Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Unkapanı Köprüsü Ölüm Yolu Olmuş...DİKKAT..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    İşim gereği sık sık Havalimanından Taksime çıkıyorum...Yenikapıdan mecburi istikamet kestirme Unkapanından çıkarım...Sabah köprüde onlarca ambulans ve ekip aracları gördüm...Mevzu herzamanki mevzu...

Karşı şeride geçme....

Ulan bi şerit takibi yapamıyor bu şoför milleti...

karşı şeride geçip can alıyor can veriyor...

kaza o kadar büyük çaptaydı ki yaralılardan birisi denize düşmüştü...Yaralıların içinde turistlerde varmış şimdi okudum...

çözüm çok basit...köprü ortasını çelik halatlı bariyerle ayırıcan...köprü pazartesi ve perşembe geceleri tamamen ortadan yukarı açılıyor tersaneye geçişler nedeniyle...bariyeri o ayrılma noktasından itibaren kesik olacak tabi...

ben şu aklımla bunu düşünüyorum...ama yüce bürokrasi bunu düşünemiyor...senin benim vatandaşın canının önemi yok...İlla bir önemli bürokrat veya dölü geberecek orada o zaman belediye başkanı karayolları veya ilçe belediye devreye girecek...

Unkapanı Köprüsü’nde kaza: 2 ölü
    Fatih'te Unkapanı Köprüsü üzerinde ters yöne giren taksi, faciyaya yol açtı. Karşı yönden gelen başka bir taksiyle çarpışan araç, köprü korkuluklarına çarparak durabildi.
    Güncelleme:05 Ocak 2010 09:37
    Yorum Yaz Yazdır Eksenim'e Ekle Arkadaşına gönder RSS SMS Servisi Ortalığın savaş alanına döndüğü kazada 2 kişi öldü, 3'ü İtalyan turist, 6 kişi ise yaralandı. Kaza sırasında araçtan fırlayıp denize düşen yaralılardan biri, yaklaşık 300 metre yüzerek karaya çıktı.

Kaza, bugün saat 03.00 sıralarında Unkapanı Köprüsü'nde meydana geldi. Aksaray’dan Taksim yönüne giden Naim Çerci yönetimindeki taksi, plastik dubalarla ayrılan yolda karşı şeride geçince Mehmet Akdemir yönetimindeki taksiyle çarpıştı. Savrulan araç, köprü korkuluklarına çarparak durabildi. Kaza sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kazada yola fırlayan Naim Çerci ile hünez kimliği belirlenemeyen 40 yaşlarında bir erkek olay yerinde yaşamını yitirdi.

YARALI HALDE 300 METRE YÜZDÜ
    Yaralılardan 3'ü İtalyan turist 5 kişi ambulanslara konurken, içlerinden birisi Atilla Muslu Baş adlı kişinin de köprü korkuluklarına çarpan araçta bulunduğunu söyleyince panik yaşandı. Polis, Atilla Muslu Baş'ın denize düşmüş olabileceği ihtimali üzerine Sahil Güvenlik'ten yardım istedi. Arama çalışması başlatan Sahil Güvenlik ekipleri, tüm çabalara karşın Atilla Muslu Baş'a ulaşamadı. Bir süre sonra telsiz anonsundan Atilla Muslu Baş'ın kaza sonrası yaralı olarak yüzerek yaklaşık 300 metre mesafedeki Kasımpaşa sahiline çıktığı, buradan da vatandaşlar tarafından Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldüğü bilgisi geldi.

Yaralılardan Mehmet Akdemir ve Muhammet Şişman Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma, İtalyan turistler Rosellarol Brunaccı, Renoto Rugiero ile Pasparale Raffella ise Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, yaşamını iki kişinin cesedi ise Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Harbiden yazık .
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    gayet normal ve müstehak.

gece yol boş diye ver gazı ondan sonra kaza oldu. başka ne olmasını bekliyordunuz ki ?
    bir de gece hava soğuktu, buzlanma da olabilir.

kişisel kanaatim böyle bir trafikte bu kadar az insanın ölmesi Hak'kın lütfudur.

ne araç kulanmasını biliyorlar ne de karşılarındaki insanlara saygıları var.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul'un yollarında her katettiğim km'de yol yapımda ve yönetimde emeği geçenlerin kulaklarını çınlatıyorum.

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Bir başkadır benim memleketim .. lay lay loyy loyyy lülülülülü

Film seti gibi,denize düşen dublörler falan var,canım İstanbul macera filmi gibi
    Ölenlere Allahtan rahmet,yaralı ve turistere sabır dilerim.

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    mete abi bu millet cana hiç önem vermiyo baksana,ne kadar az görüntülenmiş,ama sen unkapanında 200 yapan motor desen seyret gümbürtüyü,bizim siz gibi tecrübelilerden alacağımız çok şey var ama milletin aklı başka yerde,yazık çok yazık,,bizi uyardığın için teşekkür ederiz,öğreneceğimiz çok şey var çooooook

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    İşyerim ile evim arasındaki rotada sözügeçen köprü. Motorla çıktığımda sabah, akşam geçerim. Bilenler bilir, şişhaneden gelirken özellikle son virajdan sonra kaptıran kaptırır.
    Köprü ile yol arasındaki çelik birleşim yerleri evlere şenliktir. Öyle yada böyle zıplarsınız, kontrollü olmak gerekir... Son bir sene içerisinde sayısız kaza olmasına rağmen (ölümlü olanlarıda çoktur)
    tedbir olarak üçer şeritli yolun ortasına plastik duba sabitlemesinden öte geçmediler. O güzergahdan geçenler için özellikle sarı minibüslere dikkat etmelerini özellikle
    salık veririm. Trafik terörü neymiş izleyip görsünler. Ha birde o güzergahı sık kullanıp kendine güvenen sürücüler var. Onlarda aynı.

Velhasıl kelam buzlanma da olduğunu düşünürsek, kaza yine geliyorum demiş.

Hayatını kaybedenlere allahdan rahmet, kalanlara acil şifalar diliyorum.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yahu mete bu ne acele???
    Demekki yeteri kadar can kaybedilmemiski önlem alinmamis..
    Yeteri kadar insan ölsün önlemi alinir sen merak etme..

Yine cizilmisin..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler