Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Neden Scooter?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar merhabalar Turkiyede olusan motosiklet kulturunu yeterince yakindan ilgenen bir kisi olarak soruyorum. Scooter kullanicilarinin scooter motosikletini secme nedeni nedir. Bana yardimci olursaniz sevinirim. bu konu ustunde bir calisma yapiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrecamcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Ben alırken vitesli tecrübem olmadığı için ve ehliyetim olmadığı için scooter aldım.

acaba sunu dıyebılırmıyızç scooter kullanıcıları ılk defa motosıklet alacak kısıler olabılırmıö ve buna sunuda ekleyebılırmıyız. scooter da motosiklet kullanma tecrubesi edinen daha sonra vitesliyemi geciyor acaba

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    alanyada 2 yıl kinetix kullandım tek amacım şehiriçi kolay ulaşım içindi ve müthiş kolaylıkdı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

bence kesinlikle şehiriçi kolay kullanımı pratik olması
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Şehir içinde en kıvrak,dönüş çapı,kullanım kolaylığı,kazaya bulaşmadan önce kendini atabilmek,düşük sayılabilecek yakıt tüketimi,sele altındaki kask alabilir bölüm,ön siperliğin rüzgarı kesmesi....

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    scooter kullanmak için ehliyet gerekmiyor mu yani sende amma ettin yani

Motosikleti
    mondial zn 125
    istanbul trafiğinde bir de debriyajla uğraşamam ayrıca scooter daha tehlikesiz görünüyor ebeveynlere

gordugum kadariyla scooter kullanicilarin cogu ya buyuk sehirlerden yada sahil seridinde yasayan arkadaslarimiz. sizin ile bir konuyu paylasmak isterim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:01 ----------

turkiyede 2006 yilinda toplam 200.000 adet scooter satilmis. bunu %70 anadolu ve kirsal sehirlerde satilmis. Bu adet 2008 de 20.000 adete dusmus. ve soyle bir sikinti olusmus. kirsal kentlerde scooter kullanan suruculerin % 90 motor sikintisi yasamis.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:05 ----------

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde en kıvrak,dönüş çapı,kullanım kolaylığı,kazaya bulaşmadan önce kendini atabilmek,düşük sayılabilecek yakıt tüketimi,sele altındaki kask alabilir bölüm,ön siperliğin rüzgarı kesmesi....
    hoca bana gore surus hakimiyetinin en dusuk oldugu motor scooter bu konuda yanlis olabilirmisin. teker capi kuculdukce kontrol zorlasir.

Yeni model piyasaya sürülmediğinden,satışlar durmuştur,böyle bir durumda ikinci el alış daha mantıklı olur,ki olmuş

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    kullanımı cok rahat
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı aquarius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gordugum kadariyla scooter kullanicilarin cogu ya buyuk sehirlerden yada sahil seridinde yasayan arkadaslarimiz. sizin ile bir konuyu paylasmak isterim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:01 ----------

turkiyede 2006 yilinda toplam 200.000 adet scooter satilmis. bunu %70 anadolu ve kirsal sehirlerde satilmis. Bu adet 2008 de 20.000 adete dusmus. ve soyle bir sikinti olusmus. kirsal kentlerde scooter kullanan suruculerin % 90 motor sikintisi yasamis.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:05 ----------

hoca bana gore surus hakimiyetinin en dusuk oldugu motor scooter bu konuda yanlis olabilirmisin. teker capi kuculdukce kontrol zorlasir.
    teknik de öyleyse bilmiyorum ama pratikde farklı

Alıntı aquarius adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öyle bişey demedim,Hacı

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bişey demedim,Hacı
    abi scooter eleştirir duruma düşeceğiz az sonra, tüm dünya da özellikle düzlük arazi üzerindeki şehirlerde şehiriçi kullanım için tercih edilen kolay ve pratik kullanımıyla gönüllerde taht kuran ve hatta vazgeçilmez olan bir motosiklet modelidir diyorum

Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi scooter eleştirir duruma düşeceğiz az sonra, tüm dünya da özellikle düzlük arazi üzerindeki şehirlerde şehiriçi kullanım için tercih edilen kolay ve pratik kullanımıyla gönüllerde taht kuran ve hatta vazgeçilmez olan bir motosiklet modelidir diyorum
    Seni anlamıyorum frekansı düzelt

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Alıntı melodynelson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul trafiğinde bir de debriyajla uğraşamam ayrıca scooter daha tehlikesiz görünüyor ebeveynlere
    katılıyorum aile faktörüde buna bir etken. scooter ve atv ilk etapta onlara daha cazip geliyor.

otomatik olması ve şehir içi kullanım kolaylığıda ayrı bir önem teşkil ediyor

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    scooter : Bir motosiklet tarzıdır.özellikle şehir içi kullanıcının vazgeçilmezidir.250 ve üstü cc ler hem şehir içi hem şehir dışı kullanıcının vazgeçilmezidir.Otamatik şanzımandır.vitesli motorla arasında ki fark otomatik arabayla manuel arasındaki fark kadardır.Kimine göre sadece başlangıç motorudur (400 cc ile başlada görelim) kiminin hayat boyu vitesliyle işi olmaz hatta hamallıktır der vitesli.demem o ki tamamen tercih meselesidir scooter.Tercihe saygı duyalım lütfen.
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    tabiki maddi koşullar birinci seçenek. çin motorlarının bu kadar iyi bir yer edinmesi piyasada, insanlar skutırın kullanım kolaylığıyla buluşunca böyle bi sonuç çıkıyo. Ama biraz daha ciddi yaklaşan arkadaşlar motosikletin fiziğine alışmak için başlıyo olaiblirler.
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

Motosikleti
    Runner St 200
    Şehir içi kullanımı kolay

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı oumar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki maddi koşullar birinci seçenek. çin motorlarının bu kadar iyi bir yer edinmesi piyasada, insanlar skutırın kullanım kolaylığıyla buluşunca böyle bi sonuç çıkıyo. Ama biraz daha ciddi yaklaşan arkadaşlar motosikletin fiziğine alışmak için başlıyo olaiblirler.
    hiç burgman 400 cc nin sıfır fiyatına baktın mı? bu motoru tercih eden vitesli motor almadığından mı biniyor acaba
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Scooter Kullanmayı sevmiyorum..Kullananlarda saygı duyuyorum
    Şuan Kullanmamın sebebi..Az yakması yük taşımak..Yük derken yanlış anlaşılmasın..Markete gidip gelebilmek vs vs..
    Gönlüm vitesliden yana işim dolayısıyla scooter
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler