Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Benzin fiyatlarına tepki için bu 3 firmadan benzin almayalım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Tartışma içine çok fazla girmek istemiyorum ama bu şirketleri protesto etmek kadar komik bir fikir yok bence. Akaryakıt konusunda, bize en büyük kazığı atan, vergileri belirleyenler ne yazık ki... Bir de en milli olarak gördüğümüz PO'nun %30'luk bir bölümü yabancılara ait. "Milli ekonomi" olayı geçtiğimiz yüzyılda kaldı. Bugün böyle birşeyin olmasına pratikte imkan yok. Olmamalı da. Kapitaist bir düzende yaşıyorsak, en iyi olanı kim en ucuza üretiyorsa, o kazanmalı. PO almam için PO'nun standartlarını yükseltmesi gerek. Sadece Türk olması değil. Hatta Türk olduğu için standartlarını en yüksekte tutması gerek. Zaten yükseltiyor da. Ama bu memlekette BP olmasaydı, Shell olmasaydı, PO; son 10 yılda yaşadığı gelişimi yaşayabilir miydi?
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Akaryakıt fiyatlarının bu denli yüksek olması, hükümetin ayıbıdır.
    Kuyumcudan, sosyete doktorundan, avukattan, tüccardan vergi toplayamadığı; toplamaya niyeti de olmadığı, hatta vergi iadesini kaldırmak yoluyla bu kesimin vergi kaçırmasını teşvik ettiği için,
    işçi-memurdan aldığı vergiler de harcamaları karşılamadığı için, vergiyi böyle kalleşçe topluyorlar.
    bir litre benzinin belki 1 lirası ürünün kendine gitmiyor; ürün bedelinin 3/4'ünü vergiler oluşturuyor. LPG ve tüpgaz için de aynı durum, doğalgaz için benzer durum söz konusu. Doğalgazda vergi oranı henüz o kadar yüksek değil, ama bu gidişle olacak.
    Maalesef milli hükümetimizin yanında, çok uluslu vahşi kapitalist petrol devleri masum melekler gibi kalıyor. Yoksa adamlar istemez mi benzin 1 lira olsun, herkes doyasıya gezsin onlar da sürümden kazansınlar? Bayılırlar
    Benim korkum, elektrikli otoların Türkiye'ye girmesi; Allah korusun o durumda ayda 500 TL elektrik faturası ödememiz işten değil.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ben zaten yıllardır bu politikayı sürdürüyorum petrol öfisini kullanıyorum bana 10 mt yakınımda var o yüzden sıkıntıda cekmıyorum
    bu tarz boykot işe yarar mı evet yarar bence sız devletten indirim istesenız yapmazlar ama 3 buyuk fırma sıkıntıya düşerde bu boykotun kendılerıne zarar verdığını anlamaya başlarlarsa işe yarar yalnız adamların müşterı cekmek için süper kampanyaları var ki bu yapacağımızın ısrarlı olması lazım oda bana bıraz zor gıbı gelıyor

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    mesele bp-shell-totalden benzin almamak degil mesele.

mesele devletin halkını sömürmek için işin kolay yoluna kaçıp dolaylı vergiyi astronomik rakamlardan zorla alması.

sigara ile benzin ayrı şeylerdir. sigarayı brakabilirsin ama benzin ekmek gibi su gibi temel ihtiyaç maddesi olmuştur.

geçenlerde bir lastikçiye gittim. benim arabayı görünce dediki 1995 yılında bu araç ilk çıktıgında ben fabrikada asgari ücretle işçi olarak çalışıyordum. benim maaşımın tam 600 katıydı bu araç. markası renault 19.

şimdi aynı degerde clio var fiyatı ise 25 bin civarında asgari ücretin 42 katı yani. demek istedigim şu ki insanlar bilinçli olarak tembelleştirildi. tembelleşen insan bidaha asla zora gelmez. 200 mt ilerdeki bir fırına bile arabayla gider.

petrol işinde anormal paralar dönüyor. bu işten araplar amerika ve avrupalılar ve hükümetler anormal para kazanıyor. kaybeden ise vatandaş oluyor. almanyadaki vergi oranı bize yakınmış. sizce bu bir kıyasmıdır. almanya ile türkiyedeki çalışan ücretleri aynı olursa ancak kıyas yerini bulur.

malesef halk olarak sömürülüyoruz. inanın devlete para ödemekten(dolaylı ve dogrudan) iki yakamız biraraya gelmiyor.

başbakan çıkmı tvlere emekliye yaptıgı zammı açıklarken sanki herkese %20 oranında zam yapmış gibi alavere dalavere yaparak kelime ve rakam oyunlarıyla halkını kandırıyor. oysa gerçekler ortada benim babam 800 tl maaş alırken gelen zam 60tl. anlayacagınız oran %7

1998 yılında dersaneye giderken bir tarih hocamız vardı o anlattı. kardeşi türk petrolleri genel müdürlügünde çalışıyormuş. makam ismi tam hatırlayamadım ama öyle bişeydi. adam atatürk milliyetçisi birisi oldugundan dönen dolaplardan dolayı kafayı tırlatmış.

azerbaycanda var iranda var ırakta var ama güneydoguda yok. var arkadaşlar hemde çok fazla. ama çıkarımı biraz masraflı ayrıca lozan anlaşması geregi 2015 yılına kadar dokunulamıyor. arama şirketleri bp kuyuyu açıyor göstermelik sonra rezerv yetersiz ve petrolün kalitesi iyi degil diye kapatılıyor oysaki içine hububatı döküp bilinçli olarak yapılan bir işmiş.

sözün kısası şu mevcut hükümet 7 yılı aşkın bir zamandır görevde 99 demreminden sonra 5 yıl olarak planlanan ötv bu hükümet zamanında kalıcı hale getirildi.

kömüre oyunu satanlar oldugu sürece protestolar hiçbir işe yaramaz.

can_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS 150 T19A
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mesele devletin halkını sömürmek için işin kolay yoluna kaçıp dolaylı vergiyi astronomik rakamlardan zorla alması.

sigara ile benzin ayrı şeylerdir. sigarayı brakabilirsin ama benzin ekmek gibi su gibi temel ihtiyaç maddesi olmuştur.

geçenlerde bir lastikçiye gittim. benim arabayı görünce dediki 1995 yılında bu araç ilk çıktıgında ben fabrikada asgari ücretle işçi olarak çalışıyordum. benim maaşımın tam 600 katıydı bu araç. markası renault 19.

şimdi aynı degerde clio var fiyatı ise 25 bin civarında asgari ücretin 42 katı yani. demek istedigim şu ki insanlar bilinçli olarak tembelleştirildi. tembelleşen insan bidaha asla zora gelmez. 200 mt ilerdeki bir fırına bile arabayla gider.

petrol işinde anormal paralar dönüyor. bu işten araplar amerika ve avrupalılar ve hükümetler anormal para kazanıyor. kaybeden ise vatandaş oluyor. almanyadaki vergi oranı bize yakınmış. sizce bu bir kıyasmıdır. almanya ile türkiyedeki çalışan ücretleri aynı olursa ancak kıyas yerini bulur.

malesef halk olarak sömürülüyoruz. inanın devlete para ödemekten(dolaylı ve dogrudan) iki yakamız biraraya gelmiyor.

başbakan çıkmı tvlere emekliye yaptıgı zammı açıklarken sanki herkese %20 oranında zam yapmış gibi alavere dalavere yaparak kelime ve rakam oyunlarıyla halkını kandırıyor. oysa gerçekler ortada benim babam 800 tl maaş alırken gelen zam 60tl. anlayacagınız oran %7

1998 yılında dersaneye giderken bir tarih hocamız vardı o anlattı. kardeşi türk petrolleri genel müdürlügünde çalışıyormuş. makam ismi tam hatırlayamadım ama öyle bişeydi. adam atatürk milliyetçisi birisi oldugundan dönen dolaplardan dolayı kafayı tırlatmış.

azerbaycanda var iranda var ırakta var ama güneydoguda yok. var arkadaşlar hemde çok fazla. ama çıkarımı biraz masraflı ayrıca lozan anlaşması geregi 2015 yılına kadar dokunulamıyor. arama şirketleri bp kuyuyu açıyor göstermelik sonra rezerv yetersiz ve petrolün kalitesi iyi degil diye kapatılıyor oysaki içine hububatı döküp bilinçli olarak yapılan bir işmiş.

sözün kısası şu mevcut hükümet 7 yılı aşkın bir zamandır görevde 99 demreminden sonra 5 yıl olarak planlanan ötv bu hükümet zamanında kalıcı hale getirildi.

kömür olsa gene iyi abi, bu memlekette döner ekmeğe, ibrahim tatlıses konserine oy veren var (gp).. O yüzden dedim zaten, fazla umut bağlamayın. Siz sözle bağıra bağıa azıcık ikna etseniz de, biri gelir, döner ekmek verir, unutturur sizi..
    love is the name,sex is the game.Now forget the name,just play the game!

Motosikleti
    Motoran Torro 100 Cup
    motoru aldıgımdan beri opetten alıyorum yakıtımı yağıda shell

18500 km olana kadar almadım diğer markalardan bundan sonrada almam.benzinde alamayacaksam eğer yaya takılırım daha iyi
    [B]l Bakmayın Suskunluğum Efendiligimdendir. Bayrağıma Vatanıma Ezanıma Dil Uzatanın Kulağına Selasını Okurum l[/B]
    [B]K[/B]aza [B]A[/B]nında [B]S[/B]eni [B]K[/B]orur...

valla arkadaşlar 3 firmayı beş firmayı bilmem ama mesela herkes totaldan hiçbirşekilde benzin almaz ise mecbnuren bu adam benzin fiyatını indirmek zorunda sahibi ister türk olsun ister yabancı sonuçta fiyatını indirince diğer firmalarda indirmek zorunda buda tüketiciniin işine gelir ben çevremdeki herkese bu üç firmadan almamalarını söyleyeceğim
    4 Teker Bedenimi [B]İKİ[/B] Teker Ruhumu Taşır :farao:

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Niye mi.. TOTAL fransız markası.. Total Benzinliğin sahibi fransız , ve Türk Petrol onun da Sahibi fransız olsun, fark eden yok ama inadına adında TÜRK kelimesi olduğu için

İnadına Türk Petrol yada OPET ten alıcam..
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Beyler Bu Fikir Yeni Değildir Benim Yazdığım Mesajları Araştırırsanız Alıntı Olarak Yeniledigimi ve Zamanını Vede Verilen Tepkileri Görürsünüz.
    Bizim Millet Olarak Bi Koyun Gibi Unutma Hadisemiz Var Önce Bunu Atlatmamız Lazımdır.
    Yoksa Daha Çok Kulaklarımızın Arkasıyla Haşır Neşir Olurlar.
    Saygılarımla
    Imza mi?? Nereye Atayım

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben destekçılerı değilim bende sade vatandaşim ama bu bıraz kötüleme propagandası olmuş ben sana şöyle izah edeyım geçmişten gelen yanlışlar varmı evet var benım dedemde babamda mevcut sıyasıler tarafından kandırılmışlar o zamanki takım tutar mısali tutulan partıler bızlerı ilerı götürememişler ve o zamlar kıtlıklar hep ülkemde vardı bu gun bende zor yaşıyorum hala sırtımda yük eksılmedı eksilmezde vatanımı sevıyorum demekle olmuyor bu işler vatandaş olarak şirket olarak kım üzerine düşen görevı yaptıki ben cok bılıyorum gecmişte imzasını atıp maaşını alıp ama hiç mesai yapmayan calışmayan beledıye yandaşlarını vergısını vermeden kazanmak isteyenlerı naylon hayalı deyıp devletı soymak isteyenlerı rüşvetle işini halletmek isteyenlerı bu da vatandaşımızın hali şimdi ne değişti . bana kalsa dahada karıştı iletişim teknolojisinin ilerlemesının getırdiği farkındalıktan korkup vatandaş cakar deyıp yapılıyor bazı yapılanlarda yoksa iyiliğimizden değil ha fakat sadece bununla sınırlıda değil okullarda cocuklarımızın eğitimi 0 altında 0 coğunluk bu cahıl kalan halk daha guzel kandırılır çünki haklarını arayamazlar bakıyorum üniversıtelilerın oluşturduğu programlara inanın bızım elımızde o mıkrafon olsa daha ıyı sorar daha ıyı konuşuruz bır garıp durum tuhaf mıllet olma yönünde ilerlıyoruz bunun hukumetle ılgısı yok ama bırılerı yönetıyor yönlendırıyor ve rantın büyüğünü sağlayabıleceği toplumu ortaya cıkarıyor hakkını arayamaz tembel bır sey bılmez yapamaz yapanlarda cıksa zayıf kalıyor

Alıntı Baltassar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Bu Fikir Yeni Değildir Benim Yazdığım Mesajları Araştırırsanız Alıntı Olarak Yeniledigimi ve Zamanını Vede Verilen Tepkileri Görürsünüz.
    Bizim Millet Olarak Bi Koyun Gibi Unutma Hadisemiz Var Önce Bunu Atlatmamız Lazımdır.
    Yoksa Daha Çok Kulaklarımızın Arkasıyla Haşır Neşir Olurlar.
    Saygılarımla
    ustat haklısın bu sitedeki kullanıcılar bile bu eylemi yapsa gerçekten etkili olacağını düşünüyorum tabi çevremizdeki insanlarıda uyararak yapmalıyız bunu
    4 Teker Bedenimi [B]İKİ[/B] Teker Ruhumu Taşır :farao:

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    vay vay yerli malı türkün malı herkes onu kullanmalı bende eveet diyorum aslında sorgu sualede gerek yok petrol ofisinide destekleyelim de yani yerli firmalarımız destekleyelim ki ilerleyelim. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Serpico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TOTAL+BP+SHELL tamamdır da, OPET de Fransız malıdır.
    Bir arkadaş LUKOIL den aldığını söylemiş. Bu marka da RUS malıdır. Benzin Alınmamalıdır.
    Benim kullandığım 2 marka vardır. PO ve Türk Petrol.
    Bir tek yağı (Castrol) BP den alıyorum çünkü; PO ve Türk P'de bulunmuyor.

Not: Türk malı kullanımı sadece benzin de değil, hayatımızın her alanındaki günlük tüketim mallarında geçerli olmalıdır.
    Örnek; içtiğim sigara (216) Coca-cola+pepsi+fanta+seven-up+Danone+....................... vs gibi yabancı menşeeli ürünler tüketmiyorum.
    Giyimde+Gıdada+içecek sektöründe de bu böyle... hatta alkollü içkilerde bile 4-5 yıldır içmiyorum Efesten ve rakıdan başkasını....
    Bilinç bende 2000 yılında askerden geldikten sonra oluştu......

UYARI: TÜRK MALI KULLANMA İNADI İNSANLARIMIZDA MAALESEF "UZAYLI" GİBİYMİŞİM GİBİ ALGILANMALARA SEBEP OLDU... SİZİN BAŞINIZA DA GELEBİLİR. KORKU-YILGI YOK...
    aynını yapıyorum. üniversitedeyken "faşist" damgası yemiştim. aslında "kominist" sistem uygulamasında da var bu.
    ama işin aslı, arz-talep meselesinde ince bir çizgi olabilmek
    ama bakıyorum da, çizgi sürekli ve kalın. bundan sonra opetçi mi olsak ne
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    opet Türk firması mı sanki? Değil diye biliyorum..
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı poyraz010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    opet Türk firması mı sanki? Değil diye biliyorum..
    türk firmaları sanki kendisi mi üretiyor petrolü. yine emperyalist güçlerden alıyoruz...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Arkadaşlar, bu bir şehir efsanesidir. (Bir başka deyişle geyik dir.) Yaklaşık 4 senedir bu ve türevleri e-postalar dolaşmaktadır.

Daha da önemlisi Benzin fiyatını arttıran en önemli faktör devletin benzinden aldığı vergi dir. Aracı (dağıtıcı) firmalarla bu iş çözülemez...

Kendimizi kandırmayalım. Ne zaman vergi adaleti sağlanır, benzinden alınan vergi makul seviyeye düşer o zaman benzi fiyatı da düşer.

Gerçek budur.

Motosikleti
    gt250comet
    PO da Aydın doğanın n'olcek şimdi, ben adamın gastesini almıyorum, petrolünü mü alcam

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    varol başgan

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    benzin fiyatları çok pahalı almazsak o firmalardan iner! benzinin fiyatının yüksek olması firmalarmı vergilermi? motosiklette almayalım o zaman ucuzlasın!

ikinci konu türk şirketinden alalım! hangisi o pardon ama özelleştirmeye yabancı sermayeye karşı olmama rağmen songidenin yazdıkları doğrudur artık yerli yabancı olayı kalmamıştır malesef. bunlara birey bazında değil tepeden müdahale gereklidir. hükümet benzin fiyatlarını indirttiğinde 2,90 lara dediğim şuydu bu benzin çok yakında 4 liraya dayanır. sonuç? bize elektrik su olarak dönmeyen vergiler sayesinde herşeyi pahalı alıyoruz. yol olarak dönen vergilerimizi kullanmak için yine para ve vergi veriyoruz otobanlarda. verginin vergisini veriyoruz. önce birikerinin kul hakkı ne onu öğrenmesi lazım, onları destekleyenlerinde kul hakkına girdiklerini düşünmeleri lazım!
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler