Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

chopper/cruizer model motor almak istiyorum yardım edecek arkadaşlar lütfen yardımcı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamı azarlamadan,dalga geçmeden yardımcı olsak güzel olur aslında

başlangıc için 250 cc yi geçmemeni tavsiye ederim ama cruiser,racing arasında ikilemdesin sanırım

şansın varsa üstüne oturmayı dene rahatlığına falan bak hangisi içine sindiyse onu düşün sonra keşke demessin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    ya daha nisan a var ya ocaktayız daha... neyse şaka bi yana

birçok insan cruiserların görünüşlerine duruşuna sevdalanıyor ışıl ışıl görünüşleri gözlerni kamaştırıyor ama aynı zamanda da racinglerin gidişine...

aslına bakarsanız bu bende de yok değil nezaman yanımdan vuvv diye geçseler offfff beee yawrum benim diye arkasından hayranlıkla izlemişimdir sizleri(racing kullanlar) ama cruiser ap ayrı bişeydir.. taksime çıkıyorum motrumla (landcruiser 250) egsozlarımı deldim düşük devirde tatlı bi sesi var neyse yukarı doğru yolun sağ tarafından çıkıyorum yol hafif bi düzeldi arkamdan bir ses geliyor ama anlatamam bi harley yanımdan geçti kafasını bana doğru çevirdi baktı sürücü ben debriyaja aldım moturu arkasından budur beee dedim ve gidene kadar sesini dinledim gaza basmak gelmedi içimden... cruiser çok farklı bişey racing gibi değil bu 1

ikincisi ise yaş 25 dedin mantıklı düşünücek yaşlardayız bak ben hızyapmayı çok seviyorum ve gerginken malesef hızlı kullanırım benim şuanda bir racingim olmuş olsaydı şuanda buraya bunları yazamıyor olurdum ve beni taziye bölümünden tanıdın belki oda bakarsan o bölüme.. kendine hakim olamıyacağını düşünüyosan panik bir insan isen elinin ayarı yoksa kendine güvenmiyor isen racing motorlardan uzak dur derim. tabi bu benim görüşüm tecrübeli abilerimiz daha ayrıntılı mesajlar yazacaktır.

bu arada arkadaşında dediği gibi 250cc nin üstüne sakın çıkma bazıları 500 cc 750cc motorlar öneriyolara şimdiye kadar bu başlıkta olmamışta cruiser diye hafife alıyolar tamam bi racing den birkaç saniye geç çıkıyor 100e ama sağlam bir cruiser bir aile arabasının 100 ulaştığı sürenin yarı zamanında ulaşıyor 100 km hıza. tehlikeli makineler torkları yüksek önü kalkp tekere getirmez seni ama gazı dengesiz açtığında altından motorun gidişini izlersin şimdiden gönlünce olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle..

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya daha nisan a var ya ocaktayız daha... neyse şaka bi yana

birçok insan cruiserların görünüşlerine duruşuna sevdalanıyor ışıl ışıl görünüşleri gözlerni kamaştırıyor ama aynı zamanda da racinglerin gidişine...

aslına bakarsanız bu bende de yok değil nezaman yanımdan vuvv diye geçseler offfff beee yawrum benim diye arkasından hayranlıkla izlemişimdir sizleri(racing kullanlar) ama cruiser ap ayrı bişeydir.. taksime çıkıyorum motrumla (landcruiser 250) egsozlarımı deldim düşük devirde tatlı bi sesi var neyse yukarı doğru yolun sağ tarafından çıkıyorum yol hafif bi düzeldi arkamdan bir ses geliyor ama anlatamam bi harley yanımdan geçti kafasını bana doğru çevirdi baktı sürücü ben debriyaja aldım moturu arkasından budur beee dedim ve gidene kadar sesini dinledim gaza basmak gelmedi içimden... cruiser çok farklı bişey racing gibi değil bu 1

ikincisi ise yaş 25 dedin mantıklı düşünücek yaşlardayız bak ben hızyapmayı çok seviyorum ve gerginken malesef hızlı kullanırım benim şuanda bir racingim olmuş olsaydı şuanda buraya bunları yazamıyor olurdum ve beni taziye bölümünden tanıdın belki oda bakarsan o bölüme.. kendine hakim olamıyacağını düşünüyosan panik bir insan isen elinin ayarı yoksa kendine güvenmiyor isen racing motorlardan uzak dur derim. tabi bu benim görüşüm tecrübeli abilerimiz daha ayrıntılı mesajlar yazacaktır.

bu arada arkadaşında dediği gibi 250cc nin üstüne sakın çıkma bazıları 500 cc 750cc motorlar öneriyolara şimdiye kadar bu başlıkta olmamışta cruiser diye hafife alıyolar tamam bi racing den birkaç saniye geç çıkıyor 100e ama sağlam bir cruiser bir aile arabasının 100 ulaştığı sürenin yarı zamanında ulaşıyor 100 km hıza. tehlikeli makineler torkları yüksek önü kalkp tekere getirmez seni ama gazı dengesiz açtığında altından motorun gidişini izlersin şimdiden gönlünce olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle..
    kesinlikle katılıyorum üşenip yazmadığım şeyleri daha ayrıntılı açıdan döktürmüşsün

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Japon değil, Amerikan bile olsa 37.000'de 250'lik bir makineye para bağlama, masrafını karşılayamazsın.

Vitesli motora başlayacaksan Honda CBF150 öneririm. Al, uzun seneler kullan. Zaten 1-2 seneye kalmaz daha büyük hacimli motorlar isteyeceksin.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    önce motoru ne için almak istiyorsun bir karar ver belli ki bilmiyorsun henüz.

cbr, marauder vs. bunlar tematik motorlardır. vasıta olmaz bunlardan, alıp gezersin keyif yaparsın.

eğer amacın vasıta olarak kullanmaksa, gündelik hayatta ulaşım sorununu çözecekse cbf, ybr gibi motorlara bak derim yok eğer amacın keyif almaksa curiserların, yarış motorlarının felsefesini bir irdele derim.

ayrıca diğelim ki cruisera karar verdin seni yine yol ayrım ıbekliyor, spor model mi klasik model mi? buna karar vermen lazım.

sen önce hayata karşı duruşunu bir belirt burada bize, ya da belirtmeden kendi isteğini buraya yaz ona göre tavsiye vermeye çalışalım dostum.

Motosikleti
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum üşenip yazmadığım şeyleri daha ayrıntılı açıdan döktürmüşsün
    eyvallah

Motosikleti
    aldıgımda
    öncelikle arkadaşlar yorumlarınız beni çok düşündürdü iyi de oldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:47 ----------

arkadaşlar şimdi ben suzuki maruader250 ile başlasam sonra cbr 600rr la devam edebilirmiyim yani super sport bir motor kullanmak için maruader 250 lik yeterli gelirmi ?

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Polemiklere girmeden çok farklı bir yere konuyu çekeceğim. O verilen ilanda marauder 2005 model yazıyor. Ben çok bilmiyorum ama emsallerine bakınca şaşırdım. Çünkü 2000 model üstü marauder hiç görmedim. ve ilanda pasif durumda gözüküyor muhtemelen şu anda da 40 bin i bulmuştur ağustos ayına ait bir ilan.
    Sakın çinli alma ne alırsan al...
    Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    bende marauder sahibiyim benimki 800 cc ama ufağınında model olarak çok farklı olacağını düşünmüyorum benimki 1998 model,kesin bilgim yok ama marauder ler 2000 den üzeri yok sanırım,daha üst model için intruder a geçiyosun yeni modeli için die biliyorum ben,bide çin malı jinlun un çakma marauder leri var onlar için zaten bişi diemiyorum

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende marauder sahibiyim benimki 800 cc ama ufağınında model olarak çok farklı olacağını düşünmüyorum benimki 1998 model,kesin bilgim yok ama marauder ler 2000 den üzeri yok sanırım,daha üst model için intruder a geçiyosun yeni modeli için die biliyorum ben,bide çin malı jinlun un çakma marauder leri var onlar için zaten bişi diemiyorum
    bende onun için demek istemiştim. bende de var bita ne çakma maruder orjinal jinlun 150 maruader 1500 liraya aldım bugun tamirden çıkacak son 5 ayda bugunki masrafı ile toplamda bana 3 bin liraya patlamış olacak. Umarım bu son olur, onun için etrafımdaki herkese aynı şeyi söylüyorum Çin den kaçın.
    Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad dalga gecmeyelim lütfen . bilmemek degil öğrenmemek ayıp. ark.la dalda geçmeek yerine bilgilendirirsek daha saglıklı olur ..küstürmeyelim insanlari

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:24 ----------

[/COLOR]
    Alıntı xrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bunlar yerine cbr 600 f yada yzf r1 le falan başlasam nasıl olur kullanabilirmiyim ilk defa vitesli bir motor satın alacagım ne dersiniz

3500 Tl bütçe ile chopper/cruiser bakarken bir anda bu mesaj yazılır da CBR 600 f ya da YZF R 1 den bahsedilirse asıl dalga geçen kim olur ?

carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    al bi keeway sl 150 düşünme gerisini
    3 kuruşa 5 köfte olsun

Motosikleti
    250 MCT
    arkadaşlar bu arkadaş sizinle kafa yapıyor neden anlamak istemiyorsun

Motosikleti
    ewet hakikatten kafa buluyor nisan daha gelmedi diye yazmıştım ama anlamamış

kardeşim sen bir nisan şakasımısın ya :S:S:s daha ocaktayız git nisanda gel..

bende ciddiye alıp neler yazdım ya töbee hala derki 250 cruiser alsam 600 rr için yeterli olurmu :S:S:S tamam şimdi ben sana bir soru sorucam xrx cevap ver bu soruma kendi cevabınıda bulucaksın soru şu: 3 yaşında bir yiğenim var politika sıvama benim yerime gelise A alır mı? 2. soru: 1 yaşına yeni giren yiğenimi bu sene düzenlenicek olan koşu maratonlarına hazırlamayı düşünüyorum sizce galibiyet getirir mi?

töbeeeeee adama saçma saçma sorular sorduruyosun ya dostum biz ne anlatıyorum hala cruiser ve racing birbirlerinden çookk çoooooooookkkkkkkkk farklı motorlar eğer hayalin 600 rr ise git hyosung gt250r benzeri motorlara bak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu arkadaş sizinle kafa yapıyor neden anlamak istemiyorsun
    hele bir anlayan çıktı.

fthinky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250comet
    madem racing seviyor ve r1 alcak kadar maddi durumunuz var ama tecrübeniz yok, ninja250 ile başlayın

yazılarını okudum, biraz daha tutarlı yaz yoksa tiiye alan çok olur

yada biz mi tiiye alınıyoruz çaağaal

Motosikleti
    Runner St 200
    gerçek chopper 10, bin tl den başlıyor cin malı alıcağına git honda beat al daha iyi

Motosikleti
    aldıgımda
    sagolun ya arkadaşlar cidden teşk. ben daha motorların ismini bile yeni ögrendim ,görürdüm ama modellerini bilmezdim hoşuma giderdi sizde kalkmışsınız neden bahsediyorsunuz sadece millet spor modeli süremezsin dedi okadar kolay degil dedi bende cruze modeline döndüm daha rahat olur diye sandım kaldı ki bu foruma da yeni kayıt oldum limit olarak daha arttırabilirim bilmeyerek sizi ikilemde bırakmışım kafa falan geçmiyorum yani sadece destek amaçlı düşündüm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:22 ----------

mfm ve savaşkayan abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:23 ----------

anlayan arkadaşlara teşk.

Motosikleti
    xrx tamam bilmeye bilirsin burdaki bütün üyeler sana yardımcı olacaktır ben dahi sınırlı bilgimle bildiğim birkaç şeyi sana anlattım ki bu işten daha çok anlayanlar niye anlatmasın. ama insanlar okuduğunda dalga geçtiğini düşünüyolar bunu söylen birtek ben değilim birkaç kişi daha ki okuyupta yazmayan niceleri vardır. önce sen ne istediğine karar ver racing mi cruiser mı ? şimdi değil ilerde yani amacın ne hangi motor tarzını seviyosun.. he tarz değiştirlemezmi değiştirilir 2-3 sene sonra racingde yeteri tecrübeyi kazarnırsın veya 4 sene 5 sene sorna çuvalla paran vardır gider r1 ini satar harley fatboy alırsın ne biliyim onu satar başka bi tarz... ama biz burda senin çuvalla paran olduğunu düşünmüyoruz bize 3.500 lira ortalama dedin bizde en hesaplı yoldan senin hayaline kavuşman için fikirlerimizi söylüyorz. cruiser ise hayalin landcruiser 250 gv 250 eğer birazdaha paran varsa japonlara bak 250 lik motorları var temiz bulursan. racing istiyorum diyosan gt250r al 2. el piyasası var baya en rahatı sonuç bu yani sen önce bi karar ver spor motor zor olur dediler cruiser a yöneldim diyosun da cruiser kolay mı ağır öyle yatıp şıp diye dönemessin traifkte ileri geri yaparken ayakların kopar şehir içinde gördüğün diğer motorlar gibi gitmez yılan gibi aralardan... iyi düşün kararını ver ona göre

Motosikleti
    aldıgımda
    Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xrx tamam bilmeye bilirsin burdaki bütün üyeler sana yardımcı olacaktır ben dahi sınırlı bilgimle bildiğim birkaç şeyi sana anlattım ki bu işten daha çok anlayanlar niye anlatmasın. ama insanlar okuduğunda dalga geçtiğini düşünüyolar bunu söylen birtek ben değilim birkaç kişi daha ki okuyupta yazmayan niceleri vardır. önce sen ne istediğine karar ver racing mi cruiser mı ? şimdi değil ilerde yani amacın ne hangi motor tarzını seviyosun.. he tarz değiştirlemezmi değiştirilir 2-3 sene sonra racingde yeteri tecrübeyi kazarnırsın veya 4 sene 5 sene sorna çuvalla paran vardır gider r1 ini satar harley fatboy alırsın ne biliyim onu satar başka bi tarz... ama biz burda senin çuvalla paran olduğunu düşünmüyoruz bize 3.500 lira ortalama dedin bizde en hesaplı yoldan senin hayaline kavuşman için fikirlerimizi söylüyorz. cruiser ise hayalin landcruiser 250 gv 250 eğer birazdaha paran varsa japonlara bak 250 lik motorları var temiz bulursan. racing istiyorum diyosan gt250r al 2. el piyasası var baya en rahatı sonuç bu yani sen önce bi karar ver spor motor zor olur dediler cruiser a yöneldim diyosun da cruiser kolay mı ağır öyle yatıp şıp diye dönemessin traifkte ileri geri yaparken ayakların kopar şehir içinde gördüğün diğer motorlar gibi gitmez yılan gibi aralardan... iyi düşün kararını ver ona göre
    sagol çok teşk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:30 ----------

Hyosung çin malımı birde çok hasar çıkarırmı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler