Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ehliyetsiz bi süre binsem de olurmuş...??

Motovento
    REKLAM ALANI
    bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün ehliyet kursuna yazılmak için bi sürücü kursuyla görüştüm ve ordaki adam acil değilse (iş için vb.) bekle 18i az kalmış zaten araba ehliyetiyle birlikte al dedi. motosiklet ehliyeti alırsan şimdi 1 yıl sonra b sınıfı ehliyet için de aynı masrafları yaparmışım ama birlikte olursa çok daha hesaplı olurmuş. Ben şimdi ehliyet almalı mıyım yoksa yarım yıl kadar ehliyetsiz binebilir miyim? motosikleti mayıs gibi almayı düşünüyorum ve aralık 2010'da 18im bitecek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    trafiğe çıkmazsan olur.
    kanun kaide belli, sabır büyük erdem
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Konya da denetimler ne kadar sıklıkta bilmiyorum ama ehliyetsiz yakalanırsan ehliyet almak için vereceğinin 2 katını ceza olarak verirsin sonra bir de ehliyet alırsın koşa koşa 17 yaşında
    ayrıca kazaya karışırsan olacakları yazmıyorum bile

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bin ama fazla göze batma kaskını aynanı tak bendede yok b için bekliyorum
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

konyada denetim yok gibi bişey evet kazaya karışırsam olacakları biliyorum...

Motosikleti
    mondial 151 rs
    allaha sukur2 ere yakalndım ehliyetsiz 2.cisinde yunus polisler yakaladı yalvar yakar bıraktılar öteki gun ehliyet kursuna yazıldm

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürekli diken üzerinde olucağına kursa yazıl ehliyetini al sonra rahat rahat gez

Denetimle ne alakası var ,trafiğe çıkman yasak,köy yolu,patika sür,ben 2,5 ay trafiğe çıkmadım,denetim olmadığını ben de biliyorum.Garantin yoksa trafik neyine

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    3 senedir ehliyetsiz kullanıyorum , eğer trafige cıkmazsan sorun olacagını pek düşünmüyorum ve trafik polislerinin sık oldugu yerlerde kaçarmışcasına değilde , başka bir yöne gidermiş gibi yolunu değiştirdiginde birşey olmaz. ;)
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürekli diken üzerinde olucağına kursa yazıl ehliyetini al sonra rahat rahat gez
    zaten öyle yapcaktım ama adam beklememi tavsiye etti.

ayrıca motor ehliyeti olnuca b ehliyet alırken bi faydası olmuyor mu evrak parası falan?

Günde 3 trafik cezası yiyen birini tanıyorum,hepsi de ehliyetsizlikten

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde 3 trafik cezası yiyen birini tanıyorum,hepsi de ehliyetsizlikten
    yok abi ben 1 kere yakalansam 2. durağım sürücü kursu olur

Motosikleti
    Asya Motor 150T
    benim yasım tutmaz alamam cok isterim adamın yası tutar sonra alsammı diyo xDD abi bence al

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Alıntı Bartu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yasım tutmaz alamam cok isterim adamın yası tutar sonra alsammı diyo xDD abi bence al
    Aynen katılıyorum..Üç kuruşun hesabınımı yaparsın? 1 Sene boyunca rahat motor kullanmayımı tercih edersin?
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    ben de aldım bir yıl tehlikeye girmeyelim diye 17 yi doldurduğum gibi.Ulan 7 ay oldu bir kere soran yok.B yi de ekletene kadar bir ekibe durdurtamazsam kendimi çok pis sövecem .Ama yokken direk alıyolar dı kenara. ah ah şimdi bi çekseler...

Motosikleti
    gt250comet
    polis amcalara yakalanırsan ne dicen wala kursta böle böle dediler polis amca benim bi suçum yok
    kararı sen ver, mali olarak senin için sıkıntı olmayacaksa al, keyfini sür motorun..

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    O ehliyetin tek gösterişi polis sorunca göstermek
    Sen kaskını montunu vs. ni giy adam akıllı git polislerin gözüne batmadan hiç bişey olmaz ama zamanı gelince hemen al
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 ay ehliyetsiz(tavsiye etmem) dolaştıktan sonra bende aynen arkadaş gibi düşünüyorum diken üstünde gitmektense beklerim ehliyeti alır paşa paşa gezerim daha iyi.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Motosikleti
    gt250comet
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ehliyetin tek gösterişi polis sorunca göstermek
    Sen kaskını montunu vs. ni giy adam akıllı git polislerin gözüne batmadan hiç bişey olmaz ama zamanı gelince hemen al
    beni temde kask mont dizlik varken, orta şeritte 50-60 km hızla giderken durduk yere çevirdiler.. hiç belli olmaz.. polis amcalarının canı çorba çekmiş olabilir

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Konya'da 6,5 senem geçti.Motosikletle orada tanıştım.Şu anda denetim yok gibi birşey olabilir ancak Konya polisi denetledi mi ya da es kaza yakaladı mı bırakmıyor.İşlerini çok iyi yapıyorlar.
    Sabredebilirsen et 18 yaşına kadar bekle yok kendimi tutamam binerim gezerim meram dere, Sille Yolu, Akyokuş gezer tozarım kafama eserse diyorsan daha maliyetli bile olsa a2yi al.Yolda haklıyken haksız duruma düşme derim ben.Ayrıca kursa para ödeyip de nasıl olsa sınav kolay diye düşünüp gitmemezlik etme.Belki son dakikada sınavı çalışır geçersin ama kuralları gerekli bilgileri pekiştiremezsin sadece ezberlemiş olursun.

Sürücü kursu iyi niyetle daha ekonomik olsun diye sana böyle söylemiş olabilir.ancak ehliyeti de bir kere alıyorsun o fazladan masrafı sadece bir kere yapacaksın.tüm hayat boyu harcanan paralar içinde
    vereceğin fazladan 200- 300 tl için başına iş almaya değer mi ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler