Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Yunus polislerin eğitimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Yunuslara her zaman hayran olmuşumdur aralarında burnu havada olanlarda var ama genlleri çok iyi abiler gerçekten.Eğitimlerinde motor üstünde silah çıkarttıklarını filan duymuştm bende gerçekten zorluymuş eğitimleri.Hatta bi kere bostancıda bi yunus abi(memur bey )
    motoruyla çok ilgilendiğimi görünce benmle sohbet edip gideceğim yere bırakmıştı saolsnlar gerçekten çok iyi insanlar çoğu :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=xiFgHrpbIfI:

efsanevi eğitim sahnesi 04:55 de

ben beğendim eline sağlık
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı RacingHaRd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ehliyeti almadan 2 ay önce aldım motoru.Tabi MAKİNA EVDE YATIYO BEN RAHAT DURURMUYUM.plakayı söktüm.ARA SIRA DURMADAN GEZİYOM.Bi ara şehir dışı sayılacak kadar uzak bi yere gittim. 2 kişiyiz bu arada. güzel güzel gezdik geri dönerken.yolda trafik kontrol var. 2 tane yunus 1 tane cross 250 kırmızı yunuslar.TABİ KASK DENEN BİŞE YOK.aksine son sürat geliyoruz polislerin üstüne.POLİSİ BİRDEN GÖRÜNCE FRENE BİR BASTIM(acemilik işte)arka teker yanıma geldi sonra zorla durdum. polis gel gel dedi.ben o an geri dönim derken 2 yunus birden motora atlayp peşimize düştüler.Arkadan megafonda sağa çek diyo bide.Sanki KATİL KOVALIYO . O ANKi KORKUYLA(polisten korkmuyom motoru alacaklar yoksa) MOTORU ALACAKLAR korkusuyla evin bahçesinin içine bir DALDIM AMA İÇİNDE TAVUKLAR Bİ YANA ÇAY İÇEN İNSANLAR Bİ YANA (FİLM GİBİ ) kaçtılar.bahçe kocaman.çalıların içne BODOSLAMA daldım öbür taraftan çıktım.arkama bakmadan kaçıyorum tabi. Bu arada gözüm bir an ibreye kaçtı ara sokaktayız hız : ( 115 ) km/h küsür.(motor Breton 125) NEYSE BAYA Bİ KAÇTIK DERKEN ARTIK POLİSLERİN KOVALAMADIĞINI FARK ETTİM. işte bu yüzden sevmiyodum O SIRALAR.artık sorun yok
    Rüyanı anlatma...

Gerçek hayatta yaşasaydın o yunuslar girdiğin delikten peşine girerlerdi emin ol..... Tittin sene kaçamazdın.... değil breton 125 ,cbf250 olsan tırt....

hadi şanslısın.... Ya gerçek hayatta yaşasaydın
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüyanı anlatma...

Gerçek hayatta yaşasaydın o yunuslar girdiğin delikten peşine girerlerdi emin ol..... Tittin sene kaçamazdın.... değil breton 125 ,cbf250 olsan tırt....

hadi şanslısın.... Ya gerçek hayatta yaşasaydın

Hocam aklımı karıştıran bişey war bu aralar yunus polisliğe yani motorize ekipliğe acaip sardırdım yani küçüklüğümden beri var dı da şmdi bi seçm yapmam gerekiyor. ben lise son sınıf anadolu teknil lisesi okuyorum ve yunus olabilmek için akademiye mi yoksa polis meslek yüksek okulna mı gitmem gerekiyor ? yada gidersem ben gönüllü olarak yunus olabilirmiyim ve bunnu şark görevi veya o tarz bişeyi varmı ? yai olabilmem için ne yapmam gereliyor boy kilo yaş sicil ve o tarz şeyler tatamıyla temiz ) şimdiden çok teşekkür ediorum )

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 ile giderken olabilir de biraz hızlanınca köpüksüz oluyor =)

Ayrıca o videolarda artcının omzuna bacak atma hareketinin amacını çözemedim =)
    aynen bende sokemedim nerede kullanıcaklarını ne işe yarıyacagını ama başarılı
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

norad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skylife11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam aklımı karıştıran bişey war bu aralar yunus polisliğe yani motorize ekipliğe acaip sardırdım yani küçüklüğümden beri var dı da şmdi bi seçm yapmam gerekiyor. ben lise son sınıf anadolu teknil lisesi okuyorum ve yunus olabilmek için akademiye mi yoksa polis meslek yüksek okulna mı gitmem gerekiyor ? yada gidersem ben gönüllü olarak yunus olabilirmiyim ve bunnu şark görevi veya o tarz bişeyi varmı ? yai olabilmem için ne yapmam gereliyor boy kilo yaş sicil ve o tarz şeyler tatamıyla temiz ) şimdiden çok teşekkür ediorum )
    Eğer akedemiyi kazanırsan akedemiye git komiser yardımcısı olarak çıkarsın.daha sonra istanbul a atanırsan Vatana asayiş şubenin motorcu timleri var onların başına geçebilirsin.Eğer herşey istediğin gibi giderse.Yoksa ilçelere atanırsan böyle bir şansın olmayabilir.tam olarak bilmiyorum ilçelerin motorize ekiplerinin başında komiser var ama motosiklete bineni görmedim.Önleyici Hizmetlere bağlılar en azından bizim ilçede
    Polis memuru olursan atandığın yerde eğer motorize ekip varsa ve de kursu da açılmışsa amirlerine bu kursa katılma konusunda ısrarcı olursan gidebilirsin.her hangi bir şart aranmıyor.boy,kilo,pomem veya pmyo vs..ama eğer motosiklet tutkun varsa girme derim yoksa gözlüğü takıp hava atıcam diyosan katıl

Motosikleti
    yamaha r6
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nefret ederim
    ne varsa askerde var...
    ZevkLer ve RenkLer TartışıLmaz...

norad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her meslek grubunda iyi ve kötü kavramları var.Bunu burada konuşmanın hiçbir anlamı yok.

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400

Bizim yunuslar sadece yüzüyor:)

Adana yunuslar genellikle bir yerde durup kasksız ve ehliyetsizleri durdurup seminer verip geri yolluyorlar bende her zaman oturup izliyorum iyi bilirler beni:D bazen canım sıkılıyor yanlarına durup kontrol yapmıyormusunuz diyorum gülüyorlar adana iştee.
    www.Motosiklet.net

sen ehliyetsiz kasksız ruhsatsız dolaşma ceza yazmazlar. geçen 100lük servis motoruyla servise çıktım yunus takıldı peşime durdurdu. abi dedim çalışıyorum ehliyetim yok ceza yazarsanız ödeyemem dedim. zorda kalırım zaten bir ton borcum var dedim. motor deseniz allaha emanet. motorun plakası bişe yoktu. şase numarasından öğrendi herneyse. çalıntı felan değil kimliğimi aldı gbt sorgu yaptı baktı temizim hadi git çok dolanma ortalıkta dedi. dinlerlerse iyi insanlar. dinlemez yazarlarsa kötü niyetli insanlardır..

Alıntı norad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer akedemiyi kazanırsan akedemiye git komiser yardımcısı olarak çıkarsın.daha sonra istanbul a atanırsan Vatana asayiş şubenin motorcu timleri var onların başına geçebilirsin.Eğer herşey istediğin gibi giderse.Yoksa ilçelere atanırsan böyle bir şansın olmayabilir.tam olarak bilmiyorum ilçelerin motorize ekiplerinin başında komiser var ama motosiklete bineni görmedim.Önleyici Hizmetlere bağlılar en azından bizim ilçede
    Polis memuru olursan atandığın yerde eğer motorize ekip varsa ve de kursu da açılmışsa amirlerine bu kursa katılma konusunda ısrarcı olursan gidebilirsin.her hangi bir şart aranmıyor.boy,kilo,pomem veya pmyo vs..ama eğer motosiklet tutkun varsa girme derim yoksa gözlüğü takıp hava atıcam diyosan katıl
    yani diyosn herkes memur olarak çıkar ama isteğe göre dallanır. akademide veya akademiden mezun olnca gönüllü olarak seçilmiyormu ? şöyle 1. ağızdan öğrenmek nasip olmadı gitti ya .s

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu topice o kadar uyuz oldumki anlatamam yok yunusları sevmiyorum yok iyi değiller yok olmasada olur ulan sizin .ötünüzü kolluyorlarmı diye polisimizi sevmiyorsunuz ordan biri çıkmış o kıza laf atmış biri çıkmış ona laf yapmış iyicene tadını kaçırmışınız. Bu siteye sadece sizler girmiyorsunuz 7 den 70 e bir sürü bay bayan insan giriyor lütfen .okunu çıkarmayın...

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gungormegu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevmeyen arkadaşlar muhtemelen çakallık yaparken yunuslara çarpılmıçlardır.....)))
    arkadaşlar ingilizlerin sistem eğitimleri, almanların adac adlı eğitimleri war ama emin olun hikaye...OMM şimdi ARA sertifikası veriyor...veren emekli bi ingiliz polis ama hikaye...emin olun onlardan daha iyiyiz...3820 kişiye kurs vermiş aynı zamanda şimdiki mevcut bütün yunus eğiticilerinin sertifikalarını imzalamış birisi olarak söylüyorum bunu...
    verdiğiniz eğitim umarım işe yarıyordur
    bundan 2 ay kadar önce ankarada bir polisin motor sürüşüne tanık olmuştum apaciden tek farkı üniformaydı moto ybr250 idi ön camurluğu kırıktı vites kücültüşünü görseydiniz ana avrat dümdüz giderdiniz apaciye

Arkadaşlar merhaba. Bende motosikletli polis timlerinde çalışıyrum.Bahsedilmiş fakat bnde özet geçeyim.Eğitim yaklaşık 2 ay sürüyor ve eğitimin ilk iki üç günü motosiklete hiç binmeden düşen motosiklet nasıl kaldırılır vs bunları öğretiliyor. Daha sonra düz parkurda birinci vites çalışması. sonrasında yaklaşık 3 hafta birinci vitesteyken düz çapraz slalom 8 çizme 0 çizme dar koridor sürekli geniş viraj - sürekli dar viraj - engelden kaçma- motor freni optimal frenleme çalışmaları.sonra vites artırma.daha sonra çok motosikletle gidiş sekilleri. daha sonrası biraz mesleki boyuta kaçıyor. silah çekme vs..umarım merak edenlere yardmcı olabilmişimdr.

yaklaşık 2 ay önce yunus polis kursunu tamamladım.gönüllülük esasına göre genelde motor kullanmayı bilmeyenler arasından 180cm boy üzeri polisler seçiliyor.nitekim başvurduk mülakata girdik yunus kursuna katılmaya hak kazandık. Daha önce hiç motor sürmemiş biri olarak gerçekten çok korkuyodum.eğitim yaklaşık 2 ay sürüyor ilk bi hafta teorik eğitim(polis mevzuatıyla alakalı) daha sonra ise 1buçuk ay kadar sürecek olan pratik eğitime geçiliyor. Bu arada eğitim motorumuz honda cbf 600 dü.dediğim gibi daha önce hiç motor kullanmamıştım ve 600lük bi motorla eğitim almak baya yorucu oldu yaklaşık 230 kg ağırlığı olan motoru zaptetmek hiç kolay değil zaten ilk 3 gün hiç motora binmiyorsun yanında götürüyosun onu dengede tutmak ha düştü düşecek korkusuyla götürmek baya eziyetli kolların anası ağlıyor resmen.daha sonra ise yavaş yavaş motora biniyosun bol bol slolom 8 ve sıfır çiziyorsun ve zaman geçtikçe 8in mesafesi kısalıyor motoru yana yatırmayı ani fren yapmayı öğreniyorsun.yavaş yavaş vites yükseltiyosun.eğitimin son haftasında artçı da ekleniyor ve kursta tek başına yaptığın şeyleri şimdi 2 kişiyle yapıyorsun en son da trafiğe çıkıyorsun ve son gün sınav oluyosun zorlu bi parkurun ardından kursu tamamlıyosun.kurs esnasında kazalar da haliyle fazla oluyor dar koridarda 3.viteste geçerken baya motor yatıran oldu 0 çizerken düşenler oldu Allahtan kask ve robocop kıyafeti(kolluk dizlik dirseklik) giymek zorunlu.. Bu arada bi arkadaş kasklar hakkında bilgi istemişti bizim eski yunuslarda ls2 adında bluetootlu kasklar vardı fakat bize nolan grex marka kask verdiler.şimdi kullandığımız 3 motor çeşidi var. Honda varadero,honda nc700x,honda cbf 600 (tabi bunlar şehirden şehire farklılık gösterir).3ü de güzel motor fakat nc700x ses çıkarmıyor ve biraz yüksek o yönü kötü,ben kurs motoru cbf600le artçı olarak devam ediyorum motor güzel sesi fena değil oturaklı ve gösterişli yaza kadar kendimi daha da geşiştirip öncü olurum.Motorun bu kadar zevkli olacağını tahmin etmiyordum. Bu arada şu kışı atlatalım ilk işim bi motor almak olacak aklımda 3 tane motor var o zamana kadar düşünüp taşıncam ;)

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ondan sonra devlet bize bakmiiii...
    hırsız girer polis geç geldi...
    ya ne adamlarsınız anlayamıyorum...
    kurşuna dizerlermişş..

marifet gibi söyle aferin
    inşallah işin düşer

eğitimi iyi gerçekten ama her meslekte olduğu gibi egosuna yeniş düşen çok insan var...
    çok efendide var çoğu sevmeyen de genel olarak birşeyleri eksiktir üzerinde bir şey vardır ondandır..

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, yunusların aldığı eğitimin kalitesinde eğitimi hangi kurumdan alabiliriz, Honda verir mi ?

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Yunusları görünce üç gün aralıksız saydırabilirim. Önceden söyleyeyim şimdiye kadar hiç birebir muhattap olmuşkuğum yok. Hiç bir yunus çevirmesine takılmadım. Hiç yunuslardan ceza yemedim. Yani bazılarının bahsettiği gibi yunuslarla ilgili bir kuyruk acım yok.

Şu genellemeyi çok rahat yapabilirim:''İstisnaların başımızın üstünde yeri var.'' YUNUSLARIN HEPSİ APAÇİ! Hiç bir trafik kuralına uymazlar(Kırmızı ışıkta geçme, ters yönde gitme, kaldırımdan gitme, yol ortasına park etme, teker yapma, kasksız kullanma ...) ama sen uymazsan bi ton laf söylerler. Analmıyorum devlet bunlara tüm trafik kurallarını çiğneme yetkisi veriyorda bizim haberimiz mi yok.

İnanın alenen devlet malına zarar vereni bile gördüm. Bembeyaz motorun deposuna ve karenajlarına onlarca aracın plaka numarasını kazımıştı biri. ''O motor kendine ait olsa her gün yalayarak temizler ama nasıl olsa devletin malı deniz...''

Yukarıda sizi onlar koruyor diye yazanlar var. Benim sayımı kazanmak için o mesleği seçmedi herhalde. Bedavaya mı koruyorlar. Bunun için para alıyor karşılığında. Benim saygımı da kazanacaksa önce topluma örnek olacak.

Çok ağır konuştuysam görevini layıkıyla yapan tüm polis kardeşlerimden özür dilerim ama ben sadece gördüklerimi yazdım. Duyduklarıma girmedim bile.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı esc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunusları görünce üç gün aralıksız saydırabilirim. Önceden söyleyeyim şimdiye kadar hiç birebir muhattap olmuşkuğum yok. Hiç bir yunus çevirmesine takılmadım. Hiç yunuslardan ceza yemedim. Yani bazılarının bahsettiği gibi yunuslarla ilgili bir kuyruk acım yok.

Şu genellemeyi çok rahat yapabilirim:''İstisnaların başımızın üstünde yeri var.'' YUNUSLARIN HEPSİ APAÇİ! Hiç bir trafik kuralına uymazlar(Kırmızı ışıkta geçme, ters yönde gitme, kaldırımdan gitme, yol ortasına park etme, teker yapma, kasksız kullanma ...) ama sen uymazsan bi ton laf söylerler. Analmıyorum devlet bunlara tüm trafik kurallarını çiğneme yetkisi veriyorda bizim haberimiz mi yok.

İnanın alenen devlet malına zarar vereni bile gördüm. Bembeyaz motorun deposuna ve karenajlarına onlarca aracın plaka numarasını kazımıştı biri. ''O motor kendine ait olsa her gün yalayarak temizler ama nasıl olsa devletin malı deniz...''

Yukarıda sizi onlar koruyor diye yazanlar var. Benim sayımı kazanmak için o mesleği seçmedi herhalde. Bedavaya mı koruyorlar. Bunun için para alıyor karşılığında. Benim saygımı da kazanacaksa önce topluma örnek olacak.

Çok ağır konuştuysam görevini layıkıyla yapan tüm polis kardeşlerimden özür dilerim ama ben sadece gördüklerimi yazdım. Duyduklarıma girmedim bile.
    Elbette kimse senin veya bir başkasının saygısını kazanmak için polis olmadı. Bu siteye üye onlarca polis arkadaşın, özellikle işini icra ederken motosiklet kullanmak zorunda olanların apaçi vari motosiklet kullandıklarını sanmıyorum - en azıdan böyle bir durumu kendime yediremiyorum.

Genelleme yapmayayım demişsin ama gördüğüm yunusa 3 gün saydırabilirim diyorsun.

Kasksız - korumasız sürülmez eyvallah ama polis gereken hallerde trafiği - can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde kırmızıda geçmek zorunda, tersten gitmek zorunda, yol uzamasın diye merdivenlerden inmek zorunda. Yoksa gelen anonsa gidemez. Haaa kimse geç gittin diye hesap soramaz. Ama vicdanlı bir kişi zorda kalmış, amam - emniyet dileyen birinin yardımına - polis olması şart değil - tersten de gider, kaldırıma çıkar .

Şunu söylemeden de geçemeyeceğim devlet malı hepimizin. O kullanılan motosikletler arabalar hepimizin. Eğer kullanan kişi kendi malı gibi kullanmıyor da devlet malı deniz diyorsa hakkımı helal etmem .

Bulunduğum yerde yunus yok, İstanbul'daki yunus arkadaş motosikletlerine kendi malı gibi özen gösterirdi. Zaten artçı sabah geldiğinde motosikleti yıkar, genel kontrolünü yapar (alt devre ilişkisi )

Allah dan yunus değilim ha. Adam sabah sabah bana da giydirecekti

http://www.youtube.com/watch?v=neSu37j4PrI

SUKRU-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125E
    Arkadaşlar konu biraz yumuşasın japonlar bu işi biliyor abi:D hem motoru yapar hem böyle sürer

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler