Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Tutkunları Yardımınıza İhtiyacım Var

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli arkadaşlar, küçüklükten beri olan motorsiklet tutkumu ancak hayata geçireceğim. Pek çok kişi gibi bende karar veremiyorum ve sizlerin deneyim, gözlem, tecrübe ve bilgilerinize başvurmak istiyorum. Kıymetli bilgilerinizi benimle paylaşır ve yön verirseniz birgün bende sizlerle keyifle motosiklet sürebilmek isterim. Şu iki tarz arasında kaldım. Motor, kalite ve marka olarak bir bilgiye sahip değilim. Ancak tarz olarak örnek gösterebileceğim 2 motor söyleyebilirim. Tabi bu verdiğim örnek ve sizden beklentim maliyetle orantılı olmasıdır. Hyosung RT 125 ve Mondial 250 MTC. Hyosung'un koca lastikleri beni çok etkiledi naked tarzı beni çok cezbetti ancak Mondial'in o chopper görüntüsünede kayıtsız kalamıyorum. Bu ve çeşitli markaların benzer modellerini sizlerden bekliyorum teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İlk önce tarzını belirlemelisin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:46 ----------

İki model neredeyse birbirinin zıttı denebilir yani

arkadaşlar işin aslına bakarsanız tarz ve duruş olarak BMW R 1200 C hastasıyım onun benzerlerini arıyorum bahsetmiş olduğum farklı tip modellerde bu motorun ayrı ayrı parçasını buluyorum

stilist16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM 125 - 2B --&- PRESTO PR-7 125cc
    kawasaki en 500 e bi bak derin ben ama çin olsn ucuz olsun diosan mondial 250 mct ideal hem 0 km 3000 tl civarında..
    16 R 1201 / 16 R 0415 Basarmak zordur , kolaya kacarsan sonuç basitlesir, unutma yokuş asagıya inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir..
    Süleyman TÜFEKÇİBAŞI 0538 929 09 00

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş merhaba.

senin gibi forum açarak yardım ve görüş isteyen kaç arkadaşımıza tavsiyeler yaptık gerçekten sayılmaz. Bu söylediklerinden önce, tarzını belirlemen lazım ve bunun içinde motor kullanmaktaki amacını belirtmelisin. Amaç, aracını belirleyecek. ikinci ana konu tecrüben? Acemi birsürücüye tavsiyelerimiz çok başka olacaktır elbette. Üçüncü nokta ise Marka seçimi ve eminim bu konuda onlarca yazan olacak, herkes kendince beğendiğini sebepleri ile yazacaktır. Şimdiden kazasız belasız sürüşler
    Poturdak

Kullanım amacım iş-ev arasından başka fırsatım olursa offroad'a da çıkmak isterim. ancak kullanım süremin %99'u ev-iş ve şehir içi kullanım olacaktır. Hiç motor tecrübem yoktur. Ayrıca demircimuzaffer arkadaşıma iyi dilekleri için teşekkür ederim

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    arkadaşım ben bir ara bi başlık açmıştım. onu bir incelersen işine yarar bişiler bulabilirsin

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    tek söylenecek bişey var aslında istedeğin motoru dene biraz kullan kullanma kabiliyetine bak kendini tart sonra hangi tarz karar ver
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    kardeş sende asi bi hava sezinledim..mondial cruiser al sen pişman olmassın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 ----------

Alıntı bsalur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar işin aslına bakarsanız tarz ve duruş olarak BMW R 1200 C hastasıyım onun benzerlerini arıyorum bahsetmiş olduğum farklı tip modellerde bu motorun ayrı ayrı parçasını buluyorum
    aga ben bu dedigin modele uyuz oluyom ya kalas gibi bişey ..cruiser tarzı bişey yapmaya calişmişlar ama ortaya nedüğü belirsiz bişey çıkmış .. sen neyine vuruldun sölemesi ayip
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sende asi bi hava sezinledim..mondial cruiser al sen pişman olmassın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 ----------

aga ben bu dedigin modele uyuz oluyom ya kalas gibi bişey ..cruiser tarzı bişey yapmaya calişmişlar ama ortaya nedüğü belirsiz bişey çıkmış .. sen neyine vuruldun sölemesi ayip

yapma be abi adamlar süper bi tarz yaratmışlar işte

MsAlpeRM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Alıntı bsalur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapma be abi adamlar süper bi tarz yaratmışlar işte
    Zevkler ve renkler ) BMW'nin amblemi yeter

evet bende katılıyorum

Arkadaşlar Hyosung RT 125 benzin deposu epey sınırlı. Acaba bu motoru kullanan yada bi şekilde tecrübe etmiş bir arkadaşımız beni bilgilendirebilir mi?

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Arkadaş sen benim sözlerime bir kulak ver beğenirsen hangi motoru alacağına kesin karar verirsin.

2 Motoruda kullandım sadece rt125 ile çok fazla tecrübem olmadığı için daha çok mondial mct250 ağırlıklı konuşacağım ve arasındaki farkları yazacağım.

Rt-125 Gerçekten güzel motor görünüş duruş lastikler ve naked olması insanı ilk etapta cezbeden özellikleri sonra viraj alma kabileyeti geliyor lastikleri büyük olduğu için hem virajları iyi alırsın hemde yol tutuşu sağlam olur hemde yağmurda karda çamurda extra güvenlikli kullanabilirsin bu sebeple başlangıç için harika ve ideal bir motorsiklettir.
    Gelelim eksilerine motor gücü çok düşük 125cc ve hızlanmasıda haliyle çok yavaş egzoz sesi komik derecede yetersiz duruş iyi ama taşıma çantaları yok ayrıca motoru çok temizlemen gerekecek çünkü bu motorla istediğin araziye girmek isteyeceksindir.
    En önemli özelliğini es geçmek olmaz motor kore malı hor kullansan dahi çin malları gibi çok sorun çıkarmaz ama şunuda unutmamak lazım hangi motoru hor kullanırsan kullan sorun verecektir bu birazda senin kullanmana bağlı.

Gelelim aylarca kullandığım Mct-250 ye
    Çin malları arasında en kaliteli motordur tabiri caizse, kanuni tigerdan daha atik ve seridir görüntüsü kendine hasdır rahatlıkla 2 kişi gezersin üstelik herkes bu motora binmeye can atacaktır çünkü hem binişi hem inişi rahat ve altınızdaki motorun görüntüsü harley'e benzemektedir yani bu yönüyle mct250 daha sosyal yine tabiri caizse her türlü ortamın motorsikletidir.

Atıyorum sabah al motorunu plaja git öğlenleyin bankalara git caddelere parket akşama doru git bi çay bahçesine çay iç bahçenin önüne parket çay içerken seyret seyrettir daha bi akşam oldumu taksime çık barlara git önüne parket seyret seyrettir vs vs yani kısacası nereye gitse kendini yakıştıran bir motor.

Diğer artısı 250cc olması ve modifiyeye diğer çin mallarından faha fazla açık olması forumda turbo bağlayanı bile okumuştuk, basit birkaç modifiye ile rahatlıkla 20 beygir ve üstüne çıkabileceğin bir motordur(kendisi 19 beygişr olsada son süratte 19 beygiri göremiyoruz malesef)
    Hızlanması iyidir çok iyi kaçar bayır falan dinlemez 3. vitesle bayır çıktığımı hatırlıyorum üstelik 2 kişi var gerisini sen heap et.
    Bayır aşağı 120-130 basarsın biz 2 kişi hafif eğimde bile 120 bastık yine var gerisini sen hesap et.

Eksik yanlarına gelecek olursak başlangıçta hyo gibi kolay alışamayacğaın bir alettir virajları hyoya göre daha zor alırsın manevrası genel anlamda yavaştır çok ani gazlamaları olduğu için alışma süreci endişe verici geçebilir ilk motorunsa bi süre sonra alıştıktan sonra hız denemeleri endişe verici olabilir allah korusun benim gibi birçok kazaya bile karışabilirsin.
    Kaza demişken rt-125 ile yapacağın kazaları bilmem ama 250mct nin koruma demirleri olduğu için yapacağın kazalardan minumum hasar ile kurtulursun.

En büyük eksik yanı ise hor kullanmaya fazla açık olmaması yani rahatlıkla her hor kullandığın ay sonunda motorun bir yerini tamir için servise götürmek zorunda kalabilirsin, hyoda bu durumu daha az yaşarsın çünkü kore malı.

Fiyatlara geleek olursak 250mct yi 1000 lirayada bulursun 100-200 liraya adam edersin uzun süre kullanırsın.
    Rt-125 ler ise 2000 liradan başlar oda bulabilirsin adam etmene fazla gerek yoktur ama fiyat olarak mct-250'den oldukca pahalı sebebide kore malı olmasından kaynaklanıyor ve tabiki mct'den daha kaliteli.

Son olarak 250mct nin bir artısından daha bahsetmek istiyorum, motora alışma sürecin ve çıraklık dönemin bittiğinde diyelim ki kendini bir kalfa gibi hissediyorsun işte o an mondial daha çok zevk vermeye başlıyor çünkü o hantal dedikleri 160 kg motor altında öyle bir oynamaya başlıyor ki alacağın virajlara yapacğın kasis ve sollamalara sen bile inanamayacaksın heleki düşük hızda seyir eden trafiğin içinden nasıl aktığına sen bile hayret edeceksin ben bunların hepsini yaşadım ve inanılmaz bir zevkti bu farkı ben değil çoğu seferinde arkamdaki artçılardanda duydum sanki rüzgarla yarışıyorsun ve ondan bir adım öndeymişsin gibi hissediyorsun. açıkçası aniden hızlanıp yavaşlamadan manevra yaparak aldığım virajlar geçtiğim araçlar şu an ben yazarken dahi beni heyecanlandırmaya yetti.

Arkadaşım bulup bulabileceğin en doyurucu mesajı yazdım sana seçim senin, rüzgarın bol olsun.
    saygılarımla.

abbath arkadaşım, ellerine sağlık gerçekten aradığım pek çok cevabı vermişsin tekrar tekrar çok teşekkür ederim. saolasın. bu benim için sanırım bu başlığın kapanması demek

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler