Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

deneyimsiz ikinci el motor satın almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    (Yakında) Honda Cbr 125
    Bugüne kadar ne motora bindim, ne de herhangi bir motorlu taşıt satın aldım. Bugün A2 ehliyete yazıldım ve ehliyetimi aldığım gün honda cbr 125 r alma imkanım doğmuş olacak hayırlısıyla. Sıfır alacak maddi imkanım olmadığından dolayı ikinci ele yönelmek durumundayım ancak ne motorda sorunun nerede aranması gerektiğiyle ilgili bir bilgim, ne sesinden sorun var mı yok mu anlayacak deneyimim, ne de sanayide motoru gösterebileceğim bir tanıdığım var. Eğer alabilecek zamanım geldiğinde bana bu konularda yardımcı olabilecek kişiler varsa bu başlığa cevap yazarlarsa sevinirim.

İzmir'liyim ve Denizli'de okuyorum. Dolayısıyla önceliklerim motoru bu iki şehirden birinden satın almak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Motor Aksamından Pek Anlamıyorum Ama Kesinlikle Satışı Almadan Parayı Verme Ben Öyle Bir Hata Yaptım... Bana Motorun Sorunsuz Temız Kağıdının Ellerınde Oldugunu Soyledıler(Yetkılı Servis Söyledı) Bende Guvenerek Parayı Verdım Notere Gıttıgımızde Boyle Bır Sorunla Karsılastık...
    Şahıs Satısı Almıs Ruhsat Cıkartmamıs Bir Ton Uğraştım Tavsiyem Noterden Satısı Aldıgında Parayı Vermen...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

2 kişi motoru almaya gitmek daha güvenilir olur,ortalık yamyam kaynıyor.
    Şase ve motor numaralarını mutlaka kontrol et. Muayenesine mutlaka bak,aşırı miktarlar çıkıyor.Benim aldığım 36 ay geçirmiş muayeneyi 100Tl aylık %5 gecikme faizi ödedim. Plaka kaydından da soruşturmasını yapabilirsin,emniyet.gov.tr di galiba.Bir de borcu yoktur kağıdını almalı,noter işlem yapmaz.

Motosikleti
    (Yakında) Honda Cbr 125
    şase ve motor numaraları nerede bulunur? nesini kontrol edeceğim?

Muayenesini emniyet.gov.tr'den mi kontrol edeceğim?

Borcu yoktur kağıdını nereden alacağım?

Çok cahilim biraz ayrıntılı yazarsanız sevinirim.

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    şase ve motor numaraları nerede bulunur? nesini kontrol edeceğim ?

-Motorun altında yazar şasi numarası filan ruhsattakiyle karşılaştırabilirsin

Muayenesini emniyet.gov.tr'den mi kontrol edeceğim?

-Oda ruhsatta yazar.Muayene sayfasında muayene son geçerlilik süresinden bakarsın.

Borcu yoktur kağıdını nereden alacağım?

-Borcu yoktur kağıdını motorun sahibi sana satarken vermek zorunda,sen değil kendisi alacak,o kağıt olmadan emniyettte iş yapamıyosun ...

Benim bildiklerim bu kadar.Yanlıs biliyosam arkadaslar düzeltir artık Bende yeni aldım motorumu ordan bilyorum yani ... Kazasız sürüşler...
    Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250 :)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler