Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yihhuuuuu vurduuuummm....

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Şansın varmış. Motosiklet kullanırken çok dikkatli olmak için bir neden daha çıktı.
    Benzer bir olay benim de başıma geldi. İstanbulun tekin olmayan semtlerinden birinde 60-70 km/h hızla giderken kasıtlı olarak önüme futbol topu atıldı. Atan adamı ve kasıtlı olarak attığını gördüm. Tam motorun ön tekerleğini hedef aldı. Fren ve manevra ile zor kurtardım. Eğer ön tekere gelseydi motordan düşeceğim kesindi. Beni motordan düşürüp ceplerimi yoklama amacıyla yaptıklarını tahmin ettiğim için durmayıp yoluma devam etmiştim.
    İnsanlar bu tür işleri sadece eğlence amaçlı değil, "mesleki" nedenlerden de yapabilirler. Dikkatli olmakta fayda var. Kazasız belasız sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    sanırım bahsettiğin yeri biliyorum dostum asri mezarlığın orası hıdırlık yenidoğan tarafları

orda kendini bilmez velet çok evim oranın aşşasında olmasına karşın yolumu 1-2km uzatıp ordan geçmiyorum.
    şimdiye kadar 3 geçme girişiminde bulundum ordan birinde basket topu birinde taş atıldı, sonuncu geçtiğimde az daha düşüyordum motordan ve töğbe ettim ordan geçmemeye :S

siz siz olun 2 teke le belalı semtlere girmemeye çalışın
    kendini bilmez velet çok(aileleri de çocukları gibi genelleme yapalım biraz)
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Yaklaşık bir ay önce eşim ile birlikte arabamla İstanbul ZÜmrütevlerde yeni yapılan otoban gibi yoldan giderken (kasacılar/Küçükyalı'dan ZÜmrütevler/Marmara tatil köyüne giden yol) yolun kenarında otlara gizlenmiş iki genç gördüm bişey yapıcaklarını anladım arabayı krıdım ama bir gümbürtü koptu ilerde durdum baktım El kadar bir kayayı fırlatmışlar şöför kapısı 10 cm cam altına denk geldi ve kaportada 1-2 santimlik yarık meydana geldi.Kırmasaydım direksiyonu camdan bana geleceti ve muhtemelen büyük hasar alcaktık.gençler (14-17 yaşlarındaydılar) yolun kenarındaki mahalleye kaçtılar.Peşlerinden gittim mahalleye girdim aman allahım nasıl bir mahalle.Garip tipli insanlar,evler v.s.Bana göre tam bir suç mahallesi.Ordan her türde adam çıkar.Çocukları bulamadım evlerini buldum v.s ama daha fazla üsteleyemedim durum çok sakattı.Eşimde sinir ve korkudan baygınlık geçirdi v.s Çok korkunç bir gündü.Allah akıl fikir versin.Bunlara polis hiçbirşey yapmaz veya yapamaz eminim.Bİraz uzun oldu kusura bakmayın,
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

Motosikleti
    ----
    Alıntı Bartu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LAaaann =) anam incen aşagı cocuk dinlemicen agzını burnunu kırcan büyükleri gelcek onları da dövcen mallara bak !
    başına bela almasına gerek yok ben olsam bende takmam devam ederdim ...
    Kasksız motosiklete binmek, paraşütsüz atlamak gibidir:pr:

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    yani şimdi ırkçı vs diyeceksiniz ama çingene her yerde çingene kardeşim.kocaelide olan bilir bir ara umuttepe yolu çingenelerin oradan geçiyordu minibüs ve arabaları taşlıyorlardı.bu resmen teröristlik başka bişey değil.inipte bişey yapamazsın birken 100 olur şerefsizler en iyisi kimse göremden çekip vurmak bi pislik temizlenir.resmen canına kast etmiş ötesi var mı?bunları anaları dogurmamış sç...mış

Motosikleti
    ----
    geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış
    Kasksız motosiklete binmek, paraşütsüz atlamak gibidir:pr:

Motosikleti
    V STROM DL 650
    geçmiş olsun arkadaşım.oralarda dolaşmayalım ozaman.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:17 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani şimdi ırkçı vs diyeceksiniz ama çingene her yerde çingene kardeşim.kocaelide olan bilir bir ara umuttepe yolu çingenelerin oradan geçiyordu minibüs ve arabaları taşlıyorlardı.bu resmen teröristlik başka bişey değil.inipte bişey yapamazsın birken 100 olur şerefsizler en iyisi kimse göremden çekip vurmak bi pislik temizlenir.resmen canına kast etmiş ötesi var mı?bunları anaları dogurmamış sç...mış
    haklısın valla.en iyisi fazla muhattap olmamak.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım bahsettiğin yeri biliyorum dostum asri mezarlığın orası hıdırlık yenidoğan tarafları

orda kendini bilmez velet çok evim oranın aşşasında olmasına karşın yolumu 1-2km uzatıp ordan geçmiyorum.
    şimdiye kadar 3 geçme girişiminde bulundum ordan birinde basket topu birinde taş atıldı, sonuncu geçtiğimde az daha düşüyordum motordan ve töğbe ettim ordan geçmemeye :S

siz siz olun 2 teke le belalı semtlere girmemeye çalışın
    kendini bilmez velet çok(aileleri de çocukları gibi genelleme yapalım biraz)
    Bentderesi dolmuş duraklarının yukarısı.. Kartaltepe de deniyor... Kalenin tam çaprazı...

Yenidoğan Sakalar tarafında.... Biraz oraya uzak kalıyor...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlık ne alaka di mi?
    çok alaka..koruma giymenin faydasını hiç tartışmanın anlamı yok değil mi?(montun birdefa daha faydasını gördüm).
    ankaranın göbeğinde gecekondu bölgesi sayılabilecek bir yerden gidiyorum(yanlış anlamayın ulus heykele en fazla 1 km yer işte bir yer kısaca)
    her neyse olay şu :
    sakin sakin gidiyorum.sırtımda koca bir taş vurduğunu his ettim.baya da büyüktü tahminimce.biraz ağrı yaptı o kadar.ama en çok kızdığım şey bağıran çocuğun yihhuuuu vurdum çığlığıydı.içimden saydığım küfrün hesabını siz sayın.içimden durup bakiim kimmiş diye.sonra bunların büyükleri geldi aklıma hiç durmadan bastım yoluma gittim.ya bu yüzyılda başkentin ortasında yazık halimize yaaaa..
    her neyse:
    sizsiz olun mutlaka her türlü korumanızı giyin.tehlike her zaman yerden değil bazen de gökten gelebilir....
    bu tarz veletlere ne yapmak lazım bilmiyorum..... acaba ani bi fren güzel bir u manevra sonra gaz açıp hızlanırken sağ ayak tabanını dışarı çıkartıp çizmenin tabanını ona yakından gösterim sonrada yihuuuuuu vurdum mu demek lazım bidaha yapmamaları içiin.... Allah sabır versin geçmiş olsun ben bu anlattığımı yapabilridim..

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tarz veletlere ne yapmak lazım bilmiyorum..... acaba ani bi fren güzel bir u manevra sonra gaz açıp hızlanırken sağ ayak tabanını dışarı çıkartıp çizmenin tabanını ona yakından gösterim sonrada yihuuuuuu vurdum mu demek lazım bidaha yapmamaları içiin.... Allah sabır versin geçmiş olsun ben bu anlattığımı yapabilridim..
    Bunlara şiddetin dozunu artırınca başka şeyler buluyorlar... Daha da ileri götürüp patlayıcı falan atarlar...

Islah edilemez insanlar olduğunu bilerek ona göre bişeyler düşünmek laım...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bu demek oluyorki gecekondu semtlerinde fazla dolanmicaksınız
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    geçmiş olsun.çinçin i askerliğimi ankara da yapmam sayesinde öğrendim ama hiç gitmedim ve hayatım boyuncada gitmem.şimdiki hali iyi diyolar eskiden polis bile giremiyomuş
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    hocam guluyorum komik ama bi okadarda buyuk bi ayibimiz,neyse buyuk gecmis olsun,cok daha kotusu olabilirmis,umarim hicbirimizin basina boyle bisey gelmez.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    CBR 600F
    birazönce haberde izlediğmiz gibi selendimiydi ilçenin adı.gene bu yanmış insan görünümlü ...arza çıkarmışlar.halk ayaklanmış.ilçe dışına çıkarılmış çinçonlar.
    illa heryerde bunların olmasımı lazm önlemler alınması için.diycek bişy yok bu maymunları aramıza sokanların allahcezasını versin

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    diyecek hiç bişe bulamıyorum aklımdan geçenleri forumda ifade etsem eminimki banlarlar tek diyebileceğim geçmiş olsun umarım bundan sonra bu ve benzeri olaylar yaşamazsın.

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlara şiddetin dozunu artırınca başka şeyler buluyorlar... Daha da ileri götürüp patlayıcı falan atarlar...

Islah edilemez insanlar olduğunu bilerek ona göre bişeyler düşünmek laım...
    abi işte bunu diye diye bu hale geldiler ya neyse.... hepsi aynı hiçbirinin birbirinden farkı yok hep masum taraf sustu dediler ki onlarda susar ama suçlu susmadı suskunluğu fırsat bilip daha çok üste çıkmaya kalktı... öyle bişey yaşasam botmum marka ve numarasını o çocuğun suratına dövme yapardım sanırım. büyük konuşmuyim belki kıyamam ama şuan ki gerginliğimle kesinlikle yaparım..

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben büyüğü gelecek melecek anlamam
    Bana taş atacaklar ve haklı olcaklar yok öyle bir şey.
    Keşke dönüp ana ve babalarını bulsayıdınsana bir şey olmadı,ya başka bir motosiklet sürücüsünün benzer bir olayda kaza yaparak öldü haber çıkarsa yarın!!
    Bu gibi olayları basite indirgeyip göz ardı edemeyiz arkadaşlar.
    Çocukları elbette dövmeyeceğiz ama ebeveyinlerini bulup ciddi bir şekilde uyarmalıyız

DİPNOT: Dünyanın tüm gelişmiş ülkelerinde veliler çocuklarını sigortalatmakla mükelleftir.Nedenine gelince,çocuklar istem dışı (oynarken)başkalarının malına hatta kendilerine maddi ya da fiziksel zarar verebiliyor...bunların telafisi aileler tarafından çoğu kez giderilemiyor onun için örneğin Almanya da ''Haftpflichtversicherung'' yani sorumluluk diğer adı da mesuliyet sigortası olarak adlandırılan bir sigorta biçimi var.Bu bütün hasarları istisnasız karşılıyor.

2 yıl önce çocukların yola attığı patlak bir futbol topunun ön lastik altına girmesi ve kontrol kaybı nedeniyle düştüm.Motosiklette bir kaç çizik vadı ancak Motosiklet montum ve pantolonum (özellikle diz kısmı) bayağı hırpalandı..
    Babası valla billa ödeyeceğim abi dedi ama hala ödeyeecek.
    Gelen Polis ise, bunlardan zor para alırsın ama istersen yine de şikayetçi ola bilirsin demekle yetindi.Memleketimin hali işte
    sence ailesi uyarmaktan anlayacak insanlar olsa,o çocuk motora taş atarmıydı.
    hayat şansa bırakılacak kadar uzun değil

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    ekonomi zayıfsa o ülkede herşey olur.adam aç ...

action man'i olmayınca sokakta taşla motorcu vurmaca oynuyor çocuk ne yapsın

geçmiş olsun bu arada efenim
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekonomi zayıfsa o ülkede herşey olur.adam aç ...

action man'i olmayınca sokakta taşla motorcu vurmaca oynuyor çocuk ne yapsın

geçmiş olsun bu arada efenim
    Kim aç?.... Senin benim yiyip içmediğimizi yiyip içiyorlar.... O kadar alışmışlar ki çaba sarfetmeden para kazanmaya herşey onlar için boş..Kanun muş polismiş onlar için hikaye...

Çalınan motorumu da o mahalleden biri (16 yaşında) çaldı..Yerini adresini ismini herşeyini verdim polise ama ?......

Ama diyorum adamların korkusu yok... Allaha inançları yok en başından...

O çocuğa action man ı versen kafana atar dalgamı geçiyon sen diye... Varsa yoksa hırsızlık gasp ve otçuluk.....

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim aç?.... Senin benim yiyip içmediğimizi yiyip içiyorlar.... O kadar alışmışlar ki çaba sarfetmeden para kazanmaya herşey onlar için boş..Kanun muş polismiş onlar için hikaye...

Çalınan motorumu da o mahalleden biri (16 yaşında) çaldı..Yerini adresini ismini herşeyini verdim polise ama ?......

Ama diyorum adamların korkusu yok... Allaha inançları yok en başından...

O çocuğa action man ı versen kafana atar dalgamı geçiyon sen diye... Varsa yoksa hırsızlık gasp ve otçuluk.....
    hak veriyorum abi her yerde var bu tür mahalleler.

ama onların yetişme tarzı bu ... bununda sebebi o mahalle , o mahallede olma amaçları ucuz derme çatma gecekondular.gecekonduda da fakirler oturur.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler