Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yardım. Yakın zamanda muayeneye götürcem ama eksoz malum

Motovento
    REKLAM ALANI
    zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    inşallah ..stres oldum valla .
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçer bence o motor muayeneden rahat ol. Geçmezse çözüm ara, bulaşık teli olayına da girme boşu boşuna.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçin rahat olsun en kıl muayene uzmanı o sese hafif kusur yazar o kadar,sinyal-stop-far ayarı da tamamsa endişelenme
    ses agır kusur olarak gecıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:31 ----------

Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada geçer buyuk motorlara bır sıkıntı yapmıyolar sadece ne olur ne olmaz sana bagırrttır gıbı terım kullanıcak devırı cok fazla verme sen yınede

Motosikleti
    bu salı çarşamba randev alıp götürcez ..sonucu yazarım .. dualarınızı esirgemeyin

Alıntı StoneOfDeath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses agır kusur olarak gecıyor
    Orjinalse egsoz, ceza hafifler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Orjinalse egsoz, ceza hafifler
    oyle bır sansı yok

Alıntı StoneOfDeath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyle bır sansı yok
    Desibelini mi ölçüyor ki nasıl yok, ben görmedim, duymadım desibel ölçümü,gözle bakılır,bağıran egsozu anlar uzman,muayene raporunda da öyle bir bilgi yok.

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    muayenede sadece fren, fren lambası, lastik havaları ve lastik dişlerine bakıyolar egzosa kesinlikle bişe demezler yoksa türkiyedeki racing motorların %90 ı muayeneden geçemezdi çünkü ben hiç abartsız racing e rastlamadım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Desibelini mi ölçüyor ki nasıl yok, ben görmedim, duymadım desibel ölçümü,gözle bakılır,bağıran egsozu anlar uzman,muayene raporunda da öyle bir bilgi yok.
    desibelini bilmiyorum ama akcayda yaptırdım ben muayenemı benım motorum kanunı racer 200 kırmızı olarak ruhsatta gecıyor motor kırmızı beyaz fabrıka cıkısı budur fakat benım motorumu sonradan boyanmıs dıye muayeneden gecırmedıler fabrıkaya arattırdım sonra eyvallah dedıler egzozda ogun gecmemıstı far ayarı dusuktu far ayarları stop lambaları hafıf kusur ollarak gecıyor fakat egzoz agır kusur olarak gecıyor bu ordakı adamın mallıgı yada cahıllıgı herkeze denk gelmez ama gelenede cektırır benım yasadıgım bır olay oldugundan dolayı egzozun agır kusur oldugunu bılıyorum bırde su yandan anlatayım ben bırkerede kawasaki vn750yı goturdum muayeneye egzozların susturucusu yoktu ve asırı bır ses ve patlama yapıyordu bu motor egzozdan sorunsuz gectı ve renk sorunu vn750yı bılen bılır motor kırmızı renk dıye gecıyor ruhsatta ve depoda avuc kadar yer kırmızı gerı kalan yerler sıyah bu motorda renk kusuru olmadan gectı 2farklı adam baktı bana 1cısı bılıyordu herseyı fakat benım kanunıye bakan adam cahıldı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:16 ----------

Alıntı kwsk-boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muayenede sadece fren, fren lambası, lastik havaları ve lastik dişlerine bakıyolar egzosa kesinlikle bişe demezler yoksa türkiyedeki racing motorların %90 ı muayeneden geçemezdi çünkü ben hiç abartsız racing e rastlamadım
    zaten ben arkadasın motoruna bırsey demedım ufak motorlara cektırıyorlar bu ıskenceyı

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    gaz telini ayarli vida ile sinirla ve devir gostergenin telinide sok...eger devir gostergen varsa
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

[QUOTE=StoneOfDeath;1908906]desibelini bilmiyorum ama akcayda yaptırdım ben muayenemı benım motorum kanunı racer 200 kırmızı olarak ruhsatta gecıyor motor kırmızı beyaz fabrıka cıkısı budur fakat benım motorumu sonradan boyanmıs dıye muayeneden gecırmedıler fabrıkaya arattırdım sonra eyvallah dedıler egzozda ogun gecmemıstı far ayarı dusuktu far ayarları stop lambaları hafıf kusur ollarak gecıyor fakat egzoz agır kusur olarak gecıyor bu ordakı adamın mallıgı yada cahıllıgı herkeze denk gelmez ama gelenede cektırır benım yasadıgım bır olay oldugundan dolayı egzozun agır kusur oldugunu bılıyorum bırde su yandan anlatayım ben bırkerede kawasaki vn750yı goturdum muayeneye egzozların susturucusu yoktu ve asırı bır ses ve patlama yapıyordu bu motor egzozdan sorunsuz gectı ve renk sorunu vn750yı bılen bılır motor kırmızı renk dıye gecıyor ruhsatta ve depoda avuc kadar yer kırmızı gerı kalan yerler sıyah bu motorda renk kusuru olmadan gectı 2farklı adam baktı bana 1cısı bılıyordu herseyı fakat benım kanunıye bakan adam cahıldı [QUOTE]

Birinci kusur olduğu doğru da bu bizim Harley kusurlu değil masum,sadece orjinal olarak sesi fazla ve buna bir şey diyemezler,ben uyudum hadi iyi geceler.

Motosikleti
    Bakalım sonuc ne olacak .heyecanlı bekleyişe devam

Motosikleti
    Az önce konyada tüvtürk istasyon amiri var sınıf ark.ım ona sordum harleyler gürültülü çalışır..bi sorun olmaz dedi ama kıl birine denk getirmez Allah inş.

Motosikleti
    3 gün önce muayeneye götürdüm ve sonuç :

Kısa Far düşük

gürültü : Çok gürültülü

sonuç geçti Hadi gözüm aydın

Motosikleti
    cbf150
    hadi hayırlısı ama insan biraz tırsıyor değil mi? (Alışık değiliz belkide ondandır.)
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Ya bende yakın zamanda muayeneye gideceğim.Muayenede nelere bakıyorlar acaba bilgisi olan var mı?

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Bende 2. el aldım motoru..Ekzoz'la oynanmış çok ses çıkarmasada orjinal cbr 125R'dan daha ağır basıyo sesi..
    Haziranda bitiyo muayene bakalım napçaz
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bende yakın zamanda muayeneye gideceğim.Muayenede nelere bakıyorlar acaba bilgisi olan var mı?

far,stop lamba , fren , lastik ,direksiyon boşlugu , ses

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bence geçmez muayeneden.yeni yönetmelik çıkmış 01.05.2010 motorlarda fazla ses çıkaran ekzozları geçirmiyorlarmış.bence ekzozun susturucu içine kullanılmış arkası kesik yağ filtresi uydur görüceksin ses kesileck.takması kolay sökmesi kolay.zararı da yok.genelde böyle çözüm buluyor arkadaşlar
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler