Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Noter işlemi 36.50 Tl tutmuş !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı trhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlarıda hesab edınce aynı hesapmı oluyo ?????
    Plaka masrafı çıkarsa bilmem ne kadar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    2010 a girdiğimizde zam furyasıyla karşılaştık o yüzden insanın inanası gelmiyor.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Eskiden noterin aldığı parayı artık büyük ihtimal ile emniyet alacak.

İnşallah almaz, ama sanmam
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden noterin aldığı parayı artık büyük ihtimal ile emniyet alacak.

İnşallah almaz, ama sanmam
    unutmazsam eğer, yarın meseleyi bütün detaylarıyla öğreneyim resmi ağzılardan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    ruhsata sayfa bası 40 ytl alırlarsa aynı tas aynı hamam olmuyormu sadece parayı alanlar el değiştiriyor:=)

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı trhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsata sayfa bası 40 ytl alırlarsa aynı tas aynı hamam olmuyormu sadece parayı alanlar el değiştiriyor:=)
    ruhsatın bir yaprağı 45, eğer plaka değişecekse diğer yaprak 60 tl(iki yaprak değişirse 105)...Bu masraflar zaten önceden de vardı, yani notere 200-300 bayıldıktan sonra trafikte bu masrafları yapıyordun. Şimdi değişen şey artık notere yüklü paralar öenmeyecek satış için. Gerçi eski duyumlara göre satış işine noter karışmayacaktı, bu işlemde trafikte yapılacaktı ama sanırım noter masrafı düşürülerek düzenlenmiş gibi görünüyor Bakalım satış yapanlar açıkladıkça olay netleşir
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    öncedende yapılıyorsa ozman iyi

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yani şimdi ben ikinci el birmotor alsam bana noter plaka ruhsat ıvır zıvır toplam ka TL ye mal olacak?
    birisi cevaplaya bilir mi?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    şimdi nedir son durum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    arkadalar aynı sehır ıcınde toplam 190 Tl tutmuş devir masrafı.. sımdı ogrendım 15 takıpcı,35.50Tl noter 40 sigorta, ruhsatın 2 yapragı degısmıs 50-60 fılanda o tutdu dedi vergisi 25 bıkac bıseye daha vermiş unuttum dedi
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadalar aynı sehır ıcınde toplam 190 Tl tutmuş devir masrafı.. sımdı ogrendım 15 takıpcı,35.50Tl noter 40 sigorta, ruhsatın 2 yapragı degısmıs 50-60 fılanda o tutdu dedi vergisi 25 bıkac bıseye daha vermiş unuttum dedi
    2 yapraksa plaka da değişmiş,teşekkürler.

Motosikleti
    ---
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yapraksa plaka da değişmiş,teşekkürler.
    rica ederimde ama motor 2009 yeni plaka oldugu ıcın degıstrmıyolardı bıde plakası aynıydı galıba onuda sorım bırzdan
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Şu işten adam akıllı anlayan biri çıksada bi bilgi verse herkes bişiy sölemiş...
    Şimdi ben 0 km araç alıcam, ıvır zıvır trafik noter, eskiden nekadar ödeyecektim şimdi nekadar ödeyeceğim?ikinci el bi araç aldım eskiden ne ödüyordum şimdi ne ödeyeceğim hepsi içinde bunu söyleyin..

cemalozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dİğer masraflar ( sigorta, vergi, ruhsat yapragı) eskidende ekstra olarak zaten vardı,
    benim anladığım 250-300 TL: olan Noterde yapılan işlemler 35-40 TL ye düşmüş

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsatın tek yaprağı 65 tl iki si 105 tl nasıl 50 -60 tutmuş yanlışlık vardır..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    suzuki an125
    trafikte yapılan harcamalarda bir değişiklik yok..onunla alakalı bir yasa tasarısı falan olmadı..sadece noter masrafı düştü

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Yanlışlık var tabi, ne zaman şu devir masrafları konu olsa arkadaşlarımız akıllarına gelen rakamı kesin ve netmiş gibi söylemekten çekinmiyor. Sallamak serbest nasıl olsa..

Ben en son aşağıdaki masrafları yaparak motorumu üzerime aldım;

*Noter Masrafı ( Eskiden 180lira'dan başlıyordu, modele göre değişiyordu - Şuan arkadaşın dediğine göre 36,50 tutmuş)
    *Zorunlu Trafik Sigortası ( Ruhsat değiştirirken mutlaka adınıza zorunlu trafik sigortası yaptırmış olmalısınız - en uygunu 30-40lira'dan başlıyor, illere göre değişebilir )
    *Ek1 Form ( Araç bilgilerinizin yazıldığı yeşil bir form - 10tl ye doldurtuyorsunuz)
    *Ruhsat Masrafı ( Plaka değişmeyecekse sadece "Araç Tescil" yaprağı değişiyot 45tl - Plaka değişiyorsa "Motorlu Trafik Belgesi" yaprağı da değişiyor o da 60tl // Ruhsatınız eski tipse her iki yaprak da zorunlu olarak değişiyor )

Yeni kanun ile emniyetin ruhsat bedelleri değişmediyse, 150tl civarında bir indirimi sözkonusu oluyor. Yani eskiden ortalama 300tl civarına devir alıyorken, şimdi 150tl civarına halledeceğiz bu işi. Merak eden arkadaşların bilgisine...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    trafik şube ile görüştüm
    il içi devirlerde tek yaprak değişiyor ve 46 tl tutuyormuş
    il dışı devirlerde plaka değişeceği için 108 tl + 10 lira
    başka herhangi bir masraf yok dediler

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    yani toplam da
    36,5 noter
    40 tl sigorta
    46 tl ruhsat (plaka değişmicek)
    122.5 tl mi ödicem
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    ---
    Alıntı -majesty- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışlık var tabi, ne zaman şu devir masrafları konu olsa arkadaşlarımız akıllarına gelen rakamı kesin ve netmiş gibi söylemekten çekinmiyor. Sallamak serbest nasıl olsa..

Ben en son aşağıdaki masrafları yaparak motorumu üzerime aldım;

*Noter Masrafı ( Eskiden 180lira'dan başlıyordu, modele göre değişiyordu - Şuan arkadaşın dediğine göre 36,50 tutmuş)
    *Zorunlu Trafik Sigortası ( Ruhsat değiştirirken mutlaka adınıza zorunlu trafik sigortası yaptırmış olmalısınız - en uygunu 30-40lira'dan başlıyor, illere göre değişebilir )
    *Ek1 Form ( Araç bilgilerinizin yazıldığı yeşil bir form - 10tl ye doldurtuyorsunuz)
    *Ruhsat Masrafı ( Plaka değişmeyecekse sadece "Araç Tescil" yaprağı değişiyot 45tl - Plaka değişiyorsa "Motorlu Trafik Belgesi" yaprağı da değişiyor o da 60tl // Ruhsatınız eski tipse her iki yaprak da zorunlu olarak değişiyor )

Yeni kanun ile emniyetin ruhsat bedelleri değişmediyse, 150tl civarında bir indirimi sözkonusu oluyor. Yani eskiden ortalama 300tl civarına devir alıyorken, şimdi 150tl civarına halledeceğiz bu işi. Merak eden arkadaşların bilgisine...

tek sen anlamamıssın kardesım yazılanları oku ondan sonra konus 35.50 yazıyo (yazdıgım msj.da) kesın olmasa gelıp burda konusmayız cok bılıyosan sen acıp acıklıyaydın herkez senn gıbı süper zeka bılgılı degıl aklıma gelenı yazmadım henuz bunamadım ödenen fıyatları yazdım aksam aksam adamı sinir etme!!!

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler