Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hayvanseverler yardımınız lazım..!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaşlar konu dışı ama en çok moto sohpet okunduğundan butım konuyu umarım yöneticilerde duyarlı davranır

izmir-mordoğanda belediye köpekleri zehirleyerek acımasız bir şekilde zehirliyerek öldürüyor....bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz

http://www.dohaydersopengazievi.com/...lar&Itemid=743

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    o hayvanları zehirleyenler insan olamaz Allah ıslah etsin
    Her asker yeşil bereli olamaz

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    şu hayvanların dili yok yahu...bunlara kıyanların yatacak yeri yok bu dünyada...

Düşünün ki kurban kesilen hayvanın bile gözleri kapanıyor bu emredilmiş...uzaklaştır kısırlaştır ama bu şekilde katletme ...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu hayvanların dili yok yahu...bunlara kıyanların yatacak yeri yok bu dünyada...

Düşünün ki kurban kesilen hayvanın bile gözleri kapanıyor bu emredilmiş...uzaklaştır kısırlaştır ama bu şekilde katletme ...
    ordaki arkadaşlar zaten kısırlaştırmış herşeyi yapıyorlar yani

Motosikleti
    Belkide belde veya belediye başkanının bundan haberi yoktur...işçiler işgüzarlık yapıyordur belki...o ölü hayvanları Mordoğan Belde Başkanının odasına götürüp masasına koyucan...en güzel tepki bu olur...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

ne yapsın adamlar kücük bi cocugu ısırıp parcalasa bu köpekler daha mı iyi acaba ?
    Farklı görünsekte aynı şeyleri anlatıyor ve yaşıyoruz[B][COLOR="Black"][/COLOR][/B]

Motosikleti
    bu sokak köpeklerinin çoğunluğu uyuz tırsak hayvanlar...ama grup haline geldiklerinde kaçacan tabi...geçen bende bir sokak köpeğini tekmeledim...hırlıyordu sokakta okula giden bir çocuğa...bişey yapacağından değil belkide çocukda korkmuştu...bende yanına gittim bir tekme savurdum inleyerek kaçtı...üzüldüm tabi sonra...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    valla bizim mahalledede yıllardır birsürü köpek var kimseleride ısırdıkları parçaladıkları yok,onlarda bir canlı dertlerini anlatamıyolar,karnınız acıktığında biryeriniz ağrıdığında siz anne karnım acıktı doktor bey şuram ağrıyo buram ağrıyo diyebiliyosunuz ama o hayvanlara nasıl anlatacak dertlerini
    Her asker yeşil bereli olamaz

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    resimlere bakp yorum yazayım dedim ama yorumsuzum, anlamsızım... ben nasılsım, insan mıyım ya da bu mu insan?
    bizi utandırıyorlar :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    hani derler ya " insanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum."
    aynen öyle.

hayvan din, dil, ırk, cinsiyet ayırmaz. alacası dışındadır, fesatlık yapmaz, yapacağını belli eder ve yapar.

geçen 3 tane kızıl şahin vurmuşlar. biri kör, biri ölü, biri yaralı kalmış. avcılar ya avlamışlar.
    hayvanat bahçesinde su aygırının gözünü şişirmişlerdi. ne beklenir ki içinde zerre kadar doğa sevgisi olmayan milletten. anca insanları sınıflandıralım, bizim gib olmayanı yakalım öldürelim.

izmirli arkadaşlar oradaki hayvan hakları derneği, haykod ve benzeri dernekleri ile ilteşimi geçerlerse organize bir aktivite yapabilirler. yoksa buradan hayır bekliyorsanız çok beklersiniz.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bende orda gezinen belediye zabitasindan ve bu karari alan ruhsuzdan rahatisizlik duyuyorum. Yemeklerine zehir katip onlari da yok etsem iyi olacakmi? Kisirlastirmak diye bir sey var hicmi duymamis bu manyak. O zehri atana yedirip sonrada belediyenin onune atmak var bu adamin lesini. Belki yaptiklarini anlarlar o zaman.

Asagida belediyenin bilgileri var

Mordoğan Belediye Başkanlığı
    Adres : Mordoğan /Karaburun - İZMİR
    Telefon : + 90 232 737 50 50 (Pbx)
    Faks : + 90 232 737 50 50
    E-Mail : cigdem@mordogan.bel.tr

bu linkte de iletisim formu , ordan Veterinerlik ve Halk sagligi kismini secip sikayitinizi gonderin.Biz dogamiza , yasam alanimiza sahip cikamiyor isek , dunyada bize sahip cikmaz.

http://www.mordogan.bel.tr/index4.php
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    biraz kaba kuvvet olacak ama , zehirleyenleri tespit edin baseball sopası ile acımasızca dövün bir daha sizden çok hayvan sever oluyorlar . ( denenmiştir. )
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı onurcux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapsın adamlar kücük bi cocugu ısırıp parcalasa bu köpekler daha mı iyi acaba ?
    peki haklısın
    ama çözüm bumu ???
    bi barınak yapılabilir dimi
    bi yolu adam gibi yapmayıp 30 defa yapıyolar
    ama bi köpek barınağı yapamıyorlar çokmu zor ??

İnsanlıktan nasibini alamamış şahsiyet(siz)ler..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı okanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlıktan nasibini alamamış şahsiyet(siz)ler..
    aynısını onlarada yapmak lazım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

bukadarmı duyarsızsınız arkadaşlar??

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısını onlarada yapmak lazım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

bukadarmı duyarsızsınız arkadaşlar??
    Birine bir itham da bulunacaksanız kişi belirtin. Duyarsız kimmiş bilelim. Ben bu başlıkta duyarsız bir kişi gördüm sadece. O da cümle aleme yetecek kadar duyarsızmış hatta cani denebilir.

Demek çocukları ısırmasın diye köpekleri öldürmek çok zekice. Çocuklara tos vurmasın diye boynuzlu hayvanları, çocukları tırmalamasın diye kedileri, ötüp çocukları uyandırmasın diye horozları, çocukları korkutmasın diye balıkları, çocukların kafasına sçıp psikolojilerini bozmasın diye kuşları da öldürmeliyiz. Bu liste üzerine çalışmalı ve listeyi uzatmalıyız.

Ya arkadaşım senin çözüm anlayışın bu mudur? Baban da mı köpek zehirlerdi?

Bu hayvanların suçu değil. Sözde hayvanseverlerde suç. Tatil yöresine giderken; 2-3 aylığına çocuk hayvan sevgisi tatsın, ya götürelim işte ne var diyen eŞŞeklerde. Sonra dönerken de nası götürcez bunu geri bırakalım seneye gelince besleriz bur da bir şey olmaz derler. Sonra bir bakarsınız bir yaz sonunda bulunduğu çevreyi kendince korumaya çalışan, yürüyen insanları rahatsız eden köpek sürüleri oluşmuş. Zaten milletimiz, genel olarak sorumluluk alma ve aldığı sorumluluğu kaldırabilme konusunda yetersizdir. Durum böyle olunca ve bu hayvanların gerekli bakımlarının yapılması ve beslenmesi pahalıya geldiğinden belediye bunları bir güzel zehirler. Bu belediyenin tercihi değildir. Bu duruma sebebiyet veren; telefon açıp belediyeye şikayette bulunan yerel halktır. Genelde "yav arkhadaş her yer it köpek doldu, çuçuklar ive gelirken korkuyor şunun bir hal çarasına bakın" gibi bir şikayette bulunurlar. Durum böyle iken bu durumu çözmeye çalışmak yine yerel halka düşer.

Gelelim başlığı açan size. Bu koşullarda insanlardan yardım istiyorsunuz ve duyarsızlıkla itham ediyorsunuz fakat hiçbir şey önermiyorsunuz. Ne yapmalıyız? Motosiklet grupları olarak elimizde sallanan zincirlerle belediye görevlilerine ve belediye yapılarına mı saldıralım?

En azından; "lütfen bu durumdan şikayetçi iseniz şuraya bu yazıyı gönderiniz, isteyenler eklemeler yapabilir" gibi bir yönlendirme de bulunmanızı beklerdim. Bu işler o kadar kolay değil. Buraya bişeyler yazıp beklemek yerine sizde elinizi taşın altına koyup bilgisayar başından kalkın ve ilgili birileriyle temas kurmaya çalışın. Hiç olmassa bir zahmet yetkili birilerinin iletişim adresini belirtin ve hazır bir şikayet metni oluşturun.

Hem böylece belki bazı arkadaşlarımız bu zehirleme işlemini yapan adamları bulup, hayvan katleden kanlı ellerini öpme yüceliğine erişme fırsatı bulur.

Bir hayvansever olarak görüşlerim bunlardır.

Motosikleti
    Asya Motor 150T
    ben acayip hayvanları seviyorum ama malesef izin yok off hep aile baskısı balık aldım balık bakıyorum sonuna kadar destekciyim Alayına isyan!

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Eklemek istedim. İlk defa gördüğüm bir olay değil. Korkarım son da olmayacak. Datça'da denize 5 metre uzaktaki okulumuzun sabah bahçesine çıkışımı ve sahilde yatan o kadar ölü köpeği hiç unutmadım. Ben de hayvanları seven bir çocuk olarak mutlu olmuş, duvardan atlayıp köpeklerin yanına inmiştim. Kendimce hep beraber uyumuşlar sanmıştım. Bir tanesini sevdim, üzerinde sinekler vardı. Diğerlerinin de yanına gittim. Hiç biri uyanmadı. Annem başta olmak üzere insanlara haber vermeye çalıştım. Olayı gördüğünde annemin ağlamasını da hatırlıyorum. Baya bir ses getirmişti olay, uzun süre hayvanlar ölmedi. Sonra tekrarlandığına dair bir şeyler duyuldu vs. Şimdi yine Datça'da köpek sürüleri dolaşır. Dolaşmalarını seviyorum aslında. Yani Avrupa'daki gibi hayvanlar sadece ya evde ya kafeste tutulmasın. Böyle küçük ilçelerde kenarda köşede yatan köpekler, kediler olması güzel bir şey bence. Ama sürüleşince insanı rahatsız ediyorlar. Bunu engellemek için insanların sürekli buralara hayvan getirmesini engellemek lazım. Bununla ilgili Datça'da posterler görmüştüm. Böyle bir şeyler asılabilir belki sık görülen yerlere...

Motosikleti
    gt250comet
    sokakta başı boş hayvanların olması doğru değil, başı boş hayvanları zehirlemekte..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İnsan harici canlıları tahmin edemeyeceğiniz kadar çok seviyorum ben..
    Bu tür haberlerle o kadar çok karşılaştım ve o kadar çok peşinden koştum ki..
    Gerçekten yardım etmek isteyen ve yardım eden insan sayısı o kadar az ki..

Geçen gün Kemerburgaz'a gittik..Dağ taş köpek dolu..Hepsi bir zamanlar birilerinin evlerinde bakılmış, büyütülmüş ama sonrasında sokağa salınmış..

Hepsi zavallı..Aciz..

Bir iki tanesine yaklaşıp azıcık sevince mutluluktan deliriyordu hayvancıklar..

İnsan evladı ne garip..Bir yanda benim gibi düşünen birileri var öte yanda acımadan sokakta boğaların tendonlarını kesen, kedi-köpek zehirleyen..

Bakarsan ikisi de insan..

Değil belkide?

Gerçekten kimi insanları sivrisineği sevdiğim kadar bile sevmiyorum..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler