşmasını sürdürebilir:
    "Okuldan mi atıldın? Hani birlikte avukatlık yapacaktık, zilli?...Eh ulan? Sen hele bi gel buraya. Ben sana yapacağımı bilirim. Evden dışarıya adim attırmayacak sana. İlk isteyenle de evlendiricim...."
    "O is zor be baba.. Biliyorsun, moda oldu, artık evlenmeden önce esler birbirlerinden sağlık raporu istiyorlar... Pek iyi bi rapor sunacağımı zannetmiyorum ben..."
    "Allahım, çıldıracağım... Bir de cinsel hastalıklar haaa.....Kesin o zencidendir...
    Çok pis arkadaşları vardı. Bilmem artık hangisinden kapmışımdır..."
    Güm diye bir ses duyulur. Adam kısa bir Süre için kendinden geçmiştir; ancak hemen kendisini toparlayıp tekrar telefonu alır.
    "Hemen bu aksam dayını yolluyorum oraya. Seni alıp gelecek. Adresini ver bakiyim..."
    " Mahmut pasa Karakolu’ndayım... Gelirken kefalet için de biraz para getirsin yanında..."
    "Karakol mu?...Bi de karakola mi düştün lannn? Ne yaptın?...."
    "Dün kafam çok bozuktu, çok içmişim. Araba kiralayıp dolaşmaya çıktım. O kafayla Arnavut köy’de kokoreççi dükkanına girdim. Ama neyse ki kimse ölmedi. Dükkan sahibiyle kiralık araba firmasına biraz Para vermek gerekir sanırım..."
    Adam artık iyice fenalaşmıştır. Hatta fenalaşmak ne kelime; adeta kahrolmuştur.
    Telefonda kısa bir sessizlik olur. Kız tekrar konuşmaya baslar:
    "Babacığım. Sakin üzülme. Bütün bunlar bir sakaydı. Ben sadece motor alacagimi söylemek için aramıştım..."
    Bunun üzerine adam sevinçle ve mutlulukla haykırır:
    "Canın sağ olsun be güzelim, al tabi. Hiç mühim değil,tatlı canın sağ olsun senin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler