Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

st kanuni(hyosung gt250r) almayı düşünüyorum.tavsiyeleriniz ve görüşleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    garabel67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125, CBR 250R, VFR 800, Tracer 700
    merhabalar!
    öncelikle forumda yeni oldugumu belirtmek istiyorum.arkadaşlar birkaç(3-4) senedir bende inanılmaz bi ss motor merakı var. sanırım bu heves artık gercek olacak. 2010 yaz başlarında bir hyosung gt250r almayı planlıyorum.fakat daha acemiyim.scooter tarzı motorları bir kaç kere kulandım ama vitesli bi motora artçı olarak dahi binmedim.
    şimdi gelelim soracaklarıma:
    1) ilk motorum olacagından dolayı 250 cc bir ss uygunmudur yoksa daha dar hacimli motorlaramı yönelmeliyim? (her ne kadar hoşlanmasamda cbr125 gibi)
    2)boy-kilo gibi etkenler bu tip motorlarda ne kadar önemli?(zira boyum 1.90 ve kilom 95)
    3) ve yine ilk motorum olacagından dolayı 2 el bir makina bakıyorum. bu motorların 2008-2009 modelleri ortalama kaç bin tl civarı olur?(2007 ve öncesinde ciddi problemler olduğunu duydum ondan dolayı 2008 ve üstü..)
    4) sizlerin ekleyeceği olumlu olumsuz ne varsa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    0 alacaksan ninja 250 r al derim

Motosikleti
    max bütçe 6000-7000 tl . sıfır almak biraz tuzlu oluyor bildiginiz üzere. Ve marka kawasaki yani bakım masrafları,parca fiyatları vs... görüşünüz için tesekkurler!

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    şimdi burda arkadaşlar 125 cc ile başla diyecekler ama bence 250 cc hyo ile de başlayabilirsin (kask korumalı elbise bot eldiven) motosiklet eğitim ve sürüş teknikleri kurslarına (honda şekerpınar) gitmeni tavsiye ederim bu arada ehliyetini de almanı sonra sezon da 2008-2009 bir hyo rahat alırsın o paralara hyocuların topiğini de okumanı tavsiye ederim
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    cbr 125 inanılmaz dolu bir motor , rodaj evresi iyi geçerse o motordan sıkılmadan 3 sene binersin.

ha bide japon kawasaki 250r al diyeceğim ama acemilik işin içine girerse parçası zor bulunan pahalı, ayrıca hızlı olan kawayı alma derim.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    yaşadıgım yerde(zonguldak)sürüş kurslarının olduğunu sanmıyorum fakat motor kullanan arkadaşlarım var,onlarla antreman yapmam sözkonusu olabilir tabi. ehliyet işi ise motoru almadan önce yapacağım işlerden biri kesinlikle...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc olsa bile illaki alışırsın f-650 ile motor kullanmaya başlıyanı bile var 250 sıkıntı değildir aklın yatıyorsa al

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc olsa bile illaki alışırsın f-650 ile motor kullanmaya başlıyanı bile var 250 sıkıntı değildir aklın yatıyorsa al
    bu yorumu ancak hiç motosiklet kullanmamış biri yapar
    arkadaşlar bu şekil sakıncalı yorum yapmayın ölenlerin yüzde 90 ı hiç bilmediği halde büyük cc motor aldığından ölüyor
    garabel67 arkadaşım sana tavsiyem en yüksek 150 cc makine ile başlaman burda usta sürücülerin hepside sana aynı şeyi tavsiye edecektir
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    cbr 125 gibi daha az kaslı motor almamanı öneririm çünkü boyun ve kilon fazla 180 boyda bile küçük kalıyorken sende sırıtır. bence hyo gt250r güzel bir tercih. motorun tasarımı gerçekten hoş, güç olarak da ürettiği 29beygir gücü gayet tatmin edici bir gün binersen dediğimi anlayacaksın.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Al kardeşim Hyo nu bak keyfine eğitimine yaa, gayet güzel bir motor benim şahsen araştırmalarım olsun ve arkadaşlarımızın yorumları olsun... Lakin bende satıp Hyo ya geçmeyi düşünüyorum inş aklına yatan temiz bir hyo bulursun biraz sıkıntılıda...

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    cakalazın motoru var temiz satılık topiği okuyanlar bilir gözü gibi bakıyor

funny SALİH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı garabel67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar!
    öncelikle forumda yeni oldugumu belirtmek istiyorum.arkadaşlar birkaç(3-4) senedir bende inanılmaz bi ss motor merakı var. sanırım bu heves artık gercek olacak. 2010 yaz başlarında bir hyosung gt250r almayı planlıyorum.fakat daha acemiyim.scooter tarzı motorları bir kaç kere kulandım ama vitesli bi motora artçı olarak dahi binmedim.
    şimdi gelelim soracaklarıma:
    1) ilk motorum olacagından dolayı 250 cc bir ss uygunmudur yoksa daha dar hacimli motorlaramı yönelmeliyim? (her ne kadar hoşlanmasamda cbr125 gibi)
    2)boy-kilo gibi etkenler bu tip motorlarda ne kadar önemli?(zira boyum 1.90 ve kilom 95)
    3) ve yine ilk motorum olacagından dolayı 2 el bir makina bakıyorum. bu motorların 2008-2009 modelleri ortalama kaç bin tl civarı olur?(2007 ve öncesinde ciddi problemler olduğunu duydum ondan dolayı 2008 ve üstü..)
    4) sizlerin ekleyeceği olumlu olumsuz ne varsa...

>>arkadaşım senin tespitin doğru verdiğn kırıterlere göre hyo 250r seni sıkntıya sokmaz.kawa maddi olarak sarsar CıBıR senin altında oyuncak kalır.cbf vs. bi haftada acemiliğin atartsın ama çabuk sıkılırsın.hyo da ilk bi kaç ay yavş ve tedbrli ol gerisi keyif.

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i

cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu şekil sakıncalı yorum yapmayın ölenlerin yüzde 90 ı hiç bilmediği halde büyük cc motor aldığından ölüyor
    garabel67 arkadaşım sana tavsiyem en yüksek 150 cc makine ile başlaman burda usta sürücülerin hepside sana aynı şeyi tavsiye edecektir
    arkadaşın dediğine de katılıyorum, ama 250 cc ye kadar başlangıç motoru alınabilir gibime geliyor. şahsen ben gv250 ile başladım ve iyi ki bununla başlamışım dedim kendime. tabi ben yıllanmış bi motorcu değilim araştırmalarım ve 2-3 aylık tecrübemle konuşuyorum.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok yakıyomuş ben de bunu düşünüyodum çok araştırdım ama makul bi 250 cc ya da 125cc daha iyi bence (bkz. cıbır 125)

Motosikleti
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yakıyomuş ben de bunu düşünüyodum çok araştırdım ama makul bi 250 cc ya da 125cc daha iyi bence (bkz. cıbır 125)
    yakıt konusundaki yorumlara bende bakmıştım ama herkes farklı seyler sölüyor.daha önceden dediğim gibi hem cbr 125 den pek hoşlanmıyorum hemde forumdaki ve sokaktaki arkadaşlar cbr 125 sana gelmez,küçük diyorlar !
    boy ve kilo malum

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün kü aklım olsa direk 600 cc cruıser alırdım . Herşey kendıne guven ve sogukkanlılıktan gecıyor he bırde kol gücü . 200 cc az gelıyor artık
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Aramıza Hoşgeldin arkadaşım ; Biraz uzun olabilir belki ama senin için doğru olanı yazacağım. Sıkılmadan okursun inşallah

Şimdi ;
    Ben GT 250 R modelini hiçbir zaman baslangıc için uygun görmedim. Halen daha görmemekteyim. Fakat aramızda ve benim yakın cevremde dahi 6oo CC racing ile baslayan arkadaşlar var... Hyosung ile başlanmaz mı? Tabii ki başlanabilir. Dikkatli bir sürüş modeliyle daha yüksek cc ler ile bile başlayabilirsin

Yorum yapan arkadaşlar iyi güzel yazmışlar fakat şunu unutmamalıyız ki her 250 CC aynı değil.İvmelemesi olsun, son hız olsun, Manevralar olsun, sehir içi kullanımı olsun, oturus pozisyonu olsun vs.vs.vs. bunların hepsi motora baslarken önemsememiz gereken konulardır.

"GT 250 R" Direksiyon mesafesi dar; kalıbıyla 1ooo cc kadar geniş ve ağır bir motor. Şehir içerisinde manevraları oldukca zor. Bir cok yüksek cc motorlarla 1 manevrada dönebildiğimiz yerlerde; "GT" iLe 2 veya 3 manevra gerekebiliyor RacingLerin kaderi bu
    Ayrıca Hızlanma olarak da seri bir motor... Bir anda hızlandığın zaman durman gerekirse kendini kontrol ederek yavaslayıp durabilmelisin !

GeLeLim moTor dayanıklı mı ; sağlam mı ?
    Dostum Ben de GT 250 R kullanıcısıyım. 15oo km de aldım; şu an 5566 km de motorum. Henüz mekanikten veya başka bir sorundan bana masraf cıkarmadı. Ama en önemli konu sudur ki; altında 1ooo lik makina varmıs gibi kullananlardan değilim. Motorun belli bir hacmi var; aşmayacaksın... Redline denen devir saatindeki kırmızı çizgiden uzak duracaksın.
    Bunların yanısıra; 5ooo km de bir yağ değiştirenlerden olmayacaksın. 2ooo km de bir; Yağını yağ filtreni değiştireceksin.Yağ soğutmalı bir motor olduğu için Yağ olayına dikkat etmen gerekiyor...Bakımları mı geldi ? O zaman parçaları sipariş verip; temizlemek yerine yenileriyle değiştireeksin.

Yalnız ben gercekten memnunum. Daha hızlısını istemezsem satmayı düşünmem...Ortalama 130 KRŞ yakıyor; Parçaları ucuz. hava filtresi; Yağ filtresi; Fren Balatası; Siparişi verdim 25oo km sonraki bakımım için; 6o TL tuttu Redline cizgisini baz aLırsak; 140-155 km/h arası sabit gidebilirsin. Zaten Motoru alınca ortalama 120 ile seyir ediyor insan

En önemlisi Motorunu seveceksin. Benim gibi komşuların seninle de alay etmeye başlarsa; o motordan bir sıkıntı yaşamazsın

Ve son konulara yaklaşıyorum; ikinci el alırım demişsin yaLNız dikkat etmeni rica ediyorum senden. Günümüzde Hyo'larda yasanan sahtekarlıkları cok iyi biliyor ve gözlemliyorum.
    Çiziksiz diyen; komple boyalı cıkıyor.Kazasız diyenin Şase yamuk cıkıyor. Zorlanmamıs diyor; 15oo km de diyor ; motor krangtan ses veriyor... Bunlar gibi onlarca Motor satılıyor piyasada...
    Çok Çok Çok Dikkat etmen gerekiyor; iyi anlayan bir usta ile gidip alman gerekiyor...
    Elinde ise; Tanıdık birileri varsa bildiğin; ondan almanı tavsiye ederim...

Daha yazacak bişey kaldı mı bilmiyorum Varsa sorarsın
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine bir gtr topiği bu aralar çok cıkmaya başladı bu gtr lar yahu
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    acemi isen 250 r yerine comet 250 naked modelini tavsie ederim yan yatırma ve düşürme gibi durumlarda granaj kırılmaz ve çizilmez bunu göz önüne alırsan iyi olur bende bukar

hee bende naked comet 250 kullanıorum hyosung şehir ici makinam yeri geldimide çok seri motor 250 cc olmasına rağman benim tarzım naked ondan tercih ettim ama acemiyim dersen sana tavsiem naked olur yazık granaj derdin olmaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler