Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoruma XENON taktım TEK KELİMEYLE SÜPER OLDU...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF250
    Selamlar,

Sonunda motoruma XENON far taktım. Şehir içinde aralara girdiğinizde önünüzdeki yada yanınızdaki araçlar sizi çok rahat farkediyor. AKşamları ise yolu ve malum istanbul çukurlarını rahatlıkla görüyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki an125
    güle güle kullan..nerde taktırdın? kaça maloldu dostum?

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan..nerde taktırdın? kaça maloldu dostum?
    Birde aküyü bitirir filan diyorlar??
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde aküyü bitirir filan diyorlar??
    MTECH marka tercih ettim beyin xenon ve parklar 90 TL. montajı kendim yaptım. 2 saat sürdü )

Harika olmuş.Güle güle kullan.Ben de son anda vazgeçtim.:( Gözüm kalmadı değil.Ya şu anda narva normal 5 watt dipsiz park ampülü arıyorum.Birtane bulmuştu arkadaşım.O da patlakmış.Arkadaşlar bu ürünü alıp bana yollayabilecek var mı.:( Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

jawc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AN-125 - GSX-R 600 K7 - GSR 600 K9 - GSR 750 L2
    güle güle kullan güzel olmus

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Kaç watt lık taktın?
    Akü ile ilgili olarak bilgisi olan var mıdır?
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    güzel olmuş , akü konjektör hakkında bilgi verir misin
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Runner St 200
    Xenon taktıracaklar için güzel örnek olmuş teşekkürler

Motosikleti
    CBF250
    Arkdaşlar motorumda kesinlikle bir değişiklik yapmadım yaklaşık 5 gündür kullanmaktayım. MTech marka 8000K olanından mavimsi renk tercih ettim. Sabah marşa basarken bir sorun ile karşılaşmadım yada yolda giderken. Ama şuna dikkat ediyorum, far anahtarım var motoru çalıştırdıktan 1 dk sonra farları yakıyorum buna yetkili servis söyledi.

Xenon un kutusuna bakıp değerleri verebilirim taktıracaklar için. Ama uzun fara kesinlikle takmamı tavsiye etmediler. Far yandıktan sonra kesinlikle bir sorun ile karşılaşmadık, mesela kornaya basınca yada uzun farı yakınca herhangi bir sorun olmadı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika olmuş.Güle güle kullan.Ben de son anda vazgeçtim.:( Gözüm kalmadı değil.Ya şu anda narva normal 5 watt dipsiz park ampülü arıyorum.Birtane bulmuştu arkadaşım.O da patlakmış.Arkadaşlar bu ürünü alıp bana yollayabilecek var mı.:( Yardım edebilirseniz çok sevinirim.
    Beyaz olandan mı istiyorsun yoksa normal olandanmı?

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Güle güle kullan..
    Benim motordada xenon var,far anahtarı taktırcam yeri var kendisi yok.Parçayı satın aldım..
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan..
    Benim motordada xenon var,far anahtarı taktırcam yeri var kendisi yok.Parçayı satın aldım..
    Mutlaka taktır, yoksa marşa basarken xenon emiyor hepsin :/

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Güle güle kullan çok güzel olmuş bende taktırcam motora bu hafta.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Kardesm Oncelikle Hayırlı olsun. Bana Xenon'un Ne istedigini birde Akunun Gücünü Yazarmısın Acaba ? Tesekkur ediyorum.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Alıntı _UnReaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar motorumda kesinlikle bir değişiklik yapmadım yaklaşık 5 gündür kullanmaktayım. MTech marka 8000K olanından mavimsi renk tercih ettim. Sabah marşa basarken bir sorun ile karşılaşmadım yada yolda giderken. Ama şuna dikkat ediyorum, far anahtarım var motoru çalıştırdıktan 1 dk sonra farları yakıyorum buna yetkili servis söyledi.

Xenon un kutusuna bakıp değerleri verebilirim taktıracaklar için. Ama uzun fara kesinlikle takmamı tavsiye etmediler. Far yandıktan sonra kesinlikle bir sorun ile karşılaşmadık, mesela kornaya basınca yada uzun farı yakınca herhangi bir sorun olmadı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

Beyaz olandan mı istiyorsun yoksa normal olandanmı?
    Normal olandan istiyorum dostum.:( Bulabilirmsin?

ewrico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs jupiter kawasaki er6n
    Selam dostum balasta aküden kablo çektinmi bağlarken merak ettim.yoksa balastı direk ampule gelen kablayamı bağladın?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    "xenon akü bitirir" konusuna açıklık getireyim

xenon aydınlatma sistemleri 35w ve 55w olmak üzere ikiye ayrılır çoğunlukla 35w olanlar kullanılır (kelvin değerinin güç tükerimi ile alakası yoktur!!) motorlarımızın üzerindeki (mesela x9) H7 55w ampul kullanır
    tek far sistemli motorlarda ise (mesela kymco xciting) H4 55-60w uzun kısa çift flamanlı tek ampul bulunur, uzunlarda, kısa 55w flaman söner ampul içindeki 60w olan 2. flaman devreye girer!. bir çok araba motorda ve benim motorumdada bu ampulden vardır. heleki sellektör yaptığımıda çift flaman da yanar yani 55+60=115w güç tüketimi devreye girer.. (bu bütün H4 ampul kullanan araçlarda böyledir H4 ampul kullanan araca motosiklete H4 yuvalı zenon takılır)

bunları neden yazdım çünkü halogen ampullerin güç tüketimi daha fazladır!! 55w bir halogen yerine 35w bi xenon daha az güç tüketip daha homojen ve yüksek lümenli ışık sağlar xenon un farkıda zaten budur.. ama ışık soğudukça yani kelvin değeri yükseldikçe ışık mora doğru gider ve aydınlatma kabiliyeti düşer, insan gözü görme oranını ile ters oranda etkiler. yani en etkili xenonlar düşük kelvin li xenonlardır (mesela 4200k-5200k) bunlarda zor bulunurlar fabrikasyon lüx araçlarda standart olarak vardır..

xenon lar akü ile dosttur! ama aküsü ve besleme sitemi halogene uyumlu olmayan kalitesiz motorlarda sorun olabiliyor ama motor nekadar kalitesiz olsada bakımlı ve bilinçli kullanıldıktan sonra xenon her motora takılabilir..

35w-35w traktör ampulu kullanan motorlarda xenon takılır (innovaya bağlamıştım) yeterki yapacak adam olsun..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:45 ----------

uzun fara neden xenon takılmaz? (H7 sistem için): çünkü xenon farlar yapı gereği oluşumundaki gazların yanması ile çalışır bu gazların parlaması belli bir süre gerektirir buda sellektör yada ani uzun gerektiren durumlarda sorun olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:56 ----------

ayrıca xenonlar halogenlerden daha az ısınırlar ve halogen sistem kullanan araçlara xenon dönüşümü daha kolay olur aküden harici güç kablosu gerektirmez
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler