Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ist.dan-ankaraya motoru nasıl götürecem?

Motovento
    REKLAM ALANI
    caretta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki zx6r
    arkadaşlar.istanbuldan ankaraya 600rr götüreceğim.araştırdıgım kadarıyla tren, ocak ayı itibariyle artık motor taşımacılıgı yapmıyormuş.tek seçeneğim yolcu otobüsleri kaldı.daha önceden yolcu otobüsüyle getiren arkadaşlar varsa yadım edebilirlermi?ne kadara mal oluyo? aynalarını sökmek mi gerekiyomuş?ve bagajda motoru nasıl baglıyacaz.adamların ipi oluyomu?yoksa tedariklimi gitmek lazım.kısaca beni bilgilendirirlerse çok sevinirim.cevaplarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    arkadaşım ambarkargo vardiyebiliyorum bence ambarkargo yu bi araştır siteden bi arkadaş gt250r ını öyle getirtmişti
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    yurtiçi kargo da motosiklet taşıyor..5-6 tane kalas bulup koli şeklini vereceksiniz motora..sonra sağlamca bu iskelete motoru bağlayıp kargoya teslim ediyorsunuz..tam hatırlamıyorum ama çok pahalı da değildi..

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Kargo şirketleriyle görüş hangisi en uygun fiyat verirse anlaş işini hallet.

Motosikleti
    kawasaki zx6r
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtiçi kargo da motosiklet taşıyor..5-6 tane kalas bulup koli şeklini vereceksiniz motora..sonra sağlamca bu iskelete motoru bağlayıp kargoya teslim ediyorsunuz..tam hatırlamıyorum ama çok pahalı da değildi..
    o biraz sıkıntılı olur gibi yaa.hemde bildigim kadarıyla yurtiçi kargo pahalıya gelir.

Motosikleti
    Var
    Alıntı caretta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o biraz sıkıntılı olur gibi yaa.hemde bildigim kadarıyla yurtiçi kargo pahalıya gelir.
    elbette otobüs bagajından pahalıya gelir ama güvenilir bir alternatif olarak söyledim..

Motosikleti
    kawasaki zx6r
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elbette otobüs bagajından pahalıya gelir ama güvenilir bir alternatif olarak söyledim..
    vet dediğin gibi daha güvenilir.ama şimdi konuştum 500-600 civarı tutar diyolar.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    antepden antalyaya bole gondermıstık onların ıpı var bıde 40 45 lira istiyolar fazla verme cunku muhtac oldugunu bılıyolar cok istıyolar kalsın abı o zman goturmeyelım dıoylar bide eskı model mercedes otobusler alıyo yenıler almaz benzını bosalt çizilmesin diye ustunu ort iyice bıde cızmeceyecek bavul koydur yanına düşmez o zman

Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Arkadaşim bu konularda değişik alternatifler var. Kargo ve diğer nakliyecilerle görüşüp fiyat al. Fakat her şekilde de motosikletinde çizik ve ezik oluşma ihtimalı yüksek. Ancak çok sağlam bir ahşap kasa yapıp onun içine koyman gerek. Bu durumda da yükleme ve indirme işlemi için foklift gerekebilir. Tabi bu da artı zahmet ve para demek. Ben bir keresinde buna benzer bir durumla krşılatığımda
    küçük bir kamyonet kiraladım. Hem motosikletim hem de ben gayet rahat seyahat etmiştik..

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Bence bin git.Daha eğlenceli olur.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    İstanbul - Ankara kargo parası otobüs şöförünü dırdırı cizilcek ezilcekdi ben olsam biner giderim havalar biraz düzelince

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bineceksin motora açacaksın gazı nasıl olsa otoban toru topu 500km 5 saatte hız bile yapmadan rahat rahat git. ne işin var kargoynan otobüsnen senin aletin de motoru var hem otobüse almaları normalde yasak kanunen otobüs insantaşımak zorunda eşya taşımaz bizim insanımız işte ne bulursa dolduruyor. adam evini bile otobüsle taşıtmayı hesaplayan adam görmüştüm birisinde. bedava getirceğiz taşınmayı diye kahkahalar atıyordu. seyahat eden zavallı otobüsteki 40 kişinin canını üç kuruş için tehlikeye atıyorlar vicdansızlar. allah akıl fikir versin.
    103 hp

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    vet dediğin gibi daha güvenilir.ama şimdi konuştum 500-600 civarı tutar diyolar.
    O kadar tutuyorsa kendin kullanarak götür en iyisi.

Motosikleti
    Var
    Ooo..bana o kadar dememişlerdi sanki..neyse..
    Bak aklıma bir fikir daha geldi.
    Sebze-meyve hallerine gidip oradaki kamyoncularla da görüşebilirsin..onlar dolu gelip boş kasa dönerler..
    Bir fikir.

cotonak28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman 200
    ben yazın otobüsle trabzona götürdüm,15 gün sonra tekrar yükleyip ist'ye getirdim.motorum fazer ve yüksek olmasına rağmen çok rahat girdi aynalarını da sökmeye gerek kalmadı sadece kapatmak yeterli.bende herkes gibi çizilirmi vs. çok düşünüp tereddüt ettim ama çok şükür en ufak bir sıkıntı olmadı,sen tadarikli git genelde bağlamak için ipleri olmaya biliyor.gidiş travego dönüş ise 403 ile gerçekleşti,tek motor koruma demirinden bagajdaki demir şaseye bağladım,motoruda vitesde bıraktım santim kımıldamıyordu.(binerek gitmeme sebebim eşim ve kızım ile beraber gitmek durumunda olmamız)
    3 kişi bilet harici,gidişde güllüoğlundan 1 kilo baklava dönüşte ise 20 tl ye mal oldu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cotonak28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yazın otobüsle trabzona götürdüm,15 gün sonra tekrar yükleyip ist'ye getirdim.motorum fazer ve yüksek olmasına rağmen çok rahat girdi aynalarını da sökmeye gerek kalmadı sadece kapatmak yeterli.bende herkes gibi çizilirmi vs. çok düşünüp tereddüt ettim ama çok şükür en ufak bir sıkıntı olmadı,sen tadarikli git genelde bağlamak için ipleri olmaya biliyor.gidiş travego dönüş ise 403 ile gerçekleşti,tek motor koruma demirinden bagajdaki demir şaseye bağladım,motoruda vitesde bıraktım santim kımıldamıyordu.(binerek gitmeme sebebim eşim ve kızım ile beraber gitmek durumunda olmamız)
    3 kişi bilet harici,gidişde güllüoğlundan 1 kilo baklava dönüşte ise 20 tl ye mal oldu
    işte budur
    tek eksiği ayarlı nakliye kayışlarıdır.
    Nalburlardan ayarlı-kilitli kayışlardan al,sıkıca bağla otobüsün bagajında rahat rahat gider.

Countdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xt 600
    Ben de 2 hafta kadar önce otobüs ile getirdim İzmir'den.hava koşulları malum..Tcdd taşımayı bitirmiş evet geriye kalan alternatifler ambarlar (ki bunlar hakkında hiç bilgi edinemedim) normal kargo şirketleri ve ptt kargo.Normal kargolar ciddi bir kutulama istiyor ki motosikleti kasalamak hem uğraş hem nakit harcama gerektiren bir işlem ve taşıma ücreti de tuzlu.Forumdan benzer bir başlıkta bir arkadaşımız sağolsun Ptt kargoyu önerdi.Kasa içine koyma vb. bir işlem istemiyorlarmış aradım görüştüm ve desi ile değil sadece ağırlık üzerinden fiyat biçiyorlar.O da benim 178 kg. lık mtorum için 50 60 civarı birşeye geliyordu.Yalnız bunun da motosikletinizin yanında gidemeyeceğiniz göz kulak olamayacağınız endişesi oluyor tabi.Özel bir iki motosikelt nakliye firmasıyla da görüştüm;sezon içinde çoklu taşıma olduğu içni 50 gibi uygun bir fiyata gelirken sezon harici bu dönemlerde tek motor için bunun maliyeti 800 lira civarında tuttu bu da elendi.Özetle en güzeli otobüs firması ile anlaşmak.Uçuk fiyat veren firmaları geçersek bir ekstra bilet fiyatına kabul ediyorlar yoğun bir güne denk getirmezseniz.Yanınızda köpük ve bağlamak için ip götürün ne olur ne olmaz.Aynaların sökülmesi sokup çıkartmak açısından daha güvenli ben öyle yaptım.(Motosikelt er6-n bu arada).Ortadaki şase demirine paralel güzel bir bağlama ve temas noktalarına darbeye engel olucu köpük vb. koruyucu bir ilaveyle mis gibi gidiyor.Deponun boş olması birinci önemli nokta ikincisi ise ön frenini de sıkılı şekilde bağlamanız.Bir de indirip bindirirken yanınızda yardımcı biri olrusa sizin için daha iyi sadece

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Motorun çok acelesi yoksa 7 Şubatta ben İstanbul'dan Ankara'ya gideceğim. İstersen beraber gideriz. Muhtemelen 2 motor gideceğiz, 3 olsa daha da zevkli olur.

Eğer kar mar yağmazsa zevkli bir yolculuk olacak.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

speirs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Kargoya yada otobüse vereceğin paraya benzin alıp kendir götür. İçine sinmediği bir şeyi yapma sonra pişman olma

Motosikleti
    kawasaki zx6r
    mogli teklif için teşekkürler.ama şubatayınında soguk geçeceği malum.yani ben kestiremiyorum yaa.o sogukta süremem ben. en mantıklısı otobüse vermek gibi geliyo bana.(maddi anlamda atbii

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler