Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: SESİMİZİ SUYURMANIN ZAMANI GELMEDİ Mİ ?

Katılımcı sayısı
57. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET ZAMANI GELDİ DE GEÇİYOR BİLE

41 71.93%
  • BİR AN ÖNCE HAREKETE GEÇELİM

17 29.82%
  • O KADAR DA ABARTMAYA GEREK YOK

3 5.26%
  • NE LÜZUMU VAR ŞİMDİ

2 3.51%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorcuların Sesini Duyuralım

Motovento
    REKLAM ALANI
    crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Arkadaşlar her motor sürücüsü şüphesiz bir araç sürücüsünün sözlü veya başka şekilde tacizine uğramıştır.Yada dikkatsiz araç sürücüleri yüzünden kaza geçirmiş bi ton arkadaşımız vardır.Belki de kimimizin yakın bi akrabası,yakın bi dostu bu kazalarda hayatını kaybetmiştir.
    Ne televizyonda,ne internette,ne radyoda...hiç bir kitle iletişim aracında motosikletlileri görmezden gelmeyin,motosikletler de can taşır...vs.diye bir reklam,bir uyarı görmedim şimdiye kadar.Karayolları genel müdürlüğünün yaptığı TV reklamı bile sadece araçlar için (Emniyet Kemerinizi Takmayı unutmayın) uyarı yapıyor.Neden kocaman bir MOTOSİKLET AİLESİ olarak bizde sesimizi duyurmak için bir şeyler yapmıyoruz.
    Mesela kısa metrajkı reklam filmleri,yada radyolarda anons edilebilecek kısa bir reklam,gazetelere verilebilecek küçük bir ilan,internette geniş kitlelere hitap eden sitelere...vs.vs.vs. tabiki bu işlemler öncesinde de kimi devlet kuruluşunun,motosiklet kulüplerinin,yada şahıs olarak kendimizin katkılarını da (Maddi,manevi...) alarak,sıkıntıya düşmeden,maddi manevi kaybımız olmadan SESİMİZİ DUYURMANIN ZAMANI GELMEDİ Mİ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    crazy_devil bunları yapmak bizim işimiz değil, TMF yani Türkiye Motosiklet Federasyonu diye bi örgüt var ve bu tarz işler onların görevi.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    ozaman bizde tmf yi harekete geçirecek bişeyler yapalım, fuar zamanı olabilir...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    ben şahsen kim ne yaparsa yapsın işe pek yarıyacagını sanmıyorum. her turlu destek var bende ama eğitim şart.
    yurdum ınsanına motosıklet deyınce cogu serserı olarak bakıyo fılmlerden kalan bı gruntu akıllarına gelıyo sanırım .
    dedıgım gıbı egıtım sart bılınclendırmek lazım. belkı bırdahakı nesıl daha farklı olur.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı
    crazy_devil bunları yapmak bizim işimiz değil, TMF yani Türkiye Motosiklet Federasyonu diye bi örgüt var ve bu tarz işler onların görevi.
    Neden bizim işimiz olmasın danger kardeşim.Sen bir motor kullanıcısı değilmisin.En nihayetinde her motor kullanıcısının da görevidir bu.TMF böyle birşey yapmıyor diye bizim de yapmıyacağınız yada yapamayacağımız anlamına mı gelir. evet hep destek tam destek arkadaşlar hadi bakalım bi görelim motosiklet kardeşliğini.Eminim bi harekete geçtikten sonra daha çok farkedileceğiz.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    crazy_devil iyi hoş konuşuyosunda ne yapıycaz, hadi bakalım o zaman yap bakalım ne yapıcaksan destek vericem. Ama öyle BOŞ sözler yok onu yapalım bunu yapalım diyceksin. Hadi arkadaşlar Şunu yapıyoruz dede yapalım bakalım ne olacak?
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

puma007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt 250R,Kawa er6F
    Alıntı trenox adlı üyeden alıntı
    ben şahsen kim ne yaparsa yapsın işe pek yarıyacagını sanmıyorum. her turlu destek var bende ama eğitim şart.
    yurdum ınsanına motosıklet deyınce cogu serserı olarak bakıyo fılmlerden kalan bı gruntu akıllarına gelıyo sanırım .
    dedıgım gıbı egıtım sart bılınclendırmek lazım. belkı bırdahakı nesıl daha farklı olur.
    demiş ama tüm kızlar serseri tiplerden hoşlanır
    motor-suzluk su-suzluktur. harley davidson..

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    peki danger0 kardeşim mesela;bi miktar para ver (destek vericem demişsin ya) ben denizli yerel radyolarında ve tv kanallarında reklam yaptırayım oldumu.sonra;emniyet müdürlüğüne gidip "herhangi bir tarihte sürüş yapacağız,şu kadar motorize ekip olacak ne zaman,saat kaç sizin için uygun olur" diyebiliriz ki denizli'den 2-3 arkaşla olmuyor.şööle 40-50 kişilik falan bi ekip olsak denizli'yi inletiriz.zaten ben de danger kardeş size fikrinizi soruyorum.Mesela istanbul'da böyle bir ekip sürüş yapsa,pankart açsa gazetelere reklam olmazmı sence (hem bak para da vermemiş oluyorsun )vs.vs.... örnekler çoğaltılabilir.(isterseniz topic açmayalım motosiklet net de ne dersin )

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    crazy_devil olsa yapsak ne güzel olur demiyceksin, yapıcaksın. reklam verceksen ben payıma düşen parayı vermeye razıyım.hadi sok elini taşın altına. 2-3 arkadaşla olmuyosa organize et 40 - 50 kişiyi. Fikrinizi soruyorum demişsin, bende ilk başta fikrimi söyledim, olmaz dedim. Motorcu değilmiyiz dedin sende. Motorcuysan HADİ.

Arıca istanbulda bu şekilde birçok kez toplu sürüş ve eylemler yapıldı, ne televiyon gösterdi ne gazetede çıktı doğru dürüst.

Motosiklet.net te kurallara uymak kaydıyla istediğin gibi başlık açabilirsin ayrıca.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    arkadaşlarımla görüşüyorum danger0 kardeşim.merak etme,en az 20 kişi toplayabilirsek başvurularımızı yapıp önce bir sürüş yapacağız.şu an için denizliden site(niz)de olan da 2-3 arkadaş var (poseidon20,free_eagles,ben,omega başka kimse varsa da buyursun gelsin).mesela izmirden,ankaradan,manisadan,bursadan... da arkadaşlar bu şekilde bi organizasyon için bi adım atarlar.

KLEBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bws 100... WR 125 R
    edirneden arkadaş var mı forumda böyle bi şey burada da yapmak gerek.çok fazla motosiklet var edirnede.ayrıca türkiyede kişi başına 2 araçla en yüksek ortalama edirnede.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    evet bakın talep artıyor.edirneli arkadaşlardan organize işi için birisini bulduk bak.edirneliler hadi sizi de beklioruz.bi de aklıma şey geldi arkadaşlar;eğer çok iyi organize olabilirsek Türkiye'nin dört bir yanında aynı gün aynı saatlerde yapmaya çalışabiliriz mesela sürüş ve pankartı.sonra mesela sitemizde; başka sitelerin mod ları da var aramızda onlarda sitelerinde küçük bi alanda kısa metrajlı film yayınlasalar nasıl olur.ama bundan önce de flash animasyon felan hazırlamasını bilen birisine ihtiyacımız var.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    bence sesimizi herkes duyuyo
    gerek yok ki. Nei ispat etmeye çalışacağız
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Arkadaşım , ben 100 kişi buluyum Eskişehirden.
    Nasrettin hocanın fıkrası gibi , her köşede 2 kişi ayrılır gruptan.
    Valiliğin önüne gelesiye kadar. Kimse kalmaz.
    Tabi istisnalar hariç. (sibemol , kanunisultan , argento)

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    duyarlı davranışın için teşekkür ederim viper_1 kardeşim.ahh bide denizli'den şöle bi 20 kişi bulsak biz bayram edicez de. ee hadi bakalımgönüllü arkadaşlar artıyor.sonumuz hayrola hadi bakalım arkadaşlar diğer şehirlerden de organizasyon yapabilecek arkadaşları bekliyoruz.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadaslar bu konuyu yerel belediyeler ile neden gorusmuyorsunuz. Bence onlarin bu konuda yardimi olabilir. Afis asma izni yada diger organizasyonlar gibi. Ama bir seyi unutmayalim Turkiyede hangi surucu kursu B ehliyet kursunda bir motor ile yolda nasil gidilecegini ve motorcunun tepkilerini ogretmiyor. Araclara gore bizler kenara cekilmesi gereken fuzuli bir tasitiz. Avrupada motorcu serit icinde gidiyor ve arkasindaki araba asla onu sollamiyor veya korna ile ikaz etmiyor. Bizim sahsi maddi imaknimiz inanin buna yetmez , devletinde bizim kadar ciddi gormesi lazim bu olaya.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mavi_r1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar bu toplanma olayını bız buadayaptık tam 27 kısı ıle ama sonuc fos cıktı 2 gun konsulduk ve sonra gene unutulduk yanı bu toplanma ısı bence sacma degısık bısey bulun cunku herkez motorlarınolum makınası oldugunu ve suruculerınde serseri oldugunu dusunuyor

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    işte bu tabuyu yıkmamız lazım değil mi sizce.serseri motorcuların da olduğu yalan değil.Ama her motosiklet sürücüsünün serseri olmadığını ispat etmemiz lazım.mavi_r1 ne güzel;yaptığınız eylem (ya da sürüş diyelim) 2 gün konuşulmuş ama hala akıllandıkları yok heriflerin.İlla daha motosiklet sürücüsünün ölmesi,sakat kalması,yaralanması mı gerekiyor?

Arkadaşlar ; crazy_devil kardeşimle konuştum.
    Biz bahar sezonu için büyük bir organizasyon düşünüyoruz.
    Tabiki herkes kendi bulunduğu yerde yapacak. Ama tüm TV lerde yankılanacak.
    ""Türkiyenin 4 bir yanında motorcular kendini gösterdi"" diye

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Evet viper_1 kardeşimin de dediği gibi bu konuda gayet ciddiyiz.Kimileri belki bu düşüncemize tepki gösteriyor ama onlarında ne kadar ne yaparsak yapalım adamların bizi umursamayacaklarını düşünmesinden kaynaklanıyor.Eminim ki bu şekilde başlayan tepkimiz çığ gibi büyüyecek ve bi zaman sonra biz bu sürüşleri,toplantıları,pankartları...bul uşmalarımız için kullanacağız.Yani bi gün gelecek ki bu yapacağımız eylemler Türkiye'deki bütün motorcuların her sene toplandıkları rutin bir parti hali alacak.Ne kadar çoksak o kadar başarılı olacağımıza eminim arkadaşlar.
    zeda3000;haklısın hocam ama işte bizde bu işleri Türkiy'nin her yerinde organize edebilecek insanlar arıyoruz.Yani;diyelim ki kastamonu'dan (x) arkadaşımız bu işi yapmak için gönüllü oldu,ekibi toplayacak,belediyelerle,emniyetle,valilikle...vs görüşmeleri yapacak.Eminim şimdi başlatacağımız bu akım belki bir gün MOTORCULAR FESTİVALİ olarak kutlanacak.Saygılar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler