Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türk malı motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    can_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS 150 T19A
    Motosiklet ülkemizde yakın geçmişte patlayan, yeni bir araç. Bugün ise, motosikletler iyiden iyiye popülerleşmeye başladı ve malesef bu pazar büyüdükçe gene başkaları kazanıyor, biz kazıklanıyoruz. Rus motosikletlerinin tavan yaptığı dönemler oldu, japonların piyasaya tamamen hakim olduğu bir dönem oldu ve şimdi Çinliler piyasamızı komple ele geçirdiler. Türkiye'de motosiklet üretecek altyapı ve istihdam mevcut. Üretim yapabilecek mühendisimiz de var, üretim yapacak fabrikamız da olur. Hatta kaliteli bir mal ortaya çıkarırsak, ihracat bile yapabiliriz. Sizce bu sektöre hiçbir şekilde el atılmamasının sebebi nedir?
    love is the name,sex is the game.Now forget the name,just play the game!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr125
    devlet türkiye ye gelen mala kota koyacak vergisini sonuna kadar alacak ama yerli üreticidende saış yaptığı rakama göre az vergi alacak teşvik yapacak millete ki millet yerli motosiklet alsın köprü parasını motosiklete göre ayarlayacak,Ötv almayacak,kdvsi olmayacak (pırlanta da kdv sıfır) bunlar olmadan yerli üretici cesaret edemiyor b işe girmeye

Motosikleti
    Tgb 425 Atv
    Alıntı trendy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devlet türkiye ye gelen mala kota koyacak vergisini sonuna kadar alacak ama yerli üreticidende saış yaptığı rakama göre az vergi alacak teşvik yapacak millete ki millet yerli motosiklet alsın köprü parasını motosiklete göre ayarlayacak,Ötv almayacak,kdvsi olmayacak (pırlanta da kdv sıfır) bunlar olmadan yerli üretici cesaret edemiyor b işe girmeye
    Çok doğru söylüyosunuzda gelen maldanda o kadar vergi alınmaz ki.. Burda 60milyarlık araba diğer ülkede 40milyar.. Geçen Romanyaya bi tanıdığımm gitti benzin 1.700 mü neymiş yarı yarıya varmı böyle bişey...

.

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Evet kardeşlerim malesef ülkemizde sıfır alınan her motorlu araçtan yanlış hatırlamıyorsam eğer %22 ötv eklendikten sonra %18 de kdv ödüyoruz varın siz hesaplayın artık aldığınız motorun asıl fiyatını
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

ad0man1ac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero 250 cmx a Hedef Custom Chopper !
    Abı Turkıyede karanlık iş harıcı hıc bır ıs olmaz =

Bartu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor 150T
    şerefsizler engelliyorda ondan

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    konuya alakalı kısa bır bılgi paylaşayım sızınle ilk türk yapımı ucağımız 1938 yılında NU D 36 veNU D 38 üretilmiş yapılmış peki devamı nerde nıye geliştirilmemiş nıye destek bulmamış valla güzel ülkem yaparda engel var nıye neden anlamış değilim ilk arabamızda öyle değilmi daha aklımıza gelenler kendi imkanları ile atelyesınde değişik motor dizayn edenler üretım müsadesi alamıyor neden

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Devrim Arabaları Filmini izle; Anlarsın
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

mhmtcbn06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    bi resimolsa keşke D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:23 ----------

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devrim Arabaları Filmini izle; Anlarsın
    çok haklısın bu konuda işte :@b ukafayla hiç bişey üretemeyiz

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mhmtcbn06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi resimolsa keşke D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:23 ----------

çok haklısın bu konuda işte :@b ukafayla hiç bişey üretemeyiz
    sanırım uçakların resmini istemişsin...
    bu linkte detaylı resimleri mevcut...
    çok ama çooook yazık:(

http://www.izafet.com/osmanli-tarihi...dahilleri.html

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var

DEVRİM BU
    Türkiyede herkez vegiden benzin parasından memnunki hiç şikayet eden protesto eden yok bu işe bir son demen lazım kımse sonuna kadar açık para kapısını kapatmaz %15 zam %5 indirim sonra herkez indirimden bassederse bu işin sonu böyle olur

İzmir çiğli organize sanayi de motoran var.Bildiğim kadarıyla kendileri üretim yapıyor.Ama motorları ve parçaları kendileri mi üretiyor onu bilmiyorum.Yani imalat mi montaj mı bilmiyorum.

www.motoran.com.tr

deadendst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu açan arkadaşın sorusunun cevabı politik ve ekonomik oldugu için en yalın şekliyle aşağıdaki gibi cevap vermek isterim ki olay başka yönlere çekilmesin de gerçekler hasır altı edilmesin.

Devletler harcamalarını karşılamak için vergi alırlar, karşılığında harcama konusu hizmetler giderilir, vergi verenlere geri dönüş olur. Eger o devletin borcu (dış borç mesela) varsa tahsil edilen vergiler (yani benim her elektrik faturası, KDV, harç, emlak, satış, pul, ötv, özel iletişim vergisi vs.. ödediklerim) alt yapı (kara yollarında motosiklet kullananlar için gerekli temiz düzgün yağmur yağdığında göl olamayan yollar gibi...), sağlık (motosiklet sürücüsü kaza geçirdiğinde hastane hastane dolaşmaması, ilaç almak için markete gitmek zorunda olmayacak olması !, helikopterin 2dk içinde gelmesi), emeklilik (motosiklet kuryesi emeklli olduğunda şöyle bir avrupa seyahati yapayım motorla diye bilmesi) gibi temel (buradaki temel sözü AB ülkelerinde olmazsa olmaz olarak algılanır ve bunların birinin yokluğu bir şeylerin ihlalidir) hakların giderilmesi için kullanılmaz, o borcu veren ülkenin vatandaşlarına daha da iyi bir yol, sağlık hizmeti, emeklilik hayatı olarak geri döner. Yani bu şu: benim verdiğim vergiler vs. elin yabancısına transfer edilir. Borç arttıkça vergi alma isteği de artar. Fakat bu vergiler adaletsiz alınır yani parası 100 lira olan ile parası 10000 lira olan 1 adet ekmek aldığında aynı vergiyi öder, fakat yukrarıda bir arkadaşın söylediği gibi parası 10000 lira olan pırlanta aldığında vergi ödemez (aynı yat, tekne ve hatta gemiciklerde ki o vergiler gibi) e kardeşim sende al o zaman pırlanta gemi yat sende ödeme o vergiyi demiii...... işte buna kısaca fırsat eşitliği ve demokrasi denmeye başlandı son günlerde güzel ve yalnız ülkemde neyse o konulara girmeyelim.

Devletin adaletsiz ve yüksek vergi alması yetmiyormuş gibi yabancı kaynaklı sermayeden de vergi almaz bu yabancı sermaye parasını dünyanın en yüksek reel faizini ödeyen bankalarına yatırdığında (örnek geçen yıllardaki Japon annelerin birikimlerini Türk bankalarında 18%'den mevduatta değerlendirmeleri gibi - kendi ülkelerinde 10 yılda kazanacağını burda 1 yılda kazandı Japon anneler ve Holywoodlu abilerimiz). Fakat TC kimlik nolu birisi yatırdığında o parayı mevduata yada başka yatırım araçlarına kütürt stopağı geçiriverir.
    neyse dağılmasın konu faizler yüksektir netekim ve bu dolar yüksek iken TL ile mevduata girip dolar düşük iken çıkan yabancı yatırımcıya inanılmayacak getiri getirmiştir, bu getiri nerden çıktı, ya işte senin benim gibi kayıtlı vergi veren karaborsa olmayan vatandaşlardan çıktı. Peki niye yüksek vergi var, eee yabancı sermaye gelecek ya işte ondan, neyse o konuyada girmeyelim.

şimdi arkadaşın sorusuna direkt cevap verebiliriz; sen bu yüksek vergi ve faiz ortamında motosikler fabrikası kurarmısın ?

Motosikleti
    Touring
    Alıntı ad0man1ac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abı Turkıyede karanlık iş harıcı hıc bır ıs olmaz =
    walla al bendende okadar her ülkede aynı şeler yapılacak die bişe yok almanyada bmw piyasada çok türkiyede turplar vadisi elemanları

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eeeee....??? devrim marka ilk türk otomobilimizin ön pancurundaki LOGO yada MARKA eskisi resimde var ama yenisinde yok!!!! hatta tamponda 2 tanede sis farı var ama yeni fotoğrafta oda yok!!!
    kim bilir ne oldu?
    sökülmesi yada düşse bile yerine konmaması bana ilginç geldi....

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı deadendst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu açan arkadaşın sorusunun cevabı politik ve ekonomik oldugu için en yalın şekliyle aşağıdaki gibi cevap vermek isterim ki olay başka yönlere çekilmesin de gerçekler hasır altı edilmesin.

Devletler harcamalarını karşılamak için vergi alırlar, karşılığında harcama konusu hizmetler giderilir, vergi verenlere geri dönüş olur. Eger o devletin borcu (dış borç mesela) varsa tahsil edilen vergiler (yani benim her elektrik faturası, KDV, harç, emlak, satış, pul, ötv, özel iletişim vergisi vs.. ödediklerim) alt yapı (kara yollarında motosiklet kullananlar için gerekli temiz düzgün yağmur yağdığında göl olamayan yollar gibi...), sağlık (motosiklet sürücüsü kaza geçirdiğinde hastane hastane dolaşmaması, ilaç almak için markete gitmek zorunda olmayacak olması !, helikopterin 2dk içinde gelmesi), emeklilik (motosiklet kuryesi emeklli olduğunda şöyle bir avrupa seyahati yapayım motorla diye bilmesi) gibi temel (buradaki temel sözü AB ülkelerinde olmazsa olmaz olarak algılanır ve bunların birinin yokluğu bir şeylerin ihlalidir) hakların giderilmesi için kullanılmaz, o borcu veren ülkenin vatandaşlarına daha da iyi bir yol, sağlık hizmeti, emeklilik hayatı olarak geri döner. Yani bu şu: benim verdiğim vergiler vs. elin yabancısına transfer edilir. Borç arttıkça vergi alma isteği de artar. Fakat bu vergiler adaletsiz alınır yani parası 100 lira olan ile parası 10000 lira olan 1 adet ekmek aldığında aynı vergiyi öder, fakat yukrarıda bir arkadaşın söylediği gibi parası 10000 lira olan pırlanta aldığında vergi ödemez (aynı yat, tekne ve hatta gemiciklerde ki o vergiler gibi) e kardeşim sende al o zaman pırlanta gemi yat sende ödeme o vergiyi demiii...... işte buna kısaca fırsat eşitliği ve demokrasi denmeye başlandı son günlerde güzel ve yalnız ülkemde neyse o konulara girmeyelim.

Devletin adaletsiz ve yüksek vergi alması yetmiyormuş gibi yabancı kaynaklı sermayeden de vergi almaz bu yabancı sermaye parasını dünyanın en yüksek reel faizini ödeyen bankalarına yatırdığında (örnek geçen yıllardaki Japon annelerin birikimlerini Türk bankalarında 18%'den mevduatta değerlendirmeleri gibi - kendi ülkelerinde 10 yılda kazanacağını burda 1 yılda kazandı Japon anneler ve Holywoodlu abilerimiz). Fakat TC kimlik nolu birisi yatırdığında o parayı mevduata yada başka yatırım araçlarına kütürt stopağı geçiriverir.
    neyse dağılmasın konu faizler yüksektir netekim ve bu dolar yüksek iken TL ile mevduata girip dolar düşük iken çıkan yabancı yatırımcıya inanılmayacak getiri getirmiştir, bu getiri nerden çıktı, ya işte senin benim gibi kayıtlı vergi veren karaborsa olmayan vatandaşlardan çıktı. Peki niye yüksek vergi var, eee yabancı sermaye gelecek ya işte ondan, neyse o konuyada girmeyelim.

şimdi arkadaşın sorusuna direkt cevap verebiliriz; sen bu yüksek vergi ve faiz ortamında motosikler fabrikası kurarmısın ?
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    ybr125
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya alakalı kısa bır bılgi paylaşayım sızınle ilk türk yapımı ucağımız 1938 yılında NU D 36 veNU D 38 üretilmiş yapılmış peki devamı nerde nıye geliştirilmemiş nıye destek bulmamış valla güzel ülkem yaparda engel var nıye neden anlamış değilim ilk arabamızda öyle değilmi daha aklımıza gelenler kendi imkanları ile atelyesınde değişik motor dizayn edenler üretım müsadesi alamıyor neden
    vecihi hürkuş isimli pilotumuz birçok uçak yapmış ve modifiye etmiştir ayrıca en önemli bilgi de onun zamanında doğru dürüst hava yolu taşımacılığı yokken o tam 3 adet uçakla hürkuş hava yollarını kurup bu işin üstesinden geliyordu taki bazı dış düşmanlar onun uçaklarını sabotaj la yakana kadar Atatürk tarafından da övgüye mazhar olmuş bir kişidir her türk gencinin hayatını okuması gereken çok önemli bir insandır..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:12 ----------

Alıntı storm150_mmk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle ülkeyye bben kacak getirirm uleynn... herseye vergi ödüyoruz 2 kişi cıkıp dyomu cok veri ödüyoru diye hayır iyi oluyo demeyin ödeyin toplummumuz cok gerizekalı hakkını aramayı bilmiyor helal olunki kimseninde azı acılmıyo sonucta basları secenler genelde varoslar varoslardada kim vergi ödüyoo ben ödüyorum sen ödüyosun okadar toplumumuzn yarısından coğu vergi vermiyo istenildiği gibi zam yapılsın onlar icin sorun yok yani....
    toplumumuz gerizekalı diye bir laf kullanamazsın.Ancak kendi hakkında kullanabilirsin.Bizlerde bu toplumu oluşturan bireyleriz.Ben sana benim hakkımda bu kelimeyi ve türk halkına ne olursa olsun bu kelimeyi kullanmana müsade etmem. Kusura bakma Belki cümleni toplumumuzun bir kısmı diye düzeltebilirsin.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Turkiyede her seyi uretmek mumkun. Mumkun olmayan sey tasarima ve yaraticiliga verilen deger. Iki tane hatiri sayilir Motosiklet fabrikamiz var burda. Ne uretiyorlar. Hic bir sey!!! Cinden satin aldiklari urunleri burda monte edip satiyorlar. Ayni mali baska isimler altinda baska firmalarda da goruyoruz. Peki pazar bumudur. Tabi degil. 500cc ve uzeri motora yatirim yapilmasi , klasmanlarin belirlenmesi sart. Gercekten dizayni guzel , guclu bir motor %100 Turkiyede uretilsin bende gidip alirim. Meraklisi degilim sadece Ducatiye binmenin. Malesef firmalar anlik kazanc mantigi ile ileriye donuk yatirim yapmiyorlar. Turkiyede ciddi pazar payi var. 500cc+ modeli ureten ve ozgun tasarimi ile pazara sunan biri eninde sonunda bu pazarda yerini alir. Bizim tek derdimiz fiyat ve OTV.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Hiç kafa takmayın bunlara,şimdiye kadar dışarıdan yemeye alıştık,üretimi son plana attık,ipin ucu uzakdoğunun üretim atağıyla kaçmıştır.
    Şu an yerli bir motosiklet veya otomobil üretilme kararı olsa asgari ücretle gönüllü olarak sonuna kadar çalışabilirim.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı arasad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru söylüyosunuzda gelen maldanda o kadar vergi alınmaz ki.. Burda 60milyarlık araba diğer ülkede 40milyar.. Geçen Romanyaya bi tanıdığımm gitti benzin 1.700 mü neymiş yarı yarıya varmı böyle bişey...
    .
    Türkiye de otomobil üreten firmalar olduğu müddetçe kdv,fon,vergi,stopaj,lüx tüketim vergisi vs vergi vs vergi çatır çatır alınır ve yapacak bir şey de yok.
    Memlekette Otomobil üretiliyor ya...onlar korunmak zorunda
    Yerli üretim olmasa mevcut vergilerin çoğu alınamaz!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 ----------

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir çiğli organize sanayi de motoran var.Bildiğim kadarıyla kendileri üretim yapıyor.Ama motorları ve parçaları kendileri mi üretiyor onu bilmiyorum.Yani imalat mi montaj mı bilmiyorum.

www.motoran.com.tr
    Türkiye de üretimi yapılan Otomobil ve Motosikletlerin tümü (mobylette ve Peugeot) hariç montajdır.
    Ne zaman silindir - piston -krank - subap - şasi - jant vs parçaları %100 yerli üretilirse yerli maldan söz edebiliriz
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler