Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

özel sağlıksigortası yaptırmalımıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 600F
    arkadşlar bildiğinz gibi biraz tehlikeli bir hobi olan motosiklet sporuyla uğraşıyorz.bugün sigorta işine yeni başlayan arkadşımla buluştum,muabbet flan derken ne iş yapıyosn tam olarak dedimde;acil vakalr hayat siğortası yapan şirkette çalıştığnı söyledi.
    tabi ben hemn kendi açımdan düşünüp kaza ve yaralanmlarda alabilcem hizmetleri sordum.bana çok yararlı geldi
    ayda 35tl ye telefonumun ucunda eve yada herhangi biyere çağırabilcem S.O.S ambulnsı var.ve 30.000 tl lik teminat özel hastanerlrde (tüm hizmetlerdahil ) geçerli.
    sizce bu sigorta benm işime yararmı?yoksa bütcemi kasmadan başka içerkli siğortlarmı yaptırmalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    imkanın varsa er türlü sigortayı yaptır derim..yaşam,kaza vs.

Motosikleti
    Dream Rider
    Bunun yerine tam kapsamlı, ayakta ve yatarak tedaviyi karşılayan bir sağlık sigortası yaptırman daha sağlıklı olur.

Motosikleti
    CBR 600F
    bu sigorta dğerleri gibi poliçe yaptırdığın tarihden itibaren oluşan kronik hastalıklar,kazalar rahatsızlıklar hepsini kapsadğını artı olarak evde müdahala tedavi ve kaza yerinde aynı şekilde müdahala tedavi hizmeti sunuyormuş.
    yılda bidefada chekup hakkım var.ilk defa yaptırcam buda işe yarıyacaktır heralde.teşekürler ilginiz için.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    dostum bu pek kapsamlı değil ve karşıladığı risk 30.000 tl gibi düşük bir miktar.
    aylık 250 lira gibi taksitlerle olan full hayat ve kaza sigortaları var onları düşünmeni tavsiye ederim.
    ölüm anında ailene 250.000 tl kadar tazminat veriyorlar ve tüm hastanelerde tüm masraflarını karşılıyorlar. senin dediğin sigorta bana biraz tırt bişeymiş gibi geldi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    En azından kaza ve hayat sigortası yaptırmak gerekli. Daha önce bir bankanın "müşterilerimize özel" önerisiyle bende yaptırmıştım. Yıllık 250TL ödemesi vardı. Ölüm halinde aileye 70.000 TL ve yaralanma durumunda belirli bir limittte tedavi masrafları karşılıyordu. 6 ay ödeme yaptıktan sonra sözleşmeyi okumayı akıl ettim. Şok oldum sözleşmede dağcılık gibi ekstrem sporların yapılması yada motosiklet kullanımı gibi durumlarda güvencelerin geçersiz olduğu yazıyordu. Hemen bankayı arayarak poliçeyi iptal ettirdim.
    Yapınca doğru dürüst bir şey yaptırmak lazım. Kötü bir durumda en azından eşim ve oğluma güvence olması için bende yaptıcarağım.

Motosikleti
    tabiki poliçeyi okumak faydanıza bir çok sporu ekstrem sayıyorlar ve poliçeye dahil etmiyolar. ben teb'den yaptırdım ve motosiklet kazlarınıda kapsıyor. aklınızda bulunsun diğerlerinin yaptığı sigortaların kapsamı galiba obez göbekli kel amcalar için. yanlız çok iyi araştırın arkadaşlar mutlaka motosiklet kazlarını kapsadığını yazsın yoksa paranız boşa gider...

Sigorta yaptırırken aman başlangıçta söylenen bir kaç çekici söze kanmayın. Sigorta kavramı temelde güzel ama şartlarını okudukça peki gerçekte neyi karşılıyorsun be birader dedirten bir yapıya sahiptir.

Hırsızlık der ama senin çalışanın yaptığı hırsızlığı hırsızlık saymaz. Bu güveni suistimaldir dolayısı ile kapsam dışıdır der ödeme yapmaz.

Sağlık sigortalarında da buna benzer tonlarca örnek vardır. İlk defa sigorta olmanız ise avantaj değil dezavantajdır özellikle yaşınız ilerlemişse. Ayrıca sigortayı tek taraflı yenilememe ve iptal etme gibi maddeler bile bulabilirsiniz sözleşmesinde.

Ayrıca denildiği gibi motosiklet kullanmak extreme sporlar altında sayılmakta ve genelde kapsam dışı tutulmaktadır. Dahil olması durumunda ise fiyatlar yükselmektedir. O nedenle söylenenlere ve arkadaşınızın söylediklerine inanmaktansa öncelikli olarak neleri kapsadığına ve kapsadığı başlıkların içeriklerine bakmanızda fayda var. Aksi halde ilerde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    yaptıracağınız sigorta poliçelerinin şartlarını detaylı olarak incelemenizi tavsiye ederim.
    bazı sigorta poliçeleri paraşüt, kayak, motosiklet gibi tehlikeli hobilerle uğraşırken başınıza gelecek kazaları muaf tutar, bu durumda tazminat ödemez. çalıştığım şirketin çalışanlarına yaptırdığı sağlık sigortası poliçesi böyle.

Motosikleti
    CBR 600F
    açıklma yapan arkadşlara tektek teşekkürederim.o halde ben arkadaşımdan yazılı bie poliçe isteyeyim.
    daha sonrada topiği takipednler içn detaylı bilgi yazayım..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı funny SALİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadşlar bildiğinz gibi biraz tehlikeli bir hobi olan motosiklet sporuyla uğraşıyorz.bugün sigorta işine yeni başlayan arkadşımla buluştum,muabbet flan derken ne iş yapıyosn tam olarak dedimde;acil vakalr hayat siğortası yapan şirkette çalıştığnı söyledi.
    tabi ben hemn kendi açımdan düşünüp kaza ve yaralanmlarda alabilcem hizmetleri sordum.bana çok yararlı geldi
    ayda 35tl ye telefonumun ucunda eve yada herhangi biyere çağırabilcem S.O.S ambulnsı var.ve 30.000 tl lik teminat özel hastanerlrde (tüm hizmetlerdahil ) geçerli.
    sizce bu sigorta benm işime yararmı?yoksa bütcemi kasmadan başka içerkli siğortlarmı yaptırmalıyım?
    sigorta şirletine motor kulandıgını söyledigin an pirimi yukseltirler haber vereyim dedim
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Ayda 35 tl bedava hiç düşünmeden yaptır bence.. Bu sigorta şirketinin adı ne onuda yazar mısın?
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    O policenin cok kucuk harfelerle yazilmis cok ucra bir yerinde extreme sporlar ve motosiklet surdugunde kapsam disi kalirsin diye yazdigina eminim diger her police gibi. Policelerde ki baslangic temel fiyatlari fanus icinde guvende yasayan insanlari kapsar. Sen zaten motosiklet sahibi olarak bu grubun disinda kaldin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    onun yerine kapsamlı b i sağlık sigortası yaptırırsan daha ii olur.ayda 35 tl olan sigorta pek bi seni korumaz ayrıca 30.000 tl yeterli değil.ben 2 yıl sigorta sattım 1 yılı sağlık sigortasıydı sadece.poliçeyi yapmadan önce mutlaka sorarlar motosiklet kullanıyomusun tehlikeli sporlarla uğrasıyomusun diye eğer cevabın evetse bunlar kapsam dışı kalır ve motosikletin le kaza yaptığın zaman hiçbirşeyini karşılamazlar.
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayda 35 tl bedava hiç düşünmeden yaptır bence.. Bu sigorta şirketinin adı ne onuda yazar mısın?
    arkadaşlar şirketin adı MAPFRE genel yaşam sigortası.
    motosiklet kullnıcılarını kapsıyor ancak 2500 tl lik kısmını ödüyolar.
    ben hiç kaza vs içn hastaneye gitmedim ama kırk yanıklar içn bu para yeter diye düşünüyorm.
    chekup yaptırsam zaten aynı paraya gelcek.sigorta yanıma kar kalcak.lazm olunca dııt ararız
    allah kimseye kaza hastalık vs.göstermesin tabi ama tedbiride elden bırakmamk lazm.
    ilgilenen arkadaşlar olursa bu telden nilay hanıma ulaşabilrler:
    0212 252 82 80

Motosikleti
    CBR 600F
    evet herkes gibi biz motorcularıda kapsayan bi sigorta.
    herkese sağlıklı ve huzurlu günler

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ben bir yıl bir sigorta şirketinde Doktorluk yaptım, benim çalıştığım şirket motosiklet kullanımına bağlı luşan sağlık giderlerini ödüyordu. Motosiklet kazalarnı ödemeyen şirket de duymamıştım bu güne kadar Arkadaşların söylediği biçok şey doğru ; sigorta şirketleri extreme sporlar sonucu oluşan giderleri ödemezler, jetski, kayak, serbest dalış, dağcılık,paraşüt, CROSS vs. işin motosiklet kısmını ilgilendiren kısmı sadece crosstur ( şahsen ben cross yaparken kaza yapmış birkaç arkadaşın giderlerini ödememiştim:( )motosiklet kazalarında sağlık giderinin karşılanması için şu şartlar gereklidir. (A2 ehliyet sahibi olmak ve alkolsüz olmak ve birkaç prosedür.. )

Eğer düşük maliyetli bir sigorta yaptırmak istior iseniz söylediğiniz poliçe uyguna benziyor. Sigortanın hangi hastanelerde geçerli olduğunu ve hastane gderlerinin % kaç olarak ödendiğinide öğrenmelisiniz...

Motosikleti
    arkadaşlar ben geçen yıl yaptırdım tam hayat&sağlık sigortası ve aylık 250 lira ödedim ancak bu fiyatın içinde motorumun kaskosu, sağlık sigortam, hayat sigortam,yaralanma sonuçu çalışamazsanız bir nevi işsiz kalma sigortası gibi kalmeler vardı. ancak bu fiyat birçok insanımızı aşacak bir mebla ancak özellikle gezi gibi uzun mesafe yolculuklar öncesinde mutlaka yaptırılmalı şimdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler