Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

S&t kanuni hyosung 250 comet ile avrupa turu hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki zxr 250 ninja black
    Öncelikle herkese merhaba.

2009 tarihi itibari ile mondial 125 zn ile motor kullanmaya başladım , aradan bir ay geçtikten sonra mondial mct 250 aldım ve uzun süredir sorunsuz kullanmaktayım ! Sonuç olarak kullanmış olduğum cruiser motorun boyuma ve tarzıma göre olmadığını anladım! (keza super sport motorlar'da İlgimi çekmiyor )

Farklı motor tipi (aynı güçte'de olabilir) ve farklı tarzda motor arayışına geçtim (bu arada 32 yaşındayım çok uzun seneler uzun yol araba kullanma tecrübem var ) 2-3 farklı marka ve tarzda motor arasında kaldım.Geçenlerde bir motor mağazasında çok kısa bir süre s&t kanuni hyosung 250 comet kullandım ve motor bana gayet cüsseli ve iyi bir motor gibi geldi ( bu arada boy 1.87 kilo 85 )

Sormak istediğim şu ;
    Eşimle beraber 2-3 ay sonra motorla avrupa turu yapmak niyetindeyiz sıfır kilometre S&t kanuni hyosung 250 comet ile 12000-14000 km yol yapılırmı ? bütçemi zorlamam dahilinde 2. el honda transalp dl650 , yamaha fz6 , yamaha mt-03 , suzuki v-strom , bmw 650 gs ise almayı düşündüğüm diğer seçenekler arasında ! (gönül isterki bütçem elversede bu saydığım motorlardan herhangi birini sıfır kilometre alabilsem , maalesef benim için şu an sıfır kilometre olarak bütçemi çok çok zorlamadan alabileceğim motor fiyat anlamında S&t kanuni hyosung 250 comet gibi gözükmekte. ) Siz üstadlardan öğrenmek istediğim bu tarz uzun bir avrupa turu için S&t kanuni hyosung 250 comet yeterli olurmu , yoksa yukarda saydığım modellerden 2. el temiz bir motor arayışına'mı girmeliyim.Cevap ve yardımlarınızı bekliyorum.

Bütün motorculara kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    .Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı tt1978 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba.

2009 tarihi itibari ile mondial 125 zn ile motor kullanmaya başladım , aradan bir ay geçtikten sonra mondial mct 250 aldım ve uzun süredir sorunsuz kullanmaktayım ! Sonuç olarak kullanmış olduğum cruiser motorun boyuma ve tarzıma göre olmadığını anladım! (keza super sport motorlar'da İlgimi çekmiyor )

Farklı motor tipi (aynı güçte'de olabilir) ve farklı tarzda motor arayışına geçtim (bu arada 32 yaşındayım çok uzun seneler uzun yol araba kullanma tecrübem var ) 2-3 farklı marka ve tarzda motor arasında kaldım.Geçenlerde bir motor mağazasında çok kısa bir süre s&t kanuni hyosung 250 comet kullandım ve motor bana gayet cüsseli ve iyi bir motor gibi geldi ( bu arada boy 1.87 kilo 85 )

Sormak istediğim şu ;
    Eşimle beraber 2-3 ay sonra motorla avrupa turu yapmak niyetindeyiz sıfır kilometre S&t kanuni hyosung 250 comet ile 12000-14000 km yol yapılırmı ? bütçemi zorlamam dahilinde 2. el honda transalp dl650 , yamaha fz6 , yamaha mt-03 , suzuki v-strom , bmw 650 gs ise almayı düşündüğüm diğer seçenekler arasında ! (gönül isterki bütçem elversede bu saydığım motorlardan herhangi birini sıfır kilometre alabilsem , maalesef benim için şu an sıfır kilometre olarak bütçemi çok çok zorlamadan alabileceğim motor fiyat anlamında S&t kanuni hyosung 250 comet gibi gözükmekte. ) Siz üstadlardan öğrenmek istediğim bu tarz uzun bir avrupa turu için S&t kanuni hyosung 250 comet yeterli olurmu , yoksa yukarda saydığım modellerden 2. el temiz bir motor arayışına'mı girmeliyim.Cevap ve yardımlarınızı bekliyorum.

Bütün motorculara kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.
    Biraz daha tecrübe kazanınca ilk alacağım motor seceneklerinden biri cok güzel gercekten dediğin km leri rahatca yapabilir diye düşünüyorum . Bu arada honda vtr250 yi de cok beğendim ama biraz tuzlu fiyatı
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun yol ve avr. seyehati için 2.el enduro'yu tavsiye ederim... özelliklede transalp,rahatlıkla dünyayı dolaşabilrsin... en basitinden şu var;
    transalp mi? hyo mu?............... transalp
    250cc mi? 650 cc mi?.............. 650cc
    transalp hem eşyalarını taşımada,hemde konforda özeliklede 2 kişilik yolculuklarda tek geçerim...

haa... nedir - tarafı? km'si çok olur ve yaşı olur.... benim açıkmdan çok büyük bir sorun değil,ama seni bilemem...

kolay gelsin.......

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc le avrupa turu olurmu ....bilmem ama transalp yada v strom iyi olur birde 1 senelik tecrübeyle ...bana sorarsan hiç böyle bişeye kalkışma daha erken derim...yolda başına gelebilecek olayları çöze bilme yönünden uzun yolda sürüş tekniğinden artçılı sürüş olarak ..zor iş...bence bu iş için en az bu yüksek cc yi alıp 2 3 sene kullandıktan sonra yola çıkarsan senin için daha iyi olur...tabi yinede sen bilirsin..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    bi transalp alabilirsin bence 2. el cok kilometre olmayan uygun fiyatlara bulunmakta , 1 senelik bir tecrübeyle kullanabilecek bi motormu evet bence öyle , cünkü bu racing değil sonucta
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    comet 250 sahibi olmuş biri olarak cometle uzun yol yapılırmı dersen .. cevabım evet olur çünki ben yaptım .. ama dersen ki artçı alacam artçı felç olur

comet aynı cc de rakipleri olan cbf ve ybr den daha performanslı bir motor .. ama sözkonusu olan 12000-14000 km aralıklı uzun yol ise performans kadar sürüş konforuda öne çıkacaktır.

transalp (senin bütçene uyanları) eski teknoloji ve karburatörlü en az bi araba kadar yakar. hele hele seri ve artçılı bir kullanımda bu yakıt üst limitlerde seyreder..

v-storm sana hem boy hem kilo hem artçılı sürüş konforu bakımından en yakın motor. gel gelelim bütçe sınırları içerisinde bi v-storm ayarlamak çokta kolay değil.

sana tavsiyem 2000 yılı öncesi f650 olacaktır GS olmayanları ..hem çok ekonomik hemde gayet dayanıklı ve konforlu aletler ..hemde senin bütçe aralığında fiyatlara bulabilmen mümkün ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    S&T GT 250R
    Hocam cesaretinden ötürü kutluyorum valla ben arabayla bile göze alamıyorum... Gerçekten takdire şayan düşüncelerin...
    Sex Speed Money...

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    bence bu sene tr turu yap biraz daha tecrübe kazan..seneye düşersin avrupa yollarına..daha yüksek cc bir makina ile..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu sene tr turu yap biraz daha tecrübe kazan..seneye düşersin avrupa yollarına..daha yüksek cc bir makina ile..
    motosiklet zevkimiz, tecrübemiz, beğendiğimiz motosiklet modelleri aşağı-yukarı aynı sayılır. yerinde olsam şöyle yapardım:
    - 650'lik bir motosiklet alırdım ve sanki yeni öğreniyormuş gibi önce bu motora alışırdım
    - daha sonra güvenli sürüş eğitimlerine ve uzun yol eğitimlerine katılırdım.
    - İstanbul-Sapanca gibi yakın çevre gezilerinden başlar; deneyimli arkadaşların liderlik ettiği grup gezilerine katılır, alıştıra alıştıra tur mesafemi uzatırdım. Otomobille, veya daha küçük motosikletle edinilmiş deneyime çok güvenmezdim.
    - Avrupa turuna çıkacağım motosikletle en az 1-2 yıl ve 10.000 km. kullanıp 2.000 km'lik bir turu da tamamlamadan önce, cesaret edemezdim.

istatistikler yeni bir motora alışma süresinin riskli olduğunu gösteriyor. uzun yolculukların da ayrı bir tecrübe gerektirdiği malum.

doğu avrupa ülkelerinin yol kalitesi ve yolculuk güvenliğiyle ilgili pek iyi şeyler duymadığımı da hatırlatmak isterim.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    transalp işini görecektir......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Comet artçı için eziyet olacaktır. Cometi olan arkadaşımın eşinin uzun yolculuklarda dayanamaz hale geldiğini biliyorum.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maksat geze geze Avrupayı görmekse Vespa'yla bile Avrupa hatta dünya turu yapılır. YBR125 ile dünya turu yapanlar var. Konfor açısından bütçenize en uygunu ise BMW F650'ler olacaktır. Ancak ikinci elde kilometresi çok yüksek makinalar satılıyor genelde, iyi araştırmak lazım.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    benim düşüncem sizin yeteri kadar yol tecrübeniz olmadığı yönünde..

öncelikle gt250 oldukça dayanıklı ve fiyatına göre çok iyi ve parasının karşılığını veren bir motor ama diğer arkadaşların dediği gibi artçı alacaksanız.emin olun daha yolu yarılamadan geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

250 cc ile uzun yol yapılır ama çoğu yol ortamında motor gücü ve hacmi yetersiz kalabilir.o yüzden 650 cc ile böyle uzun bir yola çıkmanız sizin için daha mantıklı olacaktır.

650cc motorlara gelince bence kesenize göre en mantıklı seçim transalp olacaktır ama artçı ve çantalı tam yüklü durumda biraz da hızlı giderim derseniz çok fazla yakacaktır.yakıt olayı işin içine girince en iyisi v-storm gibi görünüyor ama o da keseye uymayacaktır.elimizde sadece bmw kaldı.

neden enduro üzerinde duruyoruz dersen de nakedların geneli artçı bakımından tatmin edici bir konfora sahip değildirler..f650 yada f650gs arasında seçim yap derim.tabi bütçe olarak ne kadar ayrıdığını paylaşsan ona göre daha yardımcı olabiliriz sana buradan..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim düşüncem sizin yeteri kadar yol tecrübeniz olmadığı yönünde..

öncelikle gt250 oldukça dayanıklı ve fiyatına göre çok iyi ve parasının karşılığını veren bir motor ama diğer arkadaşların dediği gibi artçı alacaksanız.emin olun daha yolu yarılamadan geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

250 cc ile uzun yol yapılır ama çoğu yol ortamında motor gücü ve hacmi yetersiz kalabilir.o yüzden 650 cc ile böyle uzun bir yola çıkmanız sizin için daha mantıklı olacaktır.

650cc motorlara gelince bence kesenize göre en mantıklı seçim transalp olacaktır ama artçı ve çantalı tam yüklü durumda biraz da hızlı giderim derseniz çok fazla yakacaktır.yakıt olayı işin içine girince en iyisi v-storm gibi görünüyor ama o da keseye uymayacaktır.elimizde sadece bmw kaldı.

neden enduro üzerinde duruyoruz dersen de nakedların geneli artçı bakımından tatmin edici bir konfora sahip değildirler..f650 yada f650gs arasında seçim yap derim.tabi bütçe olarak ne kadar ayrıdığını paylaşsan ona göre daha yardımcı olabiliriz sana buradan..
    8000-10000 civarında.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    8000-10000 civarında.
    Bu fiyat aralıgında temiz f 650 gs bulabilirsin.ABS,elcik ısıtma, düşük yakıt tüketimi gibi avantajları ise birçok modele göre uzun yolda daha güvenli ,konforlu ve ekonomik bir sürüş saglar.

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fiyat aralıgında temiz f 650 gs bulabilirsin.ABS,elcik ısıtma, düşük yakıt tüketimi gibi avantajları ise birçok modele göre uzun yolda daha güvenli ,konforlu ve ekonomik bir sürüş saglar.
    Üstad bu motor alınabilir'mi ? fikrini almak isterim. km ve model olarak istedikleri fiyat nasıl sizce ?

http://www.sahibinden.com/sorunsuz_k...o&photo=1#mega

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    bu butceye bende BMW bak derim ...ozellikle buara piyasa motosiklet almak icin cok uygun !!! comet ile gidilir hatta scooter ilede gidilir maksat gitmek olunca fakat artci ile ferah ferah yol yapmak ayri dersen once vstromu zorlayin derim sonrada temiz BMW bir bakiniz
    Ride your way

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    uzun yol için 250cc ile dünya turuna bile çıkarsın. 125 cc ybr ile dünyayı gezenler var. ancak konforlu bir seyahat istersen transalp veya v-storm tercih etmelisin.
    cesaretinden dolayı da seni kutluyor, kazasız belasız bir gezi olmasını diliyorum. artık fotoğrafları gittiğin yerlerden siteye yüklersin.

Motosikleti
    Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yol için 250cc ile dünya turuna bile çıkarsın. 125 cc ybr ile dünyayı gezenler var. ancak konforlu bir seyahat istersen transalp veya v-storm tercih etmelisin.
    cesaretinden dolayı da seni kutluyor, kazasız belasız bir gezi olmasını diliyorum. artık fotoğrafları gittiğin yerlerden siteye yüklersin.
    Size ve diğer yorum yapan üyelere iyi dilekleriniz için teşekkürler ediyorum.Yavaş yavaş sakince bir gezi yapmayı planlıyoruz ,allah izin verirse fotografları tabiiki siz değerli üyelerle sitemiz üzerinden paylaşacağım. ayrıca motor konusunda hala bir karar verebilmiş değilim , seçenekler arasına 2003 model aprilia pegaso 650 'de katıldı şu an itibari ile.Bu motoru kullanan veya tecrübe etmiş arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Size ve diğer yorum yapan üyelere iyi dilekleriniz için teşekkürler ediyorum.Yavaş yavaş sakince bir gezi yapmayı planlıyoruz ,allah izin verirse fotografları tabiiki siz değerli üyelerle sitemiz üzerinden paylaşacağım. ayrıca motor konusunda hala bir karar verebilmiş değilim , seçenekler arasına 2003 model aprilia pegaso 650 'de katıldı şu an itibari ile.Bu motoru kullanan veya tecrübe etmiş arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.
    2003 model pegaso 650'de abs yok, elcik ısıtma yok, yakıt tüketimi f 650 gs ye göre fazla,f 650 gs kadar dengeli degil.F 650 GS'in deposunun koltugun altında olması nedeniyle agırlık merkezi yere daha yakın buda onu daha dengeli ve kontrolu kolay kılıyor. Açıkcası bu bilgiler ortadayken pegaso almak pek mantıklı gelmiyor.

Tabiki bu açıklamalar temiz f650 gs ve yine temiz bir pegaso 650 düşünülerek yapılmış açıklamalar.Yani motosikletler aynı durumdaysa bana göre bmw tercih edilmeli.Nedeninide yukarda açıkladım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler