Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin bu fiyatla olmuyor LPG'ye geçiş..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Selam arkadaşlar.. 60TLye (16litre) 110-120km gidebildiğim için en kısa zamanda Lpg taktırmayı düşüyorum.. Bi arkadaş söyledi bostancı sanayide ki BRC motorlar ve atvler için tüp üretmeye başlıcakmış ve ellerinde bi kaç örnek varmış sanırım, yarın gidip sorucam..

Bende Shad 80 bagaj var, belki arabalara takılan karbüratörlü sistemin küçüğü olabilir.. Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim..

Netten de araştıyorum bi kaç örnek gördüm;
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-li-motor.html

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=97

.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    LPG'yi motora taktırırsın, ancak, ruhsata işletemezsin.

Neden; Çünkü şu an elinde "Motosikletlere LPG Takma Yetskisi" bulunduran bir şirket yok.

Kaçak olarak taktırırsın, vizeye giderken söktürmen gerekir, bir kaza ya da uygulamada yakalanırsan "Trafiğe uygun olmayan araç kullanmaktan" ceza yersin.

Ama, genede taktırmaya değer, nasıl olsa İstanbul'dasın, geliş-gidiş problemin olmayacak.

serhan123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    bi kaza esnasında patlarsa?
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Ona göre korumalıdır patlamaz sanırım ama bunuda sorarım =)

Taktırmaya fazlasıyla değer,muaniyeside 2012 de zaten gitmeden trafik müşavirliği hallediyo.. Ya satıcam yada lpg oluyosa taktırcam

.

serhan123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    olursa iyi olur aslında benzin fiyatı uçtu gidior
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Böyle giderse benzin fiyatları 5e dayanacak zaten..1 indiriyorlar 5 bindiriyorlar.. Böyle olduğundan motosikletlere tüp olur..

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Taktırabilirsem zaten motorun resmini falan sonuçları detaylı bi şekilde burada paylaşcam..

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir kaza anında patlıyacak olursa.
    tasaruf yaparken canından olursun(allah korusun)
    ama genede sormakta araştırmakta fayda var.
    her türlü çözümü düşünmek zorunda kaldık

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben takmıştım ama profesyonel bişey değildi..... forum takibimde..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Kaza anında evet nolur nolmaz sormak lazım.. Zaten yüksek hızlara çıkmıyo 60-80 max..

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    patlar arkadaslar patlar bu isin sakasi yok kazayida 20-30 bile olsa nasil olacagini bilemezsiniz aman dikkat!!!!
    Ride your way

Şenonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Lpg Takılıcak motor ATV aynı araba gibi normal araçlara lpg takılıyor her türlü yola gidiyor patlamıyor ATV de neden patlasınki bence hiç bir sorun olmaz güzelce montajı yapıldıktan sonra bir sorun çıkıcağını zannetmem
    Bahadır Şenonar A rh(+)
    Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.

Lancelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dream Rider
    Adam gibi bir montaj ve olması gereken tüm parçalar olursa lpg patlamaz. Yanmaz. Tüm gaz kesme ventilleri (bunlar en ufak basınç kaybında gazı tanka hapseder) takılır, bütün borular bakırdan yapılır ise hiç birşey olmaz. Düzgün bir lpg tankına ateş etseniz kurşun bile işlemez. Kaç mm onun kalınlığı haberiniz var mı ? Ama bizim memlekette herşey hile hurda olduğu için tüm bunların aynı anda olması çok zor.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı arasad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.. 60TLye (16litre) 110-120km gidebildiğim için en kısa zamanda Lpg taktırmayı düşüyorum..
    .
    hocam bu nasıl vampir motorlu bi ATV ???
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BMW yıllardır Almanya'daki polislere verdiği GS1200 makinaları LPG'li üretiyor.
    Gerekli güvenlik sistemi oluşturulursa pekala kullanılabilir.

BRC'nin yakın zamanda Türkiye'de motosikletlere LPG montajına başlayacağını bende duymuştum. Hayırlısı..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bence hukumet bizi pahali benzin almaya mahkum ettiginde biz alternatif yollara aramaktan ise , itraz edip hukumete kizar ve hakkimizi arar isek o benzini ucuz almaya devam ederiz. Biri zam yapiyor buna itraz edecegimize , kabul edip daha ucuzunu ariyoruz. Hakkimizi aradigimiz filan yok ama. Biraz fikirlerin degismesi gerekli bence..
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı arasad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.. 60TLye (16litre) 110-120km gidebildiğim için en kısa zamanda Lpg taktırmayı düşüyorum.. Bi arkadaş söyledi bostancı sanayide ki BRC motorlar ve atvler için tüp üretmeye başlıcakmış ve ellerinde bi kaç örnek varmış sanırım, yarın gidip sorucam..

Bende Shad 80 bagaj var, belki arabalara takılan karbüratörlü sistemin küçüğü olabilir.. Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim..

Netten de araştıyorum bi kaç örnek gördüm;
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-li-motor.html

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=97

.
    Mondialin tüp yeri orjinal ve güvenilir,plastik çantanın o ağırlığı taşıması mümkün değil,gerçi çanta bağlantı aparatı var o da sanırım 20 kg yükleme kapasitesine sahip. Şunu unutmayın,doğru yapılmış bir Lpg montajı, Lpg tankının benzin deposuna göre dayanımı kat be kat fazladır.
    En son gaz kaçak olayı da çözülürse ve bakımları ihmal edilmezse tüpün emniyeti daha fazladır. Vw 1303'ümde kullanıyorum,çekişi benzinden daha iyi. Ruhsat problemini dert etmeyin,bu sistemler kolay sökülüp takılır,diş kaptırmamak şartıyla.

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Biraz geç oldu ama kusura bakmayın gittim sordum arkadaşlar;

Normal arabaya takılan sistem olur dediler. Hatta Atikerde tam benim bagaja göre bitane varmış onu denedik oldu. Patlama meselesine gelince çok sağlammış bu tüpler..

Atiker= 450TL fiyat verdi (Ama bi tane daha çanta almam gerektiği için 1.000TL yi bulacaktı. Ailemde 3,4 ay sonra satıcaksın o zamana kadar zaten o kadarlık bile benzin almassın dediler bende garantiden falan çıkmasın diye vazgeçtim..)

2A BRC = 1.100 TL civarı fiyat verdi..

Benim motorun yakışına gelice; karbüratöründe,kayışında ve debriyajında sorun var muhtemelen bi kaç ustada öle dedi.. İlk aldığımda 30-35TL=100km giderken şimdi 2 katı oldu ve eskiden 100e çıkıyodum şimdi 80kmh... Harbi vampirr 3,4 haftadır böyle binemiyorum doğru düzgün...

Yarın servise götürcem motoru garantiye sokcaklarını söylediler (5aylık motor 2000kmh de).. Bakalım hayırlısı, gaz taktırmayı düşünen arkadaşlar varsa yardımcı olurum adreslerini veririm.

.

Motosikleti
    YAMAHA R6 / Hyosung GT250R
    Geçenlerde bi mini cooper aldık. Araç yol bilgisayarında 10-11 litre benzin yaktığını gösteriyor. Servise sokup Motor yağı - Yağ filtresi - Benzin filtresi - hava filtresi değişti.
    Ekstra olarakta carbon clean - enjektör temizliği ve boğaz kelebeği temizliği yaptırdım. Şu an araç agrasif kullanımda 10 lt. Normal kullanımda 6,5 lt gösteriyor. Performansıda artıyor.

ATVlerde boğaz kelebeği falan varmıdır bilmiyorum ama bu dediğim bakımları yaptır. LPG ye ihtiyaç duymıycaksın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler