Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

noter satışı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    günaydın arkadaşlar benim net bilgilere ihtiyacım var çünkü eski motorumu yakın bir arkadaşıma satmıştım ve üzerine henüz vermedim bugün almak istiyor noter satışı kalkacak diye haberler çıkmıştı konuyu net olarak bilgi verebilecek olan birisi çıkar elbet diye düşünerek sizlere danışıyorum...sonuçta yakın arkadaşım noter kalkacaksa biraz daha beklerim benim için sorun olmaz motor sahibi olsun diye taksit bile yapmıştım haybeye parası gitsin istemem...öğlen onunla görüşeceğiz yorumlarınızı bekliyorum...iyi günler
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Basında 1 0cak itibari ile değişiklikler olacak şeklinde yazılar çıktı... ZAten 1 hafta kaldı.. Bekle biraz daha..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    1 ocaktan sonra noter masrafı 23 lira kardeş resmi gazetede yayınlandı bende araba aldım pazartesiyi bekliyorum
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ocaktan sonra noter masrafı 23 lira kardeş resmi gazetede yayınlandı bende araba aldım pazartesiyi bekliyorum

İyişallah..

Motosikleti
    Bmw F650
    1 mayis 2010 itibari ile yasa yururluguge girecek.

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    Honda Hayat Onda...

almasın arkadasın 1 ini bekle bize yazı gelmedi ama taslağı gecti . saka gibi bi miktara olcak artık
    Hasta La Victoria Siempre !

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    her türlü satış işlemi için alınacak ücret 1 ocaktan sonra 23 lira 1 mayıstaki başka bir mevzu olsa gerek haberi http://www.haberler.com/2-el-araclar...terden-haberi/
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı ernesto_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almasın arkadasın 1 ini bekle bize yazı gelmedi ama taslağı gecti . saka gibi bi miktara olcak artık
    Biz derken??

Bu 23 tl ye ruhsat dahil mi? Bana çok inandırıcı gelmedi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz derken??

Bu 23 tl ye ruhsat dahil mi? Bana çok inandırıcı gelmedi..
    ruhsat dahil değil.devir işlemi 23 tl.

Motosikleti
    FuNDa RR :)
    23 tl noter masrafı + tescil & ruhsatla birlikte toplam=120 küsür bişey olacak.Yani önceden 300 civarı tutuyordu şimdi 120.Ayrıca temiz kağıdı almanıza gerek yok,noterler kontrol edebilecek borcu var mı, yok mu diye.Son olarak noter tarafından geçici ruhsat verilecek alıcıya 1 ay içerisinde asil ruhsat evine gönderilecek ya da noterden alıcaksın.emniyet devre dışı.Haberde okuduğum buydu yalnışım varsa affola :D
    Dikkat! Aynada görülen nesneler hızla gözden kaybolur.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.meclishaber.gov.tr/develo...klama?p1=96246
    TBMM nin resmi internet sitesindeki duyurusu. ben pek bişey anlamadım. yani bi devir ücreti kaç paraya malolcak şimdi?
    yarica 1 ocakta ne yürürlüğe giriyor 1 mayısta ne giriyor onu da anlamadım?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.meclishaber.gov.tr/develo...klama?p1=96246
    TBMM nin resmi internet sitesindeki duyurusu. ben pek bişey anlamadım. yani bi devir ücreti kaç paraya malolcak şimdi?
    yarica 1 ocakta ne yürürlüğe giriyor 1 mayısta ne giriyor onu da anlamadım?
    20tl + kdv olayı 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak, Tüm işlemlerin noterler tarafından yapılması ise 1 Mayıs'tan itibaren geçerli olacak.Yani 1 Ocak - 1 Mayıs arası satışlarda notere 20tl + kdv verilecek ama ruhsat işlemleri yine trafik tescil şubelerinden yapılacak.Bu yazıdan bunu anladım.

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    haberlerde değişik değişik şeyler yazıyor burdan anladığımız 1 ocaktan sonra noter devri 23 tl+KDV olucak...peki ben motor için geçen hafta temizkağıdı almıştım fakat tarih 2010 olacak ve sanırım aldığım belge geçersiz olacak yeni vergiye ne zaman tabi tutuyorlar gerçi bundan sonra vergisini ben ödemem de temiz kağıdı almak kalkacaksa sorun yok koşuşturup duruyorlar...kaç ay geçti madem indirim olcak 1 hafta daha bekleriz arkadaş için çiğ tavuk yenir

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Telefonla danışabileceğin iki Noter numaraları;

Büyükçekmece 2.Noter 0212 882 66 04
    Büyükçekmece 3.Noter 0212 882 66 04

Motosikleti
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonla danışabileceğin iki Noter numaraları;

Büyükçekmece 2.Noter 0212 882 66 04
    Büyükçekmece 3.Noter 0212 882 66 04
    Numaralar aynı

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    temizkagıdı gecerlılık suresı 1 ay dıye bılıyorum peki ben alalı 1 hafta oldu 3 hafta daha gecerlılık suresı var 2010 yılının ilk 3 haftası icin gecerli sayılır mı?yenı yıla gırıcez bu etkıler mı sonucta yenı yıl esıttır yenı vergı yanılıyormuyum...

Motosikleti
    Cbf150
    arkadaşlar bu link te daha net bilgiler var. 128 . 6 lira diyor.
    http://http://www.haberler.com/2-el-araba-alacaklara-mujde-haberi/

2. El Araba Alacaklara Müjde

İkinci El Oto Alım Satımında Noterlere Ödenen Ücretler Düşürüldü.

Tarihe Geçecek Görüşme

Noterler, ikinci el oto alım satımında devre dışı kalacakken tam yetkili oluyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 1 Ocak 2010’da yürürlüğe girecek olan ve noterlerin araba alım satımında devre dışı kalmasını öngören yasanın ertelenmesi için verilen kanun teklifini görüşmek üzere toplandı. Ancak yapılan itirazlar sonunda iki AKP’li vekilin verdiği yeni kanun teklifiyle noterlerin araba alım satımında ‘tek yetkili’ olması gündeme geldi.

"

Maliye Müsteşarı Naci Ağbal, Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri devam eden kanun teklifiyle ilgili olarak komisyona bilgi verdi. 30 bin liralık ikinci el bir aracın satışından 250 lira masraf alındığını belirten Ağbal, yeni düzenlemeyle sadece 20 lira noter ücreti ve bunun üzerinden de yüzde 18 Kdv olmak üzere toplam 23.6 lira alınacağını açıkladı.

Böylece ikinci el araç alacan bir kişi, 23.6 liraya ilave olarak 45 lirası trafik tescil; 60 lirası da trafik belgesi olmak üzere toplam 128.6 lira ödeyecek.

Geçici ruhsat!

İkinci olarak da ikinci el oto alım satımını Noterler elektronik ortamda ‘tek başına’ yapacak. Maliye ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne elektronik ortamda bağlanarak satışa konu aracın taşıtlar vergisi, trafik cezası gibi borcu olup olmadığını sorgulayacak. Diğer taraftan da Emniyet bilgi sistemi üzerinden araç üzerinde haciz, rehin veya suça karışıp karışmadığı tespit edilecek. Bu sorgulamaların ‘temiz’ çıkmasının ardından aracın devir işlemi yapılarak yeni alıcıya ‘geçici ruhsat’ verilecek.

1 ay sonunda ise Merkezi Tescil Birimi tarafından ‘kalıcı ruhsat’ gönderilecek.

Notere 20 lira!

Noterler araç alım satım işlemini 20 liralık maktu ücret karşılığında yapacak. Halen noterlerin bu hizmeti 40 ila 60 lira ücret karşılığında yapıyor. Türkiye’de yılda ortalama 1 milyon 700 bin araç el değiştiriyor.

Yeni sistemle vatandaş damga vergisi ve harç ile kıymetli evrak vergisinden kurtulurken; notere ödediği ücret de düşmüş olacak. Ancak 20 liralık noter ücretiyle birlikte 128.6 lira da tescil belgesi ödenecek. 23.12.2009 18:51 [1855500]
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Bi linkte benden arkadaşlar , yorumunu size bırakıyorum

http://www.memuruz.net/news_detail.p...erstitial=true

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Giallo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 tl noter masrafı + tescil & ruhsatla birlikte toplam=120 küsür bişey olacak.Yani önceden 300 civarı tutuyordu şimdi 120.
    arkadaşın dediği para olacak sanırım.arkadaş 120 tl demi. haberde 128.6 tl
    2000 tl lik bi çin malı motora 300 tl vermek koyuyordu açıkçası.. şimdi de az değil. sonuçta 30 000 tl lik araba da 128 tl ödeyece 1500 liralık motosiklet te. bu bence haksızlık
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler