Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorsiklete tup takan varmi veya takilirmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbulda bu dönüşümü yapan bir yer varmı ?

---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm takan var.. hemde BMW ye takmış.. Yiba da bir dükkan sahibi... İsimini adresini verebilirim.. Çok ekonomik olduğunu söylüyor.. Tüp derken lpg tankı var...

Motorcu gürses..
    Yiba çarşısı...
    ????????????????????????
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyazakrep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izmirdeyim
    suziki burgman 400 de koltuk altına tüp monte edilmiş ve kullanıyordu arkadaş
    bizzat şahidim

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    istanbul için bilemem ama motora tüp takılıyor. buralarda olsan yardımcı olurdum kendinizde yapa bilirsiniz. http://www.32byte.com/category/tkn-mkn/ buradan bir ön fikir oluşabilir.
    yani en azından benim motorda oldu hemde çok güzel oldu.

micir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial ZNU125
    tehlikeli değil mi?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    yamyamaha ile yaklaşık 1 ay önce bu konuyu tartışırken ne bombacılığımız kalmıştı ne insanlığımız. "benzinini koyamıyorsan binme o zaman arrrkadaşım" yaklaşımı vardı.

piknik tüpünden bozma tankla olmaz dedim, bombacı oldum. silindire sarılan bakır boruyla lpg ısıtma işi olmaz dedim millete iş öğretme dediler. emirvaki konuşmalar bilmemne. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kaç kişi gördük bu sayede.

orijinal italyan malı scooter lpg kitini kendi motorumun üzerine koyunca ne oldu, sustular. güvenlik konularına tek tek cevap verdim hepsi sustu en son.

kısacası olur arkadaşım. lpg de takılır elektrik motoru da.

yaza doğru parça bulursam elektrik motoru projem var. buradan duyururum zaten görürsünüz.

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul için bilemem ama motora tüp takılıyor. buralarda olsan yardımcı olurdum kendinizde yapa bilirsiniz. http://www.32byte.com/category/tkn-mkn/ buradan bir ön fikir oluşabilir.
    yani en azından benim motorda oldu hemde çok güzel oldu.
    125 lik mondial mg 125 var bende ıvır zıvır işlerde kullanıyorum ona takıcam maliyeti nedir acaba

---------- Post added 27-10-2011 at 00:01 ---------- Previous post was 26-10-2011 at 23:59 ----------

Alıntı micir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tehlikeli değil mi?
    Evet muhtemelen tehlikelidir. Top caseye takılıyormuş küçük onun için taktırmaya niyet ettim.

---------- Post added at 00:06 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

Çok girişken gördüm seni bravo insan istedikten sonra yapar tabiki bende tüp taktırıcam diyince bana güldler ama motosiklet 130 140 lira yakıyor diyince sustular ben ayda en az 600 km yol yapıyorum .
    neyse siz projenize devam edin yardımcı olmak isterdim ama malatyadasınız galiba?
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı zafer61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lik mondial mg 125 var bende ıvır zıvır işlerde kullanıyorum ona takıcam maliyeti nedir acaba

---------- Post added 27-10-2011 at 00:01 ---------- Previous post was 26-10-2011 at 23:59 ----------

Evet muhtemelen tehlikelidir. Top caseye takılıyormuş küçük onun için taktırmaya niyet ettim.

---------- Post added at 00:06 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

Çok girişken gördüm seni bravo insan istedikten sonra yapar tabiki bende tüp taktırıcam diyince bana güldler ama motosiklet 130 140 lira yakıyor diyince sustular ben ayda en az 600 km yol yapıyorum .
    neyse siz projenize devam edin yardımcı olmak isterdim ama malatyadasınız galiba?
    az önce hesapladım; geçen ay 1116 km yapmışım.

1.116 km.

yaklaşık malatya-istanbul arası mesafe.

aylık 150-200 lira benzin masrafı demek benim için.

motorumun ederi 1200 lira bile değil.

lpg için hazır kit var. ama benim motora değmez. eğer bi ybr 125im olsaydı düşünmeden takardım.

benim plan başka, elektrikli motosiklet. sanırım dünyada ilk olan bir şeyi deneyeceğim. bakalım.

önce emniyet dikkat et

Motosikleti
    manisadayım ben aylık minumum 1000 km yapıyorum motorum cros fazlasıyla benzin yakıyor en 180 gibi. 12000 kilometredir lpg de kullanıyorum. evet en az benzin kadar tehlikeli.

maxi kardeş
    http://www.youtube.com/watch?v=VQZPy...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=DTCCAGXKjY4
    http://www.tombaki.com/blog/2010/08/.../#.Tqh7tJsxU0M
    gerekli malzeme ucuzlasın bende düşünüyorum böle bişi.

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    ben tüp taktırmam bir araba çarpsa motorla yanarak ölürsün en iyisi elektrikli düşünün hem sessiz hem ekonomik hemde çevreci.daha ne olsun ki bence sizler kafanızı elektrikliye yorun derim........
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    ben pikniğe giderken takıyorum ağ ile. çay için lazım oluyor hehehehe
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

Motosikleti
    Alıntı sudabatmayanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tüp taktırmam bir araba çarpsa motorla yanarak ölürsün en iyisi elektrikli düşünün hem sessiz hem ekonomik hemde çevreci.daha ne olsun ki bence sizler kafanızı elektrikliye yorun derim........
    elektirik olayı pahalı. yani dönüşüm pahalı. yeri geliyor günde 1000km yol yapıyorum bunu karşılayacak elektirik dönüşümü yok henüz. yoksa malzemeler ucuz olsa şehir içi ulaşımı için en kötüdünden ön tekere 2000 w lık bir hup motor takmayı düşünüyorum. bu arada yanacak olsan apış arasındaki benzinlede yanarak ölürüz. allah kaza bela vermesin.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektirik olayı pahalı. yani dönüşüm pahalı. yeri geliyor günde 1000km yol yapıyorum bunu karşılayacak elektirik dönüşümü yok henüz. yoksa malzemeler ucuz olsa şehir içi ulaşımı için en kötüdünden ön tekere 2000 w lık bir hup motor takmayı düşünüyorum. bu arada yanacak olsan apış arasındaki benzinlede yanarak ölürüz. allah kaza bela vermesin.
    ona bakarsan motorla giderken kafamıza meteor düşme olasılığı bile var şaka bir yana elinize sağlık güzel işler çıkarmışsınız...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sudabatmayanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şükür bunu düşünen bi allahın kulu çıktı

Ekonomi için yesek de sı'mayacağız diyip ekonomi yapmak için kendine zarar vermekden çekinmeyen insanların zaten başkalarından çekincesi yoktur

He bazısıda demiş ya ben italyan bilmemnesi taktım sustular diye doğrudur sustuk ama o çok güvenilen italyan tüpü takıldığından değil yaptıkları olayın ciddiyetini tehlikesini anlamayacak kadar kör olmuşlar

Hayır dertleri acaba cidden ekonomi mi diye düşünürken yok lpg böyle ucuz şöyle ucuz şu kadar yakıyor diyen eleman başka başlıkda motosikletini modifiye etmiş adama abi bende 125lik motor var 250 yapılır mı nasıl yapılır diye soruyor. Madem yakıt ekonomisi bu kadar önemli ne diye 250lik hayali kuruyorsun daha 125liğe koyacak benzinleri yokmuş ya! Şimdi diyecek burası özgür bir forum istediğim yere girer sorumu sorarım evet özgür bir forum sorarsınızda buna karışmak amaçlıda yazmadım sadece buraya gelip fakir edebiyatı yapıp 2 başlık yukarda farklı şeylere bakmak hiç hoş değil

motosiklette lpg güvenli değil! Daha kendinizi koruyamadığınız bi araçta bunun benzin kadar sağlıklı ve güvenli olduğunu savunmak ahmaklıkdır ne kadar kalınlıkda tüp koyarsan koy...!

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ben takıyorum lpg istiyenede takarım bostancida yerim ist,yen gelsin garaja takalım beraber

Alıntı zafer61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda bu dönüşümü yapan bir yer varmı ?

---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

????????????????????????

Non-Quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    artık kapali otaparka koyulmaz =P

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona bakarsan motorla giderken kafamıza meteor düşme olasılığı bile var şaka bir yana elinize sağlık güzel işler çıkarmışsınız...
    kanka hastayım yorumlarına
    hayat zaten risk
    varsın tüpte riskli olsun

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben takıyorum lpg istiyenede takarım bostancida yerim ist,yen gelsin garaja takalım beraber
    tüpün kendisini henüz bulamadım.

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metor değilde eşşek arısı güzünden az kalsın gidiyordum evelki yaz. hava sıcak mı sıcaktı vizor acık seyir ediyordum. aha o da ne bir kuş mu ne bana dogru geliyordu. kuş olmadıgını yüzüme çarpınca anladım. kaskın içine girdi ve cıkarken kulagımın arkasını ve boynumu soktu. o sokerken ben motoru yolda tutmaya çalışıyordum. allah tan o esnada bana çarpıştıran kimse olmadı ama işi sağlama almıştı, 10 dakika içinde yüzüm ve boynum bodoks yapılmış gibiydi.

) verilmiş sadakan varmış

Motosikleti
    evet çok şükür. ilçe merkezine yaklaşmıştım, doğru ezneye ( tanıdıktı ) gittim. hemen hastaneye git durum ciddi dediler. hastanede iki ayrı iyneyi yiyince şişme durdu. aklınızda olsun alarjiniz olmasa bile boyun ve üstündeki sokmalarda vakit kaybetmeden hastaneye gidiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler