Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk ucus, ilk dusus....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Merhaba arkadaslar.
    Cumartesi arabama carptilar. Dunde motordan dustum :(
    Sitede hep ilk dusuleri okurdun ve cok merak edirdim benimkisi nasil olucak, sakatlanmadan olacak mi diye, ilk dusus diye nihayet oldu. Henuz dusmeyen arkadaslar, sari sülonun dedigi gibi "hepinizin sonu boyle olacak"
    Motorun akuyu sarj ettirmistim, dun (3 haftadir binmiyodum). Bide 2 saat ugrasip grenaji yeni takmistim (ruzgardan devrilmisti, catlaklari yapmistim), dedimki gezmeden eve gitmicem inat ettim, yagmur da basladi. Saat 18.00 falan hava karanlik. Ciktim en fazla 10 km yapip donucem. Tam su ilerden U yapip donuyum artik diyodum (sapanca tren istasyonu yolu gidis gelis yol, TIR da gecer kamyonda, otobuste), 2. vitesdeyim hiz 30~40 falan, frenleride bi kontrol ediyim pasi gitsin dedim, arka frene basmamla motorun yani benim yanima geldi, vıjjjjjjjjjjjjjjjtttt, (filim seriti akmaya basladi basrollerde ben) , direksiyon vs (araba mi len bu bu, yapacak bi halt yok) hebeleeeeeeeeeeeeeee, aneeeeeeeeeeeey !!!, ciuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu gummmmmmmMMM, vijjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjtt ttt iste bu son efekt supermen modu oldugum an (ama yerde), kollar eller ilerde yerde karsiya bakarak surukleniyorum, bayagi bi gittim. Motor beni azgin boga gibi ustunden firlatti, o kendi bulundugum seride, yeni tamir etip taktigim grenaj tarafina dustu….Suruklenmeler durdu, derin bi sessizlik, etraftan milletin bana dogru yaklasan sesleri…….........................................
    yavas yavas ayaga kalktim, beynim kisa devre yapti bi 5 sn, nerdeyim kimim, hay a…., hsttt… nooldu lan. Millet basima toplandi, arabalardan indiler falan. Ben Adapazari sapanca yolunu kapatmis vaziyette malak malak etrafa baktim. Neyse sonra iyiyim dedim millete. Yolu acmak icin motoru 3 kisi kaldirdik, geri cekmeye calistim kenara almak icin hic kimildamiyo, debrijayda elim yine yok, bostada yine gitmiyo. Yana bi baktim, arka fren pedal bolgesi sizlere omur olmus katlanip takilmis biyere. Neyse onu cikardim hareket etti. Yagmur sagnaga cevirdi. Millete tesekkur ettim tama saolun siz gidin. Dedim. Bastim motor calismiyo. Anoooooyyyyyy. Zictim dedim. Bisklet diilki bu elimde goturuyum 175kg motor. Cok rica ettim motorumdan dedim ki “ben okuzluk ettim dustuk, sen etme ne olur calis sana cok iyi bakicam “, bide normal dua ettim……….

sonra bastim, calisti parka cektim.

Hasar:
    - sag on sinyal,
    - sag on ayna
    - arka fren pedal bolgesi
    - grenaj cizik icinde
    - Ufak tefek bisiler daha olabilir gunduz gozuyle bakmadim.

Bendeki hasar,
    - Gogsum ustune inis yaptigim icin biraz sizliyo ama turp gibiyim, mont kask bot vardi.
    Artik tam motorcu oldum. Dusmeden olunmazmis derler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda CBF150
    geçmiş olsun arkadaşım. sana bir sey olamamış ya

Motosikleti
    BuKart
    Geçmiş olsun.Motora yazık olmuş ama sende bir şey olmaması sevindirici.
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    çok geçmiş olsun arkadaşım ya dün burda da yağmur vardı şeytan dürttü çık çık çık çık diye 4 defa ama ben has... len dedim zor kurtardım kendimi sen iyisin ya ona şükür boşver motor hallolur en kötü kazamız böyle olsun inşallah
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    geçmiş olsun dostum.allah hepimizi daha kötü kazalardan korusun..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    şimdi motorcu olmuşssun

çok geçmiş olsun allah bir daha göstermesin

Motosikleti
    Yamaha YBR 250
    Geçmiş olsun abi
    Turgut Çarıkcı / A rh (+) / 05399887738

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    geçmişolsun arkadaşım iyiki birşey olmamış sana bana hiç nasip olmadı düz yolda düşmek :D ya arabaya girdim ya ormanda uctum ya karda yuvarlandım racer ın zor yanı olsa gerek teker kayması neyse cana gelicegine mala gelsin yaptırırsın gene =)
    Motosiklet mucidi

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    gecmis olsun kardesim.. Hep derler Highside bir surucunun basina gelebilecek en kotu seydir diye.. cok ucuz kurtarmissin o yagmurda motor da seninle beraber gelmemis iyiki.. motor hallolur, cok cok gecmis olsun, tek kazan bu olur insallah..

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Eyvallah arkadaslar, cok saolun. Aksam eve gidince kendimi daha da korkuttum. Sacma sapan seyler dusundum . Ya arkamdan bir kamyon gelse ve dusunce ustumden gecseydi , yada kayarak karsi seride gecsem ve yine ustumden bi arac gecseydi gibi "daha kotusu" psikolojisine girmistim. Suan yerdeki supermen suruklenisi ve trafigi kapamis halde etrafa böm böm baktigim an aklima geldikce acaip gulesim gelio. Bu arada ayaga kalktigimda motor yaklasik 6~7 metre gerideydi. Motorunda suruklendigini dusunursek, bayagi suruklenmisim.
    Hersey bi yana iyi bi ders oldu, daha daha daha da dikkatli olmak adina...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bende dün yamurda cıktım il sürüşüm ilk motorumdu kazasız belasız geldim şükür sanda çok geçmiş olsun.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Aragorn78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah arkadaslar, cok saolun. Aksam eve gidince kendimi daha da korkuttum. Sacma sapan seyler dusundum . Ya arkamdan bir kamyon gelse ve dusunce ustumden gecseydi , yada kayarak karsi seride gecsem ve yine ustumden bi arac gecseydi gibi "daha kotusu" psikolojisine girmistim. Suan yerdeki supermen suruklenisi ve trafigi kapamis halde etrafa böm böm baktigim an aklima geldikce acaip gulesim gelio. Bu arada ayaga kalktigimda motor yaklasik 6~7 metre gerideydi. Motorunda suruklendigini dusunursek, bayagi suruklenmisim.
    Hersey bi yana iyi bi ders oldu, daha daha daha da dikkatli olmak adina...
    gün geçtikce tecrüben arttıkca böyle şeyler kötü anı olarak kalıyo bende en tecrübesiz halimle arabayla kafa kafaya çarpıştım adam şeridime girdi bi anda bende arkamdakiyle konuşuyodum bi kaç kırıkla atlattım ama ders oldu inşşallah en büyük kazan bu olur motor sakat valla düşmüyen bi tarafını kırmıyan yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:00 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dün yamurda cıktım il sürüşüm ilk motorumdu kazasız belasız geldim şükür sanda çok geçmiş olsun.
    üyelik tarihin 2007 ve ilk motorun nası oluyo
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    wuuuuuwwwwww vijjjjjjjjjjjjjjjjjj pataküte çatçut diyosun yanii
    ahh eski scooterim saolsun o sesleri bana çok duydurmuştu
    Geçmiş olsunn bir daha yaşamassın inş. o anları
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gün geçtikce tecrüben arttıkca böyle şeyler kötü anı olarak kalıyo bende en tecrübesiz halimle arabayla kafa kafaya çarpıştım adam şeridime girdi bi anda bende arkamdakiyle konuşuyodum bi kaç kırıkla atlattım ama ders oldu inşşallah en büyük kazan bu olur motor sakat valla düşmüyen bi tarafını kırmıyan yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:00 ----------

üyelik tarihin 2007 ve ilk motorun nası oluyo
    belki anca alabilmiştir motoru , üyelik tarihiyle ne alakası var bunun bi insan motor aldıgı anda motosiklet forumlarıyla ilgilenmeye başlayacak diye bir kaide yokki
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun. Aman cok dikkatli ol. Ben normalde asiri dikkatli kullanirdim. Ama bazen dikkatli kullanmak sacma hareketler yapmayacagin anlamina gelmiyormus. Sanirim unutulmamasi gereken tek bir soz var motorla ilgili "Şakasi yok"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    olayın nasıl olduğundan çok olay öncesini irdelemen gerekir
    -uzun süre motor kullanmamak
    -stresli veya yorgun olmak refleksleri yavaşlatır

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olayın nasıl olduğundan çok olay öncesini irdelemen gerekir
    -uzun süre motor kullanmamak
    -stresli veya yorgun olmak refleksleri yavaşlatır
    Haklisin, cunku inanilmaz inat ettim binicem bugun diye ve icimdeki ciliz ses hep bosver bu yagmur ve inatla binme diyodu. Bu isin psikolojik boyutu, uzun suredir binmemenin hantalligi da vardi. Icinizdeki sizi engellemek isteyen fakat siz o sese kulan vermedikce hicbir yaptirimi olmayan "o sese" kulak vermek lazim.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    geçmiş olsun arkadaşım

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    oy oy oyy.. geçmiş olsun.

kendi tecrübem geldi aklıma. 4 sene önce tartışarak ayrılıp geçenlerde tekrar tesadüfen karşılaştığım kız arkadaşım motoruma (bu çok güzel) dedi ve tam yarım saat sonra (bi taksici yüzünden) bende güzel bi yattım motorla.

olay taksim'de oldu. 60 saniyede bir polis geçiyordu ve ehliyetim yoktu. taksici kaçtı. 45 yaşlarında motosiklet tutkunu bir bey ve eşi (onları Allah gönderdi) geldi yanıma. kaldırmasını biliyormusun dedi? (bununda bir kuralı var, bilmeyen araştırsın) az çok biliyordum ama o panikle herşeyi unuttum. hayır bilmiyorum dedim. eşiyle beraber kaldırıp yol kenarına çektiler bende onları izledim

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oy oy oyy.. geçmiş olsun.

kendi tecrübem geldi aklıma. 4 sene önce tartışarak ayrılıp geçenlerde tekrar tesadüfen karşılaştığım kız arkadaşım motoruma (bu çok güzel) dedi ve tam yarım saat sonra (bi taksici yüzünden) bende güzel bi yattım motorla.

olay taksim'de oldu. 60 saniyede bir polis geçiyordu ve ehliyetim yoktu. taksici kaçtı. 45 yaşlarında motosiklet tutkunu bir bey ve eşi (onları Allah gönderdi) geldi yanıma. kaldırmasını biliyormusun dedi? (bununda bir kuralı var, bilmeyen araştırsın) az çok biliyordum ama o panikle herşeyi unuttum. hayır bilmiyorum dedim. eşiyle beraber kaldırıp yol kenarına çektiler bende onları izledim
    işte motorun varsa anlatıcak cok olayın oluyo
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler