Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletsiz Atilla Motorlu taşıtlar sürücü kursu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Değerli arkadaşlar malumunuz üzere bu gün birçok ilde direksiyon sınavları vardı. Bu sene ilk defa uygulanan trafik konileri etrafından geçme frenleme gibi yeni uygulamalarla sınav yapılıyordu. ve yine ilk defa vitesli motosikletle sınav yapma zorunluluğu vardı. Birçok sürücü kursu kendi motosikleti ile bu sınava iştirak ettiler. olay burada başladı.
    Bakırköyde a2 ehliyeti için sınav yeri olan bakırköy imamhatip lisesi bahçesine giden motosiklet sevdalıları tuhaf bir uygulama ile karşılaştılar. kendi motosikletleri genelde scooter tarzı olduğu için sınava girme şartı olarak da vitesli motor olduğu için sınav yapılamayacakları vitesli motor bulmaları gerekitiği söylendi. vitesli motosikleti olmayanlar çaresizce beklerken vitesli motoru olan bir iki kişi de kullanmayı bilmeyenlere motorlarını vermeyeceklerini söylediler. zaman ilerlerken bir honda cbf150 sahibi 30 tl karşılığında motosikletini sınava girmek isteyen kişilere kiralamayı kabul etti. vesselam motosikleti olmayanlar bu motor ile sınava girdiler.
    şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere 25 yıllık koskoca atilla sürücü kursunun nasıl olur da motosikleti olmaz. nasıl olur da öğrencilerine bu imkanı sunmaz. nasıl olur da elin adamına muhtaç eder. nasıl olur da bir çözüm üretemez.
    kurs sorumlusu bayan motosiklet sahibine verilecek olan 30 tl yi kursa verilmesi gereken sertifika parasından düşeceklerini söylemiş. ne sertifika parası. bunca zamandır istenmeyen sertifika ücreti nasıl oldu da ortaya çıktı. tuhaf doğrusu.
    bu sorunu buraya yazmamdaki sebebe gelince: karşılaşacağınız böyle durumlarda hakkınızı aramanız. kursun kursiyere araç temin etme gibi bir zorunluluğu var. kendisi sınav yerine kendi aracını getirmekle yükümlüdür.
    kursiyerlerini böyle bir duruma düşürdüğü için tepkimi buradan dile getirmek istedim. olur ki kızıp sinirlenmek yerine bu işe bir çözüm bulurlar.
    saygılar
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    hayırlı akşamlar.
    bu akşam sertifikamızı almaya adı geçen sürücü kursuna gittik. sorumlu bayan önce selamımızı aldı sonra sertifikamızı çıkardı. akabinde de can alıcı şu cümleyi kurdu.
    - sertifika ücreti olarak 30 tl alacağız.
    biz tabi bir önceki duruma binaen araç kiraltıldığını sertifika ücreti verilmeyeceğini hatırlattık. sorumlu bayan aksine bir yanlıştıl yapıldığını kendisinin durumu yanlış kavradığını motor kiralama ücreti verilmiş olunsa dahi sertifika ücreti vermek gerektiğini zorla kabul ettirmeye çalıştı. yaklaşık bir yarım saat yapılan bu hatanın düzeltilmesini istediğimizi koskoca atilla sürücü kursunun böyle bir sorumluluğu üstlenmesi gerektiğinden bahsettik.
    de kime anlatıyorsun. hatayı kabul etmemek ve parayı almak için elinden geleni yaptı.
    sonuç: bize sertifikayı teslim etti. ücreti vemedik. lakin böyle bir yanlışlık yada adam kandırmacayı bu sürüc kursuna hiç mi hiç yakıştıramadık.
    atilla soyadına yakışmayan bu elemanlar süphesiz sürücü kursuna zarar vermektedirler.
    buradna sesleniyorum biz bahsi geçen bayan sebebi ile gelmedik o kursa. adı sebebi ile geldik. ve şanına yakışmadı atilla.

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    y.bosnadaki teknik sürücü kursunada gitmeyin arkadaslar .. cok lakayitl çalışanları var .onlar yüzünden 2 ay bekledim sinav icin..adamlar yollamamıslar belgelerimi ..yaptıkları yanına kaldı yani ..
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Motosikleti
    mondial 151 rs
    ya benimde lanet surucu kursum allah kahretsin sahibi olan şahsı.. sürücü kursu yanlıslık yaptığı icin subat sınavına ben gibi birsuru kişi gremedi . olay cıkartınca cok özür dileyip nisan sınavıbna girebileceğimi söylediler. kabul ettik. bu şahıslar direksiyon derside vermiyorlar. ne anladım öyle kurtsan .. kötü kursları kınıyoruz...... ( kurs adı ADAY SÜRÜCÜ KURSU sanayi mahallesi / kağıthane )

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Gelde şimdi Gelişimden İbrahimin kıymetini bilme...sınavda görmelisiniz...sanki bizim öz kardeşimiz her işe koşturdu...yani öz kardeşin olsa böyle uğraşmaz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynısı Eyüp sultan Sürücü kursunda oldu...millet kendi motoruyla gelmiş sölemişler daha doğrusu ..gittim motor yok gs 500 vardı bi abide onla girdim tabi 2 3 sene önce böleydi şimdi nasıldır bilmiyorum
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle şu "kurscukları" duyunca İbrahim'i alnından öpesim geliyor. Aslında olması gerektiği gibi hizmet sunuyorlar ama bu ülke standart hizmete alışık değil!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    işte bu işi özel sektöre bırakırsan böyle olur. eşgüdüm sağlanamaz, üçbeş para babası cühela milleti soymaya kalkar. bir de bu tipler devletin sistemini beğenmezdi eskiden. hala da beğenmiyorlar ya...

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Evet bende atilladan aldım ehliyeti,memnun kalmadım.
    Tavsiye etmem.
    ortadadogulu bunu beğendi.

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Üsküdar yeşil ışık sürücü kursununda(altunizade şubesi) sınav parasını alıp sınav kaydını yaptırmayıp sonra parayı iade etmeyip üzerine yatmak gibi bir huyu var haram zıkkım olsun. , bu adamlarla iş yapmayın derim . Ben böyle rezillik gormedim.
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Motosikleti
    daha neler var demekki de kimse ses çıkartmadığı için kafalarına göre takılıyorlar. motorlu taşıtlar sürücü kursu sınava gelirken vitesli motor ile gel deme lüksünü buluyor kendinde.
    sormazlar mı o adama birader madem gelebiliyoruz ehliyeti niye alıyoruz.
    bir de bir arkadşa söyledi. bir kurs yine aynı mevzu olunca kurs idarecisi geçen sınavda bir öğrenci motoru düşürdü geri kalan da onun yüzünden sınavdan kaldı demiş. saçmalık.

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - sertifika ücreti olarak 30 tl alacağız.
    sertifika ücreti vermek gerektiğini zorla kabul ettirmeye çalıştı. yaklaşık bir parayı almak için elinden geleni yaptı.

eğitim, sınav yapılış şekli ve uygulamaları hakkında eleştiri bize düşmez

ancak kurslar tarafında talep edilen

sertifika ücreti,
    1.sınav direksiyon ücreti,
    ayak bastı selam verdi ücretleri kesinlikle yasal değildir,

sertifika 5 kuruştur ve bir başarı belgesidir, vergiye tabi değildir.. bu belge karşılığında zaten kurs ücreti veriyorsunuz... lütfen yanılmayın ve hakkınızı arayın
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Bu siteye üye olupta başka kurslara gidenlere şaşırıyorum

Böyle bir sponsorunuz var,hiç kimseden nahoş bir olay duyulmamış neden hala ..... kursuna gidersiniz arkadaş anlamıyorum.

Ha ben gelişimden mi aldım hayır,İbrahimi tanırmıyım evet

150tl kurs ücretini veriyorsunuz o kadar...

yer uzaklığı sorun olabilir derseniz motosiklet ile istanbulun bir ucundan giğer ucuna taş çatlasın 1 saat sürer.

Ama başınız ağrımaz

Kendimi yağdanlık gibi hissettim

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Gelişim Sürücü Kursu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğitim, sınav yapılış şekli ve uygulamaları hakkında eleştiri bize düşmez

ancak kurslar tarafında talep edilen

sertifika ücreti,
    1.sınav direksiyon ücreti,
    ayak bastı selam verdi ücretleri kesinlikle yasal değildir,

sertifika 5 kuruştur ve bir başarı belgesidir, vergiye tabi değildir.. bu belge karşılığında zaten kurs ücreti veriyorsunuz... lütfen yanılmayın ve hakkınızı arayın
    siz gerçekten bu işi hakkıyla yapan tek kurum gibi geliyor bana hep böyle olması dileğiyle hayırlı işler
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    3 sene önce a2 sınavında tek motor bendeydi,adam gayet sakin yanıma geldi birader motor seninmi,evet,bekleyenlere döndü (25 kişi) arkadaşlar bu motorla sınava gireceksiniz bilmeyen varsa sorsun örensin gayet sakin başlayan tartışmamıza o müdür olacak dürzünün akrabalarını ekleyerek sona erdirdik sonuç ilk ben girdim imzamı atıp gazladım noldu bilmiyorum..bölede rahat insanlar helal valla...
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Ben A2 direksiyon sınavına Transalp'le gitmiştim sınav hocası kabul etmedi arkadaşın 50 lik Peugeot Scooter la girdim. Ama iyi kaçıyordu ha 2 zamanlıydı.

Adam da haklı tabi ehliyetiz adam koskoca aletle.... Şaka gibi.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yokki her ilçede bir gelişim ... ibo bak bunca insanın günahı senin boynuna açıl şu avrupa yakasına ... bi tanede buraya aç ben başına geçim .. maaşı sora konuşuruz öle ortalık yerde olmaz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sürücü kurslarını sürekli denetlemeleri ve düzenlemeleri gerekiyor.
    Yoksa yolda her türlü manzarayla karşılaşmaya devam edeceğiz.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    cbf150
    Bencede edin şikayet. Bu ne lakaylıktır. Sanki adam hayrına bize ehliyet veriyor.
    Zaten güzelim memleketimde adam gibi eğitim veren kurs sayısı iki elin parmaklarını geçmez.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler