Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bu ülke motor sevgisinide alır elinden

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Her türlü zorluklara rağmen Türkiye'de motosiklet kullanıcılarıyız. Zaman ilerledikçe hükümetin aldığı her karar motosiklet kullanımını dahada zorlaştırsa da herşeye rağmen sevdamızı sürdürmeye devam etmekteyiz.

Her gün 80km Avrupa-Asya arası işe gidip gelmek için 500cc motosiklet kullanmaktayım. Her geçen gün yol masraflarım dahada artmakta ve artık dayanılmaz hale geldi.

Özellikle son benzin ve köprü zamlarından sonra 1 yılda 1000 tl daha fazla cebimden para çıkmasına sebebiyet verdi.

Dün akşam köprüden geçmek üzereyken KGS min kredisinin bittiği aklıma geldi. Durup ceplerime baktım ve hiç paramda kalmamıştı. O anda yapılabilecek en mantıklı şey bir araba ile birlikte aynı anda geçip en azından ceza yememekti. Ve öyle yaparken arabacı geçmeme izin vermeyerek birde arabadan inip bana hakaret etmeye başladı. ...

Bende geri geri çıkarak bir ogs gişesinden doğal olarak kaçak geçtim. Haşırt 40TL ceza....

Köprüden alınan para zaten YASAL DEĞİL. Bana alternatifini sunmuyor, Cebimde hiç para kalmadı diye 40TL ceza yiyorum ve bu haksızlığa dayanamıyorum. Moralim bozuluyor, hevesim kaçıyor...

Depomu 40TL ye dolduruyorum ve zaten 30TL sini vergi olarak peşin devlete ödüyorum. Motosikletimin sıfır km fiyatı 17.000Tl ve bunun 8.000TL si vergi olarak devlete gidiyor, daha yeni Motorlu Taşıtlar Vergimi ödedim...

tüm bunlara rağmen ücretsiz alternatifini sunmadığın halde köprüden de para alıyorsunuz, üstüne üstlük cebinde hiç paran yoksada 15 kat cezası ile birlikte o parayı talep ediyorsunuz...

hevesim kırıldı arkadaşlar, Benzine, köprüye ödediğim aşırı fazla paralar canımı sıkıyor, motosikleti üstü kapalı bir yere çektim. Bir süre binmeyeceğim. Bu ülkede motora binmemek için o kadar sebebten sadece 1 tanesi.

"Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Kacak gecmene gerek yoktu KGS kartında para kalmasa dahı kartı okutup gectıgınde ceza yazmaz barıyer acılır sadece ekranda sana lımıtının kalmadıgı yazısı cıkar KGS kartına ılk yukleme yaptıgında o gecısın ucretı otomatık karttan dusulur...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kacak gecmene gerek yoktu KGS kartında para kalmasa dahı kartı okutup gectıgınde ceza yazmaz barıyer acılır sadece ekranda sana lımıtının kalmadıgı yazısı cıkar KGS kartına ılk yukleme yaptıgında o gecısın ucretı otomatık karttan dusulur...
    deme ya ? Peki o halde böyle kaç kere geçebiliyorsun 1 defaya mahsus mu ?

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Hocam anlattıklarının aynısı bir otomobil sürücüsününde başına gelebilir... Ama sonuna kadar yazdıklarına katılıyorum...
    Sex Speed Money...

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    valla arkadaşlar olay sadece motor araba vb değil olay bence bu ülkede yaşamak artık zor.inanabiliyormusunuz dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz.evlerin mutfakları yangın yeri.üç gündür cebimde beş kuruş kalmadığı için sobaya tüp alamıyorum ve 3 gündür battaniyeye sarılıp oturuyoruz.bu ülke insanda yaşama hevesi bırakmıyor bee

Devletimiz her yönden halkın belini bükmekte. Başka çaremiz yok.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Kim kul hakkı yiyorsa bizi yönetenler gütmeye çalışanlar vs .. vs Allahından bulsunlar bu reva değil, size cebimden çıkan her kuruşu haram ediyorum..bir VATANDAŞ olarak..her fırsatta söylüyorumki hakkım geçmesin

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    sigara %78.25
    alkollü içkiler %56.96
    benzin %67.07
    mazot % 58.16
    otogaz %79.79
    ev telefonu faturası %24.80
    vs vs vs vs............................................ gibi vergiler uygulanıyor , işin komik tarafı bu mal ya da hizmetleri almadan önce bizden peşin peşin gelir vergisi kesiliyor ... yani vergisi verilmiş paramızla aldığımız mal ve hizmetlerinde vergisini veriyoruz !!!

KGS konusundaki konuyu bilmemen üzücü olmuş ... ceza için geçmiş olsun dileklerimle

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşlar olay sadece motor araba vb değil olay bence bu ülkede yaşamak artık zor.inanabiliyormusunuz dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz.evlerin mutfakları yangın yeri.üç gündür cebimde beş kuruş kalmadığı için sobaya tüp alamıyorum ve 3 gündür battaniyeye sarılıp oturuyoruz.bu ülke insanda yaşama hevesi bırakmıyor bee
    Evet dostum dediğin gibi öyle. Geçmiş olsun umarım en kısa zamanda toparlarsınız durumları. Çalışıp kazandığımız paralar artık her kuruşu devlete gidiyor. Feda olsun gitsin karşılığını alıp adam gibi hizmetlerle yüzümüzü güldürsünler feda olsun.

Ancak böylede olmuyor. Amerikadaki arkadaşım diyorki sizin orada 100milyarlık araba burada 10.bin dolar üstelik 2 aylık maaşımla alabiliyorum ve depoyu 20dolara dolduruyorum. 3 katlı villada oturuyorum ve 600dolar kira ödüyorum diyor.

Şimdi Amerika vatandaşlarından benzinden %70 vergi almıyor herşey uygun vergiler %1 seviyelerinde ama yinede dünyanın en zengin ülkesi bu nasıl mümkün olabiliyor ?

valla diyecek birşey yok ne yapalım ülkemizi mi terkedelim ben çoğu zaman ağzımı bile açmıyorum çünkü konuşacağım birşey değişmeyecek bir ara burada mesela sadece örneğin bir benzin markasından almayalım denildi hiç kimsenin uyguladığını sanmıyorum bizim memleketimizide sadece siyasetçilerin konuştukları konuşmakla kalmıyor bence bizim kanımızda olan birşety o milletimizin en büyük suçu bana dokunmayan yılan bin yaşasın demek örneğin köprüyü kullanmayan kişi zam geldiği zaman bana ne ben kullanmıyorumki diyor diyecek birşey yok
    4 Teker Bedenimi [B]İKİ[/B] Teker Ruhumu Taşır :farao:

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Hiç ağlamaya hakkımız yok.Bu canavarı bu seviyelere biz getirdik,dayattıkları herşeyi kabullendik,başımızı eğdik.Şimdi almadığımız hizmetler için ücretlendiriliyoruz,milli bilinç seviyesi yerlerde,devletin bekçisi olması gereken güvelinliğimiz ve haklarımız için kaygılıyız.
    Geçen gün,SSK geçerli olan hastane kuyruğunda devlete tek teşekkür ettiğim konu olan SSK güvencemin onlarca defa gidip onaylatmama rağmen yine sistemden çıkarıldığını görünce;tamamen vazgeçtim.Yazıklar olsun.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Susmak ıle bır sey yurumez Bı hukumet halk dusmanı Isımız zor.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Şu an çalıştığım sektör dahil, devleti de özel sektörüde açıklanan enflasyona göre yıllık zam veriyor, alım gücümüzde her geçen gün katlanarak azalıyor. Şu enflasyonu tamamen bağımsız bir kurum açıklasında görelim anyayı konyayı... O zaman %5 lerden zam için bin dereden su getirtenler ne olur acaba... Enflasyon = bilmiyoruz kardeşim gerçekte kaç!!!
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an çalıştığım sektör dahil, devleti de özel sektörüde açıklanan enflasyona göre yıllık zam veriyor, alım gücümüzde her geçen gün katlanarak azalıyor. Şu enflasyonu tamamen bağımsız bir kurum açıklasında görelim anyayı konyayı... O zaman %5 lerden zam için bin dereden su getirtenler ne olur acaba... Enflasyon = bilmiyoruz kardeşim gerçekte kaç!!!
    şiddetle katılıyorum arkadaşım % kaç
    4 Teker Bedenimi [B]İKİ[/B] Teker Ruhumu Taşır :farao:

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    sadece motosiklet sevgisi mi ?
    eğitim için para , sağlık için para... sabit gelirli işçi memur hep ezilen kesim oldu bu ülkede. bakkal arkadaşım var onların verdiği aylık vergi memur ailemin verdiği aylık vergiden daha az. ama kazandıkları bizden daha fazla ? 2003 den beri mali durumumuzu ölçüp tartıyorum her geçen sene daha da fakirleşiyoruz. gelirimiz sabit ihtiyaçlar aynı ama ödenen para her geçen sene artıyor. eflasyon ise koca bir YALAN... uyuma milletim ayakta yoluyorlar bizleri...
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım,umarım kısa bir zamanda kendini toparlarsınız .
    Her söylediğinize yürekten katılıyorum.
    Yaşaması çok zor olan bir ülke de yaşıyoruz.
    yarınımız bu günümüzden asla daha iyi olmayacak.... buna inanıyorum.
    Her gün soframıza Allah a Şükrederek oturuyoruz ve yine şükür ederek kalkıyoruz.
    Allah Cümlemizin yardımcısı olsun.
    Çok selamlar.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:38 ----------

Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigara %78.25
    alkollü içkiler %56.96
    benzin %67.07
    mazot % 58.16
    otogaz %79.79
    ev telefonu faturası %24.80
    vs vs vs vs............................................ gibi vergiler uygulanıyor , işin komik tarafı bu mal ya da hizmetleri almadan önce bizden peşin peşin gelir vergisi kesiliyor ... yani vergisi verilmiş paramızla aldığımız mal ve hizmetlerinde vergisini veriyoruz !!!

KGS konusundaki konuyu bilmemen üzücü olmuş ... ceza için geçmiş olsun dileklerimle
    +++++++++++++
    araba ma aldığım lpg nin litresi 1.90 tl . -
    rafineri çıkışı litre fiyatı 0.40 krş imiş..
    1.50 tl den de bayi karı +vergi ödüyorum...
    Lpg olmasa evime gidp gelemiyecem ....
    yazıklar olsun diyorum.
    2011 de bunları yine seçinde hepimiz burada daha çok yakınalım...

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak böylede olmuyor. Amerikadaki arkadaşım diyorki sizin orada 100milyarlık araba burada 10.bin dolar üstelik 2 aylık maaşımla alabiliyorum ve depoyu 20dolara dolduruyorum. 3 katlı villada oturuyorum ve 600dolar kira ödüyorum diyor.

Şimdi Amerika vatandaşlarından benzinden %70 vergi almıyor herşey uygun vergiler %1 seviyelerinde ama yinede dünyanın en zengin ülkesi bu nasıl mümkün olabiliyor ?

Amerika nasil hala en zengin ulkesi olabiliyor... kisaca buna deginmezsem olmaz, bi tarafim siser..

bir kac madde yazayim sadece..

1. dunya uzerindeki nakit miktari belirli olmayan tek para olan amerikan dolarinin sahibi olarak ve amerika disindaki askeri bolgelerdeki asliverislerini ve tedariklerini (milyarlarca dolar) fazla para basarak (kongreden savas icin aldigi paralari baska bir tarafa kaydirip, resmi kaydi olmayan para basip)...

2. yillardir, dunyanin her yerinde ic ve dis savas cikartip, yeri gelip yeteri kadar savas cikartamayinca, kendi savas acip, silah uretip silah satarak.. yani kisaca insan oldurerek...

3. petrol calarak, petrolunu vermeyeni ezmeye calisarak...

vs.vs...

ama amerika artik zengin bir ulke degil aslinda..
    Sadece oyle gorunmeye devam ediyor.. bir gun patlayacak..
    ama sanirim biz gormeyiz....

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece motosiklet sevgisi mi ?
    eğitim için para , sağlık için para... sabit gelirli işçi memur hep ezilen kesim oldu bu ülkede. bakkal arkadaşım var onların verdiği aylık vergi memur ailemin verdiği aylık vergiden daha az. ama kazandıkları bizden daha fazla ? 2003 den beri mali durumumuzu ölçüp tartıyorum her geçen sene daha da fakirleşiyoruz. gelirimiz sabit ihtiyaçlar aynı ama ödenen para her geçen sene artıyor. eflasyon ise koca bir YALAN... uyuma milletim ayakta yoluyorlar bizleri...
    Arkadaşım,fikirlerine saygım var ...
    Fakat devletin kayıtlı çalışan ve dürüst bir işletmeden aldığı vergileri bir bilsen dudakların uçuklar....
    Senin bakkal arkadaşın gibi davranan işletmelerin ve koca koca holdinglerin yüzü suyu hürmetine hepimiz bu kadar yoruluyoruz .......

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    bu motor mu 17 milyar yazık günah paraya vallah
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bıktık bu kalleş vergilerinden;

otoya, motora, benzine, tüpgaza, doğalgaza, telefona, internete özel tüketim vergisi....

ekmeğe, suya, sebze-meyveye, ilaca katma değer vergisi....

para kazanırken maaşından gelir vergisi, para biriktirirken faizinden gelir vergisi, krediyle bir şey alacaksan henüz kazanmadığın paranın vergisi...

başını sokacak evine emlak vergisi, ayağını yerden kesen aracına taşıt vergisi...

pırlantanın vergisi SIFIR. yatın vergisi SIFIR.

bunlar yetmiyormuş gibi bir de HARAÇlar var; ehliyet haracı, pasaport haracı, tapu haracı....

köprüden geçtin, kaldırıma park ettin, nüfus cüzdanını değiştiricen, üniversite sınavına giricen, doktora gidicen, velhasıl bahanesi bol; maliyeye, belediyeye, katma bütçeye, döner sermayeye, koruma derneğine, yaşatma cemiyetine .... binbir farklı yere, binbir farklı isim altında PARA.

Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler