Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaybolan araç hurda işlemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150
    umarım dogru yere yazmısımdır
    3 ay once kaza yaptım motorum ucurumdan assagıya duserek denızde kayboldu
    şimdi motor olmadıgı için hurdaya cıkaramıyorum bu konuda bilgisi olan varmı
    polis hiç yardımcı olmadı bayadır ugrasıyorum adamın dediği 10 sene bekle yaştan hurdaya ayrılır
    tabi vergisinide ode bi on sene başka yolu yokmu bunun
    Motosiklet bir tutkudur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Arkadaşım motor nasıl kayboluyor kaza olduğunda polis rapor tuttumu? bana biraz karmaşık geldi senin durumun

saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Arkadaş okuyunca icim sızladı bir an. Bana geldiğini düşündümde hele uzun yolda ege farezlerde başa gelebilecek birşey gercekten. Walla gercekten karışık durum.
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım motor nasıl kayboluyor kaza olduğunda polis rapor tuttumu? bana biraz karmaşık geldi senin durumun
    Banada karmasık geldi sonra dusununce

park halındekı motora arac carptı ucurumdan assagı yuvrladı hava karanlık oldugu icin ınemedık denıze sabah cıkartmaya geldıgımızde motorun yerınde yeller esıyordu karsı tarafın sıgortası bana bı mıktar para verrdı motor denıze gtti dıye bu yuzden calıntıda veremıyorum
    Motosiklet bir tutkudur.

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı Escist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada karmasık geldi sonra dusununce

park halındekı motora arac carptı ucurumdan assagı yuvrladı hava karanlık oldugu icin ınemedık denıze sabah cıkartmaya geldıgımızde motorun yerınde yeller esıyordu karsı tarafın sıgortası bana bı mıktar para verrdı motor denıze gtti dıye bu yuzden calıntıda veremıyorum
    alla allaa ne diye uçurumun kenarına koydun motoru kardeşim? vallahi seninki tam haber olcak türden bir durum motoru uçuruma park et sabah denize uçsun sonra sigortacılar sana para versin, sen hurdaya çıkartmak iste uğraş güzel film ama unut sen bu hurda işini almışsın paranı daha ne cinlikler düşünüyosun.. aracın kaybolduğuna dair belgen polis veya jandarma tutanağın varsa olur yoksa sittin tutturamazsın..

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Ruhsat kayıp mı? değilse çözüm olabilir.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ruhsat elinde ise kaza raporu da tutturmadıysan çalıntı raporu ver , bulunamadığı taktirde ruhsatı üzerinden düşüttürebilirsin ...

bakarsın Türk polisi çalıntı ihbarı üzerine motoru bulur belki
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    cbf150
    alla allaa ne diye uçurumun kenarına koydun motoru kardeşim? vallahi seninki tam haber olcak türden bir durum motoru uçuruma park et sabah denize uçsun sonra sigortacılar sana para versin, sen hurdaya çıkartmak iste uğraş güzel film ama unut sen bu hurda işini almışsın paranı daha ne cinlikler düşünüyosun.. aracın kaybolduğuna dair belgen polis veya jandarma tutanağın varsa olur yoksa sittin tutturamazsın..
    Motorun yanında arkadasımla takılıyorduk park edıp gıtmedım cinlik dusundugum yok dostum motor yok bosuna vergimi odıcem hurdaya cıkarmam gereklı tabıkıde polııs geldı motoru assada gordu ama bastı gıttı yardmcı olmadı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsat kayıp mı? değilse çözüm olabilir.
    Ruhsat sıgorta duruyor
    Plaka cıkartmayı dusundum polıs muayeneye gotur motoru gel plakanı basalım dıyor
    Calıntıda veremıyoruz tutanak var tabıkıde sıgortada kayıtda var kaybolduguna daır sıgorta basın agrır dıyor polıste aynı sey soyluyor
    bı yol bulamadım motorun gıttınemı yanıyım bunamı yanayım
    Motosiklet bir tutkudur.

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Motorun yanında arkadasımla takılıyorduk park edıp gıtmedım cinlik dusundugum yok dostum motor yok bosuna vergimi odıcem hurdaya cıkarmam gereklı tabıkıde polııs geldı motoru assada gordu ama bastı gıttı yardmcı olmadı
    arkadaş sen şimdi hırsızlık diye yalan beyanda bulunursan başına çok büyük belalar gelir.t.c.kanunlarına göre yalan beyan vermek 3aydan 2 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır.ayrıca kaza anında nasıl oluyorda polis ilgilenmiyor sen anlaştıysan polis devreye girmemiş olabilir ama bu bile suçtur.yani senin hak iddaa edebilmen için rapor tutulmuş olması gerek elindeki belgelerle trafik tescile başvurursan bu iş olur yoksa çok uğraşır ilerde başına birsürü dert alırsın.

Motosikleti
    cbf150
    polıs cagrdk geldı baktı fotograf cektırdı tutanagı hazırladı bıraktı gıttı bız doldurduk belge olarak bızım yazdıgımızz tutanak var o kadar o yuzden sorun oluyr zaten
    Motosiklet bir tutkudur.

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    polıs cagrdk geldı baktı fotograf cektırdı tutanagı hazırladı bıraktı gıttı bız doldurduk belge olarak bızım yazdıgımızz tutanak var o kadar o yuzden sorun oluyr zaten
    Doldurduğun tutanakta polis memurunun ismi varmı? elindeki bu belgeyle bir avukata git olayı baştan sona doğru düzgün anlat.sigortayada polis memurunada dava açılsın.haklılığın kabul edilirse işin düzelir,eğer sende bir kabahat varsa sen cezasını çekersin.

Motosikleti
    cbf150
    Doldurduğun tutanakta polis memurunun ismi varmı? elindeki bu belgeyle bir avukata git olayı baştan sona doğru düzgün anlat.sigortayada polis memurunada dava açılsın.haklılığın kabul edilirse işin düzelir,eğer sende bir kabahat varsa sen cezasını çekersin.
    polıs tutanagı sadece cıızdi isim ımza yok biz doldurduk tutanakta kayboldu gıttı denıze yazmıyor yazsa sorun olmıcak tutanak sadece assagıya dustugune daır avukatda bu durumda sannıyorum bısey yapsın
    Motosiklet bir tutkudur.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Trafikten çekmeyi veya hurdaya çıkartmayı denedin mi ?

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Hurda araç ile ilgili olarak daha önce bir başlık açılmıştı ama tam olarak bu konuyla uyuşmuyor ben link vereyim bir göz at istersen

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ettiririm.html
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)