Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Shoei kasklar nasıl yapılıyor ? Buyrun bakalım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    link bende açmıyo yaw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asil mevzuyu es geçmis çakallar.
    asıl mevzu hangisi, iç kısımdaki strafor mu..?

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dayanıklılık testi

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    vay be kumaşı makasla insanların kesmesi ve stickerları da elle yapıştırmaları çok ilginç.tamam mutlaka emek var ama emeksiz üretilende bişey yok fiyatları japonyadaki hayat pahalılıgından olsa gerek =) o fabriakda çalışanlar kşm bilir nekadar maaş alıyorlardır =)

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    coq Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dayanıklılık testi
    Adamlar o kadar güveniyo yani sen düşün artık gerisini Teste bile ihtiyaç duymuyolar o kadar ...

Motosikleti
    Ducati Monster 696+
    Ekleyen arkadasima cok tesekkür ediyorum
    Hersey elle yapiliyor nerdeyse, tabiiki ucuz degil bu yüzden. Bende Shoei kaski kullaniyorum ve verdigimiz para bosa gitmedigini görüyorum
    Simdi nasil titizlikle ve hangi teknolojilerle yapildigini görmek ayri bi ic rahatligi veriyor

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Otomasyonun daha yoğun olduğunu tahmin ediyordum..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de aynı kalite kaskı yapacak firma olsa bile niye uğraşsınki? Hazır yapılmışı var, alsın satsın. İstihdam, döviz çıkışı vs bunlar boş işler.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bu arada DİSCOVERY channel ın jeneriğinde gördüm honda fabrikasında üretim bandında bi görüntü vardı sanırım honda fabrikasında super sportları bantta çekmişler belesel gibi :S :S o videoyu aradım nette ama bulamadım :( :( var mı aramızda o videoya ulaşabilen ??

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Bu kaskın yapımını görünce biraz basit kalıyor yöntemler ama en baba kask sanırım SHOI..

http://www.facebook.com/video/video....01649183198464
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bu teknolojının ası kıralı bızde mevcut burdan saffete seslenıyorum heyyyyyy bak sen daha kalıtelısını yapabılır marka olabılırsın bende imalatcı gözüyle baktığım için hıç bır sey zor değil
    yalnız bu vıdeoda içine kullanılan köpük nasıl kalıplanmış ve içine konulmuş orayı es gecıyor göstermıyorlar benım acımdan bu kısmı önemli idi

Motosikleti
    kawasaki z750
    Alıntı bikerboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler...

Adamlar 2 bardak o sarı ilaçtan atıyor 1 tane kask yapıyor ilginç
    Çok basit gibi görünüyor ama ciddi el emeği ve işçilik var...
    affınıza sığınarak bildiklerimi aktarıyayım dedim ;

sarı ilaç = en ucuzu polyester ortası vinilyester en güçlüsü ve pahalısı epoxy denilen reçinelerdir.cam elyafı ile belli bir oranda ve belli bir sıcaklık ve nem oranında birleştiği takdirde kimyasal reaksiyona girip dışarı ısı verirerek katılılaşır adına da fiberglass denir.

içine koydukları beyaz tüy tüy şeyde elyaftır.en ucuzu kırpılmış olanıdır piyasada mat diye bilinir. adamların koydugu umarım bu deildir +45-45 veya +90-90 dokuma olanıdır (daha dayanıklı mukavim olanı..) bundan daha dayanıklı olanına kevlar denir..sarı renkte olur benim gördüğüm ( ve teknede kullandığım..) ..bundanda dayanıklısına karbon denir o dokumayı epoxy ile birleştiren bir kask üreticisi warsa en hafif en dayanıklı ve muhtemelen en pahalı kaskı üretiyordur.

shoei nin yeni modeli xr-1100 gibi kompozit denilenleri ise iki fiberglassın arasına konulan köpüktür.bu tek fiberglassa göre daha dayanıklı olur..piyasada sandviç te denilir.

fiberglassın teorik olarak ömrü sonsuzdur. fakat imal ediliş tarzı imal edilirken kaynaklanan micro catlaklar veya ufacık bir hava kabarcığı fiberin ömrünü bitirir. ( belki bu yüzden kaskların ömrü 3-5 senedir deniliyor mutlaka ufakta olsa bir darbe çarpma etkisinden fiberglassta ufak hasarlar oluşabilir diye. çünkü zamanla en ufak hasar kanserli hucre gibi ilerliyor ve dayanıklılığını azaltıyor..) saygılar.

üstad bir türk çıksın da yapsın birşeyler demiştin epey zaman önce. sana kulak verip araştırdık. seni haklı gördüğümüz için biz o işe soyunduk. www.maimehelmets.com sitesinden ürünlerimizi inceleyebilirsin..ağzına yüreğine sağlık..iyi günler...

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı kromage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bir türk çıksın da yapsın birşeyler demiştin epey zaman önce. sana kulak verip araştırdık. seni haklı gördüğümüz için biz o işe soyunduk. www.maimehelmets.com sitesinden ürünlerimizi inceleyebilirsin..ağzına yüreğine sağlık..iyi günler...
    Tebrik ederim, umarım piyasadan güzel bir pay alırsınız bu işle Ama nacizane görüşümü belirtmek isterim ki, firma olarak ingiltere'nin test merkezine başvurup kasklarınıza sharp testlerinden yıldız aldırmalısınız. Yoksa kişisel olarak bu kaskları tercih etmem. Benim gibi düşünen bir çok insan da var.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi ki Almanca.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Bilimsel kültür ve birikim....

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kaskın yapımını görünce biraz basit kalıyor yöntemler ama en baba kask sanırım SHOI..

http://www.facebook.com/video/video....01649183198464
    Burda kask üretilmiyor CNC makinasının tanıtımı yapılıyor ürün için kask şekli seçilmiş sadece

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler