Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

kaza geliyorum dedi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    muğlalı ikimizinde derdi aslında aynı ikimizde teyzeye üzülmüşüz ama olaylara bakış açımız farklı. bana direkt ağır olarak sataşan sen oldugun ve sürekli cevap hakkı doğurduğun için sana cevap yazdım,dikkat edersen son mesajımda 2 kişiye cevap var ve çogu kelimem çoğul..
    benim sinirlendiğim olay şu, beni tanıyaman adamların gelip burda yok eksozundan ses çıkarıp hava atıyosun yok ehliyeti öyle aldın böyle aldın yok insan öldürmek için gaza basmak vs diye saçma sapan konuşmalarıdır.ben bir kişi hakkında böyle bir yorum yaptım mı? benim bütün motorlarımın eksozu orjinaldi ve hiçbir zaman işlem görmedi,sahilde oturuyorum ve tehlikeli şekilde gazlayanlara küfür ediyoruz fırsat bulursak sert bi şekilde uyarıyoruz ve civarda en EFENDİ motor kullan kişilerden biriyim bunun altına simamı tanıyanlar dahi imzasını atar.
    ben yorumumu yazdım onaylarsınız yada onaylamazsınız burası forum HAKARET edemezsiniz bi derdiniz varsa buluşuruz yüz yüze konuşuruz üstü kapalı TEHDİT edemezsiniz.olaylar,özellikle KİŞİLER ve KARAKTERLERİ haklarında bilgi sahibi olmadan yargılayamazsınız ve hayalinizdeki kişiliği onlara yaftalayamazsınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    bakın kadına çok üzüldüm ama 100 cc motor kullanan arkadaşlarda gelip burda '' amanda hız yapıyor'' diyerek adamı ipe çekmesin.bu motorların olayı hız.amacı hız.başka bir amacı olsa o da sizin gibi 100cc bir motor alırdı.
    ...
    Yani sence şehir içinde bu kadar hızlı gitmesi sorun değilmi ?

herneyse herkese geçmiş olsun ve herkes düşünceli olsun... teyze dalgın bi sürücü çıkabilir diye sürücü ise hem dalgın bi yaya çıkabilir hemde acaba biri çıkarsa durabilecekmiyim diye düşünsün kazalar olmasın...

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    İnşallah teyzede hayati bir tehlike olmaz ikisinede acil şifalar.Videoda görünen her ikisindede hata var ama motosiklet sürücüsü okadar hızlı olmamalıydı sürücü olarak hata bile yapmasanız hata yapan birileri mutlaka oluyor.Çok üzücü.Geçmiş olsun.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yukardaki yorumlari okuyunca videoyu daha dikkatli inceledim..
    Yukarida yaya gecidi yazilmis..
    Ve sanirimda dogru.. YAYA GECIDI..
    BUrada motorun savunulacak ´hicbiryeri yok..Bu kesin.
    1. cok süratli
    2. Yaya gecidi

Bazi arkadaslar böyle motorlar hiz icin yapilmis falan diye okudum..
    Bundan daha sacma birsey olurmu????
    Buradada var o motorlardan. Ve inaninki sehir icinde hizli gidenler var..
    Ama birisine yaya gecidinde carptinizmi isiniz bitmistir..
    Bunun cezasini ögrenmek istiyormusunuz???????
    HAPIS... Ehliyet zaten piiirrrrrrr konusmamiza gerek yok..

Size 6 ay önce okulda theoride hocanin bize anlattigini anlatayim..
    Yaya gecidine gelmisti konu..
    -"Yaya gecidinden gecerken bir cocugu görmediniz yada gördünüz ama cocuktan önce gectiniz.Cocuga hicbir sey olmadi ama cocuga cok az bir mesafe ile gectiniz ve polis sizi gördü.Cocuk sadece korktugu ile kaldi".
    Bizlere döndü ve sormaya basladi sirayla.
    -"Cezasi nedir"?
    cevaplar 50 eurodan basliyarak yukarilara cikti..
    Bana gelince sira bende 200 euro birkac puan diye birsey sacmaladim.
    Arkadasin biri
    -"500 euro ve 5 puan dediydi".
    (15 puanda ehliyet gidiyor sanirim. Simdi tam aklimda degil. 15 olmasi gerek)
    Hoca 500 euro diyen arkadasa dönerek dediki..
    -"Eger hakim size 500 euro ceza keserse bu durumda hemen kabul edin.
    Sakin itiraz etmeyin.. Cünki ters bir hakime rastgelirseniz bunun cezasi HAPIS.

Motoru hala savunan arkadaslar iyi okusun..
    Kadin tarlada falan gidiyormus..
    Orasi yaya gecidi..
    Ha sahi sunuda belirteyim..
    Buradada sehir icinde azami sürat 50 km/h
    Ama yaya gecidine geldinizmi 30km/h azami sürat.Kimse olmasa bile..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    1) O teyze neden motosikleti görünce orda durup çarpmasını bekledi ki? Geri veya ileri kaçabilirdi.
    2) O motosiklet öyle bir yerde neden o kadar hızlı gidiyordu ki? Yavaş olabilirdi.

İki yaralıya da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı strangerRTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani sence şehir içinde bu kadar hızlı gitmesi sorun değilmi ?

herneyse herkese geçmiş olsun ve herkes düşünceli olsun... teyze dalgın bi sürücü çıkabilir diye sürücü ise hem dalgın bi yaya çıkabilir hemde acaba biri çıkarsa durabilecekmiyim diye düşünsün kazalar olmasın...

evet sorun,hata ve suç ama bahsettiğim şey dünyada tek hızlı giden kişi olmadığı.ve sadece o motor değil hız motorları değil tüplü şahin doğanlarda aynı yollarda hız limitini aşıyor.radar yada trafik polisinin olmadıgı yerde hız limitlerine uyuldugunu ben daha görmedim kaldı ki kırmızı ışıklarda bile %30 durmuyorlar bu ülkede trafik terör.bu yüzden taşıtların yoluna girerken sanki bir çatışmanın ortasından geçermiş gibi dikkatli olmak zorundayız..motorluda kesinlikle suçlu ama bana göre yaya daha fazla suçlu.

Yaya geçidi oldugunu idda eden arkadaşlar ben tekrar tekrar izledim fakat göremedim lütfen yardımcı olun bana gösterin bende yanlış gördüğümü kabul edip hatamı anlayayayım.ben size birkaç örnek yaya geçidi resmi koyuyorum ve kaza yerinin resimlerini koyuyorum lütfen o resimlerde gösterin bana nerde yaya geçidi çizgileri tabelası vs si?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Doobly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) O teyze neden motosikleti görünce orda durup çarpmasını bekledi ki? Geri veya ileri kaçabilirdi.
    2) O motosiklet öyle bir yerde neden o kadar hızlı gidiyordu ki? Yavaş olabilirdi.

İki yaralıya da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
    arkadaşım hiç öleyazdın mı? dikkat et kazalarda her zaman kazanın geldiğini gören kişi donup kalır korkudan böyle çok örnek var hatta forumda virajı dönemeyen bi motosikletlinin kamyon altına nasıl girdiği var

serk21 demiş ki!
    Yaya geçidi oldugunu idda eden arkadaşlar ben tekrar tekrar izledim fakat göremedim lütfen yardımcı olun bana gösterin bende yanlış gördüğümü kabul edip hatamı anlayayayım.ben size birkaç örnek yaya geçidi resmi koyuyorum ve kaza yerinin resimlerini koyuyorum lütfen o resimlerde gösterin bana nerde yaya geçidi çizgileri tabelası vs si?

arkadaşım göz var izan var kendi çektiğin caps a bak teyze tam yaya yolunun ortasında
    hatta iyi bak okul önü teyzeye ilk çarptığında öğrenciler fırlayıp alıyor teyzeyi hatta iyi bak videoya konuşmada kadın diyorki teyzeye bi vurdu ta yolun öteki tarafına fırlattı
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Orada ya da kaza olan yerde yaya geçidi göremedim... Yaya geçidi okulun giriş kapısına yakın bir yerde büyük bir ihtimal..O da 50m daha geride... Teyzemize çarptığı yer bölünmüş bir yol... teyzenin geldiği istikamette gelen araçlar mecburi sağa dönecek....

Ama teyzemiz o yolu ortalamış tam karşıya geçecekken donakalmış... Yaşlılık pisikolojisi... Motor yüzde yüz suçlu... Ama teyzeninde hatalı olduğu gerçeğini kabul etmek gerek...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    arkadaşlar boş konuştuk uzun süre.motorsikletliyi savunan vatandaş sen motora biniyorsan in, bundan sonra bisiklete bile binme yaya gez kardeşim, sonrada yaya geçidinden geç 100 le gelen motor sana çarpsın uyar mı sana hayret bişeysiniz anlamak mümkün değil yahuu

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    muğlalı ikimizinde derdi aslında aynı ikimizde teyzeye üzülmüşüz ama olaylara bakış açımız farklı. bana direkt ağır olarak sataşan sen oldugun ve sürekli cevap hakkı doğurduğun için sana cevap yazdım,dikkat edersen son mesajımda 2 kişiye cevap var ve çogu kelimem çoğul..
    benim sinirlendiğim olay şu, beni tanıyaman adamların gelip burda yok eksozundan ses çıkarıp hava atıyosun yok ehliyeti öyle aldın böyle aldın yok insan öldürmek için gaza basmak vs diye saçma sapan konuşmalarıdır.ben bir kişi hakkında böyle bir yorum yaptım mı? benim bütün motorlarımın eksozu orjinaldi ve hiçbir zaman işlem görmedi,sahilde oturuyorum ve tehlikeli şekilde gazlayanlara küfür ediyoruz fırsat bulursak sert bi şekilde uyarıyoruz ve civarda en EFENDİ motor kullan kişilerden biriyim bunun altına simamı tanıyanlar dahi imzasını atar.
    ben yorumumu yazdım onaylarsınız yada onaylamazsınız burası forum HAKARET edemezsiniz bi derdiniz varsa buluşuruz yüz yüze konuşuruz üstü kapalı TEHDİT edemezsiniz.olaylar,özellikle KİŞİLER ve KARAKTERLERİ haklarında bilgi sahibi olmadan yargılayamazsınız ve hayalinizdeki kişiliği onlara yaftalayamazsınız.
    birader sana biz sen serserisin adam gibi motor kullanmıyosun bilmemne diyen mi oldu şimdi hala cevap veriyosun ya tamam uzatma artık şu konuyu işte sana hakaret eden falan yok herkes aynı şeyleri söylüyo sana demek ki konuşmalarında bi hata vardır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:26 ----------

kocaelili bu arada yüzyüze konuşmak gibi bi şansımız olsaydı eğer sonuna kadar konuşurdum sen merak etme kimse seni üstü kapalı tehdit falan etmiyor burda biz de korkak değiliz senin düşündüğün gibi tehdit edecek eğer yüzyüze konuşsaydık gene aynı şeyleri söylerdim hatta belki daha fazla konuşurdum ama hala anlamak istemiyosun o yüzden ne sen konuş bizi burda sinir et ne de beni cevap vermek zorunda bırakıp yorma bu son mesajımdır artık cevap vermekten bıktım kaç gündür şu konuya milletin de tadını kaçırdık yeterince
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    kompleksiniz var.

hayal dünyasında pembe hayallerinizide yazmayın

hepiniz şehir içinde 50 km yi aşmayan sinyal vermeden dönmeyen,asla ve asla eksozlarından ses çıkmayan kişilermsiniz?

hayal kurmayın hayal dünyanızı anlatmayın..

çok bilmiş arakdaşım

boş konuşan biri varsa oda sensin.

ya yaşın çok küçük ya alkol vs kullanıyorsun yada çok uykusuz olmalısın bukadar saçma sapan,bilgisiz ve farazi konuşmak için.

klavye sürücüleri

lafa gelince hiç biriniz mangal kül bırakmazsınız ama yolda.... tabi klavye tuşuna basmak debriyaja basmaktna çok daha koalydır.
    sana söyleyecek sözüm yok. "bak sayfalarca döktürdüm, nasıl da susturdum" diye sevinebilirsin.

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana söyleyecek sözüm yok. "bak sayfalarca döktürdüm, nasıl da susturdum" diye sevinebilirsin.
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    arkadaşlar lütfen biraz sakin birbirimizin kalbini kırmayalım lütfen kazaya gelince kaza yerinde yaya geçidi yok etrafında okul falan yok motor sürücüsünün hızı 75ile 80 km arası ibre nasıl olduysa 52 km de takılı kalmış teyzemize gelince sol kolu ve sol bacağı kırıldı iç kanama falan olmadı çok şükür hayati tehlikeside yokmuş motor sürücüsünün ise alın kemiği yüzündeki elmacık kemikleri ve çenesi kırılmış onunda hayati tehlikesi yok çok şükür
    Yüksek Kalite Üstün Performans

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    yaya geçidini bende göremedim zira videoyu 10kez izlemişimdir ama motorun hızının 75 olacağını hiç sanmıyorum ki limitin üstünde olması sonucu olmuş bu kaza...yaşlı kadın donup kalır tabi hiç kaza geçirmediniz mi eğer geçirmediyseniz şaşkınlık ve korku birleşince o an öyle dona kalacaksınız hazır olun!ama istisna olarak çok soğukkanlı iseniz belki kurtarırsınız...her iki taraf içinde zor günler var önlerinde bir taraf yaşlı ve kemiklerinin kaynaması zor ve çok uzun sürecekdiğer taraftan yüz kemiklerinin ameliyatı zordur hele ki elmacık kemiğinin kaynaması!(benzer bi yaralanma yaşamıştım)
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    adminlerin dikkatine konu gereksiz yere uzuyor kilitlenmeli

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaya geçidini bende göremedim zira videoyu 10kez izlemişimdir ama motorun hızının 75 olacağını hiç sanmıyorum ki limitin üstünde olması sonucu olmuş bu kaza...yaşlı kadın donup kalır tabi hiç kaza geçirmediniz mi eğer geçirmediyseniz şaşkınlık ve korku birleşince o an öyle dona kalacaksınız hazır olun!ama istisna olarak çok soğukkanlı iseniz belki kurtarırsınız...her iki taraf içinde zor günler var önlerinde bir taraf yaşlı ve kemiklerinin kaynaması zor ve çok uzun sürecekdiğer taraftan yüz kemiklerinin ameliyatı zordur hele ki elmacık kemiğinin kaynaması!(benzer bi yaralanma yaşamıştım)
    evet bencede sanki daha hızlı gibi geliyor ama diyecek bir şey yok seninde dediğin gibi her iki tarafada geçmiş olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:15 ----------

Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adminlerin dikkatine konu gereksiz yere uzuyor kilitlenmeli
    uzayacak bir şey yok abicim olmuş bişey için tutup birbirimizin kalbini kıracak halimiz yokya
    Yüksek Kalite Üstün Performans

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ünlümotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lütfen biraz sakin birbirimizin kalbini kırmayalım lütfen kazaya gelince kaza yerinde yaya geçidi yok etrafında okul falan yok motor sürücüsünün hızı 75ile 80 km arası ibre nasıl olduysa 52 km de takılı kalmış teyzemize gelince sol kolu ve sol bacağı kırıldı iç kanama falan olmadı çok şükür hayati tehlikeside yokmuş motor sürücüsünün ise alın kemiği yüzündeki elmacık kemikleri ve çenesi kırılmış onunda hayati tehlikesi yok çok şükür

AA olur mu hiç.? okul varmış varmış burdakiler senden çok daha iyi biliyorlar bizim haberimiz yokken gidip yapmışlardır oraya bi okul sonra 52 km ibredeki hız ama o kesin 520 dir burdakiler daha iyi bilir hissetmişlerdir evlerinde.yaya geçidide vardır yaw öyle deme bak ben videodan resimler çektim hem kaza yeri hemde kaza sonrası yerinden gayette net ama yaya geçidi olduguna dair hiç bir ibare yok ama arkadaşlar var diyor vardır boşverelim biz onlar ne diyorsa dogrudur. yapacak bişey yok. benimde bu son mesajım he peki siz haklısınız orası yaya geçidi orda okulda var hızıda kesin 300 civarıdır der noktayı koyarım.burda hayali okul,yaya geçidi ve hız yaratan kişilerle daha fazla polemiğe girmem.Yaratmak Allaha mahsustur bence biraz oturup düşünün bilgi sahibi olmadan bol bol fikir sahibi olan arkadaşlar..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    AA olur mu hiç.? okul varmış varmış burdakiler senden çok daha iyi biliyorlar bizim haberimiz yokken gidip yapmışlardır oraya bi okul sonra 52 km ibredeki hız ama o kesin 520 dir burdakiler daha iyi bilir hissetmişlerdir evlerinde.yaya geçidide vardır yaw öyle deme bak ben videodan resimler çektim hem kaza yeri hemde kaza sonrası yerinden gayette net ama yaya geçidi olduguna dair hiç bir ibare yok ama arkadaşlar var diyor vardır boşverelim biz onlar ne diyorsa dogrudur. yapacak bişey yok. benimde bu son mesajım he peki siz haklısınız orası yaya geçidi orda okulda var hızıda kesin 300 civarıdır der noktayı koyarım.burda hayali okul,yaya geçidi ve hız yaratan kişilerle daha fazla polemiğe girmem.Yaratmak Allaha mahsustur bence biraz oturup düşünün bilgi sahibi olmadan bol bol fikir sahibi olan arkadaşlar..
    [IMG][/IMG]
    iyi bak resmin sol köşesine adamlar motorlunun kadına çarptığı yaya geçidinde duruyolar oranın solundaki okul ayrıca kamera çeken okul kamerası
    arkadaş bu kadar hem suçlu hem güçlü olunmaz kabul et suçlu tamamen motorlu kardeşim ordaki suç tamamen motorlunun bu kadar bunun uzatılacak bir yanı yok savunulacak bir yanı da yok bu kadar ıspata rağmen halen kadın suçlu diyorsan ben artık kesinlikle bu forumda yazmam üyeliğimide iptal ederim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler