Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaza geliyorum dedi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    ben zaten öyle düşündüm bu yüzden kadına çok üzüldüm ama asıl olay TR de insanların yola hiç bakmadan çıkmalarıdır.oysaki en önemli şeydir binlerce kez duyarız ömrümüz boyunca Önce Sola, daha sonra sağa, tekrar sola bakmak. ve ''karayolları taşıtlar için yapılmıştır, Bu nedenle ilk geçiş hakkının araçlara ait olduğunu asla unutmayınız'' kuralı. ama yurdumda ne üst geçit ne kırmızı ışık ne yaya geçiti ne alt geçit hiçbir şekilde kullanılmadıgı gibi yasak olan yerden karşıya geçilir ve bu esnada yol kontrol edilmez. kadın geçitlerden birini kullanmalıydı kullansaydı kaza olmazdı,yolu kontrol etseydide olmazdı,motor isterse 500 km ile gitsin eğer yasak bölgeye dikkatsizce giren olmazsa yine kaza olmaz. keşke bu kazada olmasaydı,motor pert olmuş hurdaya çıkmış yanmış kül olmuş hiç önemli değilde insan canı çok önemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani yola kedi gibi fırlayan kadını baş tacı,motoruyla yolunda giden adamı rezil yaptınız.videoyu izlediğimde kadın için içim parçalandı ama hata kadının sadece kadının sebebi ise her insan kendinden sorumludur bir başkasından değil hayat askerlik değil sana bi body verilsin onunda canını koru.. sen balık gibi yola atlarsan biri gelir çarpar motor olmasa araba olur otobüs olur. motorcuya kendini koru ve diğer insanları koru süpermen ol diyosunuz ama kadın diğer insanları bırak kendini bile korumuyor. Allah ona iki göz verdi ve beyin verdi yoldan karşıya geçmeden bi baksın diye var mı gelen.. ama teyzem LAP diye atlıyor..

bakın kadına çok üzüldüm ama 100 cc motor kullanan arkadaşlarda gelip burda '' amanda hız yapıyor'' diyerek adamı ipe çekmesin.bu motorların olayı hız.amacı hız.başka bir amacı olsa o da sizin gibi 100cc bir motor alırdı.

ben 50 km sınırı olan yolda 30 km ile gidemiyorum çünkü bu teyzelerden o yolada sürekli atlıyor ve ben debriyaj fren yapmaktan bitap düşüyorum. hakbuki yolun sağındaki ve solundaki kaldırımlar yoldan 2 kat genişken.sırf bu yüzden gidip yüksek sesli korna aldım çünkü dit dit öten kornamı duydukları halde atlıyorlardı önüme..

eğer o motorlu kadını biraz daha erken farkedip karşı şeride geçipte Allah korusun bi kamyonun altına girip can verseydi, motorcu üzerine kar yağan kara toprağın altında,ailesi sabahlara kadar ağlamakta,yola atlayan teyze ise akşam çayını içmiş şuanda fosur fosur uyumakta olurdu..
    Arkadaşım: taraf olmaksa amaç, herkes bir yere taraf olur.Olay bu değil. Kimse teyzenin veya motosikletli arkadaşın tarafı değil. Ama ortada bir hakikat var.Arkadaşta, teyze de kabahatli ve her ikisi de büyük acı çekiyorlar şu anda.
    Teyze yola gayet yavaş bir şekilde giriyor. Hatta motosikletli aracı görüp, olduğu yerde duruyor. Arkadaş eğer limitlerinde kullansa, sağından ve solundan rahatlıkla geçer. Belki de o an teyzeyi görmemişte olabilir ama 2-3 saniye gibi bir zaman var arada. Bu durumda aslında teyze motosikleti kullanan arkadaşa göre çok daha dikkatli oluyor. Muhtemelen arkadaşın gelip, kendisine çarpacağını da hiç tahmin etmiyor. 1 adım geri atsa, kurtaracak çünkü.
    Savunduğun şeylere bence biraz daha dikkat et. Üzerinde biraz daha düşünüp yaz. Bu motorun amacı hız diye her yolda babanın yolu gibi basarsan sonunda bir yere veya birilerine illaki çarparsın. Silahların amacı da öldürmek. Silahı olan herkes önüne gelen canlıyı vurabilir senin mantığınla.
    Gerçi sen kişileri motosikletlerin cc'sine göre dikkate alıyorsun. Bu durumda beni dikkate bile almazsın. Çünkü motosikletim yok.
    Saygılar

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    benim dedğim şu, denize atlarsan ıslanırsın. orası kara yolu ve taşıtlar için teyzeler için değil. motorun hızınında 100 km den fazla oldugunu sanmıyorum.tabiki hız hata ama kazaya neden olan asıl hata değil.o teyze bir araba ile de yola atlayabilirdi.benim arkadaşım kardeşim gibi sevdiğim adamda 60 küsür yaşında bir adamın bu teyze gibi bilinçsiz ve kontrol etmeden yola atlaması sonucunda öldü.fark şuydu adam minibüs kullanıyordu.ben kişileri cc ye göre dikkate almıyorum sadece bazı arkadaşların farkında olmasını istiyorum,600 cc bir motosiklette farkında olmadan nasıl 100km ye çıkıldıgını bilmeyen insanların o motorları kullananların max 50 km ile türkiye turu atmalarını istemelerini saçma buluyorum.benim şuanki motorum 150 cc ve 100 km ye çıkmam dakikalar alıyor eğer yokuş aşağı değilsem ama eski motorum 1500cc idi onunlada nasıl 150-160 km ye çıkıyordum anlamıyordum.

özetle bir örnek, gayet trafikli olan bir vapur iskelesinden bir adam suya atlıyor ve iskelenin önünde vapurların yanaştıgı yerde yüzüyor serinlemek için ve bir vapur yanaşırken farkedemeyip eziyor.vapur mu hatalı?adam yüzmemesi gereken suda,kaptan isterse gözünü kapatıp yanaşsın ne farkeder ki?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    yani yola kedi gibi fırlayan kadını baş tacı,motoruyla yolunda giden adamı rezil yaptınız.videoyu izlediğimde kadın için içim parçalandı ama hata kadının sadece kadının sebebi ise her insan kendinden sorumludur bir başkasından değil hayat askerlik değil sana bi body verilsin onunda canını koru.. sen balık gibi yola atlarsan biri gelir çarpar motor olmasa araba olur otobüs olur. motorcuya kendini koru ve diğer insanları koru süpermen ol diyosunuz ama kadın diğer insanları bırak kendini bile korumuyor. Allah ona iki göz verdi ve beyin verdi yoldan karşıya geçmeden bi baksın diye var mı gelen.. ama teyzem LAP diye atlıyor..

bakın kadına çok üzüldüm ama 100 cc motor kullanan arkadaşlarda gelip burda '' amanda hız yapıyor'' diyerek adamı ipe çekmesin.bu motorların olayı hız.amacı hız.başka bir amacı olsa o da sizin gibi 100cc bir motor alırdı.

ben 50 km sınırı olan yolda 30 km ile gidemiyorum çünkü bu teyzelerden o yolada sürekli atlıyor ve ben debriyaj fren yapmaktan bitap düşüyorum. hakbuki yolun sağındaki ve solundaki kaldırımlar yoldan 2 kat genişken.sırf bu yüzden gidip yüksek sesli korna aldım çünkü dit dit öten kornamı duydukları halde atlıyorlardı önüme..

eğer o motorlu kadını biraz daha erken farkedip karşı şeride geçipte Allah korusun bi kamyonun altına girip can verseydi, motorcu üzerine kar yağan kara toprağın altında,ailesi sabahlara kadar ağlamakta,yola atlayan teyze ise akşam çayını içmiş şuanda fosur fosur uyumakta olurdu..
    bu yorumunu okuduktan sonra insanların neden motosikletlilere (yani bize) durduk yere serseri muamelesi yaptıklarını daha iyi anladım (uslubum biraz ağır oldu kusura ister bak ister bakma ama böyle)
    1 -) kadın yaya geçidinde yürüyor iyi bakın videoya eğer trafik kurrallarını biliyorsanız her şekilde yol hakkı yaşlı kadınındır.
    2-) şehir içi hız limiti 50 km saattir. motosikletli en az 100 ile çarpıyor kadına
    3-) kadın önüne fırlamış diyorsunuz ama hiç videoyu dikkatli izledinizmi gayet uygun bir hızla yolda devam ediyor kadın
    bunlar dışında gözüme takılan bir kaç şey daha var yazmayacağım onları videoyu düzgün inceledikten sonra bi daha yorum yazarsınız
    ama bu yazdığım 3 şeyden sonra halen suçlu kadındır diyen varsa kesinlikle bir daha trafiğe çıkmasın
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    çok geçmişolsun ALLAH tan acil şifalar diliyorum ... çok daha fazla dikkat !!!!
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı Su Silahı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun... motorun sahibinden de ilanı vardı.
    http://www.sahibinden.com/kayseriden...XQQdisplayitem
    bakalım vatandaş orjiinal diyemi satacak resimleri vardı ilandan silinmiş çok merak ediyorum

Alıntı rman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aggressive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şehir içi hız limiti belli ama adam 70-80 den aşağı kesinlikle değil kaldıki motorun halide ortada sanki otobanda gidiyor.
    motorculuk budur işte gidilmiycek yerde hız yapmak sokağın içinde 10 kişiye çıkardığı sesle kendine baktırmak cana kast etmek değil mi?
    kimse karşıya geçen yayaya suç bulmasın önce suçu kendinizde arayın o karşıya geçen siz olsanız ne yapardınız.
    motora ne dersiniz cevabınızı cok merak ediyorum

Allah vermesin kaza ama,göz göre görede kaza yapılmaz.
    böylesi kuvvetli motorlara binenlerin bedeni tecrübesinden ziyade zihinlerinin dahada tecrübeli olması gerektiğini düşünüyorum.

kazayı yapanada kaza geçiren yayada geçmiş olsun.umarım durumları iyidir.

harikulade yorum olmus tam benim aklimdan gecenler.
    teşekkür ederim arkadaşım 99dan beri böyle düşünüyorum böyle düşünmeyenleride kınıyorum.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yorumunu okuduktan sonra insanların neden motosikletlilere (yani bize) durduk yere serseri muamelesi yaptıklarını daha iyi anladım (uslubum biraz ağır oldu kusura ister bak ister bakma ama böyle)
    1 -) kadın yaya geçidinde yürüyor iyi bakın videoya eğer trafik kurrallarını biliyorsanız her şekilde yol hakkı yaşlı kadınındır.
    2-) şehir içi hız limiti 50 km saattir. motosikletli en az 100 ile çarpıyor kadına
    3-) kadın önüne fırlamış diyorsunuz ama hiç videoyu dikkatli izledinizmi gayet uygun bir hızla yolda devam ediyor kadın
    bunlar dışında gözüme takılan bir kaç şey daha var yazmayacağım onları videoyu düzgün inceledikten sonra bi daha yorum yazarsınız
    ama bu yazdığım 3 şeyden sonra halen suçlu kadındır diyen varsa kesinlikle bir daha trafiğe çıkmasın
    kesinlikle aynı fikirdeyim

motorun varsa hemen sat gitsin güzel kardeşim hep yayalar kedi gibi fırlar bilinçsiz motorcularda kedileri ezer değil mi? bu mudur tecrübeli motorculuk.bu tecrübe işidir kimseye hakaret etmiyorum motora biniyorsan yola kedi çıkar yaya çıkar sokaktan top fırlar pşinden çocuk diye düşüneceksin sokakta 80-100le gazlamayacaksın 10 kişi eksozunun sesini duyacak diye Allahın verdiği cana kast etmeyeceksin kaldıki intihar edeceksen motora binerek yapamassın emin ol.kimse alınmasın kızmasın arkadaşlar objektiz olun o teyze sizin anneniz olsa ne yapardınız,çarpanda babanız cevap verin kim suçlu biraz mantık lütfen...

bu arada motor sürücüsünü videoda göremedim nerde acaba olaydan hemen sonraki görüntülerde yoktu kaçtı mı ambulansa mı bindirdiler teyzeden önce

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    benim dedğim şu, denize atlarsan ıslanırsın. orası kara yolu ve taşıtlar için teyzeler için değil. motorun hızınında 100 km den fazla oldugunu sanmıyorum.tabiki hız hata ama kazaya neden olan asıl hata değil.o teyze bir araba ile de yola atlayabilirdi.benim arkadaşım kardeşim gibi sevdiğim adamda 60 küsür yaşında bir adamın bu teyze gibi bilinçsiz ve kontrol etmeden yola atlaması sonucunda öldü.fark şuydu adam minibüs kullanıyordu.ben kişileri cc ye göre dikkate almıyorum sadece bazı arkadaşların farkında olmasını istiyorum,600 cc bir motosiklette farkında olmadan nasıl 100km ye çıkıldıgını bilmeyen insanların o motorları kullananların max 50 km ile türkiye turu atmalarını istemelerini saçma buluyorum.benim şuanki motorum 150 cc ve 100 km ye çıkmam dakikalar alıyor eğer yokuş aşağı değilsem ama eski motorum 1500cc idi onunlada nasıl 150-160 km ye çıkıyordum anlamıyordum.

özetle bir örnek, gayet trafikli olan bir vapur iskelesinden bir adam suya atlıyor ve iskelenin önünde vapurların yanaştıgı yerde yüzüyor serinlemek için ve bir vapur yanaşırken farkedemeyip eziyor.vapur mu hatalı?adam yüzmemesi gereken suda,kaptan isterse gözünü kapatıp yanaşsın ne farkeder ki?
    boş konuşuyorsun bence sus
    Ey ana eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa bırak uçsun...

Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    bu kafalar değişmezse türkiye hiç ileri yürümez biz ne konuşuyoruz adamlar ne diyor Ya Rabbim sen sabır akıl fikir ve cümlemize

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    yahu eğer gerçekten böyle düşünüyorsan ve böyle düşünenler varsa memlekette hepsinee yazıklar olsun altımızda 600lük 1000lik motorlar var ama senin kelimelerinden unu anladım ki artık içimizde insanlık kalmamış. tutmuşsun bi vapur iskelesi diye. yahu vapur iskelesinde suda yüzen insan sayısıyla şehrin göbeğinde olan yaya sayısı aynı mı? kaldı ki orada yayalara ayrılan bi geçit vardır yollarda ve adamın basıp gitti yolda kadın yerine kamyon da çıkabilirdi araba da adam şanslıymış vapur iskelesinde yüzen adamla bu bir mi ya?
    eğer o adamın önüne kamyon çıksaydı o an sen de o adam da anlardı şehir içinde bişey varmış gibi babsının yolu gibi basmamak gerektiğini adam doğru böyle insanların karşısına böyle yaşlı teyzeler çıkıyor yazık. adam resmen Allahın verdiği cana kastediyor ya şimdii bu adam teyzeyi Allah korusun öldürseydi katil olacaktı bunun farkında mısın sen arkadaşım niye konuşuyor bu kadar insan burda afedersiniz herkes akılsız da bi sen bi de o adam mı akıllısınız. adam yüzde 100 suçludur bu kadar. sen bi taşıtın üstündesin asıl senin dikkat etmen gerekir burda kalkmış bize geçit üstünlüğü taşıtlarındır bilmemne diyosun nerede yaşıyosun sen arkadaşım söylesene bize başka gezegenden mi geldin. şehiriçinde her zaman geçiş üstünlüğü YAYALARINDIR inanmıyorsan o ehliyet alırken rastgele sayfalarını çevirip gözgezdirdiğin kitabı aç ve baştan oku benc. teyzeyle o adamın durumunu şöyle düşün. adam altımda motor var ben yayaya çarpsam bana bişey olmaz olan ona olur diye düşünerek açmış gazı gidiyo teyzeye çarpıyo olan yaşlı teyzeye oluyo. sen kendini o motosiklet sürücüsünün yerine koy aynı HIZDA geliyosun o yoldan ve ben de bi kamyon şoförüyüm o teyzenin çıktığı yoldan çıktım senin önüne sen de olman gerekn hızda olmadığın için ve sağına soluna bile bakmadan basıp geçmek istediğin için bana çarptın şimdi söyle bakalım hangimize oldu olan ve ben de bu olaydan sonra diyorum ki geçiş hakkı her zaman büyük olan taşıtların diye kendime göre kural çıkardım ortaya ve motosikletli hızlı gitmeseymiş benim suçum yok yavaş yavaş yola çıkıyodum tam çıkacakken hızla geldi bana çarptı o kadar hızlıydı ki bir anda belirdi geldi çarptı hadi bakalım hangimiz suçlu? ve ifademde de şu cümleyi kuruyorum düşün : denize atlarsan ıslanırsın adam da o kadar hızlı gelmeseymiş banane kendi suçu geberdiyse gebermiştir benim yapabileceğim bişey yok yazık oldu üzüldüm...

Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı DOOM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu eğer gerçekten böyle düşünüyorsan ve böyle düşünenler varsa memlekette hepsinee yazıklar olsun altımızda 600lük 1000lik motorlar var ama senin kelimelerinden unu anladım ki artık içimizde insanlık kalmamış. tutmuşsun bi vapur iskelesi diye. yahu vapur iskelesinde suda yüzen insan sayısıyla şehrin göbeğinde olan yaya sayısı aynı mı? kaldı ki orada yayalara ayrılan bi geçit vardır yollarda ve adamın basıp gitti yolda kadın yerine kamyon da çıkabilirdi araba da adam şanslıymış vapur iskelesinde yüzen adamla bu bir mi ya?
    eğer o adamın önüne kamyon çıksaydı o an sen de o adam da anlardı şehir içinde bişey varmış gibi babsının yolu gibi basmamak gerektiğini adam doğru böyle insanların karşısına böyle yaşlı teyzeler çıkıyor yazık. adam resmen Allahın verdiği cana kastediyor ya şimdii bu adam teyzeyi Allah korusun öldürseydi katil olacaktı bunun farkında mısın sen arkadaşım niye konuşuyor bu kadar insan burda afedersiniz herkes akılsız da bi sen bi de o adam mı akıllısınız. adam yüzde 100 suçludur bu kadar. sen bi taşıtın üstündesin asıl senin dikkat etmen gerekir burda kalkmış bize geçit üstünlüğü taşıtlarındır bilmemne diyosun nerede yaşıyosun sen arkadaşım söylesene bize başka gezegenden mi geldin. şehiriçinde her zaman geçiş üstünlüğü YAYALARINDIR inanmıyorsan o ehliyet alırken rastgele sayfalarını çevirip gözgezdirdiğin kitabı aç ve baştan oku benc. teyzeyle o adamın durumunu şöyle düşün. adam altımda motor var ben yayaya çarpsam bana bişey olmaz olan ona olur diye düşünerek açmış gazı gidiyo teyzeye çarpıyo olan yaşlı teyzeye oluyo. sen kendini o motosiklet sürücüsünün yerine koy aynı HIZDA geliyosun o yoldan ve ben de bi kamyon şoförüyüm o teyzenin çıktığı yoldan çıktım senin önüne sen de olman gerekn hızda olmadığın için ve sağına soluna bile bakmadan basıp geçmek istediğin için bana çarptın şimdi söyle bakalım hangimize oldu olan ve ben de bu olaydan sonra diyorum ki geçiş hakkı her zaman büyük olan taşıtların diye kendime göre kural çıkardım ortaya ve motosikletli hızlı gitmeseymiş benim suçum yok yavaş yavaş yola çıkıyodum tam çıkacakken hızla geldi bana çarptı o kadar hızlıydı ki bir anda belirdi geldi çarptı hadi bakalım hangimiz suçlu? ve ifademde de şu cümleyi kuruyorum düşün : denize atlarsan ıslanırsın adam da o kadar hızlı gelmeseymiş banane kendi suçu geberdiyse gebermiştir benim yapabileceğim bişey yok yazık oldu üzüldüm...

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S

ayıpladığımı söylemek isterim. benim motorculuktan anladığım bu değildir, siz eğer böyle anlıyor ve bunu motorculuk sanıyorsanız ortak bir noktamız yok. Ne 50 cc'lik motor kullanmak utanılacak bir şeydir, ne de 1300 cc'lik hayabusa sen adam değilsen sana değer katar. Hızı seviyorsan gider pistte yarışırsın; olmadı çıkarsın otoyola, yol da müsaitse basarsın. mahalle arasında, üstelik karlı havada sürat yapıp da yayaya çarpan kişinin savunulacak bir tarafı yok.

aklının başına gelmesi için inşallah kaldırımdan yürürken yanından bir araba öyle geçsin, üstüne öyle bir su sıçratsın ki uyanasın.

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun...
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun... sanırım hız fazla ve bu yüzden duramıyorlar veya belki teyzeyi fark edemiyorlar.. yine de geçmiş olsun ama şehir içinde özellikle yayaların fazla olabileceği yerlerde daha dikkatli olmakta fayda var..

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    hala 50 cc 1300 cc muhabbeti yapıyorsunuz demekki bir kompleksiniz var.ben cc ile alakalı kişilik analizi mi yaptım? sadece farklı cc de motosikletlerin hızlanması ile alakalı bir konu ama bırakın farkında olmayı hayal bile edemediğiniz için daha fazla açıklama yapmayacagım bu konuda.

orası yaya geçidi diyenler videodan fotograf printleyin ve koyun bakalım neresi yaya geçidi?bildiğin yol yaya geçidi fln değil.

hayal dünyasında pembe hayallerinizide yazmayın burada hepiniz şehir içinde 50 km yi aşmayan sinyal vermeden dönmeyen,asla ve asla eksozlarından ses çıkmayan kişilermsiniz? motorcular serseri?adamlar şahinle doğanla bmw M3 lerle mazdalarla 50 km limitli yolda 100--120 ile gidiyorlar burası TÜRKİYE hayal kurmayın hayal dünyanızı anlatmayın..

çok bilmiş arakdaşım adam %100 suçlu diyorsun bi şekilde kaza raporuna ulaşalım bakalım kim % kaç suçluymuş burda boş konuşan biri varsa oda sensin.

ayrıca boş konuşan arkadaş hem benim hayat hikayemi hem motoru kullanan arkadaşın hayat hikayesini yazdın,demek ben sayfaları öylesine çevirdim? demek çarpan arkadaş ''altımda motor var ben yayaya çarpsam bana bişey olmaz olan ona olur'' olur diye gidip insanlara çarpıyor öyle mi? ya yaşın çok küçük ya alkol vs kullanıyorsun yada çok uykusuz olmalısın bukadar saçma sapan,bilgisiz ve farazi konuşmak için.

burada bana ''ohh kadına iyi olmuş keşke öleydi''' demişim gibi cevapalr vermeyin,ben kadına çok üzüldüğümü söyledim hatta motorlu arkadaşın durumunu merak bile etmedim çünkü kadına çok üzüldüm,bu üzüntüm gerçeği değiştirmez benim fikrim budur ''yoldan karşıya geçeceksen kendini koruyacaksın,etrafına bakcaksın,kimseye sebep olmayacaksın'' herkez kendinden sorumlu isterse o yolda 200 km ile gider gidenlerde var ben daha hız limitini aşmayan motorcu görmedim hayatımda ama ne hikemtse bu başlıktalarmış hepsi,ben bu forumdanda çok kişiyle buluştum ama onlarda aşıyorlardı ne ilginç demekki klavye sürücüleri daha çok uyuyorlar kurallara..

ayrıca aynı videoyu izlemiyoruz sanırım kadın yola bakmadan çıkıyor ve yol 2 şerit kadın sağdan girip sağ şeridi geçiyor sol şeride geliyor onuda geçerken sol şeridin en solundayken motoru sesinden farkedip dönüyor ve adam gelip çarpıyor.yani adam 2 şerit yolda sol şeridinde en solundna geliyor daha ne yapsın?burda emniyet şeridinden 180km ile gidenlerde yok mu? vallahi lafa gelince hiç biriniz mangal kül bırakmazsınız ama yolda.... tabi klavye tuşuna basmak debriyaja basmaktna çok daha koalydır.siz yazın bende okuyayım ;)

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    hala 50 cc 1300 cc muhabbeti yapıyorsunuz demekki bir kompleksiniz var.ben cc ile alakalı kişilik analizi mi yaptım? sadece farklı cc de motosikletlerin hızlanması ile alakalı bir konu ama bırakın farkında olmayı hayal bile edemediğiniz için daha fazla açıklama yapmayacagım bu konuda.

orası yaya geçidi diyenler videodan fotograf printleyin ve koyun bakalım neresi yaya geçidi?bildiğin yol yaya geçidi fln değil.

hayal dünyasında pembe hayallerinizide yazmayın burada hepiniz şehir içinde 50 km yi aşmayan sinyal vermeden dönmeyen,asla ve asla eksozlarından ses çıkmayan kişilermsiniz? motorcular serseri?adamlar şahinle doğanla bmw M3 lerle mazdalarla 50 km limitli yolda 100--120 ile gidiyorlar burası TÜRKİYE hayal kurmayın hayal dünyanızı anlatmayın..

çok bilmiş arakdaşım adam %100 suçlu diyorsun bi şekilde kaza raporuna ulaşalım bakalım kim % kaç suçluymuş burda boş konuşan biri varsa oda sensin.

ayrıca boş konuşan arkadaş hem benim hayat hikayemi hem motoru kullanan arkadaşın hayat hikayesini yazdın,demek ben sayfaları öylesine çevirdim? demek çarpan arkadaş ''altımda motor var ben yayaya çarpsam bana bişey olmaz olan ona olur'' olur diye gidip insanlara çarpıyor öyle mi? ya yaşın çok küçük ya alkol vs kullanıyorsun yada çok uykusuz olmalısın bukadar saçma sapan,bilgisiz ve farazi konuşmak için.

burada bana ''ohh kadına iyi olmuş keşke öleydi''' demişim gibi cevapalr vermeyin,ben kadına çok üzüldüğümü söyledim hatta motorlu arkadaşın durumunu merak bile etmedim çünkü kadına çok üzüldüm,bu üzüntüm gerçeği değiştirmez benim fikrim budur ''yoldan karşıya geçeceksen kendini koruyacaksın,etrafına bakcaksın,kimseye sebep olmayacaksın'' herkez kendinden sorumlu isterse o yolda 200 km ile gider gidenlerde var ben daha hız limitini aşmayan motorcu görmedim hayatımda ama ne hikemtse bu başlıktalarmış hepsi,ben bu forumdanda çok kişiyle buluştum ama onlarda aşıyorlardı ne ilginç demekki klavye sürücüleri daha çok uyuyorlar kurallara..

ayrıca aynı videoyu izlemiyoruz sanırım kadın yola bakmadan çıkıyor ve yol 2 şerit kadın sağdan girip sağ şeridi geçiyor sol şeride geliyor onuda geçerken sol şeridin en solundayken motoru sesinden farkedip dönüyor ve adam gelip çarpıyor.yani adam 2 şerit yolda sol şeridinde en solundna geliyor daha ne yapsın?burda emniyet şeridinden 180km ile gidenlerde yok mu? vallahi lafa gelince hiç biriniz mangal kül bırakmazsınız ama yolda.... tabi klavye tuşuna basmak debriyaja basmaktna çok daha koalydır.siz yazın bende okuyayım ;)
    arkadaş tamam sen haklısın burda sana karşı çıkan bütüüüün herkes aptal haksız bi tek sen haklısın herkesi kendin gibi sanıyosun herkes hız limitlerini aşar 200 basar tamam ben haksızım yaşım da küçük 5 yaşındayım fakat aklın yaşta değil de başta olduğunu düşünürsek bunu o yaştaki çocuk bile yapmaz seni belki uyandırırız uyarırız da bişeyleri anlarsın diye uğraştık ama nafile boşver Allah sana böyle kazalar göstermesin kardeişm ne diyebilirim ki daha sana ne diyebiliriz Allaha havale ediyorum seni ve senin gibileri. nedense sadece benim söylediklerime karşılık vermişsin istiyosan herkese cevap vermeye bi kalkış bakalım altından kalkabiliyo musun

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    bence konuyu daha fazla uzatmak bu ortamda ki muhabetin tadını kaçırır,olan olmuş bundan ders çıkarmak yine biz motorculara kalıyor...yaralanan teyzeye çok acıdık içimiz parçalandı ve böyle bir insana zarar vermek istemiyorsak(tabi ilk olarak kendimizi düşünelim) lütfen hızlı kullanmayalım daha doğrusu hız yapılacak yerde yapalım(pist otoyol vb) kim haklı kim değil tartışmasındansa daha dikkatli olmayı denesek bizler için daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır...elbette hızlı gitmeyi seviyoruz ama tadında kalması gerekir...ben şahsen gerçekten yerde yatan çaresiz kadına çok üzüldüm,o yaşlarda yakınlarım var ve başına böyle bişey gelmesine asla dayanamam kimse dayanamaz bu video bir örnektir ve suç bence motordadır tabi bu yaklaşım görecelidir ama sonuç şudur konuyu uzatmaya gerek yok hızı limitinde kullanalım!
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    çelik tiger150
    kazazedelere çok geçmiş olsun.. videoda motor dier arabaların gidişleriyle kıyaslandığında çok çok hızlı gorünüyordu. şehir içi hız kurallarına uyulsa frenler yeterli olurdu. inşallah sağlıklarına kavuşurlar.. biz kurallara uyalım allah hepimizi kazadan beladan korusun..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ben van ilinde park halinde beklerken geri geri gelip bana çarpan arabalı şahısa ne yapıyorsun kardeş arkana hiç bakmazmısın diye çıkıştığımda etraftaki herkes aynen ulan bu "motorlu it"e bak hem çarpmış hemde konuşuyo diye direk beni suçladılar neden biliyor musunuz burda aynen üç tane serseri var (bunlar choper sürüyo) ve bütün halka ızdırap olmuş sanki yol babalarının malı yolda kimse yürümeyecek geçmeyecek gibi davranıyorlar
    şimdi sorarım size ben o üç serseri yüzünden motor sürerken buranın halkından küfür yemek zorunda mıyım ?
    editör arkadaşım rica ederim senden bu konuyu silersen çok memnun olacam yoksa buranın halkının biz motosikletli garibanlara yaptığı muameleyi bu saçmalayan arkadaşlara ben yapacam
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Her ikisinede geçmiş olsun fakat ohh güzel valla teyzem lap diye atlıyor yola ne yaya geçidi ne bireşey . yazık
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Motosikleti
    2008 Honda cbr 125 r
    neyse arkadaşlar konuyu bu kadar uzattığım için ben kendi adıma hepinizden özür diliyorum fakat içim çok acıdı çok üzüldüm teyzeye lütfen beni yanlış anlamayın amacım cingar çıkartıp tadınızı kaçırmak değildi hakkınızı helal edin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler